haziran 2013' te tüp bebek yaptıracak anne adaylarımızzzzz

kızlar adetin 3.günü doktora gittim kan verdim. e2 373 çıktı.yüksek dendi. ultrasondada geçen aydan kist oluştuğunu söylediler.moralim bozuldu. bu ay tedaviye başlayamıyorum.doğum kontrol hapı verdi.lücrini bırakıp hapı kullanacağım.. hakkımızda hayırlısı olsun. bu ay okul dönemi bitmişti. kendimi hazırlamıştım ama...sabır sabır sabır....

merhaba bende sendenim arkadasım,,

ağustosa kaldım ben... 3 gün boyunca ağlama krizine girdim...nasip olmayınca olmuyor işteee...bunca zaman kistim yoktu tedavi öncesi nerden buldunda beni kist diyesim geliyor valla...neyse hayırlısı diyorum..hayırlısı olsun..

senin yine iyi benim 9.56 çıktı 2 tanede nur topugibim kistim varmışşş

şimdi adetliyim aradım ve dedilerki adetin 4.gunu gel bakıcaz alttan kistler varmı yokmu kontrol etcez (yani kaldıkmı ağustosa)

ben sabah akşam civanperçemi çayını içiyorum (10dk demlet ),,birde 1 tatlı kaşığı zerdeçal(hint safranını) balla karıştırıp yutuyorum bunuda sabah aksam yapıyorum... faydasını görürüm insallah ..perşembe ola hayrola diyorum..

maşallah suphanallah hamiş patlaması yaşamış bu topik :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Rabbim tamamına erdirsinnnnn :KK49::KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar: hayırlı olsunnnnn herbirinizeeee :KK16::KK16::KK16:

negatif gören arkadaşımada Rabbim bol sabır ve tevekkül versin,isyan ettirmesin :KK5::KK5:

haa bu arada
yasenn okadar çok sormuşsunki topikte neden diyee bende yazmak istedim..hayırlısını dilee dedim kötü bi niyetim yoktu bunu bilmelisin..

ayrıca kader inancımız olmalı diye de düşünüyorum belki bu sayede olumsuzluklardan daha kolay sıyrılabiliriz kendimizi.. nasip değilmiş..kaderde yokmuş gibi düşünürsek kafamızıda sürekli meşgul etmeyiz. 4 düşük yapmış biri olarak söylüyorum sana ..düşüklerimin nedenide belli oldu kromozonum bozukmuş meğer genetik yaptırdık ortaya çıktı şimdi pgtli tüp bebek yaptırcaz hayırlısıyla bir tedavi aşamasına başlasaydım iyi olcaktı ama bu tedavi aşamasına başlamak bile nasip işi..

hepimizin hakkında hayırlısı olsun...geç olsun ama güç olmasınnn insallah..
:nazar:

maşallah suphanallah hamiş patlaması yaşamış bu topik :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

Rabbim tamamına erdirsinnnnn :KK49::KK49::KK49::emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar::nazar::nazar::nazar: hayırlı olsunnnnn herbirinizeeee :KK16::KK16::KK16:

negatif gören arkadaşımada Rabbim bol sabır ve tevekkül versin,isyan ettirmesin :KK5::KK5:

haa bu arada
yasenn okadar çok sormuşsunki topikte neden diyee bende yazmak istedim..hayırlısını dilee dedim kötü bi niyetim yoktu bunu bilmelisin..

ayrıca kader inancımız olmalı diye de düşünüyorum belki bu sayede olumsuzluklardan daha kolay sıyrılabiliriz kendimizi.. nasip değilmiş..kaderde yokmuş gibi düşünürsek kafamızıda sürekli meşgul etmeyiz. 4 düşük yapmış biri olarak söylüyorum sana ..düşüklerimin nedenide belli oldu kromozonum bozukmuş meğer genetik yaptırdık ortaya çıktı şimdi pgtli tüp bebek yaptırcaz hayırlısıyla bir tedavi aşamasına başlasaydım iyi olcaktı ama bu tedavi aşamasına başlamak bile nasip işi..

hepimizin hakkında hayırlısı olsun...geç olsun ama güç olmasınnn insallah..
:nazar:

canım benim bende bunların farkındayım ama ben hiç hamile kalamadım canım ve düşükle sonuçlandığı için üzüldüm ve dr niye düşük önleyici yazmadığını öğrenmek istedim biliyomusun benim hiç kardeşim yokk tek çocuğum babamda şehit oldu bi annem bi de eşim var kendimi bu yüzden çok yalnız hissediyorum ve onun için bi bebeğe çok ihtiyacım var dedim

canım benim bende bunların farkındayım ama ben hiç hamile kalamadım canım ve düşükle sonuçlandığı için üzüldüm ve dr niye düşük önleyici yazmadığını öğrenmek istedim biliyomusun benim hiç kardeşim yokk tek çocuğum babamda şehit oldu bi annem bi de eşim var kendimi bu yüzden çok yalnız hissediyorum ve onun için bi bebeğe çok ihtiyacım var dedim

Allah bizede nasip etsin insallah şehitlik mertebesini ... o ne yüce makamdır sadece seçilmişler bu mertebeye nail olur.

