Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

bir arkadaş sormuş,,too faced göz kalemi diye,,göz kalemim yok ben gel eyeliner kullanıyorum,,tavsiye edebilecğim iki marka coastel scents ve too faced..ikisi de cruelty-free,,,,,,sizn istediğiniz nitelikler kalemlrde değil genel olarak gel eyelinerlarda bulunuyor,,,en kaliteli göz kalemi bile nem ve ısıya dayanmaz aslında ama gel eyelinerlar öyle değil pek,,

güncel bilgidir: arkadaşlar,,change.org daki tüm against animal testing kampanyalrına katılım sağlayınız lütfen,,,,,bunu biz değil,stklar durduracak çünki en nihayetinde toplanan imzalarla ab parlemento konseyine giderek,,,,ayrıcaa lütfen nocruelcosmetics.org ,un global kampanyasını da sosyal paylaşım sitelerinde paylaşınız,,,,,bunların ihmal edilmemesi lazım keza 2013 mart deadline tehlikeye girmiş durumda,lorealin lobisi sonucu!!!!!

resımlere agladım ya bu kadarda olmaz olamaz hersey paramı.vıcdan merhamet kalmamıs kımsede...almamaya özen gösterecegım kesınlıkle bu ürünleri...

Bu yüzden doa kozmetik ürünlerini tercih ediyorum...
Hayvanlar üzerinde test yapmayan, tüm ürünleri doğala yakın ufak bir firma...
Maalesef makyaj malzemeleri yok..Keşke olsa...Ama yine de bir çok bakım ürünümü oradan temin ediyorum...

aubrey organic şampuanımı kullanmaya başladım, sonuç tam bir hüsran... üstelik kuru saçlar için olanını almıştım ama saçımı iice kurutarak sanki sabunla yıkamış gibi iice keçeleştirdi... beğenmedim bi daha markanın şampuan ürünlerini kullanmayı düşünmem ama dudak parlatıcısı ve kremlerinden memnunum, keşke makyaj konusunda daha fazla ürün çeşitliliği olabilseydi...

bi marka olsun ki böle içim rahat rahat bütüüün ihtiyaçlarımı o markadan alsam... şunu şu markadan bunu bu markadan toplamaktan bıktım ya... ama yok yılmak yok, araştırıcaz, öğrenicez ve sesimizi duyurucaz ki bizim de ihitiyaç ve isteklerimize yönelik en önemlisi de hayvan deneyi yapılmaması hususunda dikkatli davranan markalar olsun, bu devran böyle devam edecek değil, isteyen istediği kadar alay edebilir bu başlık altında toplanan kadınların çabalarıyla...umrumda bile değil ben doğrularımı savunabildikten sonra...

yakında internet üzerinden jasön markasının şampuanını alarak denemeyi düşünüyorum, daha önce jasön kullanan varsa yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum...

merhaba
ben de aynen sizin gibi düşünüyordum. öyle bir marka olmalıydı ki tüm kriterlerime uymalıydı .cok araştırdım ve ersag bitkisel ve organik markayı buldum. artık markette de vakit kaybetmiyorum kafam da rahat dünya varmış valla .
bence denemelisiniz hic bir şey kaybetmez hatta kazanırsınız...

yürek dayanmıyor .....

36105_138389002844522_4237899_n.jpg

36036_138402499509839_7338290_n.jpg

13449_138401619509927_673517_n.jpg

36381_138402149509874_3670477_n.jpg

36036_138402496176506_4443768_n.jpg

36735_138662999483789_5670589_n.jpg

36910_139486912734731_1504280_n.jpg

offffffffffffff offfffffffffffffffffffffffffffffffffff ne denebılır.ılk resım..nasıl da bakıyr yavrum ne yapıyorsunuz yapmayın der gibi...yuregım dayanmıyor cıldıracagım sımdı...bırseyler yapılmalı

arkadaslar şu saatten sonra kendıme söz verıyorum kı ınsallah bu sözumu tutarım alırsam bıle o maymunun bana ne yapıyorsunuz yapmayın ıfadesı gelecek aklıma...almamaya calısacagım..ERSAĞ arkdaslar arastırın be artık gecıyorum hatta gectım bıle sayılır tamamen bıtkısel deney işkence yok..her urun var şampuan bulasık mak.çamasır mak.ne aklınıza gelırse.bende tavsıyler uzerıne arastırdım.almayın arkadaslar ne olur.herkez cevresıne soylese böylece bılınclenır herkez.şahsen ben bılmıyordum fotoları görunce şok gecırdım bılsemde bu kadarını tahmın bıle edemezsdım..lütfen göz görmeyınve gönul katlanırmıs olmasın bu durum...

