Hayit tohumu kullananlar ve adeti düzene girenlerin paylaşım alanı

hayıt tohumunu ezmek daha faydalı yazıyor internette, ben karabiber çekme aleti aldım 10 liraya, her yerde var şefaf yada tahta görünümlü. karabiber öğütür gibi her kaynatma işleminde öğüttüm. havayla uzun süre temas ettiğinde faydası azalıyor gibi yazılar okumuştum. bir de düzenli kullanmalısınız, günde 2 kere en az 3 4 ay. çalışanlar için şöyle tavsiye verilmiş: eve gelince ve yatmadan önce birer bardak yani bi kaç saat arayla. Allah şifa ver

tavsiyen için tsk ederm canm alırım ozaman bi karabiber çekici.inanmak önemli belkide ama 10 günde etki etti diyenler varya bende hala bşyler yok ya moralm bozlyo artk.valla ne denediysem bişy cıkmyor ama pes etmycm tabi 3 4 ay devam etcem bakalm.bide hayıt iştahı falan açarmı benm iştahm cok arttı sürekli bşyler yiyesm gelyo üff. kilo verym diyordm hepten şişiyrm...

ben bundan 4-5 ay önce ilk duyduğmda kullandım bu hayıt tohumunu kullandıktan 5 gün sonra adet oldum sonra üşengeçliğimden kullanmadım ama 3 ay boyunca normal adet oldum malesef bu ay adet çoooooooooooook geçikti tekrar başladım bu arada uzun araştırmam sonucu galiba bende pkoluyum. ani kilo almamdan sonra adet düzenim bozuldu ve kiloda veremiyorum ne diyetler yaptım tık yok doktorada gidiyorum doğum kontrol hapı veriyor adetim düzelsin diye oda fayda etmedi dahada bi kilo aldırırdı bana napcam bilemedm karnım şuan acayip şişkin hamile kadınlar gibi 1.5 ay oldu nerdeyse adetm gelmedi..azim edip 3ay içsem mi diyorum..bir yöndende korkuyorum ters tepmesin :18:

haklisin canim ya ben bu ay kullanmadigim sey kalmadi adetlenemedim 1 ayda hemen etkisini gormek te biraz mucize beklemek gibi ama goguslerim dokununca aciyor artik adetlenmek icin herseyi yaptim cunkuha adetlendim ha adetlencem gibi hissediyorum kac haftadirda goguslerim aciyor ama gelmiyor bu ay yumurtladim akintisi geldi ama adetim gelmiyor 1 hafta gec yumurtalamistim acaba bir hafta gec adet olacak olabilirmiyim gecen gun ucuz bir tane idrar testi aldim gebelik falan varmi diye yok cikti nedense teste guvendim yine adet olamadim dedim ama o kadar cok sey kullandimki hala gelmedi beni korkutan goguslerimin dokununca acimasi arada bir sanci girmesi suphe ediyor insan bazen ama olsa test mutlaka gosterirdi heralde umitlenmek istemedim kesinde yoktur ama yumurtladim bu ay adetlenmem lazim yani bir fikri olan varmi

hayıt göğüslerde büyüme yapıyor. Belki göğüslerinize bir etkisi olmuş ve ondan ağrıyor olabilir..

kızlar bir cevap verin lütfen,hamile kalmaya yardımcı bir çay olduğu için kullanmaya başladım ,hamile kalamadım,birde üstüne aynı ay içinde 2 defa regli oldum,benim adetlerim düzenlidir ,sizce hayıt bana iyi gelmedimi...:18:

mrb arkadaşlar öncelikle 35sevi35 arkadaşıma çok teşekkür ederim uzun zamandır foruma giremiyorum soruma cvp vermiş sağolsun.benim progesteron problemim vardı.vardı diyorum çünkü 15-20 gün ballı hayıt macunu kullandıktan sonra adetimin 4. günü doktora gittim her şey normale dönmüş(0.552 çıkmış).mucize gibi ben aylarca ilaç kullandım bir faydası olmadı.hayıta devam diyorum...

