Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

daha ne olsun queenofthenight ellerine, aklına, çevirine sağlık!:)) bence gayet anlaşılır çevirmişsin...her şey açık ve net, ama hala güttükleri halk arasında "tabir-i caizse" kıvırma politikaları itibariyle "pembe gözlükler" öneriyolar, yazık, çok yazık...

Çok teşekkür ederim . Sizin emekleriniz yanında bu ne ki ? :KK71:
Aynen öyle.
Gerçekten de çok iyimser bir bakış açısı sunuyorlar. Sözcük oyunları da cabası. Yine de uğraşıp yanıt vermelerine sevindim.
Henkel de darılmış anlaşılan.

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim . Sizin emekleriniz yanında bu ne ki ? :KK71:
Gerçekten de çok iyimser bir bakış açısı sunuyorlar. Sözcük oyunları da cabası. Yine de uğraşıp yanıt vermelerine sevindim.
Henkel de darılmış anlaşılan.

sinirlenirse sinirlensin, darılırsa darılsın!.. sinirlenmeleri değil utanmaları lazım, hangi devirde yaşıyoruz ya, henkelse henkel bulunmaz hint kumaşı değil ya... ay tepem attı kusura bakmayın... ucuz diye hayvan deneyi yapıolar işte başka bi açıklaması yok bunun! zavallı hayvancıklar seslerini çıkaramıyolar tabi, of ya of vicdansızlar, akıl var vicdanla aklı yönetme yetisi yok maalesef...
artık yeni nesil ev ve yüzey temizleme buharla yapılıyo ve ileride de inşallah deterjansız bu şekilde temizlicez... buharlı temizleyicilere,makinelere yönelmek lazım... zaten normalde allerjik yapılı insanların yaşadığı evde uzun süredir hijyenik temizlik bu şekilde yapılıyo! sabun demek deterjan demek temizlik değil önemli olan mikropları öldürebilmek, mikropları öldürdün ama sabunu arındıramadınsa zaten evdekilerde allerji yapabilir zararı dokunabilir, sabun artığı yiyebiliriz,soluyabiliriz,vs,vs...

Son düzenleme:
:KK53::KK53::KK53: Yuuuuhhh Henkele bak yaa bir de utanmadan başkalarına b.k atmış:KK53::KK53::KK53:

Düzenleme: Sen tertemiz ol da o zaman çık reklamını yap bu piyasaya rağmen deney yapmıyoruz diye...

Son düzenleme:
sinirlenirse sinirlensin, darılırsa darılsın!.. sinirlenmeleri değil utanmaları lazım, hangi devirde yaşıyoruz ya, henkelse henkel bulunmaz hint kumaşı değil ya... ay tepem attı kusura bakmayın... ucuz diye hayvan deneyi yapıolar işte başka bi açıklaması yok bunun! zavallı hayvancıklar seslerini çıkaramıyolar tabi, of ya of vicdansızlar, akıl var vicdanla aklı yönetme yetisi yok maalesef...
artık yeni nesil ev ve yüzey temizleme buharla yapılıyo ve ileride de inşallah deterjansız bu şekilde temizlicez... buharlı temizleyicilere,makinelere yönelmek lazım... zaten normalde allerjik yapılı insanların yaşadığı evde uzun süredir hijyenik temizlik bu şekilde yapılıyo! sabun demek deterjan demek temizlik değil önemli olan mikropları öldürebilmek, mikropları öldürdün ama sabunu arındıramadınsa zaten evdekilerde allerji yapabilir zararı dokunabilir, sabun artığı yiyebiliriz,soluyabiliriz,vs,vs...

Ben de üzüldüm açıkçası bu yanıtlara , hiç değilse bırakmayı planlıyoruz gibi açıklamalar beklerdim.
Henkel farklı bir perspektiften bakmayı öneriyor , ama geçmişteki hayvanlar için bir şey yapamayacağımızın biz de farkındayız.
Hiç değilse şu dönemde ve gelecekte hayvanları özgür , mutlu bırakalım.
Ne yazık ki kolay kolay yerleşmiş uygulamaları ya da güçlü sektörleri yıkamıyoruz , ama inancımızı yitirmeyelim. Eminim , güzel günleri görecek dünya.
Bu konuda da çok haklısınız , deterjan da sonuçta bir enzim. Daha arı temizlik yöntemleri yaygınlaşmalı. Ama o dev sektörler bunu engellemek için her şeyi yapacaktır. Ne de olsa o yüksek karlarını kaybetmek istemezler.
Ne acı.

