Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

ORLY ojelerin arkasında tavşan logosu var. buavın değil ama...

ojeler biraz pahalı ama çok kaliteli duruyor. bütün ojelerimi orly alamam ama bazı sık kullandığım renklere bakabilirim. :KK23:

bu arada bimden aldığım FAMILY ıslak mendilin arkasında da tavşan logosu var.

deterjan vs için bir arkadaş yazmıştı ECOVER, fiyat biraz tuzlu olsa da indirime giriyor, buav sertifikalı :KK16:

şampuan olarak en ulaşabileceğim marka olan GIOVANNI aldım yine. biraz kafa karışıklığımız olmuştu, benim aldığım şampuanın arkasında logo yok fakat "no animal testing" ifadesi mevcut, buavın listesinde de temiz görünüyor. o yüzden aldım. çok köpürmüyor ama yine bir nebze... fiyatı 15 civarı. o bitince indirime denk gelirsem LUSH şampuan alacağım.

L'angelica diş macunu 3 tane stokladım. o da 15 tl falan. ama URTEKRAM'ın daha uygun sanırım 10 tl ve URTEKRAM buav logolu...bundan sonra yine URTEKRAM alacağım.

bir de GABRINInin 10 tlye fondötenini aldım ve beğendim :KK1: rengi tam uydu ve güzel yani hiç fena değil. kapatıcılığı da iyi...

GABRINInin ojeleri de çoook güzel hatta harika :KK16:

gsm lee, Laroche posay biliyosun Loreale ait.

şimdi benim aklım almıyo. bir doktor neden dermokozmetik ürünü verir sana, reçeteye yazsaymış bari, sanki ilaç bu... Doktorların anlaşması mı oluyo acaba bu firmalarla? merakımdan soruyorum cidden.

onu kullanmazsan cildin iyileşmeyecek diye birşey yok buarada.

Buav'ın sitesinde yok fakat Petanın deney yapmayanlar listesindeki MURAD'ı dene loreal almaktansa ya da bilemiyorum belki organik ürünler çok daha iyi gelecektir.

belki başka bir doktora daha görünebilirsin....

Kızlar bakteriler üzerinde deney yapılmasının ne gibi bir kötü yanı olabilir bazen sizi anlamıyorum?çoğu ölümcül hastalığın sebebi bakteriler biliyorsunuz.

Canım o benim eşime karşı söylediğim bir espri idi :) hani her hayvan bizim için önemli diye dedektif gibi alışveriş yapıyorum. içerik okurken de eşim almış ürünü geldi yanıma. "fareler değil bakteriler üzerinde araştırma yapılmış" dedi. bende o an "e ama bakteri de canlııı" dedim orda gülüştük. bende burda yazım dedim. konu ordan gelmiş sanırım :KK70: o değil de sağlığa yararlı bakteriler de var. hepsi kötü değil, onları da sevelim:KK23:

arkadaşlar malum sıcaklar yaklaşıyor, oraya buraya su kapları koyalım. arada içlerini dolduralım. bu şekilde belli noktalarda olursa hayvanlar o noktalara su içmek için geliyorlar.
su ile ilgili söyleyeceğim bir şey daha var. özellikle kuru cilde sahip olanlar başka da bir sıkıntıları yoksa 2 lt. su içsinler. ama saf su. çay değil. yanınızda şişe ile dolaşabilirsiniz. göreceksiniz ki hem daha dinç hem de yüzünüz ve vücudunuz daha nemli, sağlıklı parmak. öpülür ki bu.

yalnız kızlar benim yüzümde cildimde problemler vardı dün cildiyeye gittim yarın kan vericem
ama cildimin aşırı hassas alerjik ince bir yapısı varmış kızarıklık ve kılcal damarlarımda meydanda bu yüzden bana yaz kış güneş kremi kullancan
dedi ve bana nemlendirici yazdı
la roche posay tolerans ultra kullancan ve termal suyunuda kullan olmadı soda kullan dedi
cildimde özel günlerde sivilceler çıkar sıkmadığım halde kuruyup iz kalıyor bunların yüzünden cildin ince dedi
mesela bi uçuk çıktı 1 hafta geçmediği dudağımın kenarından şimdi orası kahverengı duruyor dudağımın yanı iz kaldı
nemsizlikten vs dedi doktor ayrıca kan sonuclarına bakıcaz acaba kanında ki iyileştirici alyuvar mı ne ise onda mı sorun var dedi
ben şimdi bu nemlendiriyi almazsam cildim hiç iyileşmiycek
ama moralimde çok bozuldu o markalar deney yapıyor sonuçta
ben deney yapmayan bu içerikte nasıl krem bulabilirim[/QUOTE]