selam ballı hayut macununu adı nedir nerden alabilirim

arkadaslar ben adacayinin gebe kalmayi guclestirdigini duymustum kas gevsetici ozelliginden dolayi ve etkisi uzun sure kaliyormus

merhaba kızlar,öncelikle Allah hepinizin gönlüne göre versin,güzel bebeklerimiz olsun inşallah.
Benim de hormonlarımda bozukluk var.LH 14 FSH 5 ve sanırım tam tersi olması gerekiyormuş.Adetlerim düzensiz genelde her ay adet oluyorum ama belli bi düzeni yok 30 günü de buluyor 33 günüde.Ve 3 yıllık evliyim bir kaç kere denemelerimiz oldu ancak olmadı.Çok istiyoruz bir bebeğimiz olsun.Bugün gidip aldım aktardan 100 gr. 4 tl.Bugün başlamak istiyorum.Ama aç karnınamı içmek gerekiyor.Bazı arkadaşlar tadı zehir gibi demiş benimde midem fazlasıyla hassas.
Çok ümitlendim birçok arkadasım hamile kalmış bu sayfada okudum.Çok uzatmadan soruma geleyim günde 2 sefer aç karnına ve bir bardak suya 1 tatlı kaşıgımı içmek gerekiyor arkadaslar???

merhaba kızlar,öncelikle Allah hepinizin gönlüne göre versin,güzel bebeklerimiz olsun inşallah.
Benim de hormonlarımda bozukluk var.LH 14 FSH 5 ve sanırım tam tersi olması gerekiyormuş.Adetlerim düzensiz genelde her ay adet oluyorum ama belli bi düzeni yok 30 günü de buluyor 33 günüde.Ve 3 yıllık evliyim bir kaç kere denemelerimiz oldu ancak olmadı.Çok istiyoruz bir bebeğimiz olsun.Bugün gidip aldım aktardan 100 gr. 4 tl.Bugün başlamak istiyorum.Ama aç karnınamı içmek gerekiyor.Bazı arkadaşlar tadı zehir gibi demiş benimde midem fazlasıyla hassas.
Çok ümitlendim birçok arkadasım hamile kalmış bu sayfada okudum.Çok uzatmadan soruma geleyim günde 2 sefer aç karnına ve bir bardak suya 1 tatlı kaşıgımı içmek gerekiyor arkadaslar???

Ben internetteki tariflerinde yarım çay kaşığı diye okudum. Ben 1 çay kaşığı katıyorum. Bir ara içmiştim adet sancılarım azalmıştı. Fakat ilaç kullanmaya başlamıştım ( ne için olduğunu hatırlamıyorum :)) midemi bulandırmıştı ikisi birlikte. Ben de bırakmıştım.
Ayrıca günde 1 bardak içmek bence daha yararlı olacaktır. Fazlası zarar verebilir. :KK34:

Ben internetteki tariflerinde yarım çay kaşığı diye okudum. Ben 1 çay kaşığı katıyorum. Bir ara içmiştim adet sancılarım azalmıştı. Fakat ilaç kullanmaya başlamıştım ( ne için olduğunu hatırlamıyorum :)) midemi bulandırmıştı ikisi birlikte. Ben de bırakmıştım.
Ayrıca günde 1 bardak içmek bence daha yararlı olacaktır. Fazlası zarar verebilir. :KK34:

Teşekkür ederim arkadasım cevabın için.1'er çay kaşığı olarak içiyorum sabah akşam.Bakalım inşallah etkisini gösterir.

Merhaba kullanıcı ismi kujum krizantem isimli kişiye yazıyorum.hayıt tohumunu nasıl kullandın.kaynattın mı,yada ezdin ve demledin mi,yada hazır çekilmiş olanlarını mı kullandın?bende de pko var.teşekkürler

arkadaşlar merhaba ben 25 yaşındayım ve hiçbir şey kullanmadan hiç bir zaman regl olamadım gecen sene bir macun keşfettim hayıt tohumlu civan perçemli diye furkan marka kesinlikle tavsiye ediyorum.

