Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Evet deli muamelesi görüşüyorsunuz resmen watsons Ankara alamam şubesindeydim dün zaten stand görevlileri kılını kıpırdatmıyor kendi markasının haricinde bsy sorulunca kasaya sordum bende zayıf orta boylu kasiyer beye sordum kasayı kapattı benle ilgilendi kendisi test yapıldığını biliyormuş ama tavşan olaylarından fln haberi yokmuş ne kadar mutlu oldu ben anlatınca ne guz sizden birçok sey öğrendim dedi ve ne sorsam hadi onda bakalım bunada bakım varmıymis diye yanımdan ayrılmadı alis verisimin sonuna kadar kendisi bilmediği seylerde herkese sordu beni yanıtsız bırakmadı
Aslında tum icerikler belli artık neden test yapılıyor ki bi rimelin bi ruhun nasıl yapıldığı içindekiler belli sonuçta yazık dedi oda üzüldü
Onun sayesinde bende superdrug ürünlerinin neleri varmış öğrenmiş oldum
Keske tum çalışanlar böyle olsa ismini fişe bakıp alıyim teşekkür maili aticam watsonslarda ödüllendirdiler bence o kadar mutlu oldum ki benle ilgilenip bsyler öğrenmek istemesine ve normal karşılamasına
Baska yerlerdeki satıcılar bile hmm test mı yapılıyor mus cevabı alıyorsunuz
Bir de kozmetik sektorunde çalışıyorlar bi haberler
Stargazer diye bi marka daha var test yapmayan mutlu tavşanli Türkiye de yok ama efe kozmetik getirdi fln diye google amcada bsyler okudum onuda araştmadayim

Kesinlikle haklısın , anlatsan bile çoğu anlamak istemediğinden umursamıyor,hele ki napsınlar insanlar üzerinde mi denesinler diyenler yok mu
Yahu o hayvanlar bizim güzelliğimiz,bakımımız,süsümüz,ev temizliğimiz vs. için acı çektirilip işkence görsünler diye mi yaratıldı.
Hiçbirinin hakkı kalmayacak buna kesinlikle inanıyorum.
Burda da söylendi daha farklı yöntemler var ama hayvanlara eziyet etmek maddi açıdan daha ucuz bu nedenle tercih ediliyor.
Stargazer markasını hiç duymadım,iyimi,araştırdıktan sonra bizi de bilgilendirirsen sevinirim,
bir marka daha dahil oldu listemize

BUAV'ın temiz listesindeki bazı firmaları başka firma almış sanırım. onlara da dikkat etmek lazım.

listedeki markanın üzerine tıklayın, orada açıklaması var.

mesela, Burt's bees diye bi marka var kendi yapmıyor ama Clorox firmasına aitmiş. o da yapıyor. yani alınmamalı...

ben Buav listesinde var diye direkt temizler listesine alyordum, uyarayım dedim.

logo olmayıp sadece yazı da olabilir.

ayrıca superdrug kendi ürettiği ürünlerde hayvanlar üzerinde deney yapmama yoluna gidiyor.ilgili yazıyı şurdan okuyabilirsiniz.
tıklanabilir bağlantı vermek yasak, şu adresi kopyalayıp adres çubuğunuza yapıştırın. (tabi maalesef her ürünü tr.'de yok şuan için)

superdrug.com/page/buav

yazının sonunda şöyle yazıyor:
Michelle Thew, BUAV Chief Executive said: “We are delighted that Superdrug has taken this important step to become BUAV Approved and congratulate them for doing so. I am now calling on other high street retailers to follow suit and clear all animal tested products from the shelves once and for all"
Michelle Thew, BUAV Yönetim kurulu başkanı şunları söyledi: "Superdrug' ın BUAV onaylı olmak için atmış olduğu bu önemli adımdan ötürü mutluyuz ve bunun için kendilerini tebrik ediyoruz. Şimdi diğer büyük perakendecilere sesleniyorum, bu davayı takip etsinler ve raflarını hayvanlar üzerinde test edilmiş ürünlerden temizlesinler ilk ve son olarak"

(yanlışlık varsa düzeltin)

Superdrug' ın kendi ürettiği ürünler için kopyalayın ve yapıştırın

superdrug.com/a-z-brands/superdrug/icat/superdrugownbrand/

(aynen katılıyorum onlar yaratık.vicdan sahibi olmayan yaratıklar..Her lafının başında Allah der ama lüksü için gerçek kürk giymekten geri durmaz..insanları anlamak çok güç..hep derim bir hayvan bunu yapmaz ama insan yapar.o nedenle hayvandan değil insandan korkun..köpek havlamış yok kedi şunu yapmış boşverin bunları..yedikleri iki lokma şey gözünüze batmasın ya da gözünüzü toprak doyursun çünkü onları sevmese bile yaşam haklarına saygı duymayanların ben de kendisine saygı duymuyorum..)

