Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

türkiye birsürü marketler zinciri var
bunlardan iki üçtanesi çıksa...
deseki hayvan kanı bulunan ve gdolu ürünleri almıyoruz marketimize..
ve tüketiciyi bilinçlendirde resimlerle yazılarla videolarla..
hergü oluk oluk o avmlere akın eden müşteri demezmi...
bunlar saatmıyosa bizde almayalım..
sonra hergün milyonlarca izleyci kitlesine ulaşan kanallardan 1,2 tanesi
bu markaların reklamını yapmasa yerine tüketiciyi bilinçlendirse..
birinin kulağına gitmezmi
sonra haber kuruluşlarından 1,2 tanesi
gazetelerin 1 sayfasına bari bu konuyla ilgili yer ayırsa
kahfelerde bütün gazteşeri okuyan bir adamın aklında yer etmezmi..
her 10 kişiden 2 si bilinçlense bile
okadar büyük bir topluluk oluşurki..
ve bu firmalar büyük zararlar görür eminim....
en azından çoçuklarımız tozpembe olmadığı anlar herşeyin...

Hiçbiri değil,bir kısmı doğru değil çoğu da geyik içine sıkıştırılmış doğru bilgilerden ibaret.
Bu sene sembolik mantık dersinden geçmemi sağlamıştır hatta kendileri.:KK37:

Ekşi sözlüğün söylediği bu tatlım hiç biri doğru değil :KK37: gayette haklılar ama araştırma yapmak için uygun insanlar ne düşünüyor karşıt düşünceler neler gibi, bilgi değil de görüş barındırıyor diyebiliriz o yüzden viki gibi sözlüklerde kaynak teşkil etmez :KK34:

Ben de geçen gün Algida almadım Golf aldım ama güzel değildi:) mecburiyet işte damak tadım yüzünden hayvanlar mı ölsün... Çok sevdiğim Pringles dan vazgeçtim.... Bugün bakkalda Snickers alacaktım almadım, nestle de almadım.... Şimdilik bu kadar yaptım diğer ürünler bitmediği için yenileme ihtiyacı duymadım henüz.... Deodorant olarak Sebamed almaya karar verdim sanırım... Bir de Elseve yerine ne kullanacağım bilmiyorum daha önce aldığım bir şişe daha duruyor bitene kadar bir alternatif bulacağımı umuyorum...

ben alpedo alıyorum dondurma olarak ama her yerde bulamıyorum maraş dondurması.. algida, golf ta krem şanti tadı var sevmiyorum o yüzden şimdi kendim yapıcam sahleple :KK1: ketçap mayonez gibi yiyecekleri kendim yapmak çok zevkli ve daha lezzetli geliyor bana..:KK56:

Elseve i şampuan için sordun sanırım ben doa kullanıyorum bundan önce otacı kullanıyordum çiçek kokuyordu ama onun içinde tuz varmış, nude öneren de çok fazla sülfatsız şampuanlar arasında :KK34:

bikac sayfa once biri gunes kremi sormus. ben bugun watsonstan superdrug- solait yuz icin gunes kremi aldim. superdrug is against animal testing yazisini gorunce, burda da onceden superdrug temiz markalar arasinda gecmisti diye aldim. eve gelince inceleyince de hoplayan tavsan logosunu gordum. iyice icime sindi. hem de reyonda 8.99 du. kasada 5.99 oldu. ama henuz kullanmadim. superdrug'in cok cesitli urunleri var. sampuan, krem, dus jeli, yuz bakim urunleri. fiyatlari da uygun. tavsiye edilen diger markalari bulamazsam, ya da pahali gelirse bunlardan kullanicam elimdekiler bitince.