Son düzenleme:
Böyle haberleri sunuyormuşum gibi oluyor ama size attığım e-postaların sonuçlarını bildirmek istiyorum.
Konuyu sekteye uğratıyorum biraz , kusura bakmayın , lütfen.

Öncelikle P&G 'den içeriği şu şekilde olan bir yanıt aldım ,çok uzun ve İngilizce olduğu için özetliyorum. :
Ürünlerimizi hayvanlar üzerinde denemek son çaremiz. Tüketicilerimizin yaşam standardını yükseltmek ve güvenliklerini sağlamak için bunu yapmak zorundayız. Deneylerimizin çoğunluğunda hayvanları kullanmıyoruz ve diğer mantıklı yöntemler tükendiğinde hayvan deneylerine başvuruyoruz. Güvenlik deneylerimizin %99 ' u hayvanlar üzerinde yapılmamaktadır. Bu testlere de alternatifler üretmeye çalışıyoruz. Hayvan testlerine alternatifler üretme alanında lider bir şirketiz. Bu konuda hükümetlerle iş birliği yapıyor ve bulgularımızı akademik dünyaya sunuyoruz. Ayrıca hayvanların refahı için yapılan çalışmaları destekliyoruz.

Kimberly-Clark :
Ürünlerimizin güvenirliği önceliklerimizin başında geliyor ve yasalar gerektirmediği ya da başka bir alternatif olduğu sürece ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmiyoruz.
Şirketimiz yıllardır alternatif yöntemleri desteklemektedir.

Henkel :
Tamamlanmış kozmetik ürünlerimizi 1989 ' dan beri hayvanlar üzerinde test etmiyoruz. Bu , ancak 2004 ' te AB tarafından yasalaştırılmıştı. Ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmeye son verme eğilimindeyiz , ancak ürünlerimizin güvenilirliği bizim için çok önemli. Alternatif test yöntemlerinin güvenilirliği mümkün olduğunda bu uygulamadan kaçınmaya başlayabiliriz.
Ayrıca , genel şirket politikamıza uygun olarak açıklayabiliriz ki , hiçbir kozmetik ürününün hayvanlar üzerinde hiçbir şekilde test edilmediği iddia edilemez , çünkü içerilerinde bulunan maddeler mutlaka geçmişte hayvanlar üzerinde test edilmiştir. 'Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.' ibaresinin gerçeği yansıtmadığını düşünüyoruz.

Reckitt Benckiser :
Reckitt Benckiser ürünlerini ve hammaddelerini yasalar ya da uluslararası otoriteler zorunlu kılmadıkça hayvanlar üzerinde test etmemektedir. Alternatif yöntemlerin geliştirilmesini aktif olarak destekliyoruz.

Argümanlarını gerçekten iyi savunuyorlar , ancak ben hiç iyimser değilim ne yazık ki. Bu yanıtlar bana vazgeçmeyi planlamadıklarını düşündürdü açıkçası.
Bu arada çevirim pek başarılı değildir , kusura bakmayın , lütfen.
Keyifli paylaşımlar.

"SON ÇAREMİZ" e dikkat vah zavallı P&G ulan koskoca dünya devi bünyesinde olmayan marka yok hala acındırmaya çalışıyor yalan yaaa... Bir de zorundalarmış keşke onlara 450 tane alternatif yöntemi atsaydın da azıcık bilgilenselerdi Allahın fakirleri...
Bir de utanmadan refahlarını destekliyorlarmışşşşşş:KK53::KK53::KK53:

Kimberly-Clark :
Ürünlerimizin güvenirliği önceliklerimizin başında geliyor ve yasalar gerektirmediği ya da başka bir alternatif olduğu sürece ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmiyoruz.

"""yasalar gerektirmediği ya da başka bir alternatif olduğu sürece""" Bu da Çin bu yasayı koyduysa sonuna kadar uyarız kanun karşısında boynumuz kıldan ince acındırması...

