Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

kendimce bulduğum bilgilerle birleştirdikçe notlar aldım ve kullandığım/kullanabileceğim markaları belirledim, markalarda cruelty-free olma özelliği yanı sıra parabensiz, sls/sülfat/fitalat,vb zararlı maddeleri içermeyenleri seçmeye çalıştım ama tabi aşağıda tüm yazdıklarımda bu özelliklerin hepsi söz konusu değil, bu listeyi sadece benim gibi arayışta olanlar için yararlı olabilir diye paylaşmak istedim...ben genelde internet üzerinden satış sitelerini biliyorum, ilgilenen olursa link atarım. lütfen eklemek istedikleriniz ya da var olan markalarla ilgili başka bilgileriniz varsa paylaşın

-maskara/göz kalemi/pudra/allık/fırçalı rujhysicians formula

-şampuan/şaç kremi/saç şekillendirici köpük: down under naturals

-saç boyası:evde boyamak için naturtint,logona; kuaförde goldwell/organic color systems

-duş jeli/saç maskesi/saç bakım kuru yağ/saç şekillendirici/şampuan/saç kremi: organix,logona,urtekram,jasön

-diş fırçası:banat(emin değilim ama diğer markalar hep kara listede, bu en azından türk markası)

-diş macunu: logona, urtekram, jasön

-şaç dökülmesi için şampuan: avalon,organix,jasön

-yüz yıkama jeli,yüz-vücut peeling: alba botanica,urtekram

-parfüm: puig şirketi kokuları(paco rabanne,carolina herrera,antonio banderas,shakira,nina ricci) ve thierry mugler kokuları

-koltukaltı deodorant: jasön,crystal body deodorant(gratis),naturally fresh crystal deodorant(gnc),the body shop(loreal e ait paranız l'oreal e gider haberiniz olsun)

-erkek traş losyonu/traş köpüğü/traş kremi:logona,jasön

-ağız çalkalama suyu/gargara:jasön

-sıvı sabun:urtekram,logona,sodasan

-anti aging yüz kremi/antiaging gözaltı kremi: murad, alba botanica, logona

-dudak çatlaklarına karşı balm: logona,jasön,avalon,burts bees(paranız yine bu şirketin sahibi olan kanlı marka clorox a gider)

-lens solüsyonu: maalesef bulamadım((((( solo care kullanıyorum ama lenslerin bausch&lomb, bitince zeiss denemeyi düşünüyorum,oksijen geçirgenliği olan başka markalar da olabilir

-ojeastel internet sitesinde hayvanlar üzerinde test edilmediğini yazıyo, şahsen inandım ve türk markası sanırım bu sebeple belli listelerde olmaması normal gibi geliyo.oje konusunda net bi bilgi yok maalesef,test edilmeyenler listesindeki ürünlerin türkiye de satışı yok(ya da ben bulamadım) sally hansen ve mavaladan vazgeçicem(yapabilirler diye düşünüyorum sitelerinde net bi bilgi yok) herhalde herhangi bi bilgi yok, şimdilik elimde olanları ve tarihi geçmeyenleri kullanıcam ve alternatif olarak almam gerekirse butter london(douglas da varmış sadece sanırım),inglot,pastel düşünürum, oje konusunda zararlı kimyasal içermeyenleri tercih etmeye özen gösterin derim

-elde yıkamak için bulaşık deterjanı: frosch,sodasan,turmepa,friendly organic(bu ürünlerin çoğuna ulaşmak zor ya da internet üzerinden,bingo ürünleri tercih edilebilir ama hammadde tedariki hakkında şüphelerim var-hayat kimya uzun süredir e-postama cevap vermedi)

-makine için bulaşık/ çamaşır deterjanı: friendly organic,sodasan(bu ürünlerin çoğuna ulaşmak zor ya da internet üzerinden,bingo ürünleri tercih edilebilir ama hammadde tedariki hakkında şüphelerim var-hayat kimya e-postama cevap vermedi)

