Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

hepinizi o kadar çok seviyorum ki....
bir arkadaşımız makyajaynam adlı sitede cf test yapmayan ürünleri tanıtıyor. ailecek izliyoruz.
bu arada haytapı kutluyorum. bnde geçen hafta sokak köpeklerine vermek üzere 15 kilo mama aldım hepsiburadadan. 40 lira ibi bir şeye geldi. işe giderken besliyoruz.

hepinizi o kadar çok seviyorum ki....
bir arkadaşımız makyajaynam adlı sitede cf test yapmayan ürünleri tanıtıyor. ailecek izliyoruz.
bu arada haytapı kutluyorum. bnde geçen hafta sokak köpeklerine vermek üzere 15 kilo mama aldım hepsiburadadan. 40 lira ibi bir şeye geldi. işe giderken besliyoruz.

Bende makyajaynam mı diyecektim
Bende takip ediyorum İnstegram Dan da her yerden takipteyim :)
Bu arada geç oldu ama
8mart dolayısıyla gratis %50 indirim yaptı bazı ürünlerde
Bee beauty #40 yapmış
Doa kozmetik %40 sampuanlari 7.50 resmen sok içindeyim
Sac maskelerini doldurcam
Watsons rossmanna da indirim yapmış bazı ürünlerde cf ürünlere bakmak lazim

Gratisin indirimi super olmus. Gratisten Dalan in zeytinyagli el ve vucut kremini almistim. Arkasinda tavsan resmi var. No animal testing yaziyor. Hatta mutlu olup buyuk boylarindan 3 tane almistim:)
Watsonstan da Aksu Vital balli sabun ve gunluk agaci sabunu almistim. Onda da tavsan resmi vardi.Memnun kaldim sabunlarindan.

The balm cf diye bsyler dolaşıyor etrafta amerika deney olayını kaldırmış the balm da amerika patentli diye yapmıyor dediler
Doa kozmetik den bir sürü sey aldım her üründen aldım diyebilirim hepsini deniycem saç Şampuani maskesi kremi yağları sabunlarini doldurdum 3 ay gider bana
Gratis den bee beauty dus jeli ve losyonlarinda aldım indirimde uygun oldu
Watsonsa ugruycam bugün
Bana deney yapmayan bir firmanın sıvı el sabunu lazım önerisi olan

bee beauty nin hiç bir logosu olmayan bir ürününü görmüş olabilirim. emin olamadığım için bir şey diyemiyorum. ama tekrar bakacağım gratis'e. sanırım kavanoz içerisinde krem idi.

gsm lee, çoğu markanın deney yapmadığı zaten söyleniyor. oriflame'in kataloğunun arkasında deney yapmadıklarını söylüyorlar ama çok ilginçtir ki Çinde fabrikaları var.

her söylenene inanmayalım.

firma yapmıyorum diyebilir, yaptığı anlaşılsa bile bunun bir cezası yok.

makyaj fırçalarımı yıkamak için bebek şampuanı aldım minicik uni' nin ve tabiki tavşanlı :)
doa kozmetikten de yüz yıkama jeli ve saç kremi aldım. yüz yıkama jelini merak ediyorum. %40 indirim ile 25 liraya 4 ürün aldım. kiiii o saç kreminin üstüne saç kremi tanımam. nemi hapsediyor saça. 250 ml olanından bahsediyorum. doa'nın diğer saç kremi iyi değildi, ben beğenmedim.
eşimde down under naturalsın nude şampuanını kullanıyor. hem sülfatsız hem tavşanlı.
dalan marka sabun alabilirsiniz. sıvı sabun yada normal el sabunu olarak..deney yapmıyor.

şuan trendyolda Buav sertifikalı Everyday Minerals ürünleri satışta arkadaşlar :KK76:

Kozmetikte Hayvan Deneyine Yasak​

Avrupa Birliği, hayvanseverleri sevindiren kararını hayata geçiriyor. Avrupa’da pazartesi gününden itibaren hayvanlar üzerinde denenmiş kozmetik ürünleri artık satılamayacak.

Şampuan, ruj ya da vücut losyonu… Avrupa Birliği ülkelerinde pazartesi gününden itibaren hayvanlar üzerinde denenmiş bütün kozmetik ürünlerinin satışı artık yapılamayacak.

Yasak, Avrupa Birliği ülkelerinde üretilen kozmetik ürünlerinin yanı sıra Avrupa Birliği dışından ithal edilen ürünler için de geçerli.

