Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Av. Hülya Yalçın (İstanbul barosu hayvan hakları komisyonu başkanı)

yeni tasarı neyi öngörüyor ?
yeni tasarıya neden karşıyız ?
"doğal yaşam parkı, hayvan tecavüzcüsüne ağır ceza" bizi sevindiren gelişmeler mi ?

bu ve benzeri soruların cevaplarını bu videoda bulabilirsiniz..bu kdr kısıtlı zamana bu bilgileri sığdırabildiği, akıcı ve yerinde kelimeler kullandığından ötürü hülya yalçına teşekkürler...

[video=youtube;fZQR-5-kbC0]http://www.youtube.com/watch?v=fZQR-5-kbC0[/video]

evdeki hayvanlarımız başına vergi ödeyeceğimiz ve çoook ünlü bir gıda markası tarafından evcil mama işine girilerek, doğal yaşam parkı adı verilen ıssız yerlerde birbirini parçalayarak ölen hayvanların evdeki hayvanlarımıza mama olarak geleceği de gelen bilgiler arasında..

sayfaların tümüne bakamadım. AMa avon un listede oldugunu biliyorudm zaten. Peta girdim zaten cogu marka listede! Peki oriflame?? Deney yapmadıklarını biliyorum ama...
Hunca? hunca sampuanlar vs parapen, sls, sles yok ama...

sayfaların tümüne bakamadım. AMa avon un listede oldugunu biliyorudm zaten. Peta girdim zaten cogu marka listede! Peki oriflame?? Deney yapmadıklarını biliyorum ama...
Hunca? hunca sampuanlar vs parapen, sls, sles yok ama...

oriflame'in de çin' de üretim merkezi var..çin' de kozmetik sektöründe hayvan deneyleri yapmak yasalarla zorunlu hale getirilmiştir...oriflame vd. hiçbir marka ilgili soru sorulduğunda doğrudan doğruya "hayvan deneyleri yapıyoruz" demezler ancak "kanunların zorunlu gördüğü haller" diyerek bu kapıyı aralamış olurlar...

hunca, huncalife adıyla dünyaya açılmış..avon oriflame gibi bağımsız temsilcilerle çalışmaya başlamış durumda..bir haberde şöyle diyor:

Jagler çok maço Küba’da iyi satıyor Çin’de 1.500 mağazaya giriyor

Tuncer Hunca, Hunca Balsam ile ilk bilinirliğini gerçekleştiren markanın yurtdışındaki algısının da yüksek olduğunu söyledi. 50 ülkeye ihracat yaptıklarını kaydeden Tuncer Hunca, henüz 4 aylık Hunca Life markasına da 5 ülkeden talep olduğunu söyledi. Jagler’in Anadolu’da fan’ları olduğunu kaydeden Hunca, aynı markanın Küba ve Meksika’da da çok tutulduğunu belirtti. Tuncer Hunca, koku seçiminin bölgeden bölgeye değiştiğine de işaret ederek şöyle devam etti: “Rusya’da fresh kokular tercih ediliyor. Makyaj yapmadan çıkmıyorlar. Sert kokular özellikle Latin Amerika’da bizim gibi maçoluğu seven ülkelerde tutuluyor. Mesela Jagler ürünümüz Peru, Meksika Küba gibi ülkelerde çok iyi pazar paylarına sahip. Ancak en başarılı ürünümüz She. Genç kızlara hitap eden bu ürünümüzle yurtdışında yüzde 8 pay aldığımız ülkeler var. Markalarımıza ilgi büyük. Rusya ve İran’da görüştüğümüz yatırımcılar var. Çin’de ise 1.500 Watsons mağazasına kendi markamızla girmeye hazırlanıyoruz.”

ne düşünmeli ???