şu macunla ilgili biraz detaylı bilgi alabilir miyim acaba? esrose arkadaş da kullandığını belirtmiş ama
nasıl kullanıldığına dair biraz daha geniş bilgi olsa çok iyi olurdu ????

Aslnapençesini dene canım çok yararını göre olmuş gerçekten biraz araştırdım adet dışında meme kanserine kadar önlüyo hormon bozukluğuna bire birmiş bende deniycem sonuçta ne kaybetcez

arkadaşlar bende merak ediyorum hayıt tohumu çayı nasıl hazırlanılır toz haline getirmekmi gerekiyor lütfen cwplarınızı bekliyoruz nasıl kullandınız???

HAYIT OTU FAYDALARI VE KULLANIMI
Hayıt (ayıt) : Mineçiçeğigiller familyasından; batı ve güney Anadolu’da yetişen bir ağaçtır. Haziran – Temmuz aylarında mor renkli çiçekler açar. Dalları ve yapraklarında, uçucu ve sabit yağ, tanen, sineol, şekerleri kristalize maddeler ve bir glikozit vardır.

FAYDALARI:
İdrar söktürür. Sancıları keser. Aybaşı kanamalarını düzenler. Anne sütünü artırır. Hazımsızlığı giderir. Karın ağrısını ve ishali keser. Ayak şişlerini indirir. Akrep ve arı sokmalarında faydalıdır.

Açıcı ve söktürücü özeliği vardır. Kadınların adet kanamalarını düzeltir. Hazımsızlığa faydalıdır, mide ve bağırsak gazlarını giderir. Karın ağrısını ve ishali keser. Karaciğer ve dalak tıkanıklıklarını giderir, kalp çarpıntısına, baş dönmesine, uykusuzluğa faydalıdır. Ayak şişlerini indirir. Akrep ve arı sokmalarına fayda verir.

Yüksek ateşe, adet sancısına, gaz sorununa iyi gelen ve idrar söktürücü özelliği olan hayıt otu özellikle kadınlar için çok faydalıdır. Özellikle de regl dönemlerinde adet sancısı sorunu yaşayan kadınlar için hayıt bitkisi oldukça yararlıdır. Regl öncesi dönemdeki stres, adet gecikmesi, göğüslerde hassasiyet, ağrılar, adet krampları ve depresyon için etkili bir bitkidir.

Hayıt tohumu hipofiz bezini tetikler ve kadınlık hormonlarının dengeye ulaşmasına yardımcı olur. Ayrıca bu hormon dengeleme işlemini doğal yöntemlerle yaptığından dolayı, sentetik hormon tedavisine maruz kalan kadınlardaki gibi yan etkiler görülmez.

Adet stresi ve adet depresyonu yaşayan kadınların hayıt otu kullanmasıyla sorunları 2 hafta içerisinde azalmaya başlar ancak etkili bir çözüm için hayıt bitkisinin en az 3 ay kadar kullanılması gerekmektedir.

Hayıt adet düzeninizi; ister fazla kısa olsun, isterse hiç olmasın, kanama zamanı çok uzun veya çok kısa olsun, kanamanız çok hafif veya ağır olsun her şeyi normale döndürür. Hayıt aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani cinselliğiniz çok fazla ise onu azaltacak, az ise onu yükseltecek ve normale döndürecektir.

Hayıt tohumu ile kısırlık tedavisi
Bilindiği üzere kadınlarda hormon dengesizliği kısırlık sorununa da sebep olabilmektedir. Bu yüzden hayıt otu yumurtlama periyodunu düzenleyerek gebelik şansını arttırmaktadır. Doğum kontrol hapı kullanımı sonlandırıldıktan sonra vücudun eski hormon dengesine ulaşabilmesine hayıt bitkisi yardımcı olmaktadır. Bu bitki aynı zamanda hem kadınlardaki hem de erkeklerdeki, hormon bozukluğuna bağlı, tüylenmeler için de faydalıdır.

