haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

Canım hayır sakin böyle düşüncelere kapılma bu kadar işi transferden sonra bile yapabilirsin bende yaptım. Doktorumlada konustum bu iş o kadar kolay değil hareketlerle sonlanacak kadar demişti. Dikkatli olmak gerekir ama hareketler değildir esas sebep demişti. Hem düşünsene onun yiyecek ekmeği varsa bu dünyada kim mani olabilir. Suan bence kendi doktorunu falan düşünme bir acile git. Kadın dogumcu muhakkak vardır. Allahım korur onu inşallah ama vakit kaybetme iğne olursan Kanaman geçebilir. Zaten Suan daralmışsindir sabaha kadar sıkıntı yapmaktansa için rahatlar. Bir söz okudum dün. Bugün doktorun yanına girene kadar aklımda hep bu vardı.
Kismet etmişse mevla el getirir,yel getirir, sel getirir. Kismet etmez ise mevla el götürür, yel götürür, sel götürür. Hz. Mevlana
Bu hiç bir konuda hiç birimiz için değişmez bir gerçek. Rabbim bize vermişse evladi vardır Insallah yiyecek ekmekleri

canm mesajn moral oldu çok sağol
biraz dinlen eyim duruma bakıcam artık
hayırlısı

zinnur korkma inş bişe olmayacak yat kalkma soluna yat derlerdi hastanelerde hep..sen de yat dinlen kalkma ve eger artma gösterirse hemen acile git cnm..dr u nu cepten ara ..dualarımız seninle..

kızlar banada dua edin inş yarın bir aksilik çıkmaz da opu tarihi verir artık inş korkuyorumm

Tecrübeli arkadaşlarımdan yardım istiyorum...
Şimdi benim ilaçların bugün değişti. gonalfin dozu arttı yanına da çatlamayı önleyici cetrotide eklendi. iftarda iğneleri vurayım dedim. hemşirenin tarif ettiği gibi ve prospektüste yazan şekilde vurdum ama bir şeyi gözden kaçırmışım iğneyi soktuktan sonra şırıngayı geri çekin kan gelirse vurmayın diyormuş, ben iğneyi batırınca direk enjekte ettim ilacı sonra iğneyi çıkarınca 1 damla kan geldi. ben şimdi yanlış mı vurdum, yanlış yere mi vurdum?? işe yaramayacak mı? çok korkuyorum yaaa

o kadar da okumuştum vurma talimatını ama ilk kez yapma heyecanından o kısmı gözümden kaçmış...siz ilacı vermeden şırangayı geri çekiyor muydunuz? yarın doğru vurabilsem bari...

cnm gerı cekerek kontrol etmektekı amac ılacın damara gelmesını onlemek gerı cekerken kan gelırse ıgneyı kullanamıyorsun sen kontrol etmeden vurmussun zaten cıkarttıgında kan gelmesı normaldır sanmıyorum kotu bırsey olsun bende vurmustum o ığneyi

Son düzenleme:

yaaa işte ben de kanı görünce kesin damara geldi dedim, önceki iğnelerimde hiç kan gelmiyordu damara vurduysam ne olur acaba?? yarın geri çekerim ama kan görürsem de o iğneyi çöpe atmak da kötü..off ya ne zor işler bunlar

canım ben 1 yasin okudum ALLAH kabul etsin....inş hepimizin adı hamile yazılsın o listeye....
özel mesaj kutunu boşalt

canım merak etme bişeycik olmaz Allahın izniyle. ben de o yazılanları okuyunca stress oldum ve kendim vurunmadım cetrodite yı hemşireye vurdurdum. ona da söyledim hatta kan gelmeyecekmiş diye, o da elimize ufacık bi iğne batınca bile kanıyo nasıl kanamayacakmış dedi:) hemşire vurunca bile azıcık da olsa kan geliyor ondan bişey olmaz canını sıkma, senden de bir damla kan gelmiş zaten...no problem

canım perşembe gideceksin diye aklımda kalmış hayırlı uğurlu olsunlar inşallah..hayırlısıyla bi de biz duysaydık vakit geçmiyo..6+4 kalan 3 ..:18::18::18:

aynen canım yalnız ıgneler benı ıkı taneydı ve sabahtan vurmustum sen kaç gun vuracaksın

yaa bana da deli cesareti geliyor kendim yaparım diyorum hemen ama bu sefer iyi yapmadım galiba... 1 damla ama bayağa damla yani tatlım, iğne yerinin üstünde leblebi kadar birikmiştir... inşallah dediğin gibi birşey olmamıştır hayırlısıyla benden yumurta alındığını ve döllendiğini bir göreydim

aynen canım yalnız ıgneler benı ıkı taneydı ve sabahtan vurmustum sen kaç gun vuracaksın

ben 5 gün sadece gonalf kullandım, bugün 6. günüm gonalf yanında cetrotide eklendi. kaç gün daha vururum bilemiyorum. benim yumurtalar biraz karışık büyüyor. önden giden 1 tane var... gonalf de 150 vuruluyordum bu akşamdan itibaren 225 oldu o da. perşembe kontrole gideceğim, o zaman belli olur canım

Benimde kaç kere kanadı hiç bisey olmaz merak etme :)

yaaaa kızlaaar bana niye kimse cevap vermiyoo
yok mu bu iğneden kullanan aranızda

canım perşembe gideceksin diye aklımda kalmış hayırlı uğurlu olsunlar inşallah..hayırlısıyla bi de biz duysaydık vakit geçmiyo..6+4 kalan 3 ..:18::18::18:

Ayy bende gün saydım zor geçti zaman ama rahatladım sonunda görünce sende rahatlayacaksin inşallah azicik kalmış sabret

canım ben de aynı senin gibi 12. güne kadar sabretmiştim ve 12. günümde (yani dün) kan testi sonucunu aldığımızda havalara uçtuk. darısı başına inşallah canım. ben kan testi sonucunu duyar duymaz gözlerimle görmek için bir de idrar testi yapmıştım :) çok heyecanlı bekleyişler, geçmeyen dakikalar... inşallah hamilesindir tatlım :)

canım bize doktorumuz 2-3 günlük perhizin yeterli olacağını söylemişti. tüp bebek hemşiremize de sormuştum o da "2 günden az olmayacak ve 7 günü de geçmeyecek" demişti. bize yumurta toplama cuma günü yapılmıştı, 2 gün önceden yani çarşamba günü gittiğimizde artık yasak dediler... sen bu konuyu bir ara sor istersen, için rahat etsin. vallahi ben aklıma takılan her şeyi soruyorum arayıp :) tedavin hayırlı sonuçlansın inşallah canımmm...

yine leke geldi kızlar
üstelik dün akşamkinden daha fazla kırmızı
hemen yattım ama sanırım yapacak bişi de yok
canım ya ben sana dün de yazmıştım bu gibi durumlar için bir iğne veriyorlar. bana transferin yapıldığı gün yazdılar iğneyi, eğer lekelenmen ya da kanaman olursa hemen bunu kalçadan yaptır diye... ihmal etme canım lütfennn.......

yarın transfer güünm dua edin bir aksilik çıkmasın ve bebişlerim tutunsun annesine
inşallah sımsıkı tutunurlar annelerine canıımmm :)

clexane iğne(günde 1 tane, göbekten), progestan kapsül (fitil olarak-günde 3 defa), folbiol (yarım-günde 1 tane), glucophage 850 (sabah-akşam) kullanıyorum şimdilik canım... söylediğin iğneyi hiç kullanmadım ama benim yaptığım iğne de yakıyor.....

canım korkacak bir şey yok bence, cetrotide yi ben de kendi kendime yapıyordum. hiçte geri çekmiyordum açıkçası. prospektüste yazıyor evet, ben de okudum ama çok gerekli olsaydı hemşire söylerdi bence. çünkü herşeyi ayrıntılı anlatıyorlar. "geri çekin, kan geliyor mu diye bakın" demediler bize... içini ferah tut canım. kanama bazn bende de oluyordu iğnelerimi yaparken...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…