Eklentiler

• $oriflame.jpg
    76,4 KB · Görüntüleme: 3.912
Son düzenleme:
"cin"lik

Eklentiler

• $ÇİN.png
    24,7 KB · Görüntüleme: 85
  • $ÇİN.png
    28,6 KB · Görüntüleme: 219
Bi bukadarmı düştük ya, Kendi güzelliğimi için masum, sesini çıkarayaman canlılara bunları yapmaya mı mecbur kaldık!!
Dışarda okadar işsiz güçsüz bi baltaya sap olamamış insan var, ver parasını yap üzerinde deneyini bütün millet atılır para karşılığı olsa,
Aman paraları eksilmesin bu masum canlıları haşat edelim, nasılsa seslerini çıkartmıyorlar haklarını savunamıyorlar, kim bilicek ki diye düşünüyo beyinlerinde tek bi hücre bile olmayan insanlar!
LAnet olsun bunları yapanlara, yapıp görüp sessiz kalanlara, bunları bile bile hala almaya devam edenlere.
İnsanlardan nefret ettim iyice soğudum nasıl yaratık bunlar böyle vahşice bi katliyam yapabiliyorlar! Kim verdi bu hakları onlara! Kim izin verdi!!
Fransız ürünlerine karşı zaten tepkiliydim bunları gördükten sonra listede bulunan bütün ürünlerimi parasına bakmayıp attım çöpe, ben bu vicdanla yaşayamam ki.
Umarım Allah bunları yapanlara, yaptıranlara aynısını dünyada veya öteki dünyada aynısını yaşatır!!

İki tane cennet papağnım var ve sakatlar gözüm gibi bakıyorum kıyamam ki, canım acıdı bu fotoğrafları görünce ağladım, onlar için birşeyler yapmam gerekli diye düşündüm, elimde imkanım olsada hepsine ben baksam. O orku dolu gözler bir ömür aklımdan çıkmıycak biliyorum.

merhaba,,,yazınızdan gerçekten çok etkilendim,,,,,içinizden geldiği gibi ve doğal kaleme almışsınız,,samimiyetinizi çok takdir ediyorum,,,o nedenle sizden bir ricam olucak,,lütfen bu yazınızın kopyasını forumun hangi rimel ve resimli makyaj malzemeleri kısmında takılan ve 10000000000kez söylediğimiz halde hayvan deneyleri ve özellikle loreal,maybelline vs...gerçeğini idrak edemeyecek kapasitede mercimek kadar beyin taşıyan arkadaşlarımızı ıslah etmek amaçlı olarak söylediğim ilgili yerlere kopyalarsanız müteşekkir kalırım,,,zira bu familyadan olanlar inanmadıkları gibi forumdaki konu hakkındaki tüm emeklerimizle de dalga geçiyorlar kapalı olarak,,,,,teşekkürler,,,,bildiği halde tersini yapmak aptallığın en tipik ve bariz göstergesidir....genel geçer kural budur.....o nedenle farkındalığı yüksek olan her arkadaşımı söylediğim bu iki forum bölümünde ıslah edilmesi gerekenlerle mücadaleye açık davet gönderiyorum sizin nezninizde,,,,,duyalılığınız için binlerce kez teşekkürler,,,lütfen deney yapan ve yapmayan markalar hakkında derin araştırmalar yapınız,,,forumdaki çoğu bilgi doğru değil ve yanıltıcı,,,,,başka kaynaklarınızda olsun netten,,,,sevgiler!!

Son düzenleme:
buarada herkese en garantili olan too faced ürünlerini tavsiye ediyorum,,,,yurtdışından aldım ben ama türkiyede sanırım sephoralarda varmış,,,,bulunduğum ilde sephora yok,,istanbuldakiler ve sanırım izmirdekiler teyit edip bana bilgi versinler lütfen,,,,oldukça kaliteli buldum ürünleri fakat türk kozmetik orta segmentine göre kıyaslarsam biraz pahalılar açıkcası,,,yanlız ben aşırı ve hergün ağır makyaj yapmadığım için benim için orta vadede bütçeyi zorlayıcı ürünler değiller,,o nedenle aşırı ve hergün yoğun makyaj yapmayacak olanlara too faced ürünlerini fiyat performans açısından kesinlikle öneririm,,,,,özellike shadow insurance adında bir far bazı var,,,, gözlemlerim:hayran kaldım ki bu ürün rahat 8 saat mesaide akma kokma yapmıyor farlarım üzerinde,,,,yanlız benim göz kapaklarım kurudr,yağlı değil,,yağlılardaki performansını ürünün bilemicem artık,,,,bir de far aldm,,,,kesinlikle kötü ürün değiller ama macler kadar pigmentli değiller,,,ama mac sayfasını hayvan deneyleri yaptığı için kapattığımdan ötürü,,,,,farlara da 10 üzerinden 8 veriyorum,,,,too faced diyorum sadece,,bi bakın türkiyede nerelerden alabileceğinize,,,,,cruelty-free olmasının yanı sıra ambalajları ile gerçekten baş döndürücü bir marka bu yaaa,,,,,,,,,,yanlız türkiyedeki sephoralarda bulunsa dahi en geniş ürün yelpazesi ile bulunur mu bilemicem yine,,,bulunduğu ilde sephora olan bir arkadaştan burda geniş bilgi beklemekteyim,,,,

