Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

arkadaşlar test yapan markaların fırça setlerini de almıyorum. flormarın başka bir şirketle olan ortaklığından dolayı artık onu da almamaya karar verdim. sentetikti diğerleri gibi hayvan kılı değildi ama artık flormar bitmiştir benim için.
eco toolsun 5 li fırça setini aldım, artık hep eco toolstan gitmek istiyorum. fondoten fırçası alacağım lakin türkiye de çeşidi az sanırım. yabancı sitelerden almak istemiyorum şimdilik. nereden bulabilirim diğer eco tools ürünlerini?

yanılmıyorsam büyük bir kipa'da görmüştüm eco tools. heraklia, o büyük fırçadan hiç görmedim ama.

bir de fırça too facedin de varmış, too faced temizdi herşeyiyle sanırım, eğer ki yanılıyorsam düzeltsin arkadaşlar

fondöten alıcam ben de lush ürünlerine de bakın kızlar çok ilginç ve güzel ürünler var.

Son düzenleme:
arkadaşlar test yapan markaların fırça setlerini de almıyorum. flormarın başka bir şirketle olan ortaklığından dolayı artık onu da almamaya karar verdim. sentetikti diğerleri gibi hayvan kılı değildi ama artık flormar bitmiştir benim için.
eco toolsun 5 li fırça setini aldım, artık hep eco toolstan gitmek istiyorum. fondoten fırçası alacağım lakin türkiye de çeşidi az sanırım. yabancı sitelerden almak istemiyorum şimdilik. nereden bulabilirim diğer eco tools ürünlerini?
Eki Görüntüle 633395

bunu istiyorum

Ecotools nedense deney yapıyor diye kalmış aklımda.Bende iyi bir allık fırçası arıyorum bulamadım daha.Everyday minerals in almak istediğim fırçası stokta yok bekliyorum.
Eğer ecotools deney yapmıyorsa bende alabilirim.Zaman zaman alışveriş sitelerinde indirimli olarak satışa sunuluyor,oralardan temin edilebilir.

Bu arada ne kadar büyük fırçaymış öyle ,pek anlamıyorum fırçalardan ne için kullanılıyor?

yanılmıyorsam büyük bir kipa'da görmüştüm eco tools. heraklia, o büyük fırçadan hiç görmedim ama.

bir de fırça too facedin de varmış, too faced temizdi herşeyiyle sanırım, eğer ki yanılıyorsam düzeltsin arkadaşlar

fondöten alıcam ben de lush ürünlerine de bakın kızlar çok ilginç ve güzel ürünler var.

Ecotools nedense deney yapıyor diye kalmış aklımda.Bende iyi bir allık fırçası arıyorum bulamadım daha.Everyday minerals in almak istediğim fırçası stokta yok bekliyorum.
Eğer ecotools deney yapmıyorsa bende alabilirim.Zaman zaman alışveriş sitelerinde indirimli olarak satışa sunuluyor,oralardan temin edilebilir.

Bu arada ne kadar büyük fırçaymış öyle ,pek anlamıyorum fırçalardan ne için kullanılıyor?

kızlar bu markaları nerelerden aldıgınızıda alabılırız paylasırsanız bulmamız kolay olsun bende hayvansever olarak tum urunlerımi dişmacunu haric maslesef yapmayanını bulupta alamadım
hayvanlar uzerınde test yapmayan markalardan alıyorum
o yuzden bahsettıgınız fondoten fırca sampuan olsun vs nerelerde bulunur ınternetten alıs verıs secenegı varsa lınk verme gıbı paylasımlar yapalım

ayrıca bı sayfa oncekı yorumlarda arkadasa nyx dıye bı markanın pudrasını almıs guzel memnunum dedı petanın sitesine baktım test yapmayanlar arasında aklınızda olsun

kızlar bu markaları nerelerden aldıgınızıda alabılırız paylasırsanız bulmamız kolay olsun bende hayvansever olarak tum urunlerımi dişmacunu haric maslesef yapmayanını bulupta alamadım
hayvanlar uzerınde test yapmayan markalardan alıyorum
o yuzden bahsettıgınız fondoten fırca sampuan olsun vs nerelerde bulunur ınternetten alıs verıs secenegı varsa lınk verme gıbı paylasımlar yapalım

ayrıca bı sayfa oncekı yorumlarda arkadasa nyx dıye bı markanın pudrasını almıs guzel memnunum dedı petanın sitesine baktım test yapmayanlar arasında aklınızda olsun

diş macunu markası URTEKRAM, internetten sipariş verdim, bir eczaneydi sanırım. bir de logosu falan yok ama hayvan deneyi yapmıyoruz yazısıyla L'angelica, migrostan aldım.

makyaj malzemesi lush, bugün tırnak kremi ve yüz maskesi sipariş ettim yine internetten.

yine too faced sanırım sephoralarda satılıyor

parfüm, krem vs. marks&spencerdan aldım, fiyatları da gayet uygun. roll-on da aldım, içerisinde aluminyum olmaması iyimiş ama bunda vardı yine de aldım kullanıyorum.

