haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

cnm hadi hayırlısı mevlam ellerimizi boş bırakmasın inş çifter çifter versin..bende başladım 4. gündeyim:) peşpeşe kalırız
inş

ayyy amin inşallah :KK16::KK16:

Şimdi konuştum doktorumla kızlar, o da çok beğendi ve 2 hafta sonra bugün için randevu al ultrasonda görürüz dedi. Çok mutluyummmmmmmm...
Bende belirti yok kızlar. Göğüs hassasiyeti ,bir his ,bişeyler ... yok yok yok.Sadece regl ağrısı gibi arada ağrılarım oluyor ama çok nadir. Ve benim bugün transferimin 17 günü.

Kızlar sizin için de çok dua ediyorum. Gerçekten o kadar çok çabalıyoruz ki ve hepimiz gönülden istiyoruz. Hiçbirimizin çabası sonuçsuz kalmaz inşallah. Bizimkiler daha bir kıymetli olacak kesin. İnsan merakının önüne geçemiyor hemen öğrenmek istiyor. Ben de yaptım hemen erkenden test ve üzüldüm çok birçoğunuz biliyor. Eğer olumsuz değerler alırsanız umudunuzu kaybetmeyin ve hemen telaşlanmayın. Bakın benim nasıl sonradan arttı :)

gözünüz aydın...inşallah böyle müjdeli haberleri paylaşmak bize de nasip olur :KK16:

kızlar bu arada ne soracağım size, sabah hemşire iğneyi yazarken kalem mi yazsın enjektör mi diye sordum, ben de aşılamada hazır kalem şeklinde olanlardan kullandığımı ve kolay olduğunu söyledim ondan yazdı. eşim iğneleri siperiş vermek için eczacıyı aramış, eczacı da enjektörlü olan daha kolaydı aslında ondan alsaydınız demiş?! şaşırdım ben de, çünkü enjektörlü olanın iğnesi kalem şeklinde olana göre azıcık daha kalın. siz hangisinden kullanıyorsunuz?

gözünüz aydın...inşallah böyle müjdeli haberleri paylaşmak bize de nasip olur :KK16:

kızlar bu arada ne soracağım size, sabah hemşire iğneyi yazarken kalem mi yazsın enjektör mi diye sordum, ben de aşılamada hazır kalem şeklinde olanlardan kullandığımı ve kolay olduğunu söyledim ondan yazdı. eşim iğneleri siperiş vermek için eczacıyı aramış, eczacı da enjektörlü olan daha kolaydı aslında ondan alsaydınız demiş?! şaşırdım ben de, çünkü enjektörlü olanın iğnesi kalem şeklinde olana göre azıcık daha kalın. siz hangisinden kullanıyorsunuz?

ben kalem gibi olanı kullanıyodum ve cokda memnun kaldım bence en iyisini yapmışsıın tatlım bosver eczacıyı bence

ben kalem gibi olanı kullanıyodum ve cokda memnun kaldım bence en iyisini yapmışsıın tatlım bosver eczacıyı bence

sağol canım yaa :KK34::KK34:
ben de aşılamada onu kullanmıştım işte, çok rahat uygulanıyor o yüzden yine onu tercih ettim, şimdi günde 150 vurulacağım, aşılamada 75 vurulmuştum, 3 yumurta olmuştu ama ikisi çok küçüktü... bu sefer kaç tane olacak bakalım, bana verdiği doz düşük gibi, 200 civarı vuranlar çok sanki

ben de aşılamada onu kullanmıştım işte, çok rahat uygulanıyor o yüzden yine onu tercih ettim, şimdi günde 150 vurulacağım, aşılamada 75 vurulmuştum, 3 yumurta olmuştu ama ikisi çok küçüktü... bu sefer kaç tane olacak bakalım, bana verdiği doz düşük gibi, 200 civarı vuranlar çok sanki
bende 150 yle basladım canım 15 tane yumi olmustu bence druna bırak herseyi hiç tereddüt etme canım:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

canım ben 112,5 la başladım.3 gün sonra 150 yaptı doktorum.14 tane yumi toplandı.13 tanesi sağlam.9 zu döllendi.2 transfer edildi.7si donduruldu.ilaç dozu kişiden kişiye değişiyo.doktorun takip edicek zaten.büyümeye göre doz ayarlıcak

bende 150 yle basladım canım 15 tane yumi olmustu bence druna bırak herseyi hiç tereddüt etme canım:KK34::KK34::KK34::KK34::KK34:

canım ben 112,5 la başladım.3 gün sonra 150 yaptı doktorum.14 tane yumi toplandı.13 tanesi sağlam.9 zu döllendi.2 transfer edildi.7si donduruldu.ilaç dozu kişiden kişiye değişiyo.doktorun takip edicek zaten.büyümeye göre doz ayarlıcak

hımm demek normal benim dozum da... doktorum 4 gün vur, pazartesi sabah gel dedi... ben çalışıyorum o yüzden sık doktora gitmek birazcık problem olacak ama idare edeceğim, yapacak birşey yok...
bir de kan alan hemşire değişmiş ve yenisi pek beceriksiz, çok korkuyorum :26::26:

bu arada kaç gün iğne oldunuz siz?

