Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

işte urtekram daki zıplayan şirin tavşanımız:))) darısı tez zamanda diğer markaların hatta başta türk markalarının başına...

Son düzenleme:
Evet canım o marka.Acaba prima bebek bezindede varmı yaaa ufff.Aslında tekrar güncelleyemezmiyiz kullanmamız gereken ürünleri?Çok rica edeceğim.Çok sağol bu arada arkadaşım..

canım Prima procter & gamble' ın hayvan deney vahşetinde en başta geliyor.. etiketinde P&G simgesi var ürün alırken arkasına bakarsanız rahatlıkla alışveriş yapmış olursunuz çünkü çok fazla markaları var .. Unilever de U şeklinde ve Henkel simgelerini gördüğünde almaman lazım başlangıç için bu üçüne dikkat et

Öyle yapacağım canım.Bu üçü en büyük katliamı yapanlarmış zaten öğrendim.Geç oldu ama telafi edeceğim inşallah..Peki siz elinizde olan bu ürünleri kullanmaya devam ediyor musunuz?Ben bebeğim için 3 paket prima bebek bezi almıştım.Durumum da asgari ücretle çalışan sıradan vatandaşım.Bebeğim için en iyisi bu derken oysa hayvancıklara zarar veriyormuşum ama bu elimdekileri de atamam ya napmalıyım?Tamam parana kıymıyosun da hayvancıklara mı kıyıyorsun diyor içimdeki ses..

Ben de şampuan konusunda parabene takılıyorum, içinde sls ,paraben v.s olan ürünleri almıyorum.
Ama kremlere olabilir gibi geliyor bana da .

ben de aynı ikileme düştüm meri ama şöyle düşün;
sonuçta sen bu ürünleri geri iade edemiyosun şu an ya da açtın içinden bi parça kullandın, sonuçta o para onlara gitti bi kere bence bitene kadar kullan ben öyle yapıyorum, sonrasında alışverişin esnasında daha dikkatli davranıp satın alırsın

İşte bu tarz paylaşımları sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak çok daha doğru.Çünkü sayısız kişiye ulaşıyor.Ellerine sağlık arkadaşım..

Bu mesajı Facebook'ta da twitter'dan da paylaştım.Ellerine sağlık Mikerinos.

canım sen almışsın artık kullanıp bi daha almazsın.. ben mesela orkid (p&gnin) almıştım kullandım molpede geçtim almıyorum artık,

bebek bezi için Evy Baby alabilirsin evyap ın tek bildiğim bu var :44:

Son düzenleme:

sizin kullandıklarınız Türkiye'de yok maalesef araştırdım ama bulamadım siparişte verilemiyor sanırım :44:

en iyisi ben ilkel yöntemlerime devam edeyim ev yapımı ucuz

sizin kullandıklarınız Türkiye'de yok maalesef araştırdım ama bulamadım siparişte verilemiyor sanırım :44:

en iyisi ben ilkel yöntemlerime devam edeyim ev yapımı ucuz

Sabunu annem kullanıyor temsilcilik usulü çalışıyorlar galiba

Zaten almışsın canım kullan onları sonra bir daha almazsın o markayı. Ben elimde olanları atmıyorum. Mesela şu an deri de satın almıyorum ama geçen yıllarda aldığım deri çizmeleri atmayıp giyiyorum alınmış artık sonuçta.

molfix, molped de hayat grubunun, eğer bu ürünleri ithal ettikleri yönünde bi ibare yoksa tercih sebebi olabileceğini düşünüyorum...

Son düzenleme:
hatır dermalogica petanın güncel temizler listesinde...

Öyleymiş gerçekten şimdi baktım temizmiş..
En fazla spf 30 var spf 50 faktörlüsü yok diye biliyorum.
Yalnız bir arkadaşım kullanıyor Dermalogica güneş kremini.
Yıllardır boşuna 174 tl vermişim diyor.
İçeriği Dermalogica ile aynı olan başka ve fiyatı makul ürünler de var .

ya bi de şöyle bi durum var yeri gelmişken belirtmek isterim 30spf ile 50 ve 50+ spf ler arasında koruyuculuk anlamında pek de bi fark yok 30spf %96 50spf %97 korur. zaten avrupa da güneş kremleri 30 ve üzeri olarak sınıflandırılıyomuş, bu bir satış stratejisinden daha öte değil yani...

aşağıdaki yazıyı okumamla birlikte artık kimberly-clark(huggies,kotex ve depend) firmasına ait kotex e veda etmem gerektiğini düşünüyorum.

kimberly-clark sitesinden alıntı:
"Türkiye’de Huggies, Kotex ve Depend, dünyada ise bu markalara ilave olarak Kleenex, Scott gibi segmentlerinin önde gelen markalarıyla faaliyetlerini sürdüren şirketimizin büyüme stratejisi çerçevesinde Türkiye’nin de yer aldığı BRICIT (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Endonezya ve Türkiye) ülkeleri çok önemli bir yer tutuyor."

