Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Amonra, burt's bees markasını Clorox satın almış 2007 yılında,o da deney yapan bir firma...yani almamalıyız...

ama lush temiz, ben de kullanıyorum bazı ürünlerini, çok güzel...

vee mis gibi kokuyolar :KK16:

:KK53: neeeyyyy
araştırdığımda sağlam bir firma izlenimi uyanmıştı ben de
özellikle hayvanlar üzerinde test yapmadıkları, hayvansal ürün kullanmadıklarını vurguluyorlardı her yerde
bir dolu sipariş verdim ben dün akşam
eğer gerçekse durdurayım siparişi
ürünleri de güzeldi balmı ve vücut kremi var ben de hediye gelmişti
çok üzüldüm şimdi:KK14:

ben artık evde yapmaya başlayacağım bakım ürünlerini sanırım
elimi neye atsam kirli çıkıyor
dudak balmı yaptım daha önce gerçekten harika oluyor
ama nemlendirici falan yapmak için labratuvar kurmam lazım bir odaya:KK14:

evet biraz baktım tekrar emin olayım diye, burt's bees clorox firmasının.

clorox da deney yapıyor. zaten petanın falan listelerinde parantez içinde yazar bu parent firmalar...

aslında The body shop ve L'oreal gibi düşünebiliriz.

sonuçta verdiğimiz paralar deneyci firmaların cebine gidiyor :KK50:

eğer iptal edersen siparişini, belki bu nedenini de açıklayan bi yazı yazsan firmaya süper olur :13:

evet biraz baktım tekrar emin olayım diye, burt's bees clorox firmasının.

clorox da deney yapıyor. zaten petanın falan listelerinde parantez içinde yazar bu parent firmalar...

aslında The body shop ve L'oreal gibi düşünebiliriz.

sonuçta verdiğimiz paralar deneyci firmaların cebine gidiyor :KK50:

eğer iptal edersen siparişini, belki bu nedenini de açıklayan bi yazı yazsan firmaya süper olur :13:

zaten iptal için bir gerekçe sunmam gerekiyor
bu da çok haklı bir gerekçe:KK34:
teşekkür ederim canım uyardığın için:KK16:

Lush un yüz göz kremini sac maskesini alacağım bende
Yalnız ne olacak bu halimiz ürünleri yapanların cebine gircek diye alamıyoruz
Yapmayan markaları desteklemesek tamam. Kaldırırlarsa
Bende yapmayanlara para kazandırırsak bu sekillerde para var diyip ya hic yapmamaya başlarlarsa
Biraz poliyanlacilik mı yapıyorum acaba umut fakirin ekmegi durumundayim
Superdrug da kalkıyor too faced cok pahalı offf offf
The balm yapıyor degil mi

Kızlar cruelty free olarak harika ruj renklerine sahip bir marka keşfettim geçen sene,manic panic.çok orijinal,daha çok punk rock kesimlere hitap eden sıradışı ürünleri olsa da herkesin beğeneceği renklerde rujlar da var.

Ben geçen sene blue valentine rengini sipariş etmiştim,çok kaliteli bir ruj.Sürümü,dokusu herşeyi çok güzel,bu yanardöner seridendi.birkaç gün evvel de mat serisinden güzeller güzeli bir retro pembesi rujunu sipariş verdim,mod a go go diye.Rujun rengine baktıkça pembe hayallere dalıyordum hep,nereye kadar hayal alayım en sonunda dedim aldım:) isimleri bile çok albenili ya,cidden çok güzel bir marka bence. çılgın renklerde saç boyaları da var tabi ama ben sadece ruj müşterisiyim şimdilik:)