ben 150yle basladım ve son 3 gün 175 oldu 15 yumi toplandı ve 15 de döllendi 13 3. güne kadar geldi ve 8 4 güne kadar geldi 5 yumi 5.güne kadar geldi tatlım 2 si suan inşallah benimle 3 de kardes olcak inşallah:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ben 150yle basladım ve son 3 gün 175 oldu 15 yumi toplandı ve 15 de döllendi 13 3. güne kadar geldi ve 8 4 güne kadar geldi 5 yumi 5.güne kadar geldi tatlım 2 si suan inşallah benimle 3 de kardes olcak inşallah:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

maaşallah :nazar::nazar: inşallah ben de o günleri görürüm...

test günün ne zaman?

hımm demek normal benim dozum da... doktorum 4 gün vur, pazartesi sabah gel dedi... ben çalışıyorum o yüzden sık doktora gitmek birazcık problem olacak ama idare edeceğim, yapacak birşey yok...
bir de kan alan hemşire değişmiş ve yenisi pek beceriksiz, çok korkuyorum :26::26:

bu arada kaç gün iğne oldunuz siz?

canım kaç gün vuruldugumu tam net hatırlamıyom cünki benim igneler martta vuruldu canım daha yeni transfer oldu ama bende 3 günde bi gidiyodum sık sık öyleki artık5 gün olsa dru hastaneyi arıyoduk özlüyoduk desem yeridir:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

canım kaç gün vuruldugumu tam net hatırlamıyom cünki benim igneler martta vuruldu canım daha yeni transfer oldu ama bende 3 günde bi gidiyodum sık sık öyleki artık5 gün olsa dru hastaneyi arıyoduk özlüyoduk desem yeridir:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

hımm dondurulmuşlarla deniyorsun demek, ayy inşallah ikisi de tutar :KK16::KK16:

çok zor vallahi beklemek... 1,5 yılda yorulduk biz eşimle, yakınlarımız arkadaşlar hamile kaldıkça da üzüldük durduk... belki 1-2 sene daha beklesek kendiliğinden olurdu ama sabrımız kalmadı. Rabbim inşallah bu tedaviyi vesile kılar bize... ikinci de kendiliğinden olur :KK1::KK1:

çok zor vallahi beklemek... 1,5 yılda yorulduk biz eşimle, yakınlarımız arkadaşlar hamile kaldıkça da üzüldük durduk... belki 1-2 sene daha beklesek kendiliğinden olurdu ama sabrımız kalmadı. Rabbim inşallah bu tedaviyi vesile kılar bize... ikinci de kendiliğinden olur :KK1::KK1:

durum aynı biz 1.5 sene bekledik olmadı her evlenen 3 ay içinde hop hamile kalınca bende dayanamadım ve aşılama ile uğraşmadan tüp yaptırdık inşallah hayırlı haberlerle glirsiniz bol şans.

canım bize hiç sormamışlardı bunu. gonal f kullandım ben enjektörlü olanlardan. ama daha önceki gördüğüm aşılama uygulamalarımda hep puregon kullanmıştım kalem şeklinde olanlardan. kalem kullanımı daha rahat tabiki ve iğnesi daha ince ama ben karışmadım tüp bebek tedavisinde hemşire de enjektörlü olandan getirtti bize...

Son düzenleme:
durum aynı biz 1.5 sene bekledik olmadı her evlenen 3 ay içinde hop hamile kalınca bende dayanamadım ve aşılama ile uğraşmadan tüp yaptırdık inşallah hayırlı haberlerle glirsiniz bol şans.

sorma canım, ben iki defa aşılama da denedim ama yok oluyor... ebepsiz diyor doktorlar, ondan da korkuyorum açıkçası, neyle mücade ettiğimi bile bilmiyorum... inşallah bu defa yüzümüz güler :KK16: Allah razı olsun iyi dileklerin için :KK16:

canım bize hiç sormamışlardı bunu. gonal f kullandım ben enjektörlü olanlardan. ama daha önceki gördüğüm aşılama uygulamalarımda hep puregon kullanmıştım kalem şeklinde olanlardan. kalem kullanımı daha rahat tabiki ve iğnesi daha ince ama ben karışmadım tüp bebek tedavisinde hemşire de şırangalı olandan getirtti bize...

hemşire daha iyi falan demedi, sen kalem kullanmıştın di mi yine ondan yazıyım mı dedi... bir de enjektörlüsü var dedi. ben de kalem yaz dedim. belki de fiyat farkı vardır, bilmiyorum ki..neyse burda kalem tipinde kullanan arkadaşlar da varmış, rahatladım :KK76:

ami cnm inş ilk üçüz annemiz olacaksın topiğimizde:) dualrım senle

superimizle beraber gün saycaksınız inş.. bizde sizlere dua edecegiz..