Baban içinde başın sağolsun..

bende diyorum ki herşeye rağmen hayırlısını dile.. şimdi senin acın taze henüz yazdıklarımın senin için bi önemi yok gibi gözüküyor .bana kızıyorsun şuan ,anlamıyor beni anlattığım halde diye..

Allah katında sınavın senin böyleymiş.. sen tevekkül et..sabret.. inşallah tüpe gerek kalmadan kendiliğinden gelecek bebeğin :nazar:

bence bak teselli olacağın 2 durum daha var ..
1-cennette seni bekleyen bir şefaatçin var..bu durumda şehitlik gibi herkese nasip olmaz.demek sen ve eşin Allah katında seçilmişsiniz.. yavrucuğun cennette sen ve eşin için dua edecek Allaha ,yaptığınız günahlar için affınızı isteyecek.. birde bebeğin şehit dedesiyle cennette sizden önce buluştu,kavuştular birbirlerine.
2- hamile kalıyorsun çok şükür Rabbime tutundu sonuçta değilmi.. bu topikte nice tutunmayan arkadaş var 3.-4.denemesi olupta (Allah onlara nasip etsin en kısa zamanda) her ne kadar düşükle sonuçlansa da tutundu sana annesi.

2.denemeyi aynı doktorda yapmayın bence tabiki.. içinize sinen başka bir merkez yada doktor deneyin.. doktorun hatasına gelince benimde aklıma şu geldi nasılsa tutunmaz bu diyemı transferın yapıldı acaba (bir arkadasım öyle olmustu ve maalesef tutunamamıstı embryo)

benim eşim askeri prsonel ve 1aydan beri görevde yüreğim ağzımda korkarak geçiyor günlerim..az kaldı ama eve gelmesine hayırlısıyla sağ-sağlim dönsün evimize Allahtan başka bi dileğim yok..

slm kızlar moralim çok bozuk:KK50::KK50:
tedaviye güzel başlamıştım ama bugün embriyolarımla ilgili güzel haber alamadım:KK14::KK14::KK14:
dün sabah opu işlemimiz vardı ..bu sabah aradılar ve 10 yumurta toplandığını söylediler...
ama maalesef 10 yumurtadan sadece şu ana 3 embriyomuz gelmiş:KK43::KK43::KK43:
dua edin ne olur RABBİM o 3 embriyomuza can versin de:KK14::KK14::KK14: bebiş olsunlar

canını hiç sıkma benim sadece 2 yumurtam toplanmıştı..ağlaya ağlaya içim söküldü..ikisi de döllendi çok şükür..belki ikisi de tuttu şuanda umudunu hiç yitirme hep dua et cnım rabbim kimsenin boynunu bükmesin inş.

Kızlar bugun onbirinci gün uc gundur idrar testi yapıyorum hep negatif çıkıyorkan testinin sonucunu simdiden gorur gibiyim. ..nolacak sonumuz acaba ..bide bisey sorcam bu denefen sonra en erkem nezaman telrar deneyebiliriz

Yani haz22de transferim olmustu ...Şimdi hasta olsam ..temmuzdayani agustosdaki adetle tekrar deneyebilirmiyim..gonil RABBIM den sonsuz lutfundan bu ay plmasini diler tabi ama.
Cok buyuk bir ihtimal le olmadı bu ay.
Endometriosiz mi artik hasimato mu sebeb oldu bilmem ama. .

kızlar iyi akşamlar burayamı transfer oldunuz :KK53::KK53:benide yazın listeye:KK30::KK30: yıkılmadım ayaktayım:KK9::KK9: nasip olursa 5.tedaviyle yola devam ediyorum:KK52::KK52::KK52::KK52:

yarın doktor randevumuz var canım akşama anca gelirim :KK76::KK76::KK76:

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:destina 38 :) hamile:))rabbim tamamına erdirsin darısı meleğime çok az kaldı oda mutlu haberi verir inşallah ay çok heyecanlı hala o heyecan içimde:))inanamıyorum bize yetişeceksiniz ama benim göbişe kimse yetişemez koca bir göbekkkk o kadar büyükki bu hafta bebek hareketlerini hissettim anca koca göbekte minik kızım tekmesini hisssettiriyor:))

Kızlar bugun onbirinci gün uc gundur idrar testi yapıyorum hep negatif çıkıyorkan testinin sonucunu simdiden gorur gibiyim. ..nolacak sonumuz acaba ..bide bisey sorcam bu denefen sonra en erkem nezaman telrar deneyebiliriz
bence kan sonucuyla kesin kararını ver ben 5 tane test yapmıştım idrar testi ikiz olmasına ragmen çıkmamıştı senin mantıgına göre 5 ci günden sonra ikizler idrar testinde çıkardı ama çıkmadı umutsuzluga kapılma diyecegim de hangimiz kapılmadık bence kan yaptır emin ol canım böle yaparak yıpranmaktan başka birşey değil ve belkide bebegine haksızlık

slm kızlar moralim çok bozuk:KK50::KK50:
tedaviye güzel başlamıştım ama bugün embriyolarımla ilgili güzel haber alamadım:KK14::KK14::KK14:
dün sabah opu işlemimiz vardı ..bu sabah aradılar ve 10 yumurta toplandığını söylediler...
ama maalesef 10 yumurtadan sadece şu ana 3 embriyomuz gelmiş:KK43::KK43::KK43:
dua edin ne olur RABBİM o 3 embriyomuza can versin de:KK14::KK14::KK14: bebiş olsunlar

melegim niye kendini üzüyorsun. ne güzel 3 tane embriyon gelismis. 10 tane olsaydi ne olaackti ki zaten en fazla 2 tane transfer ediyorlar. sen embriyolarina güven. Yüce Rabbim onlara güzelce bölünmeyi ve sonrasinda da Melek annelerine tutunmayi nasip eylesin insallah. gönlünü ferah tut güzel arkadasim hersey güzel olacak.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:destina 38 :) hamile:))rabbim tamamına erdirsin darısı meleğime çok az kaldı oda mutlu haberi verir inşallah ay çok heyecanlı hala o heyecan içimde:))inanamıyorum bize yetişeceksiniz ama benim göbişe kimse yetişemez koca bir göbekkkk o kadar büyükki bu hafta bebek hareketlerini hissettim anca koca göbekte minik kızım tekmesini hisssettiriyor:))

hosgeldin kuzum. ne cok merak ettirdin kendini. umarim hersey yolundadir. koca göbisini benim icin de oksa bizler icin duani esirgeme. herseyin problemsizce gitmesini dilerim. :KK16:

hosgeldin kuzum. ne cok merak ettirdin kendini. umarim hersey yolundadir. koca göbisini benim icin de oksa bizler icin duani esirgeme. herseyin problemsizce gitmesini dilerim. :KK16:

hoşbulduk hep duamdasınız canım evet merak ettirdim zor bir hamilelik geçiriyorum hastanelerde yattım kanama geçirdim kaç defa ve bebegin birini kaybettim olsun saglıklı olsunda tek olsun kızım olacak teyzesi rabbimin izni ile inşallah elimiz yüreğimizde geçiyor günler günümüze hamd olsun

stres, üzüntü yumurta kalitelerini direk olumsuz etkiliyormuş o yüsden iyi düşün iyi olsunu yap hep.
yumurta kalitesi içinde günde 2 tane incir yenmesi tavsiye ediliyor

ben aşılama yaptırırken. 3 tane inciri ortadan ikiye bölüp üzerine bir küçük su bardağı sıcak su koydum.iki üç dk bekletim her gün yedim suyunu da içtim. adetle beraber 1 ay uyguladım bunu. yumurtaların gelişmesine faydası oldu...

Herkese günaydın ne kadar bereketli bi topik 41 kere maşallah çok güzel ve umut verici bende tedavime pazar günü ilk iğnemle başladım kısa protokol dedi doktor bişey sorucaktım bana pazar - pazartesi 375 ml menegon verdi salı çarşamba 300 ml dedi bide ilk 2 gün 10 ml lucrin sonra 5 ml e düşürüceksin dedi 1. Sorum dozlar çok yüksek değil mi birde lucrine yani baskılayıcı iğneye bu kadar çabuk mu başlanıyor bu arada doğum kontrol hapı kullanmıştım kist için o bitti tedaviye başladık acaba dozları o yüzden mi yüksek verdi yani yumurtalıklar çok baskılandı diye

X