Yeni sipariş ettiğim dediğim mod a go go rengi de şu,heyecanlandım yarın gelecek kargo.umarım hayal kırıklığına uğramam.sizce güzel bir pembe mi?esmerim ben,umarım yakışır ya:) dayanamadım bişeyler deyin istedim.:)

$$(KGrHqZHJ!wE-.JPG

Yeni sipariş ettiğim dediğim mod a go go rengi de şu,heyecanlandım yarın gelecek kargo.umarım hayal kırıklığına uğramam.sizce güzel bir pembe mi?esmerim ben,umarım yakışır ya:) dayanamadım bişeyler deyin istedim.:)

Eki Görüntüle 646827

Resimdeki renk çok tatlı ,umarım rujun rengi resimdeki gibidir ve eminim sana çok yakışacaktır.
Eline ulaştıktan sonra ton farkı ve kalite ile ilgili yorumlarını da bekliyoruz.

Beğenmene çok sevindim nurlum,yarın gelecek muhtemelen.ozaman yorumlarımı paylaşırım,umarım yakışır. :KK8:

Eki Görüntüle 646827

Nerden sipariş ettin canım nerde satılıyor bu marka fiyatlar nedir bilgi verirsen sevinirim

gsm lee ben gittigidiyordan sipariş ettim bunu.ama manicpanictürkiye diye kendi siteleri var ordan da sipariş verebiliyorsun,ama taksit olanağı daha fazla diye ben gittigidiyordan aldım.muhtemelen gittigidiyordaki satıcı da o sitenin kendisidir.hesionka diye bir blog sahibi de satıyor ayrıca.ama en hızlısı gittigidiyor bence.

Son düzenleme:
ruj biraz önce ulaştı elime.üzülerek söylüyorum ki sonuç biraz hayal kırıklığı oldu.renk vermesi iyi değil.Blue valentinenin renk vermesi çok başarılıydı ama bu ruj pek iyi çıkmadı açıkçası.Veya bu ton ruj zaten böyle silik beyazımsı bir renk mi veriyor hiç bir fikrim yok ammavelakin hayal ettiğim pembe değilmiş,ruj kabındaki rengin aynısını dudağımda göremedim,daha çok beyaz beyaz oldu dudağım:KK14: bu arada ruj fiyatı 31 lira.Eh biraz fazla,oyüzden biraz üzüyor tabi insanı...

selam kızlar. bu konuda hem kendimizi hem çevremizi hem de çocuklarımızı bilinçlendirmek zorundayız gerçekten.
ki, daha iyi bir dünyada yaşayabilelim.
başlığı açan arkadaşı gerçekten tebrik ediyorum.
benim de zaman zaman gönüllü olarak destek verdiğim Hayvan Hakları Federasyonu HAYTAP'tan söz etmek istiyorum sizlere.
HAYTAP, hem sokaktaki canlar için kampanyalar yaparak gelir etmeye çalışıyor hem de halkı çocukları bilinçlendirmek için il il geziyor.
Bu platformda hemen her ilden arkadaşlar var. Dolayısıyla kendi ilinizdeki derneklerle iletişime geçerek, siz de bu canlar için bir adım atabilirsiniz.

sevgiyle kalın

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese. Kullanmakta olduğum ve kullanmayı düşündüğüm, hayvan deneyi yapıp yapmadığından emin olamadığım markaları sormak istiyorum. Aklıma gelenleri topluca yazayım:

• Tresan (?) (emin değilim)
  • Down under naturals şampuan-kremleri, Nude şampuan-kremleri (?) (bazı ürünlerde tavşan resmi yoktu sanırım)
  • Otacı (?)
  • Mecitefendi, Arifoğlu, Cemre (?) (Türk markaları olduğu için sanırım yapmıyor olabilirler ama emin değilim)
  • Arko (?)
  • Sesu, saten ağda ürünleri (?)
  • Bioblas, Bioxcin (?)
  • Dermokil (?) (sanırım Türk markası ama emin değilim)
  • Neva color, Exicolor saç boyaları (?) (emin değilim)
  • Golden Rose (?) (emin değilim)
  • Elite, Catherine Arley (sanırım lys yapmıyor demişti, ama tekrardan sorayım dedim)
  • Selesta Life (?)
  • Dalin (?)
  • Sebamed (?)
  • Komili (?)