Merhaba arkadaşlar , Nivea ' dan da şöyle bir yanıt aldım :

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

NIVEA olarak amacımız kişisel bakım ve kozmetik ürünleri sektöründe sunduğumuz kaliteli ve güvenilir ürünlerle siz değerli tüketicilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Eczacıbaşı-Beiersdorf Kozmetik Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş., Beiersdorf AG’den ithal ettiği NIVEA ve 8x4 markalı ürünlerin Türkiye’deki satış ve pazarlama faaliyetlerinden sorumludur. Üretim yerlerinde; ürün içeriğinin, güvenliğinin ve etkinliğinin değerlendirilmesi amacıyla hayvanlar üzerinde klinik deneyler yapılmamaktadır.

Gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ediyor, NIVEA ailesi olarak sağlıklı ve güzel günler diliyoruz.

Bu da Facebook mesajıma yanıtları :

Hello ,

Thank you for contacting Beiersdorf Inc. regarding our policy on animal testing. We appreciate your concern about the use of animals for testing.

We do not conduct animal testing with any of our skin care products. Beiersdorf has been at the forefront of seeking alternatives to animal testing. We have shifted our emphasis to in vitro test methods, scientific literature reviews and past history to establish the safety of our products.

Again, we appreciate and share your concern on this issue. As a responsible corporation, Beiersdorf has been addressing this issue for years and will continue to do so, just as we are also committed to providing you with safe, high-quality products.

Özetle , Beiersdorf Grubu da yapmadıklarını bildiriyor , bu konuda bilginiz varsa lütfen paylaşın.

Son düzenleme:
Böyle haberleri sunuyormuşum gibi oluyor ama size attığım e-postaların sonuçlarını bildirmek istiyorum.
Konuyu sekteye uğratıyorum biraz , kusura bakmayın , lütfen.

Öncelikle P&G 'den içeriği şu şekilde olan bir yanıt aldım ,çok uzun ve İngilizce olduğu için özetliyorum. :
Ürünlerimizi hayvanlar üzerinde denemek son çaremiz. Tüketicilerimizin yaşam standardını yükseltmek ve güvenliklerini sağlamak için bunu yapmak zorundayız. Deneylerimizin çoğunluğunda hayvanları kullanmıyoruz ve diğer mantıklı yöntemler tükendiğinde hayvan deneylerine başvuruyoruz. Güvenlik deneylerimizin %99 ' u hayvanlar üzerinde yapılmamaktadır. Bu testlere de alternatifler üretmeye çalışıyoruz. Hayvan testlerine alternatifler üretme alanında lider bir şirketiz. Bu konuda hükümetlerle iş birliği yapıyor ve bulgularımızı akademik dünyaya sunuyoruz. Ayrıca hayvanların refahı için yapılan çalışmaları destekliyoruz.

Kimberly-Clark :
Ürünlerimizin güvenirliği önceliklerimizin başında geliyor ve yasalar gerektirmediği ya da başka bir alternatif olduğu sürece ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmiyoruz.
Şirketimiz yıllardır alternatif yöntemleri desteklemektedir.

Henkel :
Tamamlanmış kozmetik ürünlerimizi 1989 ' dan beri hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. Bu , ancak 2004 ' te AB tarafından yasalaştırılmıştı. Ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmeye son verme eğilimindeyiz , ancak ürünlerimizin güvenilirliği bizim için çok önemli. Alternatif test yöntemlerinin güvenilirliği mümkün olduğunda bu uygulamadan kaçınmaya başlayabiliriz.
Ayrıca , genel şirket politikamıza uygun olarak açıklayabiliriz ki , hiçbir kozmetik ürününün hayvanlar üzerinde hiçbir şekilde test edilmediği iddia edilemez , çünkü içerilerinde bulunan maddeler mutlaka geçmişte hayvanlar üzerinde test edilmiştir. 'Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.' ibaresinin gerçeği yansıtmadığını düşünüyoruz.

Reckitt Benckiser :
Reckitt Benckiser ürünlerini ve hammaddelerini yasalar ya da uluslararası otoriteler zorunlu kılmadıkça hayvanlar üzerinde test etmemektedir. Alternatif yöntemlerin geliştirilmesini aktif olarak destekliyoruz.

Argümanlarını gerçekten iyi savunuyorlar , ancak ben hiç iyimser değilim ne yazık ki. Bu yanıtlar bana vazgeçmeyi planlamadıklarını düşündürdü açıkçası.
Bu arada çevirim pek başarılı değildir , kusura bakmayın , lütfen.
Keyifli paylaşımlar.

Son düzenleme:

daha ne olsun queenofthenight ellerine, aklına, çevirine sağlık!:)) bence gayet anlaşılır çevirmişsin...her şey açık ve net, ama hala güttükleri halk arasında "tabir-i caizse" kıvırma politikaları itibariyle "pembe gözlükler" öneriyolar, yazık, çok yazık...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…