Henkel :

"""Ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmeye son verme eğilimindeyiz""" VE """mümkün olduğunda bu uygulamadan kaçınmaya başlayabiliriz. """ YORUMSUZ....

Reckitt Benckiser:
Reckitt Benckiser ürünlerini ve hammaddelerini yasalar ya da uluslararası otoriteler zorunlu kılmadıkça hayvanlar üzerinde test etmemektedir. Alternatif yöntemlerin geliştirilmesini aktif olarak destekliyoruz.

Yasa dendimi orada durarız..................:KK53:

Aslında ben markanın kendisine sormayı doğru bulmuyorum ama iyi oldu nasıl kıvırılırmış onu öğrendik...

"SON ÇAREMİZ" e dikkat vah zavallı P&G ulan koskoca dünya devi bünyesinde olmayan marka yok hala acındırmaya çalışıyor yalan yaaa... Bir de zorundalarmış keşke onlara 450 tane alternatif yöntemi atsaydın da azıcık bilgilenselerdi Allahın fakirleri...
Bir de utanmadan refahlarını destekliyorlarmışşşşşş:KK53::KK53::KK53:

Kimberly-Clark :

"""yasalar gerektirmediği ya da başka bir alternatif olduğu sürece""" Bu da Çin bu yasayı koyduysa sonuna kadar uyarız kanun karşısında boynumuz kıldan ince acındırması...

Henkel :

"""Ürünlerimizi hayvanlar üzerinde test etmeye son verme eğilimindeyiz""" VE """mümkün olduğunda bu uygulamadan kaçınmaya başlayabiliriz. """ YORUMSUZ....

Reckitt Benckiser:

Yasa dendimi orada durarız..................:KK53:

Aslında ben markanın kendisine sormayı doğru bulmuyorum ama iyi oldu nasıl kıvırılırmış onu öğrendik...

Çin ' e söz geçirecek bir güç gerek bu konuda. Ama yönetişim boşluğu bizi çaresiz bırakıyor.
Ben de aslında bu şirketlere 'Bu testler yüzünden ürünlerinizi kullanmıyorum , bırakmayı düşünüyor musunuz ?' özlü e-postalar gönderdim. Ve gerçekten de sonuçlar çarpıcı oldu. Söz oyunları yapmışlar çoğu yerde , ama benim çevirimden kaynaklı hatalar da olabilir tabii.

Çin ' e söz geçirecek bir güç gerek bu konuda. Ama yönetişim boşluğu bizi çaresiz bırakıyor.
Ben de aslında bu şirketlere 'Bu testler yüzünden ürünlerinizi kullanmıyorum , bırakmayı düşünüyor musunuz ?' özlü e-postalar gönderdim. Ve gerçekten de sonuçlar çarpıcı oldu. Söz oyunları yapmışlar çoğu yerde , ama benim çevirimden kaynaklı hatalar da olabilir tabii.

Çin adam olmaz.. İflah olmaz millet o... İsrail adam olur Çin olmaz adamların tarihleri kanla yazılmış şimdi mi dzelecekler...

vay be daha ne markalar çıkacak bakalım.daha 2 ay önce sağlıksız olduğu gerekçesiyle hazır dondurma yemeyi bırakmıştım,isabet olmuş.yarın Flormar'dan alışveriş yapmayı düşünüyorum arkadaşlar flormar temiz değil mi?:KK14:

çin dünyanın en kalabalık ülkesi olmaya devam ettikçe ve maalesef bu kapitalist fikirli patronların cazibe merkezi haline geldikçe bu kanlı deneyler durmaz:KK43:(( daha ucuz üretim=daha çok kar=daha çok para... aslında şöyle düşünmek lazım bi ürün ne kadar pahalı üretilirse o kadar pahalıya satılır ne kadar pahalıysa da tercih sebebi olmama riski o kadar yüksektir= tercih edilmez=satış düşer=kar düşer=para düşer=patronların karı düşer sonuç= niye daha ucuz olan hayvan deneyi yapmıyorum ki hazır da çin ekmeğime yağ sürmüşken? diye düşünür patroncuklar ve kanlı katliamlarına devam ederler... evet çin büyük bi güç ve pazar haline gelmiş olabilir ama unuttukları bi şey var: dünyada yaşayan geriye kalan insan sayısı? bu konuda ne yapabilirim ki ben neyim ki diye düşünmemek lazım siz de o geriye kalan insanlardansınız ve emin olun sizin gibi düşünüp de yeterli bilinçliliğe ulaşmamış insan topluluğu çok fazla, mesela biz çoğunluğunu müslümanların oluşturduğu bi ülke olarak sizce "zulme evet kanlı deneylere devam" diyebilir miyiz? bu vicdanlı toplumda ben bunu böyle olacağını düşünmüyorum. ama yeterli bilinç seviyesine sahip değiliz işte, değiliz... bu bilince ulaşmak eğitimle alakalı falan da değil refah seviyesi ve devlet politikalarıyla alakalı, neyse kafanızı şişirdim ama merak eden varsa diye bu hayvan deneylerini patroncukların neden tercih ettiğini pek kısa olmadı ama kısaca fikrimi beyan etmek istedim...