türkiye birsürü marketler zinciri var
bunlardan iki üçtanesi çıksa...
deseki hayvan kanı bulunan ve gdolu ürünleri almıyoruz marketimize..
ve tüketiciyi bilinçlendirde resimlerle yazılarla videolarla..
hergü oluk oluk o avmlere akın eden müşteri demezmi...
bunlar saatmıyosa bizde almayalım..
sonra hergün milyonlarca izleyci kitlesine ulaşan kanallardan 1,2 tanesi
bu markaların reklamını yapmasa yerine tüketiciyi bilinçlendirse..
birinin kulağına gitmezmi
sonra haber kuruluşlarından 1,2 tanesi
gazetelerin 1 sayfasına bari bu konuyla ilgili yer ayırsa
kahfelerde bütün gazteşeri okuyan bir adamın aklında yer etmezmi..
her 10 kişiden 2 si bilinçlense bile
okadar büyük bir topluluk oluşurki..
ve bu firmalar büyük zararlar görür eminim....
en azından çoçuklarımız tozpembe olmadığı anlar herşeyin...

ah ah öyle güzel ki dediklerin ama kapitalist bu düzende bu dediklerin hele hele kitle iletişim araçlarıyla asla mümkün değil...maalesef... herkesin belli bi düzenin maşası olmuş... ben bu kadar okuyan biriyim, araştırırım bakarım, netten indirir okurum; ama bu başlığı gördükten sonra kendimi araştırmacı sanan ben ne kadar da kör olduğumu anladım, bi de maalesef insanların kafasına yine bu medya ve çeşitli yayın organları hayvanseverliği hayvan hakları korumayı panter emellik (bu hanımın yaptıklatrını ve serzenişlerini destekliyorum ama sadece bağırdığı anları haber yapıyolardı ve insanlarda ister istemez bu antipatiyi yarattılar) gibi gösterip oraya buraya saldırmak gibi anlaşılıyo. maalesef bu düzen nası değişir bilmiyorum ama belli kurumların işe el atmaları gerekli
-meb ilkokula çevre bilinci ve hayvan hakları diye bi ders koysa
-diyanet yılda 1 kez bile olsa hayvanlara merhamet edilmesi gerektiği hakkında söylevlerde bulunsa(şu fetva lafını sevmiyorum)(%95 in üzerine müslüman olan bir toplum olduğumuzdan diyaneti örnek verdim)
-hayvan hakları ve sağlığıyla ilgili daha sık kamu spotu ekranlarda yayınlansa
bu şekilde aklıma henüz gelmeyen bi takım çalışmalar yapılsa bu yanlış görünüm düzeltilebilir diye düşünüyorum.
hoş yeri değil ama türkiyede zaten pek çok yerde hatta ailede daha kadının adı yokken; hayvanın varlığından bahsetmeye ne zaman sıra gelebilir bu konuda umudum yok pek, belki ben göremem ama çocuklarım belki...

bikac sayfa once biri gunes kremi sormus. ben bugun watsonstan superdrug- solait yuz icin gunes kremi aldim. superdrug is against animal testing yazisini gorunce, burda da onceden superdrug temiz markalar arasinda gecmisti diye aldim. eve gelince inceleyince de hoplayan tavsan logosunu gordum. iyice icime sindi. hem de reyonda 8.99 du. kasada 5.99 oldu. ama henuz kullanmadim. superdrug'in cok cesitli urunleri var. sampuan, krem, dus jeli, yuz bakim urunleri. fiyatlari da uygun. tavsiye edilen diger markalari bulamazsam, ya da pahali gelirse bunlardan kullanicam elimdekiler bitince.

ben sormuştum yani arayış içindeyim, güneş kremim bitmeye yakın! ya superdrug dediğin bu üründe paraben var mı bana yazabilir misin? kaç faktör koruma içeriyo, bi de normal koruma mı renkli koruma mı? hani içeriğindeki maddeler yüzü kireç gibi yapabiliyo ya, renkli bi krem mi?