Avrupa Birliği ülkeleri ve Avrupa Parlamentosu, 2003 yılında vücut bakımı ürünlerinde hayvanların kobay olarak kullanılmasının durdurulması kararı almıştı. Bu karar doğrultusunda Avrupa'da 2004 yılından beri kozmetik ürünleri hayvanlar üzerinde test edilemiyor.

Avrupa Birliği'nde 2009 yılında alınan karar uyarınca da şimdi bu ürünlerin satışı tamamen yasaklanıyor.

© Deutsche Welle Türkçe

dpa/HS/BG

Tarih 10.03.2013
Hazırlayan Hülya Schenk​

dw.de/kozmetikte-hayvan-deneyine-yasak/a-16662424

Avrupa Birliği, hayvanseverleri sevindiren kararını hayata geçiriyor. Avrupa’da pazartesi gününden itibaren hayvanlar üzerinde denenmiş kozmetik ürünleri artık satılamayacak.

Şampuan, ruj ya da vücut losyonu… Avrupa Birliği ülkelerinde pazartesi gününden itibaren hayvanlar üzerinde denenmiş bütün kozmetik ürünlerinin satışı artık yapılamayacak.

Yasak, Avrupa Birliği ülkelerinde üretilen kozmetik ürünlerinin yanı sıra Avrupa Birliği dışından ithal edilen ürünler için de geçerli.

Avrupa Birliği ülkeleri ve Avrupa Parlamentosu, 2003 yılında vücut bakımı ürünlerinde hayvanların kobay olarak kullanılmasının durdurulması kararı almıştı. Bu karar doğrultusunda Avrupa'da 2004 yılından beri kozmetik ürünleri hayvanlar üzerinde test edilemiyor.

Avrupa Birliği'nde 2009 yılında alınan karar uyarınca da şimdi bu ürünlerin satışı tamamen yasaklanıyor.

© Deutsche Welle Türkçe

dpa/HS/BG

Tarih 10.03.2013
Hazırlayan Hülya Schenk​

Bu çok güzel bir haber,çok çok güzel.Ama umarım bunu gerçekleştirirler,altı boş çıkmaz.

© Deutsche Welle Türkçe

dpa/HS/BG

Tarih 10.03.2013
Hazırlayan Hülya Schenk​

Cok guzel bir haber. Buyuk firmalarin bu konuya nasil yaklasacagini cok merak ediyorum.Onlar vazgecmese bile artik bizim alternatiflerimiz var. Arkasinda tavsan olan urunlerden almaya devam edecegim. Buyuk markalarin hicbiri vazgecilmez degil. Gun gectikce insanlar bilincleniyor.

makyaj fırçalarımı yıkamak için bebek şampuanı aldım minicik uni' nin ve tabiki tavşanlı :)
doa kozmetikten de yüz yıkama jeli ve saç kremi aldım. yüz yıkama jelini merak ediyorum. %40 indirim ile 25 liraya 4 ürün aldım. kiiii o saç kreminin üstüne saç kremi tanımam. nemi hapsediyor saça. 250 ml olanından bahsediyorum. doa'nın diğer saç kremi iyi değildi, ben beğenmedim.
eşimde down under naturalsın nude şampuanını kullanıyor. hem sülfatsız hem tavşanlı.
dalan marka sabun alabilirsiniz. sıvı sabun yada normal el sabunu olarak..deney yapmıyor.
Hangi sac kremi ben bakım yapan mı dökülme karşıtı olanı aldım sanırım oda kozmetikten memnun kalırsam devam edecem down under guzel ama saclarım rofleden kotu durumda ise yaramadı bende

© Deutsche Welle Türkçe

dpa/HS/BG

Tarih 10.03.2013
Hazırlayan Hülya Schenk​

Guzel haber oleyy
bee beauty nin hiç bir logosu olmayan bir ürününü görmüş olabilirim. emin olamadığım için bir şey diyemiyorum. ama tekrar bakacağım gratis'e. sanırım kavanoz içerisinde krem idi.

gsm lee, çoğu markanın deney yapmadığı zaten söyleniyor. oriflame'in kataloğunun arkasında deney yapmadıklarını söylüyorlar ama çok ilginçtir ki Çinde fabrikaları var.

her söylenene inanmayalım.