Superdrug' ın bb cream' in de de tavşan var

nyx bu marka hayvanlar üzerinde deney yapmıyor mu bilgisi olan var mı
Ankarada'da hiç görmedim mağazası neredeymiş acaba merak ettim

canım dediğin gibi ankara cepa avm' de douglas mağazası var oradan bakabilirsin..zemin kattaymış

douglas.com.tr/home/douglas-magazalari/magazalarimiz/ankara-cankaya/

cepaavm.com.tr/?/ulasim/

evet peta da da vardır ama ben artık petaya pek bakmıyorum..buav daha güvenilir geliyor..NYX markası çin piyasasından çekiliyor..O nedenle gönül rahatlıgıyla ürünlerine bakabilir alışveriş yapabilirsiniz...

çok güzel yazmışsın kindarrrr eline sağlık..

oje olarak FARMASI, CATHERINE ARLEY, ELITE de alabilirsiniz...

sephora' nın kendi ürettiği ürünler temiz değil diye biliyorum..

Down under serisinin hepsinde tavşan var diye biliyorum hatta denk geldikçede hep çevirip bakıyorum..kırmızısında yeşilinde mavisinde hep var..şaç jölesinde köpüğünde,spreyinde vs gördüm diye hatırlıyorum..yani aksi bir durumla karşılaşsaydım aklımda kalırdı heralde :44: ama dediğiniz gibi nude serisinde yok..

Petaya güvenimin zedelenmesinde bunlar var işte, LYS alman markası olan essence markasının test yaptığını sölemişti..her ne kdr sitelerinde bir sayfayı bunun için ayırıp teste karşıyız deselerde bunu ambalajlarına taşıyamıyorlar..logo veya ibare görmüyorsanız inanmayın derim..

bebak artık tavşan koyuyor ambalajlarına çok seviniyorum.. :)
bebak ' ın makyaj temizleme mendili de var ama arkasında varmıydı hatırlayamadım şimdi

hepsine katılıyorum yalnız down under serisi değilde nude serisinde tavşan yok..ama selen kozmetik' in açılış sayfasında hayvanlar üzerinde teste karşıyız diyor..bunun bi bağlayıcılığı yok tabiki önemli olan o ürünün paketinde o yazıyı veya logoyu görmek..

aynen canım peta nın sf ında temizler listesinde essence' in adı var, kendi web sitelerinde de yapmıyoruz diolar ama hiçbir ürününde logo ibare yok..o nedenle tercih etmemenizi öneririm..onun yerine tavşanlı ürünlerinden elite, catherine arley, farmasi markalarına bakabilirsiniz..

benefit'i temiz olarak duymadım..onlar da essence gibi yapmıyoruz diolar ama logoları yok..

lush ankarada nerelerde vardır?

sitelerinde şu iki yeri söylemişler

1. Gordion Alışveriş Merkezi Koru Mah. Ankaralılar Cad. No:2 3. Kat No:305-A Yenimahalle-Ankara

2. 365 Alışveriş Merkezi Birlik Mah. 428.Cad. No:41 Z-23 Yıldız-Çankaya - Ankara

Diğer mağazaları için:

lushturkey.com/magazalarimiz/pages.aspx?pageid=9

aynen too faced pahalı ama gramajı fazlaysa alınabilir diye düşünüyorum..

essence malesef temiz değil..

pudra alix avien terracotta mucize pudra deneyebilirsin çok güzel bir ürün

rimel elite x6 var o da çok güzel

güneş kreminde SELESTA LIFE alabilirsin..

göz kremi nonique marka var onu araştırabilrsin

Makyajaynam blogunda paylaşmış. nyx ürünleri douglas mağazalarında satışta imiş. bu mağazalar nerededir nedir bilemiyorum. benim yaşadığım ilde yok

sen nerede oturuyosun?

bitkisandığına ben de bir bakayım..

her tavşan zıplayacak die bir kural yok dursa da olur :)

oriflame' inki nasıl? bir ara patisi vardı onu kaldırmış mı? daha önceden bir resim eklemiştim..5 büyük üretim merkezinden biri çin' de o yüzden hiç bakmayın ona..