şampuan Giovanni, bir tane şampuanın arkasında logo yok diğerlerinde olduğu halde, ama not tested on animals yazısı var. GRATISlerde satılıyor

watsons larda SUPERDRUG ürünleri mevcut

bugün kipada ecotools fırçalarına baktım, üzerinde cruelty-free yazıyordu.

oje gabrini, lys de kullanıyormuş.

yine aklıma geldikçe yazarım canım

Son düzenleme:
diş macunu markası URTEKRAM, internetten sipariş verdim, bir eczaneydi sanırım. bir de logosu falan yok ama hayvan deneyi yapmıyoruz yazısıyla L'angelica, migrostan aldım.

makyaj malzemesi lush, bugün tırnak kremi ve yüz maskesi sipariş ettim yine internetten.

yine too faced sanırım sephoralarda satılıyor

parfüm, krem vs. marks&spencerdan aldım, fiyatları da gayet uygun. roll-on da aldım, içerisinde aluminyum olmaması iyimiş ama bunda vardı yine de aldım kullanıyorum.

şampuan Giovanni, bir tane şampuanın arkasında logo yok diğerlerinde olduğu halde, ama not tested on animals yazısı var. GRATISlerde satılıyor

watsons larda SUPERDRUG ürünleri mevcut

bugün kipada ecotools fırçalarına baktım, üzerinde cruelty-free yazıyordu.

oje gabrini, lys de kullanıyormuş.

yine aklıma geldikçe yazarım canım
çok teşekkür ederim canım ecotolls şimdi gezinirken denk geldim daybayday sitesinde haftasonu kozmetiği kampayasında satılıyor 2 gün daha sürecekmiş alabılırsınız kargo bedava sanırım
göz makyajı seti 29.90
6lı fırça set 39.90
allık fırçası 19.90 bak derim bi siteye
benim fırçam var çok önceden body shoptan aldığım ama bu marka aklımda olsun
pudram allığım bourjois yapmadığını duydum arkasında önünde bir şey yazmıyor ama satıcısıda yapmıyoruz dedi baska yerlerde sordum yapmıyorlar denildi nette araştırdım bloglarda yapmadığını gördüm
L'anceliga Ankarada ki büyük migrosta bile yok bulamadım hala ipana mecburen ama netten alabılırım
sampuanım down under memunum saç rengimi ortaya çıkarmıyor soldurdu ama napalım içim rahat etmiyor baska türlü
yüz temizleme göz temizleme sephora yapmıyorlar
rimel essence petanın deney yapmayanlar listesinde fiyatıda çok uygun 8.90 grisini kullanıyorum üstüne rimel tanımam
bebak badem sütüde kullanıyorum
göz ve yüz kremi alacağım 26 olduk kırışıklıklar için önlem almak lazım
onlarda hangi markayı önerirsiniz
gratis de ki şampuanı deniycem kesinlikle
çok sağolun çok yardımcı oldunuz

Son düzenleme:
çok teşekkür ederim canım ecotolls şimdi gezinirken denk geldim daybayday sitesinde haftasonu kampayasında satılıyor alabılırsınız kargo bedava sanırım
göz makyajı seti 29.90
6lı fırça set 39.90
allık fırçası 19.90 bak derim bi siteye
benim fırçam var çok önceden body shoptan aldığım ama bu marka aklımda olsun
pudram allığım bourjois yapmadığını duydum arkasında önünde bir şey yazmıyor ama satıcısıda yapmıyoruz dedi baska yerlerde sordum yapmıyorlar denildi nette araştırdım bloglarda yapmadığını gördüm
L'anceliga Ankarada ki büyük migrosta bile yok bulamadım hala ipana mecburen ama netten alabılırım
sampuanım down under memunum saç rengimi ortaya çıkarmıyor soldurdu ama napalım içim rahat etmiyor baska türlü
yüz temizleme göz temizleme sephora yapmıyorlar
rimel essence petanın deney yapmayanlar listesinde fiyatıda çok uygun 8.90 grisini kullanıyorum üstüne rimel tanımam
bebak badem sütüde kullanıyorum
göz ve yüz kremi alacağım 26 olduk kırışıklıklar için önlem almak lazım
onlarda hangi markayı önerirsiniz
gratis de ki şampuanı deniycem kesinlikle
çok sağolun çok yardımcı oldunuz

tamam bakayım, teşekkür ederim :))

BOURJOIS temiz değil canım, bloglarda yazanlara inanma, firmalar da yapmıyoruz diyorlar zaten, bir bağlayıcılığı yok söylemlerinin.