Kızlar Kryolan kozm.markasını kullanan var mı ? Sitesinde hayvansal ürün kullanmayıp deney yapmadığı yazıyor.İnanalım mı? Şöyle koyu ,akmayan ,deney yapmayan siiyah göz kalemi hala bulamadım.bir de allik tabi.
Top faced siyah göz kalemi nasıl bilgisi olan var mı?Ya da kalem icin başka temiz marka önerisi olan ?

Sorduğunuz markalar hakkında bilgim veya ürün deneyimim yok.

Aslını soracak olursanız çok fazla renkli kozmetik kullanmıyorum. Zaman zaman kullandıklarım için de, bir şeftali tonu, bir pembe ve bir de kahve tonlarında en fazla üç allığım olmuştur sadece.

Uzun süredir tüm cilt bakım ve renkli kozmetik ürünlerimde Sonya kullanıyorum.

Aloe vera bazlı, kök boyalardan elde edilmiş ve kalıcılığı için üretim aşamasında özel işlemden geçirilmiş ve dokusu hakikaten çok yumuşak ve son derece ince.

Kalemleri de aynı şekilde. Siyahının rengi benim hoşuma gidiyor ve akma olayı da yok. Normalde sabah kullandıktan bir kaç saat sonra gözlerim rahatsız oluyor benim çoğu ürünlerden ve akşam artık resmen kan çanağı haline geliyordu eskiden. Bu anlamda da ben tüm ürünlerinden memnunum.

Dilerseniz Sonya Color Collection serisini inceleyebilirsiniz.

Lys teşekkür ederim yorumun için her aman yardımcı olmaya çalışırım ki tlf rehberimdeki herkese msj göndererek büyük bir adım attığımı düşünüyorum,
Ben kimyasal kullanamıyorum alerji yapıyor, o yüzden pahalıda olsa mecburen organik almam gerekiyor, sadece rexona rollonum ve mayblne rimelim vardı onlarıda attım, zaten ruj vs kulanmam alerjim olduğu için bepantane yetiyor
Ben kullanmıyorum ama etrafımdakilerinde kullanmasını istemiyorum açıkçası, vicdanım rahat etmez.

organik ürünlere talep artsa fiyatları düşecek de işte....

Farkındalık yaratma çabanız, yapılan insanlık dışı deneylere gösterdiğiniz hassasiyet, araştırmacı tavrınız ve hayvansever olmanız takdir edilir, bu mücadeleniz karşısında şapka çıkarırım ama kelimeleri doğru kullanan, kültürü her cümlesinde belli olan birinin hemcinslerine doğru bildiklerinin yanlış olduğunu göstermek için saygısız yorumlar yazması çok nahoş.

Anlatın, öğretin ama hakaret etmeyin...

aubrey organic şampuanımı kullanmaya başladım, sonuç tam bir hüsran... üstelik kuru saçlar için olanını almıştım ama saçımı iice kurutarak sanki sabunla yıkamış gibi iice keçeleştirdi... beğenmedim bi daha markanın şampuan ürünlerini kullanmayı düşünmem ama dudak parlatıcısı ve kremlerinden memnunum, keşke makyaj konusunda daha fazla ürün çeşitliliği olabilseydi...