Eklentiler

• $sd..jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 196
  • $sd. bb.jpg
    51,9 KB · Görüntüleme: 216

aynen..mesela tom's of maine diş macunu colgate' e aitmiş..

hacı şakir markası da colgate' in...

bu arada ecover markasının vegan ' dan onay alamadıgını duydum sivrisinekler üzerinde deney yaptığı için..

vegan society' nin şu sayfasına bakabilirsiniz bu onayı almak için gereken şartlar yazıyor:

vegansociety.com/businesses/trademark/standards.aspx

bunu boş bir zamanımda türkçeye çevirmek istiyorum

LYS vegan onaylı olmakla tavşan logosu aynı şey değil, vegan olsa da hayvanlar üzerinde test yapabilir demişti..İncelemek lazım sitelerini..

evet evet sephoranın kendi ürünleri temiz değil princess, too faced markası o mağazada satılıyor,

anlam kargaşası olmuş, düzelttiğin için teşekkürler

stragazer markasını boyasını getirmişler 2007 de başkada Türkiye de yok keşke gelse tavşanı da var
superdurg ürünlerinden muhteşem memnun kaldım
papatyalı makyaj çıkartıcısı bi harika kokusu öyle bi elime sinmiş ki elimi yıkasam da miss gibi koktu yüzümü düşünemiyorum bile
yüz temizleme jeli de güzel ondanda memnun kaldım kuru bi cildim olmasına rağmen gerilme yapmadı
BB krem olacağı kadar fondöten değil sonuçta aşırı bi kapatıcılık beklememek lazım ama nemlendirme konusunda iyi yumuşacık yapıyor ve feci emiyor
body butter hindirstan cevizliydi sanırım oda çok güzel onun gibi olan body butterlar 30 liradan aşağı değil neredeyse alınıp kullanılmalı

ayrıca kızlar bugün twitter dan watsons katy perynin makyajını rimel london olarak yayınlamış bende altına yorum yaptım
iyi hoş markada hayvanlar üzerinde de deney yapmasa da alsak diye
watsons cevap vermiş bana rimmel london sayfasında deney yapmıyoruz linkini atmış copy yapıcam şimdi size ingilizce olduğu için çeviri işi size kaldı
genel olarak anlayacağımız yapmıyoruz diyorlar
bende petanın listesinde yok testen geçememişki listede yok yazdım watsons a bakalım ne cevap verecekler
yapanlar neden böyle yayınlar ki
loreal yapıyor hiç de test yapmıyoruz bile demiyorlar bunlar yapıyorsa neden açıklama yapıyorlar anlamış değilim

kızlar şok geçirmek üzereyim superdrug rimmel london a ayit miş alt markaları
amerikan sitesinde biz kimizde yazıyor yarım yamalak iniglizcemle yanlış anlamadıysam tabi

Son düzenleme:
HAYVAN DENEYLERI ILE ILGILI COTY INC BILDIRIMI
Coty Inc küresel güzellik sektöründe lider ve dünyanın en büyük parfüm şirketlerinden biridir. Biz önemli markalarının bir portföyünü geliştirdi ve biz tüketici güvenliği mümkün olan en yüksek standartlarını korumaya kararlı olduğu için üstün kalitede yenilikçi ürünler sunmaktayız.

Coty gönüllü test uzun 2004 yılında bu tür testlere resmi Avrupa yasağı öncesinde, 1991 yılında hayvanlar üzerinde kozmetik ürünleri bitmiş durdurdu. Coty hayvan deneylerine alternatifler araştırma ve geliştirme uzun yıllar aktif olarak yer almıştır.

Biz bir ürünü piyasaya yerleştirmeden önce, biz onu beşeri ve çevre için güvenli olduğunu ve tüm yasalara, kurallara ve yönetmeliklere uygun olduğundan emin olmak için iyice değerlendirmek. Kozmetik bileşenler Bizim güvenlik değerlendirmesi hayvan deneylerine tanınan alternatiflerin kullanılmasına dayanan, mevcut güvenlik veri kullanımı ve giderek, diğer sanayi gibi verileri paylaşımı. Biz yapmazsanız, ne de biz hiç hayvanlar üzerinde ürün veya maddelerin test gerçekleştirmek için bizim adımıza üçüncü tarafların komisyon yok.