Ayrıca,
Hijyenik ped markası ve rimel-göz kalemi markası sormak istiyorum.

Merhaba herkese. Kullanmakta olduğum ve kullanmayı düşündüğüm, hayvan deneyi yapıp yapmadığından emin olamadığım markaları sormak istiyorum. Aklıma gelenleri topluca yazayım:

• Tresan (?) (emin değilim)
  • Down under naturals şampuan-kremleri, Nude şampuan-kremleri (?) (bazı ürünlerde tavşan resmi yoktu sanırım)
  • Otacı (?)
  • Mecitefendi, Arifoğlu, Cemre (?) (Türk markaları olduğu için sanırım yapmıyor olabilirler ama emin değilim)
  • Arko (?)
  • Sesu, saten ağda ürünleri (?)
  • Bioblas, Bioxcin (?)
  • Dermokil (?) (sanırım Türk markası ama emin değilim)
  • Neva color, Exicolor saç boyaları (?) (emin değilim)
  • Golden Rose (?) (emin değilim)
  • Elite, Catherine Arley (sanırım lys yapmıyor demişti, ama tekrardan sorayım dedim)
  • Selesta Life (?)
  • Dalin (?)
  • Sebamed (?)
  • Komili (?)

Ayrıca,
Hijyenik ped markası ve rimel-göz kalemi markası sormak istiyorum.

1. Tresan (?) (emin değilim)
    tresan'ı bilmiyorum denk geldiğimde çevirip arkasına baktım tavşanı ibaresi yoktu.
  2. Down under naturals şampuan-kremleri, Nude şampuan-kremleri (?) (bazı ürünlerde tavşan resmi yoktu sanırım)
    down under serisi tavşanlı, köpüğü jölesi saç kremi şampuanı tavşanlı ama dediğin gibi nude'da yok..yine selen kozmetik'e ait olan live clean markası var o da ibare taşıyor logosu yok cümle olarak yazmışlar..
  3. Otacı (?)
    otacı kurtsan' a ait..bazı ürünlerinde ibare var bazılarında yok..sitelerinde şöyle yazıyor
    Tüm ürünlerimiz ;
    -hayvanlar üzerinde test edilmeden geliştirilmişdir
    -renklendirici ve boyar madde içermemektedir
    -dermatolojik testleri yapılmıştır.

ancak essence markası var kozmetik markası o da sitelerinde yapmıyoruz diyor ama logoları yok..yani nette demeleri bağlayıcı olmuyor ürünün üzerinde görmeliyiz..

mesela otacı argan yağında hayvanlar üzerinde test edilmemiştir ibaresi var ama bazı ürünlerinde yok, netteki ifadeyle çelişiyorlar..ama ihtiyacın varsa alabilirsin ibareli veya logolu bir ürününden..