bi marka olsun ki böle içim rahat rahat bütüüün ihtiyaçlarımı o markadan alsam... şunu şu markadan bunu bu markadan toplamaktan bıktım ya... ama yok yılmak yok, araştırıcaz, öğrenicez ve sesimizi duyurucaz ki bizim de ihitiyaç ve isteklerimize yönelik en önemlisi de hayvan deneyi yapılmaması hususunda dikkatli davranan markalar olsun, bu devran böyle devam edecek değil, isteyen istediği kadar alay edebilir bu başlık altında toplanan kadınların çabalarıyla...umrumda bile değil ben doğrularımı savunabildikten sonra...

yakında internet üzerinden jasön markasının şampuanını alarak denemeyi düşünüyorum, daha önce jasön kullanan varsa yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum...

bu elite kozmetik ürünlerine çok az internetten baktım internetten de satışı var ancak bünyesinde sansiro parfümlerini de barındırıyor şirket ve bu şirket de italyada bi laboratuvarda panelistler üzerinde yaptırıldığı iddia edilen-bilmiyorum ama sansironun resmi internet sitesinde lab sonuçları mevcut daha önce de paylaşmıştım- parfüm için deney yaptırıyor maalesef, bana güvenilir gelmedi princess paylaşmak istedim... hem niye yurtdışında deney yaptırıyo ki saçma...

Teşekkür ederim candann.
Peki bu sonya markasinin satış noktaları var mı?Sadece temsilci aracılığıyla mi satılıyor?

panelist dedigin rizasi olan insanlar mi canim?

panelist dedigin rizasi olan insanlar mi canim?

evet rızası olan insanlarda bitmiş ürünlerin patch=yama testi ile vücutlarının düzgün bir deri bölgesine test alanı yapılacak alanı belirlemek için ortası boş bir bandın yapıştırıldıktan sonra o bitmiş ürünün bu "gönüllü insanlarda" o boş alana uygulanması ve belirli saatlerde bu bölgede gelişen reaksiyonların dermatologlarca test edilmesi esasına dayanır. gerçekten "gönüllü insanlar" da mı yapılıyor??? bu konuda net bir bilgi yok!

dün yine ihtiyaçlarım için gratis mağazasına girmiştim. golden rose maskaraları incelerken golden rose üniversite onaylı yazısı dikkatimi çekti,(yanlış hatırlamadığımı düşünüyorum hemen yanında cecile ürünleri vardı) üniversite ismi olarak italyanca bir üniversite ismi yazmaktaydı, türk değildi yani türk üniveristeleri eminim italyadan çok daha gelişmiştir. bu arada farkettim ki pek çok türk kozmetik firması bi biçimde yurtdışında ve hatta özellikle italya da (sansiro=chelab,vb...) deney yaptırıyolar neden italya?? neden bir ab ülkesi ve neden türk üniversitesi değil de yurtdışı?? ne gerek var? türk üniversitelerinin yurtdışında italyan üniversitelerinden daha çok saygınlığı vardır emin olun, bu soruların aslında cevapları basit!!! bu arada golden rose amerika da da satışta olan bir markaymış, kendi internet sitesi üzerinden de amerika da satış yapmakta...

bu işler sandığımızdan da çetrefillli görünüyo, yine bu başlık altında biri gratiste satılan essence ürünleri çok uygun fiyatlı, deneyci değil gibi bi şeyler yazmıştı ama kimdi hatırlamıyorum beni bağışlasın. essence markaları ürünler evet ucuz deneyci midir bilmem ama almanya dan eczacıbaşı tarafından ithal edilmekteymiş, bana güvenilir gelmedi...yine gratisteki the balm ürünleri de amerikadan ithal edilmekte, üzerinde herhangi bir tavşan işareti yok,hiç güvenilir diye düşünmüyorum,içinde bi dolu da paraben türevi var(golden rose ürünlerinde de bi dolu paraben var)

Son düzenleme:
arkadaşlar belki yazılmıştır ama yine de yazayım :)) dalan'ın çıkardığı d'olive serisi harika! hayvan deneyi yapmıyor ve paraben içermiyor. duş jeli hariç her ürünü denedim. el kremi, şampuan ve saç kremi harika. alırken sadece logoya ve paraben içerip içermediğine bakmıştım ama sonuca ben bile inanamadım.

saydığınız tüm markalar deney yapıyor,,,şüpheye kapılmayın,,golden rose(erkul kozmetik),the balm,essence(alman mrkasıdır)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…