Son düzenleme:
Bugünkü mail..:

Mikerinos, bugünkü görevin (tabii eğer kabul edersen), Eti’nin Facebook sayfasını ******** ziyaret ederek, sayfadaki son paylaşıma GDO istemediğini anlatan bir yorum yazmak.

Aynı şeyi neden üç gün üst üste, her gün farklı bir markaya yaptığımızı soruyor olabilirsin. TGDF’nin yaptığı gıda amaçlı GDO başvurularını geri çekmesini sağlamak için birden fazla markanın harekete geçmesi gerekli. Ne kadar çok marka bu başvuruların geri çekilmesini isterse şansımız o kadar fazla.

Bildiğin gibi Eti de ambalajlı gıda sektörünün liderlerinden birisi. Onlara düşen görev, üyesi oldukları TGDF’nin yaptığı gıda amaçlı GDO başvurularını geri çekmesini sağlamak ve hepimizin sağlığını tehdit edecek bu girişime izin vermemek.

Yorum olarak aşağıdakine benzer bir metin kullanabilirsin:

Markanıza GDO bulaşmak üzere... Yemezler! Sizden, gıda amaçlı GDO’ların ithalatı için TGDF’nin yaptığı başvurunun geri çekilmesini sağlamanızı talep ediyorum. Hepimizin geleceğini ve sağlığını düşünerek, bu tehlikeli girişimi mutlaka engellemelisiniz.*****************

Not: Daha fazlasını yapmak istiyorsan, ********numaralı Alo Eti Hattı’nı arayarak isteğini telefonda da dile getirebilirsin. Konuşmayı tamamladıktan sonra Greenpeace Facebook sayfasını ***********ziyaret ederek, konuşmada yaşananları paylaşmayı unutma.

Algida ve Ülker’in konuyla ilgili açıklamaları:
Ülker ve Algida sayfalarına yaptığımız yorumlar sonucu iki marka da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamalar her ne kadar bizim talebimizi yerine getirmese de, tüketicinin sesine kulaklarını kapatamayacaklarını gösteriyor. Şimdi bu sesi daha da güçlü çıkarmanın tam zamanı. Eğer açıklamaları okumak istersen:

Algida’nın açıklaması ***************
Ülker'in açıklaması ************

Başka neler yapabilirsin?
***bizimle arkadaş ol ************
*** bizi takip et ***********

Kişisel not: az önce Algidayı aradım -her ne kadar kanlı marka olsa da- isteğimi belirttim tel no ve mail istediler klasik geri dönüş maili olsa da en azından ilgilendiler
Ama daha önce aradığım Ülker ne yaptı inatla GDO OLMAYACAK dedi ben de kesinleştirmek için sordum tektar yine hayır asla olmayacak şu anda da yok dedi ve ne tel ne mail istemedi haliyle geri dönüş de yapmadı. Ama sanki karşısında saf var şu anda GDO olmadığını babaannem de biliyor ama eğer TGDF nin GDO BAŞVURUSU KABUL EDİLİRSE ÇİKOLATADAN DONDURMAYA HERŞEYDE O LA CAAKKK....
Bu arada bence linkteki açıklamalarını da okuyun ÜLkerden iyice soğudum bir de Greenpeace i mahkemeye vereceğiz yazmış... Sen karşı dur biz söylemeden tepemize çıkaralım seni o zaman tek marka diye..