öncelikle geçmiş olsun.ben anlasmalı olduklarını düşünüyorum.size önerdikleri ürün sonuçta mucizevi değil.sizin yerinizde olsam soda kullanırdım nemlendirici de lushtan alınabilir ya da gratis ürünlerinden olabilir.tabii bunlar sadece öneridir.karar sizindir.

Ankara'da yaşayanlar gabrini markasını, urtekram diş macunlarını nereden alıyorsunuz?Bir kaç yere sordum fakat bulamadım.

gsm lee, Laroche posay biliyosun Loreale ait.

şimdi benim aklım almıyo. bir doktor neden dermokozmetik ürünü verir sana, reçeteye yazsaymış bari, sanki ilaç bu... Doktorların anlaşması mı oluyo acaba bu firmalarla? merakımdan soruyorum cidden.

onu kullanmazsan cildin iyileşmeyecek diye birşey yok buarada.

Buav'ın sitesinde yok fakat Petanın deney yapmayanlar listesindeki MURAD'ı dene loreal almaktansa ya da bilemiyorum belki organik ürünler çok daha iyi gelecektir.

belki başka bir doktora daha görünebilirsin....
başka doktorada görünmek istiyorum fakat buna bile özele gittim cumartesi zor izin aldım yarında kan olayı var tekrar izin almam çok sorun olacak
elinde koca bi kahgıt var bunların listesinin olduğu işaretliyip kaşesini bastı anlamadım bioderma ne durumda
benim cildim lazerden yanmıştı bu kadın bioderma bi kremini vermişti bana mor kapaklı cbiulı mi ne o1 haftada geçirmişti çok memnun kalmıştım ama tavşanlı fln değildi
loreal e para atmak istemiyorum ya off çıkmaza girdim resmen

yalnız kızlar benim yüzümde cildimde problemler vardı dün cildiyeye gittim yarın kan vericem
ama cildimin aşırı hassas alerjik ince bir yapısı varmış kızarıklık ve kılcal damarlarımda meydanda bu yüzden bana yaz kış güneş kremi kullancan
dedi ve bana nemlendirici yazdı
la roche posay tolerans ultra kullancan ve termal suyunuda kullan olmadı soda kullan dedi
cildimde özel günlerde sivilceler çıkar sıkmadığım halde kuruyup iz kalıyor bunların yüzünden cildin ince dedi
mesela bi uçuk çıktı 1 hafta geçmediği dudağımın kenarından şimdi orası kahverengı duruyor dudağımın yanı iz kaldı
nemsizlikten vs dedi doktor ayrıca kan sonuclarına bakıcaz acaba kanında ki iyileştirici alyuvar mı ne ise onda mı sorun var dedi
ben şimdi bu nemlendiriyi almazsam cildim hiç iyileşmiycek
ama moralimde çok bozuldu o markalar deney yapıyor sonuçta
ben deney yapmayan bu içerikte nasıl krem bulabilirim

öncelikle geçmiş olsun.ben anlasmalı olduklarını düşünüyorum.size önerdikleri ürün sonuçta mucizevi değil.sizin yerinizde olsam soda kullanırdım nemlendirici de lushtan alınabilir ya da gratis ürünlerinden olabilir.tabii bunlar sadece öneridir.karar sizindir.[/QUOTE]
canım lush bakmıştım tek çeşit 120 lira ama bu sorunlarımdan önce bakmıştım
şimdi onu alıcam tekrar olursa napıcam bilemiyorum acil başlaman lazım toparlamamız lazım dedi
cildimin dengesi tamamen bozulmuş 1 uçuk 1 haftada iyileşmiyor birde iz kalıyor hiçbir şey yapmadığım halde
kılcal damarların yerleşir nemini fln sağlamazsan dedi bende yüzümde kılcal damarlarım belirli gezmek istemiyorum açıkcası kötü sonuçlar doğurmasından da korkuyorum sonrasında
daha yaşım genç ve şimdiden yüzümde lekelerle gezmek istemiyorum ki benim ergenlikte bile sivilcem çıkmazdı şimdi bunları görünce resmen moralım bozuluyor yani sürekli takıyorum kafaya nazar değdi vala psıkolojımde bozuldu bu durumdan saçlarımı saymıyorum bile resmen kel olmuşun dedi kadın bana :KK43:

Anlaşmalı olduğunu sanmıyorum çunku hastanenin ordan fln alın kremi demedi hani her yerde var dedi
Anlaşmalı olsa termal suyu al der soda da kullanabilirsin demez bence ben oyle düşündüm
Olma o termal suyu Alman gerekli de diyebilirdi gibi geliyor
Ama cidden aynı oranda bi krem bulsamda alsam test yapmayan bi marka termal su olan icinde toleransı cok düşük alerjik ciltler icin bi krem
Lush da cok pahalı bana su an alamam

Son düzenleme:
Ankara'da yaşayanlar gabrini markasını, urtekram diş macunlarını nereden alıyorsunuz?Bir kaç yere sordum fakat bulamadım.
Gabrini ketrin arley i de ben ekleyim
Bende ankaradayim dış macunu bulamıyorum halaaaaaa

başka doktorada görünmek istiyorum fakat buna bile özele gittim cumartesi zor izin aldım yarında kan olayı var tekrar izin almam çok sorun olacak
elinde koca bi kahgıt var bunların listesinin olduğu işaretliyip kaşesini bastı anlamadım bioderma ne durumda
benim cildim lazerden yanmıştı bu kadın bioderma bi kremini vermişti bana mor kapaklı cbiulı mi ne o1 haftada geçirmişti çok memnun kalmıştım ama tavşanlı fln değildi
loreal e para atmak istemiyorum ya off çıkmaza girdim resmen

öncelikle geçmiş olsun.ben anlasmalı olduklarını düşünüyorum.size önerdikleri ürün sonuçta mucizevi değil.sizin yerinizde olsam soda kullanırdım nemlendirici de lushtan alınabilir ya da gratis ürünlerinden olabilir.tabii bunlar sadece öneridir.karar sizindir.
canım lush bakmıştım tek çeşit 120 lira ama bu sorunlarımdan önce bakmıştım
şimdi onu alıcam tekrar olursa napıcam bilemiyorum acil başlaman lazım toparlamamız lazım dedi
cildimin dengesi tamamen bozulmuş 1 uçuk 1 haftada iyileşmiyor birde iz kalıyor hiçbir şey yapmadığım halde
kılcal damarların yerleşir nemini fln sağlamazsan dedi bende yüzümde kılcal damarlarım belirli gezmek istemiyorum açıkcası kötü sonuçlar doğurmasından da korkuyorum sonrasında
daha yaşım genç ve şimdiden yüzümde lekelerle gezmek istemiyorum ki benim ergenlikte bile sivilcem çıkmazdı şimdi bunları görünce resmen moralım bozuluyor yani sürekli takıyorum kafaya nazar değdi vala psıkolojımde bozuldu bu durumdan saçlarımı saymıyorum bile resmen kel olmuşun dedi kadın bana :KK43:[/QUOTE]

Saloon marka sıvı ek sabunlari coulty free demişti bi arkadas dün kiler market de baktım arkasında hiçbir logo yoktu cevre zarar vermez ambalaj ivir zivir logolar bile yoktu

Softem markasının şampuanları da var deneyebilirsiniz..ben süvari kozmetik te gördüm

softem-defneli-zeytinyagli-sampuan.jpg
Softem-Ari-Sutlu-Balli-Bakim-sam_6832_1.jpg

güneş ürünleri saç bakım ürünleri vs de var

Softem_Yag_Afis1.jpg
Softdemi nereden bulabilirim Ankara ya da netten gunes koruyucu almam gerek çunku

urtekram'ı netten sipariş edin, ben de dışarıda pek rastlamadım.

bi eczane sitesi var oradan sipaiş etmiştim yanılmıyorsam...