Kizlar sebamedin roll on u var. Şeffaf renkli olan değil de . Beyaz renkli olan değil üzerinde yazıyor zaten aliminyum yok diye. Diğer çeşitlerinde var galiba amway kullanıyordum ondada vardi. Gratisde all free vardi ayşenur yazıcı sitesinde tavsiye etmişti onuda aldım. O mum şeklinde limon yağlı olanı aldım. O daha cok hoşuma gitti.

ben sormuştum yani arayış içindeyim, güneş kremim bitmeye yakın! ya superdrug dediğin bu üründe paraben var mı bana yazabilir misin? kaç faktör koruma içeriyo, bi de normal koruma mı renkli koruma mı? hani içeriğindeki maddeler yüzü kireç gibi yapabiliyo ya, renkli bi krem mi?

parabensiz olan diger urunler gibi ozel olarak paraben free ibaresi yok urunde. ama icerik kismini tek tek okudum, paraben yok. 6-10, 15-25, 30-50, 50+ secenekleri var. ben 30-50 olani aldim. bir de benim aldigim vucut icin olan degil. yuz icin olandan. kucuk bir tup. renkli degil. beyaz bi krem. denemek icin elime surdum. zaten el boyun yuz icin kullanin diyo. emdi suanda. hafif bi yapisi var. vucut icin olanlari belki daha yogun yapida olabilir. onlari yuzume surunce cok agir geliyo diye bunu aldim ben.

ya tam da istediğim özellikleri (koruyucu madde içermeme ve cruelty-free) buldum dermalogica yüz güneş kremi ama 50ml krem fiyatı 174tl olur mu yaa:KK43:((

bahsetmek istediğim bloglarda rastladığım kadarıyla "naturally fresh deodorant crystal" diye bir koltukaltı kristal deodorant! kristal deodorant diye bi şey bilmiyodum ben, internette bloglarda özellikle detaylı fotolar ve kullanıcı yorumları mevcut, güzel olan bu markanın hem paraben ve benzeri zararlı kimyasalları içermemesi hem de cruelty-free markası olarak leaping bunny-go cruelty-free ve peta nın temizler listesinde bulunması. kristal deodorant kullanım itibariyle normal stick gibi direk koltukaltına uygulanmıyomuş, ıslatılıp kullanılması gerekiyomuş, değişik bi ürün ve alanlar internet üzerinden sipariş verilebildiğini söylüyolar ama henüz araştırmadım, gnc de varmış. benim ilk kez gnc ye adım atmamı sağlayacak bu ürün, fiyatı 21-22 tl civarıymış(güncel mi bilmiyorum) alınca 1 yıl gidiyomuş, bereketli diolar ama olmasa nolur ya bereketli, böyle ürün bulmuşum, kokusu yok diolar tam bana göre diye düşünüyorum, umarım hayal kırıklığına uğramam

$pGNC1-2331917t300x300.jpg

Son düzenleme:
şimdi farkettim "crystal body deodorant" diye bi marka daha var o da peta ve gocrueltyfree nin temizler listesinde bi başka blogda da bu ürünün gratis de satıldığı yazıyo, yine güncel mi bilmiyorum ama "naturally fresh deodorant crystal" den daha uygun fiyatlı olduğunu gördüm sanki, her neyse kısa sürede ilk hedefim gnc ve gratis olacak:KK66: yalnız şöyle bi ikileme düşmeyin "crystal" yazınca arama motoruna karşınıza doğal deodorant diye türkçe bi site çıkabilir, bence o ürün cruelty-free olmayabilir, bana pek güvenilir gelmedi, uyarmak istedim

$300.jpg

Daha önce de bu başlıkta ben de görüşlerimi yazmıştım. Şu anda tekrar buradaki bilgilendirme çabaların nedeniyle katkıda bulunan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum kendi adıma ve faydalanan ve faydalanacak kişiler adına.

Aslında güvenle kullandığım ürünlerden ben de bahsetmek istiyorum. Ancak ben tüm ürünlerimi iki yıldan fazladır sadece Forever Living ten kullandığım için, temizlik, şampuan, cilt bakımı, güneş kremi, kişisel bakım, sabun, diş macunu, koltukaltı stick ve daha bir çok ürünümün hepsi Forever Living. Kesinlikle tavsiye edebileceğim kadar da memnun olduğum ve içeriği bakımından hiç tereddütüm olmayan ürünler bunlar.