SEPHORA markası da artık temiz değil diye biliyorum. birkaç sayfa öncesi söylendi.

RIMMEL de temiz değil.

The BODY SHOP da değil ( Loreale satıldığından )

Diş macunu L'angelica bulamadıysan URTEKRAM al dediğim gibi internetten, çok memnunum.

göz kremi LUSHda gördüm bakabilirsin, çok doğal ve güzel ürünleri var.

buarada saç boyası türk malı ONIX ve yine aynı markanın yan markası NOX var onixin netten satışı yok, NOX sanırım buldu bir arkadaş ama nerede bilmiyorum.

down under naturals yine bazı ürünlerinde logo taşımıyormuş. onu da alma mümkünse.

tamam bakayım, teşekkür ederim :))

BOURJOIS temiz değil canım, bloglarda yazanlara inanma, firmalar da yapmıyoruz diyorlar zaten, bir bağlayıcılığı yok söylemlerinin.

SEPHORA markası da artık temiz değil diye biliyorum. birkaç sayfa öncesi söylendi.

RIMMEL de temiz değil.

The BODY SHOP da değil ( Loreale satıldığından )

Diş macunu L'angelica bulamadıysan URTEKRAM al dediğim gibi internetten, çok memnunum.

göz kremi LUSHda gördüm bakabilirsin, çok doğal ve güzel ürünleri var.

buarada saç boyası türk malı ONIX ve yine aynı markanın yan markası NOX var onixin netten satışı yok, NOX sanırım buldu bir arkadaş ama nerede bilmiyorum.

down under naturals yine bazı ürünlerinde logo taşımıyormuş. onu da alma mümkünse.
benim aldığımda var down under ın logosu yalnız hepsinde logo olmuyormuş zaten mesela essence petanın test yapmayanlar listesinde var ama onunda ürünlerinde logo yok
body shop almıyorum artık loreal aldığından dolayı
saçımı kuaförde boyattığım için ona karışamıyorum
ama sephorayla ilgili bi yazı okumuştum yayınlamışlar vs daha yeni aldım halbuki kötü oldu
petanın onay vermediği ama baska bır kuruluşun adını hatırlamıyorum onay verdikleride varmış
güzellik uzmanı kuzenım artık çoğunun yapmadığını söylüyor formüller belli zaten vs dedi
ben bunlar bitsin en garanti marka allık pudra fondoten de essence kullanıyım en iyisi
lush markasını nereden bulabılırım ilk defa duydum çünkü:KK1:
bennefit markası hakkında bilgilerin var mı onunda allıklarını çok övüyorlar

Son düzenleme:
benim aldığımda var down under ın logosu yalnız hepsinde logo olmuyormuş zaten mesela essence petanın test yapmayanlar listesinde var ama onunda ürünlerinde logo yok
body shop almıyorum artık loreal aldığından dolayı
saçımı kuaförde boyattığım için ona karışamıyorum
ama sephorayla ilgili bi yazı okumuştum yayınlamışlar vs daha yeni aldım halbuki kötü oldu
petanın onay vermediği ama baska bır kuruluşun adını hatırlamıyorum onay verdikleride varmış
güzellik uzmanı kuzenım artık çoğunun yapmadığını söylüyor formüller belli zaten vs dedi
ben bunlar bitsin en garanti marka allık pudra fondoten de essence kullanıyım en iyisi
losh markasını nereden bulabılırım ilk defa duydum çünkü:KK1:

petanın onayladığı bazı firmalara BUAV onay vermemiş. BUAVın bi logosu var sıçrayan tavşan, o çok güvenilir, aslında bu topiği takip et, LYS ve PRINCESS çok güzel paylaşımlar yapıyorlar...

temizlerde ESSENCE hatırlamıyorum ben ama...

LUSH istanbulda birkaç alışveriş merkezinde var.