merhaba
ben de aynen sizin gibi düşünüyordum. öyle bir marka olmalıydı ki tüm kriterlerime uymalıydı .cok araştırdım ve ersag bitkisel ve organik markayı buldum. artık markette de vakit kaybetmiyorum kafam da rahat dünya varmış valla .
bence denemelisiniz hic bir şey kaybetmez hatta kazanırsınız...

tsk ler sanada gunayder artık bende ersagcıyım bugunden ıtıbaren.......

arkadaslar şu saatten sonra kendıme söz verıyorum kı ınsallah bu sözumu tutarım alırsam bıle o maymunun bana ne yapıyorsunuz yapmayın ıfadesı gelecek aklıma...almamaya calısacagım..ERSAĞ arkdaslar arastırın be artık gecıyorum hatta gectım bıle sayılır tamamen bıtkısel deney işkence yok..her urun var şampuan bulasık mak.çamasır mak.ne aklınıza gelırse.bende tavsıyler uzerıne arastırdım.almayın arkadaslar ne olur.herkez cevresıne soylese böylece bılınclenır herkez.şahsen ben bılmıyordum fotoları görunce şok gecırdım bılsemde bu kadarını tahmın bıle edemezsdım..lütfen göz görmeyınve gönul katlanırmıs olmasın bu durum...

tsk ler sanada gunayder artık bende ersagcıyım bugunden ıtıbaren.......

hayvanseverliğin, insanlığın, anlayışın ve farkındalığın icin sana defalarca teşekkür ediyorum canım.....
keşke herkes senin kadar anlayışlı olabilse...

Ben kadınlardan (hem CİNS'lerimden) nefret etmeye başladım gibi gibi. görmezden gelen o gözleri değil vicdansızlıkları.
evet ilerde vicdansız kadın da anne olacak ben de. şimdi; onun yetiştirdiği evlat ile benimki bir mi olacak? elbette olmayacak.
tıpkı şimdiki gibi benim ve çocuğumun inşa ettiği dünyanın içine edecek o çocuk ve yakını.
demem o ki, armut dibine düşer!

arkadaşlar belki yazılmıştır ama yine de yazayım :)) dalan'ın çıkardığı d'olive serisi harika! hayvan deneyi yapmıyor ve paraben içermiyor. duş jeli hariç her ürünü denedim. el kremi, şampuan ve saç kremi harika. alırken sadece logoya ve paraben içerip içermediğine bakmıştım ama sonuca ben bile inanamadım.

dalan nerelerde satılır acaba?

arkadaslar mrb gano excel kullanıpta memnun olan varmı.ürünlerı hakkında ne dusunuyorsunuz?ben bıtkısel oldugunu duydum.yorumlarınızı beklıyorum

arkadaslar mrb gano excel kullanıpta memnun olan varmı.ürünlerı hakkında ne dusunuyorsunuz?ben bıtkısel oldugunu duydum.yorumlarınızı beklıyorum

İlk kez duydum gano excel markası internetten baktım şimdi diş macun içeriğinde paraben olduğu yazıyor.

dalan nerelerde satılır acaba?

Alix avien deneyci mi

Allık ve bebe pudrası hangi markadan alabilirim

dalan markasinin her urununde tavsan resmi yok malesef..bu marka artik cogu yerde var. Buyuk marketlerde,migros,carrefour vs. Gratis watsons gibi..

Alix avienin rujlarinda tavsan resmi var ama diger urunlerinde goremedim..allik olarak simdilik elite ya da catherine arley tercih edebilirsin..catherine arleyin yeni urunlerinde tavsan resmi oldugunu soylemisti bi arkadas..elite catherine arley alfar kozmetike ait markalar..bunlarla iletisime gecip deney yapmadiklarini ogrendm ama lys birkac soru daha yoneltmemi onerdi tekrar ariycam..