firma yapmıyorum diyebilir, yaptığı anlaşılsa bile bunun bir cezası yok.
Oriflame tabimi oyle ama yeni yasa çıkmış Amerika'da kalkmış hayvan deneyi the balmda Amerika'dan ithal oldugu icin yapmıyor denildi bende ithal olmasi sebebiyle gercekten Amerika'da kalktimi onu merak ettim kalktıysa eğer the balmda yapmıyordur
Yoksa bu amerika haberi yalan mı onun icin sordum

kızlar bu konu harika keşke herkes sizin kadar duyarlı olabilse bir kere hayvanları birer can olarak görmeyen onlara karşı duyarlı olmayanlar insan sağlığına ne derece önem verir ki ne kadar duyarlı olur acaba tek dertleri ürün satışlarıdır vakit buldukça eski sayfaları okumaya çalışacağım bilmediğim şeyler varsa öğrenirim ünleverin hayvan deneyi yaptığını biliyordum ama anestezi bile kullanmadığını bilmiyordum :KK43: tez zamanda batarlar inş. etrafımdaki insanlara bu ürünleri kullandırtmamaya çalışırken bu bilgi etkili olabilir

ilk sevindiğim yasak bu herhalde..arkadaşlar dünyadaki en büyük sorun ne biliyor musunuz??? Çin...en büyük sorun Çin, çünkü onların köhne kokuşmuş kanunları var ve ucuz iş gücü sayesinde ürünler orada üretiliyor, dolayısıyla hayvan testlerine maruz kalınıyor. Ahh Hunlar ahhh. azcık daha mücadele etseydi de bu insanlarla da köklerini kaz......neyseEn Büyük TÜRKİYE
Doadan aldığım saç kremi 250 ml olan. 400 ml olanı daha önce kullandım saçıma iyi gelmedi. yani iyi bir krem ama 250 ml lik olan kadar değil. 250 ml liği saç derisine de sürebiliyoruz, saçı dökmüyor nemlendiriyor.

belki haberiniz vardır bilmiyorum ama yeni denk geldiğim bir kampanya paylaşmak istedim
Gıda, Kozmetik, Temizlik ürünlerinde Vegan/Vejetaryen/Hayvan deneyi yoktur ibaresi yer alsın İmza Kampanyası

mezbaha yolunda 900 köpek
Çin'de geçtiğimiz pazar günü, dar kafeslere tıkılmış 900 köpek, mezbahaya gönderilmek üzereyken gönüllüler tarafından bulundu. Fakat Çin devleti; köpekler için belirlenen ücret tacirlere ödenmediği sürece, köpeklerin serbest bırakılmasına izin vermiyor.
Alınan bilgiye göre yetkililer; gönüllülere, "Köpekler açlıktan ölse de kafesleri açmanıza müsaade etmeyeceğiz" dedi. Öte yandan bir polis memurunun, "Tacirlere ücretini verip köpekleri satın alabilir ve böylece köpekleri ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz" dediği bildirildi.
Çin'deki 900 köpeği kurtarmak için imza kampanyası başlatıldı:https://www.change.org/petitions/stop-horrific-dog-meat-trade-demand-china-make-animal-cruelty-laws

bu da toplatılacak karışık et ürünlerinin barınaklara bağışlanması için bir kampanyahttp://www.change.org/petitions/g%C4%B1da-tar%C4%B1m-ve-hayvanc%C4%B1l%C4%B1k-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-piyasada-yasaklanan-kar%C4%B1%C5%9F%C4%B1m-%C3%BCr%C3%BCnler-bar%C4%B1naklara-ba%C4%9F%C4%B1%C5%9Flans%C4%B1n?fb_action_ids=10151507293004600&fb_action_types=change-org%3Arecruit&fb_ref=__OXCdbuCcPv&fb_source=timeline_og&action_object_map=%7B%2210151507293004600%22%3A304159926377991%7D&action_type_map=%7B%2210151507293004600%22%3A%22change-org%3Arecruit%22%7D&action_ref_map=%7B%2210151507293004600%22%3A%22__OXCdbuCcPv%22%7D

Eklentiler

• $1867_480514571997134_961104165_n.jpg
    $1867_480514571997134_961104165_n.jpg
    42,2 KB · Görüntüleme: 54
  • $735170_418685934888494_1142965298_n.jpg
    $735170_418685934888494_1142965298_n.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 81
belki haberiniz vardır bilmiyorum ama yeni denk geldiğim bir kampanya paylaşmak istedim
Gıda, Kozmetik, Temizlik ürünlerinde Vegan/Vejetaryen/Hayvan deneyi yoktur ibaresi yer alsın İmza Kampanyası