Fakat her bahsi geçen arayışa, her defasında hep aynı markayı yazıyor olmak, belki bazı kişiler tarafından farklı tepki almama neden olur kaygısıyla sürekli kaçınıyorum. Bu defa en azından temizlik ürünümü paylaşmadan edemiyorum. Çünkü amacım ve benim kendi kullandıklarımdaki ölçü: Tabii ki test edilmeyenler. Fakat sadece bununla sınırlı kalmayıp, insan sağlığı açısından hiçbir zarar içermeyen ürünler ve tabi ki çevreye de her bakımdan aynı ihtimamı gösteren ürünler ve kötü etkileri olmayan ürünler.

307_large.jpg

Kullandığım temizlik ürünü bu. Aynı zamanda hijyen etkili. İki yıldan fazladır asla başka bir ürün girmedi evime. Fosforsuz ve çevre dostu bir dolu özelliğini saymak uzun süreceği için daha fazlasını yazmıyorum. Çamaşır, bulaşık, yer temizliği, ıslak zemin, banyo, lavabo, fırın, buzdolabı, ahşaplar, döşemeler, araba yıkama vs.vs. temizlenecek her yer ve herşey için bunu kullanıyorum. Eldivensiz kullanmak çok daha iyi sonuç veriyor çünkü ellerime el kremi bile gerektirmiyor ve tüm allerjen kızartı ve kaşıntılarım artık olmuyor.

Tek bir temizlik ürünü.

(Küçük bir not daha, köpeğimin banyosunda da güvenle kullanabildiğim tek ürün. Sadece kafası ve yüzü için yine aynı şirketin likit sabununu kullanıyorum. Çünkü bebek banyosunda bile tercih edilecek en iyi ürün diyebilirim, göz yakmayan formülüyle mükemmel bir likit sabun.)

aloe-evershield-deodorant-stick.jpg
Ailece kullandığımız deo stick.
ForeverAsoap.jpg
Likit sabunum.

Sayfa 11 e kadar zar zor okudum.Bu nasıl bir vahşettir.İstemeyerek de olsa bu vahşete bende ortak oldum.Artık elimden geldiğince olmamaya bu markaları almamaya çalışacağım.Calgondan tutun da cif aceden omoya kadar hepsini kullanan biriydim.Peki bundan sonra nasıl olacak.Sanki o vampirler hepimizi,etrafımızı sarmış durumdalar.O kadar büyük bir yelpaze ki bu çark döndükçe istenmeden olaylara tanık ediyoruz.Daha çok bilgi lazım bana!
Konuyu açan arakadaşa çok teşekkür ediyorum.Bu gibi konuların sosyal paylaşım sitelerinde yer almasını sağlamak lazım.Mesela kadınlar kulubu facebook sayfasında paylaşabilri gibi.Daha çok tüketiciye ulaşmış olur hem.

Sayfa 11 e kadar zar zor okudum.Bu nasıl bir vahşettir.İstemeyerek de olsa bu vahşete bende ortak oldum.Artık elimden geldiğince olmamaya bu markaları almamaya çalışacağım.Calgondan tutun da cif aceden omoya kadar hepsini kullanan biriydim.Peki bundan sonra nasıl olacak.Sanki o vampirler hepimizi,etrafımızı sarmış durumdalar.O kadar büyük bir yelpaze ki bu çark döndükçe istenmeden olaylara tanık ediyoruz.Daha çok bilgi lazım bana!
Konuyu açan arakadaşa çok teşekkür ediyorum.Bu gibi konuların sosyal paylaşım sitelerinde yer almasını sağlamak lazım.Mesela kadınlar kulubu facebook sayfasında paylaşabilri gibi.Daha çok tüketiciye ulaşmış olur hem.

Biz de (bazılarımız) yeni sayılırız merak etme:) Sondan başlayıp geri giderek okuyabilirsin, güncel bilgiler var...

Biz de (bazılarımız) yeni sayılırız merak etme:) Sondan başlayıp geri giderek okuyabilirsin, güncel bilgiler var...

Öyle yapacağım canım.
Ben pek anlamıyorum nasıl bakacağımı ama sizlerden rica edeceğim.Kozmetikle aram yok zaten.Güneş kremi kullanıyorum.Solenta pigmenta bu ürününde vahşetle ilgisi olup olmadığını öğrenmek istiyorum..