BIODERMA deneyci dendi çok önceleri gsm'cim.

softem Ankara diye internetten baktım.Birkaç lokman hekim mağazasına baktım bulamadım.Dikmen ve başka yerlere de bakacağım.Malum artık güneş koruyucu krem kullanmalıyız.
Bir de ürünleri çok fazla ve logolu ilgimi çekti.

urtekram'ı netten sipariş edin, ben de dışarıda pek rastlamadım.

bi eczane sitesi var oradan sipaiş etmiştim yanılmıyorsam...

BIODERMA deneyci dendi çok önceleri gsm'cim.

Lush un sitesine dün baktım çalışan kızın bana önerdiği krem 110 lira digerlerini tek tek okudum hic anlatmadı diğer kremleri bana meger kuru cilt icin krem varmış 52 lira hassas cilt icin degil ama Napiyim artık bütçeme uygun onu alıcam hafta sonu
Gönlüm el vermiyor ne olursa olsun loreale para atmaya Cumartesi tekrar gidicem dermotologa onada diycem bana deney yapmayan bi marka soyle madem ise yatıycan oyle yara bioderma yi da arastircam

Kızlar
Bu uni markasının kayisili giz makyaj temizleme mendilleri hani diskleri var ya onu bi blogda görün arka fotosunu koymuşlar logo göremedim cf olduğunu nerden anlıyoruz acaba eski urun flnda o zaman mı yok logo soranlar oluyor çunku superdrug makyaj temizleme mendilinin haricinde uni yi de tasiye ediyorum

Çalışan bayan cildime baktı bana british skin nany mı ne onu önerdi sizin cildinize bu uygun dedi ben kuru cilt icin bi o var sandim tabi dün baktım sitesine kuru cilt icin skin drink var 52 lira cok uygun
Sonra hassas cilt icin celestial var 49 lira bana hic bahsetmedi bende pahalı benim krem diye yönelmiyorum cok kızdım valla çalışan kıza direk pahalı olanı önermiş
Bana önerdiğinin icinde 30 faktör koruma var aslında koruma da alacağım icin aynı paraya gelecek belkide ondan direk bunu önerdi 109 lira az degil tabi
Ben simdi celestial hassas cilt icin olanı mı alıyim
Skin drink kuru cilt icin olanı mı
Cildim kuru hassas ve alerjik toleransı düşük ciltmis
Ne sorunlu cildim varmış :)

Kızlar
Bu uni markasının kayisili giz makyaj temizleme mendilleri hani diskleri var ya onu bi blogda görün arka fotosunu koymuşlar logo göremedim cf olduğunu nerden anlıyoruz acaba eski urun flnda o zaman mı yok logo soranlar oluyor çunku superdrug makyaj temizleme mendilinin haricinde uni yi de tasiye ediyorum

Diskli kutunun arkadasında logo yok. ama uni nin genel anlamda test yapmadığını düşünerek alıyorum. bazı ürünlerinde dediğin gibi logo yok. nerden aklımda kaldı bilmiyorum ama test yapmıyor diye aklımda kalmış. bir mail atalım emin olmak için.

Diskli kutunun arkadasında logo yok. ama uni nin genel anlamda test yapmadığını düşünerek alıyorum. bazı ürünlerinde dediğin gibi logo yok. nerden aklımda kaldı bilmiyorum ama test yapmıyor diye aklımda kalmış. bir mail atalım emin olmak için.

Biz yenidoğan ıslak pamuk mendilini alıyoruz.Tavşanı var .
sanırım princess daha evet resmini çekip yayımlamıştı.

Son düzenleme:
Biz yenidoğan ıslak pamuk mendilini alıyoruz.Tavşanı var .
sanırım princess daha evet resmini çekip yayımlamıştı.

evet, ıslak mendini kullanıyorum var ama diskte yok. bebak markasının belli ürünlerinde marka var belli ürünlerinde yok. ya bazıları test ediliyor ya da basmayı unutıyorlar. 2 seçenek var.
bu arada cetharine arley in 6 numaralı silky touch pudrasını aldım dün. 6 lira. kokusu dokusu güzel. lise yıllarımızdan biliriz dimi :)
ama aldığım ürünün son kullanma tarihi yazmıyor, kapak açıldıktan sonra 3 yıllık ömrü var. içeriğinde paraben var :s çoğu pudra da var.

X