Son düzenleyen: Moderatör:
Eti' yi de aradım... Tel no istedi... İLgilendi en azından en çok da Etinin temiz kalmasını istiyorum çocukluğumun markası o benim:KK43:(( Şu ana kadarki en kötü performans Ülkerindi TGDF başvuru yaptığı halde inatla GDO ASLA OLMAYACAK dedi yalaannn ama ne bir no istedi ne mail adresi...... Üstelik sayfalarında çok kişisel davranmışlar yok mahkeme yok ticari kariyer... Kanlı marka olmasına rağmen Algida bile gayet resmi bir açıklama yapmış...

Bu arada bana kızmayın lütfen GDO ile ilgili bir konu açtım ben ama kimse okumadı... Kendi çıkarım yok ki hepimizin sağlığı söz konusu istediğiniz yerde araştırın GDO nelere sebebiyet veriyormuş... Bu da bir nevi İNSAN DENEYİ diye düşündüm... Ama yine de burada değil kendi konunda paylaş derseniz eğer paylaşmam artık burada....

Eti' yi de aradım... Tel no istedi... İLgilendi en azından en çok da Etinin temiz kalmasını istiyorum çocukluğumun markası o benim:KK43:(( Şu ana kadarki en kötü performans Ülkerindi TGDF başvuru yaptığı halde inatla GDO ASLA OLMAYACAK dedi yalaannn ama ne bir no istedi ne mail adresi...... Üstelik sayfalarında çok kişisel davranmışlar yok mahkeme yok ticari kariyer... Kanlı marka olmasına rağmen Algida bile gayet resmi bir açıklama yapmış...

ben de en çok eti nin ürünlerini seviyo ve tercih ediyorum umarım eti yi kaybetmeyiz... mikerinos seni çabaların icin can-ı gönülden kutluyorum, yeni gelişmeleri takip ediyoruz...

Arkadaşlar;

Gdo konusunun, konu içeriğiyle ilgisi yoktur..
Konu içinde konu oluşturmamak lazım..Konu içeriğine uygun paylaşımlarla devam edilsin lütfen..
Gdo konusuna da değinilirse şayet mevzu dağılır..
Bir de facebook, twitter linki verilmesin.

Teşekkürler..

Bu arada bana kızmayın lütfen GDO ile ilgili bir konu açtım ben ama kimse okumadı... Kendi çıkarım yok ki hepimizin sağlığı söz konusu istediğiniz yerde araştırın GDO nelere sebebiyet veriyormuş... Bu da bir nevi İNSAN DENEYİ diye düşündüm... Ama yine de burada değil kendi konunda paylaş derseniz eğer paylaşmam artık burada....

Görseydim takip ederdim canım nerede bu konu? Ayrıca paylaşımların için teşekkürler

Arkadaşlar;

Gdo konusunun, konu içeriğiyle ilgisi yoktur..
Konu içinde konu oluşturmamak lazım..Konu içeriğine uygun paylaşımlarla devam edilsin lütfen..
Gdo konusuna da değinilirse şayet mevzu dağılır..
Bir de facebook, twitter linki verilmesin.

Teşekkürler..

Özellikle eklemiştim arkadaşlar link bulmakla uğraşmasın diye:) Peki tamam bundan sonra link yok.. Ben de konuyu çok dağıtmamaya çalışarak paylaştım bununla ilgili bir konu açtım ama kimse okumadı bile oysa şimdi tam birlik olmamız gereken zamandayız... Neyse bundan sonra o konudan devam edeyim bari...

Konu linki verirsem Meg beni keser artık:) Benim açtığım konular içersinde "zehirlenmek istemiyorum, GDO istemiyorum" diye bir konu var... AZ önce burada paylaştıklarım var şu anda da orada ama yarından itibaren oradan güncelleme yapacağım arkadaşlar....

Konu linki verirsem Meg beni keser artık:) Benim açtığım konular içersinde "zehirlenmek istemiyorum, GDO istemiyorum" diye bir konu var... AZ önce burada paylaştıklarım var şu anda da orada ama yarından itibaren oradan güncelleme yapacağım arkadaşlar....

mesaj alınmıştır aboneliklere ekleyeyim... :KK66:))

X