Sadece istisnalar kanunla, düzenleyici otoriteler bizi kendi yerel yönetmeliklere uygun olarak düzenleyici protokoller zorunlu bir parçası olarak hayvanlar üzerinde test etmek için onlara ürün veya malzemeyi vermenizi gerektiren, çok az ülke vardır. Bu ülkelerde düzenli yetkilileri ile doğrudan iletişim ve alternatif hayvansal olmayan test yöntemlerinin sonuçlarının geçerliliği kabul etmeye ikna etmeye çalışıyoruz. Biz sadece son çare olarak hayvanlar üzerinde otoriteleri tarafından yetkilendirilmiş test razı.

Biz ek güvenilir hayvansal olmayan test yöntemlerinin geliştirilmesi ve benimsenmesi için çaba göstermeye devam ve şiddetle özellikle hiçbir alternatif yöntemler kurulu olduğu için bu daha karmaşık testler için hayvan deneylerine alternatifler araştırma, uygulama ve iyileştirme, desteklemeye devam edecektir. Bu amaçla biz aktif finansman, zaman, kaynak ve bilimsel uzmanlığından ithaf ederek Avrupa ve ABD'de araştırma programlarına katılmaya. Tüm bu çabaların ortak hedefi tamamen hayvan test ortadan kaldırmaktır.

19 Nisan 2012

google çeviri ne kadar çevirmiştir artık idare edicez

conty inc peta da ne yapanlar listesinde var nede yapmayanlarda
buav da bakamadım sitesini çözemedim yarım ingilizcemle

Son düzenleme:
Kızlar yeni bi ürün daha keşfettim inceden edildi mı bilmiyorum
Y
Tavşanı var hemde cok guzel ürünleri
Gratis de satılıyor L 'arc-en-ciel markası cok guzel duş jeli simli fln vücut spreyleri varmış
İlgiltereden ithal
En yakın gratis ziyaretimde bi keşif yapicam hangi ürünler var çeşitlilik ne durumda

Yardley gratis de satılıyor İngiltere çıkışlı duş jellerinden birçok kişi memnun bunuda gratise gittiğimde mercek altına alıcam hayvanlar uzerinde deney yapan bi firmamı degil mı bilmiyorum henüz oyle bi yazıya rastlamadım gidip bizzat kendim inceliycem
HB nes natura dus jelleri bununda meshur Almanya çıkışlı paraben içermiyor gratis ürünü bunuda inceliycem
Fraternikuu düz jeli ayak bacak jellerinden cogu kişi memnun Almanya çıkışlı gratis ürünü
Hayvanlar uzerinde deney yapıp yapmadıklarını araştırıp size bilgi vericem en yakın gratis alis verisinde

Yeni bir marka daha ekliyorum kızlar
Bee beauty ürünleri body losyonlark harikaymis
Cheescake kokulu fln losyon body butter karı varmış
Tavşanli kendisi
Gratisler de satılıyor
Ürünleri tam yemelik pamuk sekerli fln duş jeli varmış
En yakın zamanda deniycem

Yanlış yazmıştım kızlar blogun ismiymis bu

Ürün bee beauty mis gratis de satılıyor

Bu markalarda tavşan yok kızlar bugün uğradım gratise
Hepsine tek tek baktım maalesef hüsran ama yeni markalar bdun paylaşıcam olanları da

Natures basics duş köpüğü baska ürünleri vs var mi dedim ankara Kızılay mesrutiyet mağazası yeni açıldığı icin kızlar pek bilmiyor yinede bakın derim
Giovanni sac kremi sac şekillendiricisi bazi sampuanlarinda tavşan var bazılarında yok anlamış değilim ben bu işi yani yağlı saclar icin olan sampuanda varda digerinde neden yok aynı marka sonuçta anlamadım gitti
Terrefina duş jeli sevgililer gunu paketi var super bsy çok şirin bayıldım tavşanı var
Grace colf el kremi törpü hediyeli 5 lira oturan cingoz bi tavşanı var
Bee beauty posion serisinde tavşan var
Normal seride yok bunuda anlamadım
Ama posion tum serisinde tavşan var vücut kremi vücut losyonu vücut peilingi dus jeli
Rahatlıkla alabilirsiniz

Son düzenleme:
ccruelty-free ailesi büyüor demek,,:) deli gibi uykum var ama mecbur hissettim yine girmeye