-ev genel temzileyici:sodasan(bu ürünlerin çoğuna ulaşmak zor ya da internet üzerinden,bingo ürünleri tercih edilebilir ama hammadde tedariki hakkında şüphelerim var-hayat kimya e-postama cevap vermedi)

-hijyenik ped/çocuk bezi:şimdilik molped, molfix, evybaby,evylady kullanabiliriz(hayat kimyaya ait türk markaları)

-çikolata/dondurma/yiyecek: snickers,algida,nestle ürünlerinden uzak duruyorum,zaten kola falan içmiyorum, asitli olsa bile soda ya da türk gazozu zaten en güzeli

-göz makyaj temizleyici:logona

-oje çıkarıcı(asetonsuz): sante(asetonsuz sanırım), şu an mavala kullanıyorum asetonsuz olanı, bitince sante kullanıcam

-akne jeli: jasön

Biz sokaktaki pirenin bile yaşam hakkı olduğunu savunurken, hayvanlar birilerinin girdisi oluyor. çok yazık.
Vicdan diyorum ama bu herkeste yok. ancak kanunlar ile dizginlenebilinir.

Sırf başka insalarda görsün ve haberdar olsun diye yonja sitesine vip üye oldum ve resimleri ekledim umarım işe yarar ve insanlar gerçekleri görür.

saol _ruby_

albümümdeki çoğu resim bana ait arkadaşlar..hepsini paylaşabildiğiniz kadar paylaşın...isterseniz avatarınıza taşıyın....ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar can kurtulur.......

burada hiç kimsenin bir çıkarı yoktur tek derdimiz masum canları gördükleri işkencelerden kurtarmak....

annenin gözündeki çaresizlik, yavrusunun gözündeki korku...diyecek tek kelime bırakmıyor insana...

Son düzenleme:
saol _ruby_

albümümdeki çoğu resim bana ait arkadaşlar..hepsini paylaşabildiğiniz kadar paylaşın.......ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar can kurtulur.......

resimlerine baktım hepsini çok çarpıcı bi biçimde hazırlamışsın bravo ellerine sağlık...

Yonja da vıp uye oluktan 1 dk sonra eklediğim 12 resim ve markaları teşhir eden resim silinmiş..bir linkimiz duruyor.

ayyy lipton da unilever inmiiiişşş((( günaydın banaaaa!..

evet canım bunu söylediğin iyi oldu..Lipton UNILEVER' in.... Liptonun tadını begenenlerden iseniz şuraya dikkatinizi çekmek istiyorum

lipton doğu karadeniz çayı bergamotludur..diğer doğu karadeniz çayları size yavan,tatsız gelebilir ki bana öyle geldiği için lipton alırdım,meğer bergamotluymuş..normal doğu karadeniz çayı ile bargamot çayı alıp karıştırabilirsiniz..

Eklentiler

• $lipton.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 75
Az önce bakkala gittim tatlı birşeyler de alayım dedim dondurma alacaktım alamadım çünkü ALGİDA! Crunch çikolata alacaktım almadım çünkü NESTLE...Ben de etiden birşeyler aldım... Canım eti:) Bunu yazıyorum çünkü böyle böyle çıkacaklar hayatımızdan....

Bu arada Snickers de kanlı marka...

Başımdan aşağıya kaynar sular döküldü resmen...

Off dikkat etmeliyim..dikkat ettirtmeliyim...

snickers' ta mı ya...ben bayılırdım ona (

Sorma ya hatta bu rodeo falan varya çakma markalar dalga geçerdim onlarla Off offf... Zaten Pringles da gitti......
BAzen senin bu konunu okuduğum için pişman oluyorum Şaka tabii kiiii...

:)) ne yalan söliyim hiç biri snickers'ın yerini tutmuyor..Metro' nun yer fıstıklısı var o azcık andırıyor, ülker test yapıyor mu acaba ?

bu arada Mikerinos sana çok alındım albümümde sana özel bir foto koymuştum yorum yapmadın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…