LUSH Türkiye diye arat, online sipariş de verebilirsin :KK34:

petanın onayladığı bazı firmalara BUAV onay vermemiş. BUAVın bi logosu var sıçrayan tavşan, o çok güvenilir, aslında bu topiği takip et, LYS ve PRINCESS çok güzel paylaşımlar yapıyorlar...

tekrar baktım essence test yapmayanlar arasında var ************************ e sırasının sonunda
arkadaşın dediği nyx de

Son düzenleyen: Moderatör:
link paylaşımı yasakmış çok pardon
toofaced baya pahalı
lush da aslında pahalı ama too faced yanında ucuz kalıyor uzun surelı kullanılacagı ıcın lush alına bılır

Son düzenleme:

lush ankarada nerelerde vardır?

tekrar baktım essence test yapmayanlar arasında var ************************ e sırasının sonunda
arkadaşın dediği nyx de

bu essence adında iki farklı firma vardı sanki yanlış mı hatırlıyorum? bilgisi olan var mı?

yani bizim türkiyede aldığımız essence temiz essence olmayabilir, emin olalım....

bu essence adında iki farklı firma vardı sanki yanlış mı hatırlıyorum? bilgisi olan var mı?

yani bizim türkiyede aldığımız essence temiz essence olmayabilir, emin olalım....

farklı evet ama alman ürünlerinin hayvanlar üzerinde test yapmadığını duymuştum
benim dediğim essence almayada yapmayanlarda öncüymüş
valla cıldırmak üzereyim fıyatı uygun test yapmayan fırmalar zor bulunuyor
lush too faced pahalı mesela
fıyatları uygun fondöten pudra rımel kozmetik ürünleri alabileceğimiz markalar bulmak gerekli
lush göz kremi şişlik vs içinmiş ben kırışıklık için istiyorum prof olanlardan
direk kırışıklık için bir marka bulmam lazım

ayrıca kızlar güneş kreminde test yapmayan bi marka bulmuşsunuz onuda paylaşırmısınız

Son düzenleme:
nyx in yapmadığını bir blogdan okumuştum. makyajaynam' ın bloğu. bu anlamda takip etmek lazım. ben ediyorum. orada sanırım nereden alınabilir belirtilmiştir. ben de bakıyım..

Makyajaynam blogunda paylaşmış. nyx ürünleri douglas mağazalarında satışta imiş. bu mağazalar nerededir nedir bilemiyorum. benim yaşadığım ilde yok :KK43:

nyx in yapmadığını bir blogdan okumuştum. makyajaynam' ın bloğu. bu anlamda takip etmek lazım. ben ediyorum. orada sanırım nereden alınabilir belirtilmiştir. ben de bakıyım..

Makyajaynam blogunda paylaşmış. nyx ürünleri douglas mağazalarında satışta imiş. bu mağazalar nerededir nedir bilemiyorum. benim yaşadığım ilde yok :KK43:

petanın listesinde yapmayanlar arasında kendi adresleriyle vermişler kesinlikle yapmayanlardan
Ankarada cepa da varmış ama douglas mağazasında iki katı fıyatıymış öyle yazıyor internette önceden daha ucuzmuş şimdi orada satılmaya başladığı için 2 katı yapmışlar fiyatlları

farklı evet ama alman ürünlerinin hayvanlar üzerinde test yapmadığını duymuştum
benim dediğim essence almayada yapmayanlarda öncüymüş
valla cıldırmak üzereyim fıyatı uygun test yapmayan fırmalar zor bulunuyor
lush too faced pahalı mesela
fıyatları uygun fondöten pudra rımel kozmetik ürünleri alabileceğimiz markalar bulmak gerekli
lush göz kremi şişlik vs içinmiş ben kırışıklık için istiyorum prof olanlardan
direk kırışıklık için bir marka bulmam lazım

ayrıca kızlar güneş kreminde test yapmayan bi marka bulmuşsunuz onuda paylaşırmısınız

Kırışıklık için bitkisandıgı diye bir site var kendi ürettikleri doğal kremleri var,deney yapmıyorlar bana maille yaptırdıkları deney sonuçlarını bile göndermişlerdi.Ürünlerinde logo yok ,hayvanlar üzerinde denenmemiştir yazıyor.İnceleyip aklına takılanları sorarsan dönüş yapıyorlar.Ben kullandıklarımdan memnunum.
Ersağ markasınında güneş kremi var ,onlarda sitelerinde deney yapmadıklarını yazıyorlar.
Everyday minerals makyaj malzemeleri deney yapmıyor,buav ın listesinde.Türkiye dağıtıcısı sadece internet aracılığıyla satıyor.emturkiye sitesi,
tek sorun stokta olmayan ürün aylarca gelmiyor.