Çin'de geçtiğimiz pazar günü, dar kafeslere tıkılmış 900 köpek, mezbahaya gönderilmek üzereyken gönüllüler tarafından bulundu. Fakat Çin devleti; köpekler için belirlenen ücret tacirlere ödenmediği sürece, köpeklerin serbest bırakılmasına izin vermiyor.
Alınan bilgiye göre yetkililer; gönüllülere, "Köpekler açlıktan ölse de kafesleri açmanıza müsaade etmeyeceğiz" dedi. Öte yandan bir polis memurunun, "Tacirlere ücretini verip köpekleri satın alabilir ve böylece köpekleri ne kadar önemsediğinizi gösterebilirsiniz" dediği bildirildi.
Çin'deki 900 köpeği kurtarmak için imza kampanyası başlatıldı:https://www.change.org/petitions/stop-horrific-dog-meat-trade-demand-china-make-animal-cruelty-laws

bu da toplatılacak karışık et ürünlerinin barınaklara bağışlanması için bir kampanyahttp://www.change.org/petitions/g%C4%B1da-tar%C4%B1m-ve-hayvanc%C4%B1l%C4%B1k-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-piyasada-yasaklanan-kar%C4%B1%C5%9F%C4%B1m-%C3%BCr%C3%BCnler-bar%C4%B1naklara-ba%C4%9F%C4%B1%C5%9Flans%C4%B1n?fb_action_ids=10151507293004600&fb_action_types=change-org%3Arecruit&fb_ref=__OXCdbuCcPv&fb_source=timeline_og&action_object_map=%7B%2210151507293004600%22%3A304159926377991%7D&action_type_map=%7B%2210151507293004600%22%3A%22change-org%3Arecruit%22%7D&action_ref_map=%7B%2210151507293004600%22%3A%22__OXCdbuCcPv%22%7D

imzaladık. yalnız Çin i görüyor musunuz? her şeyi nakde çevirecek kadar arsızlar. yazıklar olsun. aciz durumda olan canların üzerinden bile para kazanmaya çalışıyorlar böcek yiyiciler.

bu kampanyalari soylemen cok iyi oldu canim ya..face ten duyuralim..bu arada bu aksam aldigim habere gore gonulluler para vererek kopekleri kurtarmislar

bugun ntv yada cnn de tam hatırlayamıyorum ama bu konuya değindi. artık avrupa birliği ülkeleri hem hayvan testi yapamıyacak hemde ürünleri bünyesinde satışını gerçekleştiremeyecek. yassakkk..süper mutlu oldum. çooook büyük bir adım. devamı gelicek inşallah.

bugun ntv yada cnn de tam hatırlayamıyorum ama bu konuya değindi. artık avrupa birliği ülkeleri hem hayvan testi yapamıyacak hemde ürünleri bünyesinde satışını gerçekleştiremeyecek. yassakkk..süper mutlu oldum. çooook büyük bir adım. devamı gelicek inşallah.

artık çok güzel olacak hem hayvancıklar kurtulacak hem bızler rahat rahat alıs verısımızı yapacagız
bende 400 ml olanı almısım besleyici yazdığı için daha elime ulaşmadı haftaya gelicek değiştirsem mi aaba telefon açıp
saçlarım sarı kuru yıpranmış bi halde ayrıca dökülme de mevut sence hangisi iyi gelir fikrin var mı daha ööneden kullandığın için belki yardımcı olabilirsin seçimimde
imzalar tamam

Son düzenleme:
The balm cf diye bsyler dolaşıyor etrafta amerika deney olayını kaldırmış the balm da amerika patentli diye yapmıyor dediler
Doa kozmetik den bir sürü sey aldım her üründen aldım diyebilirim hepsini deniycem saç Şampuani maskesi kremi yağları sabunlarini doldurdum 3 ay gider bana
Gratis den bee beauty dus jeli ve losyonlarinda aldım indirimde uygun oldu
Watsonsa ugruycam bugün
Bana deney yapmayan bir firmanın sıvı el sabunu lazım önerisi olan

altını çizdiğim ibare doğru değil,,kandırılmışınız,,,abd deneylerin en yoğun yapıldığı ülke,,,yasak yok deneyler konusunda,,,,avrupa birliğinde deneyler yasaklandı fakat hayata geçmesi tedricen 5 yıl içinde olacak

X