Bebek pudrasi olarak, nerde oturuyosun bilmiyorum ama gratislerde superdrug markasina ait bebek urunleri de var onlara bakabilirsin..markalari tam hatirlayamadim ama komili ulkerin, uni markasi bakabilirsin arkalarinda tavsan resmi var mi die..eger hicbirinde goremezsen turk markasi almani oneririm icerik itibariyle denemeden takklit urun yapma ihtimali oldugu icin..

dalan markasinin her urununde tavsan resmi yok malesef..bu marka artik cogu yerde var. Buyuk marketlerde,migros,carrefour vs. Gratis watsons gibi..

Alix avienin rujlarinda tavsan resmi var ama diger urunlerinde goremedim..allik olarak simdilik elite ya da catherine arley tercih edebilirsin..catherine arleyin yeni urunlerinde tavsan resmi oldugunu soylemisti bi arkadas..elite catherine arley alfar kozmetike ait markalar..bunlarla iletisime gecip deney yapmadiklarini ogrendm ama lys birkac soru daha yoneltmemi onerdi tekrar ariycam..

Bebek pudrasi olarak, nerde oturuyosun bilmiyorum ama gratislerde superdrug markasina ait bebek urunleri de var onlara bakabilirsin..markalari tam hatirlayamadim ama komili ulkerin, uni markasi bakabilirsin arkalarinda tavsan resmi var mi die..eger hicbirinde goremezsen turk markasi almani oneririm icerik itibariyle denemeden takklit urun yapma ihtimali oldugu icin..

Elite rimeli gratik veya watsons da bulabilirmiyim. Akıyor mu elite rimel.

İlk kez duydum gano excel markası internetten baktım şimdi diş macun içeriğinde paraben olduğu yazıyor.

mesajlar dikkatimi cekti ve kendi dişmacunuma bir bakayım dedim.
icinde sls yok,paraben yok, flourid yok,silikon yok ve bir takım kanserojen diğer maddeler yok.
olanlarda aloe vera ,propolis,mentol,cay ağacı özü vs vs .... resmen bitki cayı gibiymiş biliyordum ama unutmuşum bu kadar masum olduğunu.

saydığınız tüm markalar deney yapıyor,,,şüpheye kapılmayın,,golden rose(erkul kozmetik),the balm,essence(alman mrkasıdır)

essence ürünleri de mi yapıyor :KK53:
birçok yabancı forumda bloglarda yapmıyor diyor kendi internet sitesinde de yapmıyor diyor..allah allaah..
kendi sitesinde ne almanya da ne dünyanın hiçbiryerinde hayvanlar üzerinde deney yapıyoruz diyor..tedarikçilerden de buna dair yazı aldıklarını fln söylüyor..

absolutely no testing on animals is conducted for the cosmetic products by essence, nor do we assign anyone to test any of our products on animals. not in germany, nor anywhere else in the world! this applies to the final products as well as any ingredients. because essence is strictly against any kind of animal testing whatsoever as we think it is absolutely awful to torture animals for the sake of beauty products.

this is also one of the factors we consider when selecting suppliers to work with essence. we receive a written statement from all our suppliers confirming that their products are produced without testing on animals.

by the way: animal testing for decorative or pampering cosmetic products has not been permitted in germany since the autumn of 1998. germany leads the way in europe with this legislation!

almayalım mı şimdi bu markanın ürünnlerini ?

Elite rimeli gratik veya watsons da bulabilirmiyim. Akıyor mu elite rimel.

gratis ve watsonsta yok..ben suvarı kozmetikten almıştım..süvari kozmetik şirinevler,beylicium avm beylikdüzü,deposite outlet avm ikitelli de varmış...

izmir karşıyakada baran kozmetikte varmış..

bazı caddelerde ki kozmetik dükkanları varya onlarda da oluyor

rimel akmıyor ama suya dayanıklı olarak da geçmiyor..çıkartırken sorun da yaratmıyor..gün içinde göz aktına dökülme yapmıyor..

X