Öyle yapacağım canım.
Ben pek anlamıyorum nasıl bakacağımı ama sizlerden rica edeceğim.Kozmetikle aram yok zaten.Güneş kremi kullanıyorum.Solenta pigmenta bu ürününde vahşetle ilgisi olup olmadığını öğrenmek istiyorum..

Dediğin marka bu sanırım : solante antiox markası 2011 yılında ilinden toplam 2 sınıfta tescil edilmiş olup marka sahibi AKUR SAĞLIK ÜRÜNLERİ ÜRETİM DAĞITIM VE PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ'dir. Ama bu üreticiyi ilk defa duydum daha detaylı araştıracağım şu an vaktim yok ama en kısa zamanda bakmaya çalışacağım belki ben bakana kadar arkadaşlar cevaplar sorunuzu:)

Dediğin marka bu sanırım : solante antiox markası 2011 yılında ilinden toplam 2 sınıfta tescil edilmiş olup marka sahibi AKUR SAĞLIK ÜRÜNLERİ ÜRETİM DAĞITIM VE PAZARLAMA LİMİTED ŞİRKETİ'dir. Ama bu üreticiyi ilk defa duydum daha detaylı araştıracağım şu an vaktim yok ama en kısa zamanda bakmaya çalışacağım belki ben bakana kadar arkadaşlar cevaplar sorunuzu:)

Evet canım o marka.Acaba prima bebek bezindede varmı yaaa ufff.Aslında tekrar güncelleyemezmiyiz kullanmamız gereken ürünleri?Çok rica edeceğim.Çok sağol bu arada arkadaşım..

Duyarlı arkadaşlar yeri burası değil ama şimdi acele etmezsek sonumuz çok kötü olacak yardımınz lazım...

Biliyorsunuz Ülker de Nestle, ETİ, Algida gibi GDO izni için TGDF ye başvrdu... Bu bir zaman sonra çocuklarımızın elinde GDO lu çikolatalar, dondurmalar göreceğimiz anlamına geliyor:KK43:(((((((((((( Bana bir mail geldi:

MİKERİNOS (Adımı değiştirdim), bugünkü görevin (tabii eğer kabul edersen), Ülker’in Facebook sayfasını ziyaret ederek, sayfada en üstteki paylaşıma GDO istemediğini anlatan bir yorum yazmak.

Bu görev, GDO’ların ülkemize girmesini engellemek için çok önemli. Bildiğin gibi Ülker, gıda sektörünün liderlerinden birisi ve bu girişimi engelleme gücü var.

Yorum olarak aşağıdaki metni kullanabilirsin:

Markanıza GDO bulaşmak üzere... Yemezler! Sizden, gıda amaçlı GDO’ların ithalatı için TGDF’nin yaptığı başvurunun geri çekilmesini sağlamanızı talep ediyorum. Gıda sektörünün liderlerinden biri olarak, sektörünüze karşı güvensizlik yaratacak bu girişimi mutlaka engellemelisiniz. Markanıza GDO bulaşmak üzere... Yemezler! | Greenpeace Akdeniz

Not: Facebook kullanmıyorsan veya GDO’ları engellemek için bir Facebook yorumundan fazlasını yaparım diyorsan, 0(212) 567 15 67 numaralı Ülker Müşteri İletişim Merkezi’ni ara ve isteğini telefonda da dile getir. Konuşmayı tamamladıktan sonra Greenpeace Facebook sayfasını ziyaret ederek, konuşmada yaşananları paylaşmayı unutma.

Bakın GDO nun zararlarını netten araştırabilirsiniz neler olduğunu görünce şok olacaksınız....... BU benim çıkarıma olan birşey değil sizden paylaşım beğenmenizi istemiyorum bu sizin benim bizim için çocuklarımız için.... Engellemek elimizde Türk Halkının desteği ile 6 GDOLU MISIR ENGELLENDİ İSTERSEK YAPABİLİRİZ........

İşte bu tarz paylaşımları sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmak çok daha doğru.Çünkü sayısız kişiye ulaşıyor.Ellerine sağlık arkadaşım..

X