Kırışıklık için bitkisandıgı diye bir site var kendi ürettikleri doğal kremleri var,deney yapmıyorlar bana maille yaptırdıkları deney sonuçlarını bile göndermişlerdi.Ürünlerinde logo yok ,hayvanlar üzerinde denenmemiştir yazıyor.İnceleyip aklına takılanları sorarsan dönüş yapıyorlar.Ben kullandıklarımdan memnunum.
Ersağ markasınında güneş kremi var ,onlarda sitelerinde deney yapmadıklarını yazıyorlar.
Everyday minerals makyaj malzemeleri deney yapmıyor,buav ın listesinde.Türkiye dağıtıcısı sadece internet aracılığıyla satıyor.emturkiye sitesi,
tek sorun stokta olmayan ürün aylarca gelmiyor.
Kendilerinin yazmasiyla oluyr mu peki essencede yapmadıklarını sitesinde yayınlıyor
Oriflame desen dergilerin arkasında tavşan var bu tavşandan degil
Down unden yapmıyor deniliyor onlarında arkasında duran bi tavşan var ziplayan degil
Ayrıca arkadasımız down unden bazı ürünlerinde yok tavşan demişti evet dün vaktim normal benimde kullandığım Senide tasam vs ama yeni çıkardıkları nude natural organic seride tavşan yok
Bende dün superdrug ürünleri almaya gittim
Destek olsun diye bir sürü sey aldım
Duş jelinde makyaj temizleme jelinde tavşan yok ama asla hayvanlar uzerinde test edilmez yazıyor
Bb krem ve makyaj çıkartma mendillerinde tavşan mevcut
Sac kremi alacaktım kalmamıs
Body butter da da tavşan yok hatırladığım kadarıyla
Normal yüz kremi ve kirişiklik icin kremleri var onlarda da tavşan yok
Göz kremi de varmış ama talep görmediği icin gelmiyormuş
Makyaj ürünleri daha yurtdışında da çıkamamış
İns ilgi görür

Kendilerinin yazmasiyla oluyr mu peki essencede yapmadıklarını sitesinde yayınlıyor
Oriflame desen dergilerin arkasında tavşan var bu tavşandan degil
Down unden yapmıyor deniliyor onlarında arkasında duran bi tavşan var ziplayan degil
Ayrıca arkadasımız down unden bazı ürünlerinde yok tavşan demişti evet dün vaktim normal benimde kullandığım Senide tasam vs ama yeni çıkardıkları nude natural organic seride tavşan yok
Bende dün superdrug ürünleri almaya gittim
Destek olsun diye bir sürü sey aldım
Duş jelinde makyaj temizleme jelinde tavşan yok ama asla hayvanlar uzerinde test edilmez yazıyor
Bb krem ve makyaj çıkartma mendillerinde tavşan mevcut
Sac kremi alacaktım kalmamıs
Body butter da da tavşan yok hatırladığım kadarıyla
Normal yüz kremi ve kirişiklik icin kremleri var onlarda da tavşan yok
Göz kremi de varmış ama talep görmediği icin gelmiyormuş
Makyaj ürünleri daha yurtdışında da çıkamamış
İns ilgi görür

Bahsettiğim site yerli zaten kendi imkanlarıyla kaz dağlarında yer kiralayıp,kendi ürettiklerini kullanıyorlar.Buavdan sertifika alacak kadar büyük bir firma değil.Yptırdıkları test raporlarını istersen eğer maille gönderiyorlar.Tabi ki tercih senin.

Diğer firmaya gelince alıcısı ve satıcısı çok olan yerli bir firma neden logo almadıklarını anlamıyorum bende.Nihayetinde yerli firma olduğu argesini yuriçinde yaptığından ve market ürünlerine nazaran daha doğal içirikli olduğunda temizlik malzemelerini kullanıyorum.

Ben ilk bu deneyler konusundan haberdar olduğumda ne alacağımı şaşırmış haldeydim,üstelik etrafınızdaki kimi insanların da sanki anormal olan sizmişsiniz gibi davranmalarıda cabası.
Şimdi biraz daha rahatım daha çok ürüne ulaşabiliyorum.
Logo yoksa eğer sözlü yazım ve yerli olmasına özen gösteriyorum.
Umarım seçeneklerimiz her geçen daha da artar.

X