4. Mecitefendi, Arifoğlu, Cemre (?) (Türk markaları olduğu için sanırım yapmıyor olabilirler ama emin değilim)
    bunlar bitkisel ürünler sanırım bakmak lazım..mecitefendinin temiz olduğunu düşünüyorum ama araştırmam lazım..sitelerine ürünlerine bakmak lazım
  5. Arko (?)
    arko evyap ın ürünü..tlfonda görüştüm yetkilileriyle yapmıyoruz demişlerdi..türk markası ihtiyacın varsa alabilirsin
  6. Sesu, saten ağda ürünleri (?)
    saten ağda evyap' ın alabilirsin..
  7. Bioblas, Bioxcin (?)
    hiçbir ibare yok üstlerinde alınmamalı sanırım ama emin değilim
  8. Dermokil (?) (sanırım Türk markası ama emin değilim)
    dermokil yapıyor telefon görüşmelerinde bu olayı hiç bilmeyen bir bayan anti-aging yaşlanma karşıtı ürünlerde yapıldığını biliyorum ama diğerlerini bilmiyorum demişti..bilmeden kendini ele verdi..
  9. Neva color, Exicolor saç boyaları (?) (emin değilim)
    wella nın..biz yapmıyoruz artık yapmaya gerek de yok zaten kimyasalların içindekiler belli demiş neva color için ama ham maddelerinin test edilip edilmediğini bilmiyoruz demişti emin değillerdi net bişey dememişlerdi o konuda..onedenle saç boyası almak istersen naturtint,natural colors,onix(tüp boya), nox saç boyaları alınabilir..
  10. Golden Rose (?) (emin değilim)
    yapıyor diye düşünüyoruz yapmadığına dair bir bilgi yok..
  11. Elite, Catherine Arley (sanırım lys yapmıyor demişti, ama tekrardan sorayım dedim)
    elite ve catherine arley alfar kozmetike ait alabilirsin..hem lys hem ben görüştüm yetkilierle..yapmıyorlar ve yeni ürünlerine de tavşan resimleri basacaklarını düşünüyoruz nitekim c.arleyin yeni ürünlerinde tavşan logosu görenler var ama ben göremedim
  12. Selesta Life (?)
    bu markayı alabilirsin..tavşanlı..sabunları,duş jelleri,sampuan saç kremi güneş ürünleri vs var..
  13. Dalin (?)
    kopaş kozmetik e ait marka..hayvanlar üzerinde test yapıp yapmadığına dair bir bilgi yok..bebek ürünlerinde superdrug alabilirsin
  14. Sebamed (?)
    test yapıyor diye düşünüyoruz.yabancı bloglardan vs de o yönde sonuçlar çıkıyor

15. Komili (?)
    komili ülkerin..yeni duş jeline sensations serisine tavşan koymuşlar..farkındalığa başladık..çok güzel birşey bu..

Hijyenik ped markası evylady ve molped

rimel-göz kalemi markası elite catherine arley,farmasi,nyx(douglas larda) alabilirsin..
elite x6 rimeli var dolgun yapıyor,gün içinde akmıyor,göz altına dökülmüyor,temizlemesi de kolay onu öneririm

arko evyap'ın, evyap'a ait activex sabununda deney yapılıyor, o yüzden almamak lazım.
oje markası gabrini kullanıyormuş lys.
LUSH'ın da rimeli var, göz kalemi var mı bilmiyorum
hijyenik pek molped alıyorum ama emin de değilim, kesin bilgi yok sanırım

Son düzenleme:
  1. Tresan (?) (emin değilim)
    tresan'ı bilmiyorum denk geldiğimde çevirip arkasına baktım tavşanı ibaresi yoktu.
  2. Down under naturals şampuan-kremleri, Nude şampuan-kremleri (?) (bazı ürünlerde tavşan resmi yoktu sanırım)
    down under serisi tavşanlı, köpüğü jölesi saç kremi şampuanı tavşanlı ama dediğin gibi nude'da yok..yine selen kozmetik'e ait olan live clean markası var o da ibare taşıyor logosu yok cümle olarak yazmışlar..
  3. Otacı (?)
    otacı kurtsan' a ait..bazı ürünlerinde ibare var bazılarında yok..sitelerinde şöyle yazıyor
    Tüm ürünlerimiz ;
    -hayvanlar üzerinde test edilmeden geliştirilmişdir
    -renklendirici ve boyar madde içermemektedir
    -dermatolojik testleri yapılmıştır.

ancak essence markası var kozmetik markası o da sitelerinde yapmıyoruz diyor ama logoları yok..yani nette demeleri bağlayıcı olmuyor ürünün üzerinde görmeliyiz..

mesela otacı argan yağında hayvanlar üzerinde test edilmemiştir ibaresi var ama bazı ürünlerinde yok, netteki ifadeyle çelişiyorlar..ama ihtiyacın varsa alabilirsin ibareli veya logolu bir ürününden..