Hayıt otu erkeklerde cinsel istek azalmasına neden olmaktadır. Bu şifalı bitki çoğu zaman kadınların hormonlarını dengeleme ve adet sancılarının giderilmesi için kullanılmakla birlikte erkeklerdeki depresyona bağlı iktidarsızlık için de faydalıdır. Kanserli hastaların bu bitkiyi kullanmamaları gerekir.

KULLANIMI:
Hayıt çayını evde kendi hazırlamak isteyenler şu şekilde bunu yapabilirler: İlk önce yarım çay kaşığı miktarındaki hayıt tohumu bir miktar ezilir. Daha sonra bu hayıt tohumu 1 su bardağı miktarındaki suyun içinde kaynatılır. 15 dakika boyunca demlenmesi beklendikten sonra süzülüp içilir. Hayıt çayının taze olarak hazırlanması ve bekletilmeden, soğutulmadan içilmesi önerilmektedir.

Hazır hayıt çayı poşetlerini demleme ve hastalıklara göre kullanım miktarı:

Hayıt suyunu, yani hayıt çayını yukarıdaki tarifimize göre evinizde hazırlayabileceğiniz gibi bununla uğraşmak istemediğiniz takdirde hazır hayıt çaylarını da (sallama poşet) kullanabilirsiniz. Bunun için 1 süzen poşet hayıtı 1 fincan kaynatılmış haldeki su içerisinde 5 dakika kadar demlemek yeterli olacaktır.

Hayıt tohumu kullanımı ve miktarı:
Menopoz döneminde kullanmak isteyenlerin sabah ve akşamları olmak üzere günde iki kere içmeleri önerilir.

Adet sancıları için bitkisel çözüm amacıyla içilecekse ki hayıt en çok adet sancıları için etkilidir, adet döneminden birkaç gün evvel içilmeye başlanır (günde 1 süzen poşetlik çay içilecektir).

Adet başladıktan sonra da, regl dönemi sona erinceye kadar, her gün birer süzen poşet içilmeye devam edilir.

Kısırlık ve hayıt: Kısırlık bitkisel tedavisi için kullanılacaksa, kısırlık sorunu olan kadının 3 ay süresince sabah ve akşamları birer süzen poşet hayıt çayı içmeleri gerekmektedir. Hayıt suyu adet düzene girdikten sonra veya gebe kalındıktan sonra artık içilmez.

Hayıtın diğer kullanım biçimleri ve anne sütünü arttırmak için kullanımı:
Hayıt otunun yaprağı ve çiçeği birlikte dövülüp, lapa yapılır. Bu lapa, zehirli hayvanın sokmuş olduğu yere uygulanırsa, zehrin etkisini yok eder. Aynı karışım, vücudun dışındaki şişler üzerine uygulanırsa, şişleri indirir. 1 su bardağı kaynar suya, 1 tatlı kaşığı hayıt otu konur, 15 dakika sonra süzülür. Günde 1 veya 3 bardak bu çaydan içilir. Çörekotu ile beraber kaynatılıp, tatlandırılarak içilmeye devam edilirse, anne sütünü artırır. Kanserli hastaların bu otu kullanmamaları gerekir.

Hayıt suyunun tadı biraz kötü gelebilmekle birlikte bu çayın adet sancılarına, menopoz dönemi sorunlarına ve hormon dengesizliğine bağlı kısırlık tedavisi için etkili olduğu göz ardı edilmemelidir.

HAYIT OTU ÖMER COŞKUN

Doktor Ömer Coşkun hamile kalmak isteyen bayanlar için hayıt suyu sabah öğlen akşam içilmesi faydalı olur diyor.
Bayanlardaki çene altı tüylenmesi için sabah akşam birer bardak içilmesi uygun olur dedi.
Hayıt tohumu beyindeki doyma hissini artırdığından obezite rahatsızlığı olanlarda kullanılmalıdır.
Adet düzensizliği için günde bir fincan içilmesi faydalı olur.
İNŞ FAYDALI OLMUŞDUR...

X