:KK9: :KK52: :KK64: çok şükür canım darısı kucagınada almakta..bizlerede dua et

canım daha nice yıllara kucagınızda bebişlerinizle inş

canım üzülme demek boş tabiki ama mevlam hakkımızda hayırlısını verir deyip gelecek zamanlrda çifter çifter sağlıklı bebişler versin inş diyelim canım...

amin cnm amin :KK64::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:hadi gözün aydın kucagınada alırsın inş

bize hiç bişe vermedi.. sizde sayı kaçtı canım..benim eşimde sekiz milyon ve morfolojide 1..benim bugün gonal f de üçüncü günüm..

:KK64: :KK9:
:KK9: canım maşallah...mevlam kucagınada almayı nasip etsin inş

amin canım inşş.hadi bakalım inş olacak ve melegin göbüşünde can bulacak inş. neyle başladın tedaviye.. vesorun neydi tatlım

kızlar bu arada benim migrenim var vee dayanamadım..ilaç aldım bişe olurmu.size dr ilaç kullanmayın falan demişmiydi..
inş canımmmmm :nazar::nazar:

kızlar bugün üçüncü günüm iğnelerde ancak başım çatlıyor bende migren var dayanamadım ilaç içtim ve uyumuşum..bişe olurmu dr size ilaçlar dahası agrı kesiciler hakkında bişe dedimi? ve benim başım hala ağrıyor...
bence kafaya taktığın için başın çatlıyo!! içini ferah tuuttttt:KK34:

belki de olması gereken budur canım. inan bu konuda cok bi bilgim yok.
zaten benim doktorun da istirahate gerek yok gidebilirsin demesi de bana çok garip geldi.
hatta bana denize girebilirsin bile dedi. ben evden dışarı bile çıkmıyorum tabi :)
canım peki transfer sırasında sana bişey söyledi mi?
iyi yere gitti falan diye? ya da bu tarz yorumlar yapılan arkadaşlar var mı aceba?
daha önce yaptıran bi kaç arkadaşa bu ratz yorumlar yapmışlar da..
bana bişey denmedi....:KK15::KK15:
tabiki kendimizi koruyacağız ama tabi çok da çoşmalayımm :KK70:D
Canim tabi bu normal bi hamilelik süreci gibi degil maddi manevi biraz zor bir sürec. Ama sonu güzel olur insallah o zaman hepsini unutuyosun:) zaten tedavi olacagin merkezde de anlatirlar ama kisaca bahsedeyim sana. Adetin 2 ya da 3. Gunu ignelere basliyorsun yumurta gelistirici ignelere. Her gun ayni saatte vurunup 2 günde birkontrole gidiyorsun. Yumurtalar belli bir olgunluğa ulasinca erken catlamamasi icin 3-4 tane daha extra igne vurunuyosun. Sonra catlatma ignesi vurunup 36 saat sonra yumurta toplama islemi icin hastaneye gidiyorsun. Genel anesteziyle yumurtalarin toplaniyor ayni gun esinden de sperm aliniyor ve yumurtalarla spermlerin döllenip hucrelerine bolunmesi bekleniyor. 3 ya da 5 gun sonra transfer islemin gerceklesiyor. Ve en zor kisim 12 gunluk bekleme sureci basliyor. Sonra tahlil yaptirip pozitif sonuc aliyosun ve havalara ucuyosun:KK66: iste böyle
çok güzel tarif etmişsin :KK9::KK9:
Merhaba arkadaşlar,
Ben siteyi sesiz sedasız takip edenlerden biriyim. sanırım yazı yazma konusunda pek iyi değilim. bu ay pardon yani haziranda umut tüp bebek merkezinde tedavi oldum. bugün test günümdü. dün ilaçlarım bitti ve yenilerini almam gerekiyordu. ancak merkezden o kadar memnun kalmadım ki açıkçası olumlu bir sonuç beklemiyordum. dün akşam ilaçları almadan önce test yaptırdım ve sonuç kocaman bir 0. bunu beklememe rağmen yinede çok ama çokkkkk üzgünüm. eğer olumlu olsaydı bu benim ikinci çocuğum olacaktı. ilk denemeyi o zamanlar acıbadem hastanesinde olan Cem Demirel yapmıştı.
Herşey bir yana oğlumun "Lütfen anne bebiş kardeşi ikna edelim. bizimle kalsın. ben onu çok seviyorum. hem tabletimi bile ona veririm"sözleri beni daha da bir yıktı. onun o gözlerindeki hayal kırıklığı ve yalvarması beni mahvetti.
Bu merkeze gittiğim için çok ama çok pişmanım. Tabii ki Allah'a inancım sonsuz. Rabbim isteseyi olurdu. Kısmet de değilmiş ama merkezin son derece umursamaz tavırları, ilgisiz davranışları beni çok üzdü. Doktoruma birşey demiyorum ama gerisi bu olaya sadece ticari bir iş gibi yaklaşıyor.
Sonuçta bir sürü emek, umut, para. ve sonuç koca bir hiç. çok üzgünüm ve bugün beni teselli edebilecek hiçbirşey yok sanırım.

rabbim oğlunun ömrüne ömür katsın en azından o duyguyu yaşamıssın :nazar:

Mucizeme kavusma umuduyla hastane yollarinda...RABBİM HAKKİMİZDA HAYİRLİSİ NEYSE ONU GONLUMUZE RAZİ EYLE İNSALLAH...

X