4. Mecitefendi, Arifoğlu, Cemre (?) (Türk markaları olduğu için sanırım yapmıyor olabilirler ama emin değilim)
    bunlar bitkisel ürünler sanırım bakmak lazım..mecitefendinin temiz olduğunu düşünüyorum ama araştırmam lazım..sitelerine ürünlerine bakmak lazım
  5. Arko (?)
    arko evyap ın ürünü..tlfonda görüştüm yetkilileriyle yapmıyoruz demişlerdi..türk markası ihtiyacın varsa alabilirsin
  6. Sesu, saten ağda ürünleri (?)
    saten ağda evyap' ın alabilirsin..
  7. Bioblas, Bioxcin (?)
    hiçbir ibare yok üstlerinde alınmamalı sanırım ama emin değilim
  8. Dermokil (?) (sanırım Türk markası ama emin değilim)
    dermokil yapıyor telefon görüşmelerinde bu olayı hiç bilmeyen bir bayan anti-aging yaşlanma karşıtı ürünlerde yapıldığını biliyorum ama diğerlerini bilmiyorum demişti..bilmeden kendini ele verdi..
  9. Neva color, Exicolor saç boyaları (?) (emin değilim)
    wella nın..biz yapmıyoruz artık yapmaya gerek de yok zaten kimyasalların içindekiler belli demiş neva color için ama ham maddelerinin test edilip edilmediğini bilmiyoruz demişti emin değillerdi net bişey dememişlerdi o konuda..onedenle saç boyası almak istersen naturtint,natural colors,onix(tüp boya), nox saç boyaları alınabilir..
  10. Golden Rose (?) (emin değilim)
    yapıyor diye düşünüyoruz yapmadığına dair bir bilgi yok..
  11. Elite, Catherine Arley (sanırım lys yapmıyor demişti, ama tekrardan sorayım dedim)
    elite ve catherine arley alfar kozmetike ait alabilirsin..hem lys hem ben görüştüm yetkilierle..yapmıyorlar ve yeni ürünlerine de tavşan resimleri basacaklarını düşünüyoruz nitekim c.arleyin yeni ürünlerinde tavşan logosu görenler var ama ben göremedim
  12. Selesta Life (?)
    bu markayı alabilirsin..tavşanlı..sabunları,duş jelleri,sampuan saç kremi güneş ürünleri vs var..
  13. Dalin (?)
    kopaş kozmetik e ait marka..hayvanlar üzerinde test yapıp yapmadığına dair bir bilgi yok..bebek ürünlerinde superdrug alabilirsin
  14. Sebamed (?)
    test yapıyor diye düşünüyoruz.yabancı bloglardan vs de o yönde sonuçlar çıkıyor

15. Komili (?)
    komili ülkerin..yeni duş jeline sensations serisine tavşan koymuşlar..farkındalığa başladık..çok güzel birşey bu..

Hijyenik ped markası evylady ve molped

rimel-göz kalemi markası elite catherine arley,farmasi,nyx(douglas larda) alabilirsin..
elite x6 rimeli var dolgun yapıyor,gün içinde akmıyor,göz altına dökülmüyor,temizlemesi de kolay onu öneririm

arko evyap'ın, evyap'a ait activex sabununda deney yapılıyor, o yüzden almamak lazım.
oje markası gabrini kullanıyormuş lys.
LUSH'ın da rimeli var, göz kalemi var mı bilmiyorum
hijyenik pek molped alıyorum ama emin de değilim, kesin bilgi yok sanırım
Selestaya ben watsons da mı gratis de mı özellikle baktım tavşan yok ayrıca ibarede yok
Dus jeli body butter alacaksan gratis den bee beauty posion serisini al tavşan var
Molped yapıyor diye biliyorum
Watsons da elemanla konuştum bizim ürünlerinizin icerigi belirli seylerden alınma belirli markalardan superdrug da bizim o yapmıyorsa bizde yapmıyoruzdur dedi
Bende sac maskesini aldım berbat olan sacıma
İcerigi kopy paste yapıyorlarmış bilindik seyler artık Zaten dedi banada alt ürün oldugu icin mantıklı geldi
Lush paraben vs var diyorlar kararsızım
Attirance markası var doğal lush gibi hayvansal ürün yok test edilmiyor yazıyor
Sadece istanbul Bağdat cad şubesi varmış
Markafoni de görünce araştırdım ondan alabilirim belki yüz kremi izin
İcerik okumaya girince yazıyor markafonide