1) essence ve essence beauty(biri alman diğeri american) ikisi de test yapar
2) superdrug gamında güneş sütü mevcut,,,,solitaire miydi neydi,,daha geçen yaz aldım
3) watsonslarda sorun,talep edin,gerekirse bilgilendirin sıçrayan tavşan,buav approved logosu hakkında,,,,bunlar geribildirim olarak genel merkeze gidiyor,,,,sizlerin talep etmesi çok önemli,,,deli gözüyle bakılabilir,,dert değil,,ben de yapıyorum,,,,:) özellike superdrugın gelmeyen ürünlerini talep edin türkiyeye,,,,,1000000000000000çeşit ürünü var bu markanın
4) avon,oriflameden uzak durun,,,,,artık ab de satamaycağı için çin ve türkiye piyasasına iyice dalacak kanlı ürünleri ile,,,aman aman,,,,,!!!!!avon,loreal deney yapmayı yine bırakmaycakalr,,,,o yüzdens evinmeyin ab de yasaklandı diye animal testing
5) artık çok daha dikkatli olmak zorundasınız,,avrupa birliğinin satın almadığı ürünler türkiye ve çin piyasasına hızla girecek,,,,penettrasyon artışı yani ,,bilen bilir,,,,artık elinizi neye atsanız iki kere düşünün dicem,,,,
6)ALMAN MARKALARI DA DNEY YAPAR HEM DE BAL GİBİ,,,ÖRNEK NİVEA MARKASININ SAHİBİ BEİSELDORF...YANLIZ BU BAN OLAYINDAN SONRA DURUMU MUALLAK,,,EN AZ 6 AY SATIN ALMAYIN NİVEA VS....
7) TOO faced kullanıyorum menunum eevet ama dedikleri gibi pahalı sayılır,,onun yerine alternatif aubrey-organics var,,,,ddenyin derim,,,
8)WATSON LARDAN DAHA ÇOK CRUELTY-FREE ÜRÜN TALEP EDİN...ARKADAŞLAR TÜKETİVİTALEBİ DEMEK EMİR DEMEKTİR FİRMALAR İÇİN...BAŞKASINDAN BEKLEMEYİN,,BUNU SİZ BAŞARACAKSINIZ,,,,
9)TÜM TÜRKİYEDE MEZBAHALARIN KAPATAILMASI İÇİN ALF 15 HAZİRAN 14.30 DA MEETİNG YAPICAK,,,İLGİLENENLER ARAŞTIRSINLAR,,,
10) LOREAL ÇİN PİYASASINI HEDEFLEDİĞİ İÇİN DENEYLERE SON VERMEYCEK,,,,,LOREALDEN İLELEBET KAÇININ!!!! GARNİER FELANDA LOREALİN,,BİLMEYEN OLDUĞUNU GÖRDÜM FORUMDA,,,
11) ALLHAŞKINA AKLISAĞLİM BİRİLERİ HANGİ RİMEL TOPİĞİNE BİR EL ATSIN,,,LOREAL,MAYBELLİNE RİMELELR GIRLA YAZILIYOR....HAYIR BEN DALARSAM KAVGA EDERİM,,BANLANIRIM:) 1000000000KEZ O TOPİKTE KÖR TAVŞANALRI KOYMAMA RAĞMEN DANK ETMEDİ BİRİLERİNE,,,,BU DA UYKU ÖNCESİ NACİZANE RİCAMDIR!
12) AB PARLEMNTOSUNUN Bİ MAKALESİNİ OKUDUM,,,,TOPLUMDA ANİMAL TESTİNG KARŞITLARININ ARTTIĞI BİLGİSİ İSTATİSTİKSEL OLARAK GEÇİLMİŞ,,GÜZEL BİŞİY BU!!!

NOT: İMLA HATALARI İÇİN ÜZGÜNÜM,,,SAAT GEÇ VE ÇOK UYKUM VAR...

coty grubu deney yapar....yazanları okudum,,,,gülüyorum,,inanmayın!

rimmel london test yapıyor......superdrug markasının own brandleri cruelty-free,,,aslen super drug bir marka değil watsons gibi ingilterede toptancı,,,,rimmel london satıyor mağazalarında,,,,,karışıklık olmasın! Rimmel london deneyci!

Eco tools..cryuelty-free...kim demiş değil.....mac,estee lauder,loreal fırçalarından uzak durun arkadaşlar....hepsi katliamdan!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…