John frieda sac bakım urunleri yapıyor mu kızlar bundan herkes memnun gidip ambalajını görmedim ama sac Şampuani konusunda çığır acmış diyorlar merak ettim saclarım sarı cok kotu durumda acil bsyler yapmam lazım
Ayrıca missha urunleri yapıyor mu Kore malı bb kremi ilk çıkartan markaymis
Bunuda öğrenmeli üründen herkes memnun yüz urunleri peilingi fln var

Selestaya ben watsons da mı gratis de mı özellikle baktım tavşan yok ayrıca ibarede yok
Dus jeli body butter alacaksan gratis den bee beauty posion serisini al tavşan var
Molped yapıyor diye biliyorum
Watsons da elemanla konuştum bizim ürünlerinizin icerigi belirli seylerden alınma belirli markalardan superdrug da bizim o yapmıyorsa bizde yapmıyoruzdur dedi
Bende sac maskesini aldım berbat olan sacıma
İcerigi kopy paste yapıyorlarmış bilindik seyler artık Zaten dedi banada alt ürün oldugu icin mantıklı geldi
Lush paraben vs var diyorlar kararsızım
Attirance markası var doğal lush gibi hayvansal ürün yok test edilmiyor yazıyor
Sadece istanbul Bağdat cad şubesi varmış
Markafoni de görünce araştırdım ondan alabilirim belki yüz kremi izin
İcerik okumaya girince yazıyor markafonide

John frieda sac bakım urunleri yapıyor mu kızlar bundan herkes memnun gidip ambalajını görmedim ama sac Şampuani konusunda çığır acmış diyorlar merak ettim saclarım sarı cok kotu durumda acil bsyler yapmam lazım
Ayrıca missha urunleri yapıyor mu Kore malı bb kremi ilk çıkartan markaymis
Bunuda öğrenmeli üründen herkes memnun yüz urunleri peilingi fln var

resmen saçmalamış, o zaman body shop yapmıyor diye lorealin de yapmadığını düşünmeliyiz.

buarada superdrug için şunu diyor BUAV'ın sitesinde: AS WATSON a aittir. AS WATSON sertifikalı değil. :44:

Superdrug is owned by AS Watson. This parent company is not certified.

Lys'e sorsak, superdrug'ın paretn companysi de seftifiklı değilmiş :KK25: onu da mı almasak?

merhaba,foruma uye olmamin tek nedeni bu baslik oldu.duyarli insanlarin oldugunu bilmek beni cok mutlu etti.bu sayfa ile tesadufen karsilastim ve evimde kullandigim urunlerin cogu maalesef deneyci firmalardi.ama artik onlari kapimdan iceri dahi sokmayacagim.
Ben sampuan olarak avalon kullanacagim.sampunanin arkasinda ziplayan tavsan var.
makyaj temizleyici olarak bebek kullaniyorum.yine arkasinda tavsan var.
makyaj malzemesi olarak catherine arley elite ya da gabrini nyx kullanacagim.
Fresh line diye bir marka var sitelerinde urunlerinde hayvanlar uzerinde deney yapilan urunleri kullanmadikalri yaziyor.ayrica paraben v.s kullanmadiklari yaziyor.bu marka guvenilir midir?
Bir de sabun olarak doa kozmetik sabunlarindan almak istiyorum.onlar da hayvan deneylerine karsi olduklarini soyluyor.onlara da guvenebilir miyiz?

X