Hayit tohumu kullananlar ve adeti düzene girenlerin paylaşım alanı

hepinize merhabalar.sitede yeniyim sayfalara bakındım biraz ama aradığım cevabı bulamadım.polikistik over var.ama mercimek tanesi büyüklüğünde .geçen yıl hormon değerlerime baktırmıştım.çok iyi hatırlamıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam testosteron maksimum 70 iken benim 78 di. öyle çok fazla sınırı aşmış değilim. doktor bir problem yok dedi.ama göğüs çevremde, göbekte ve çene kısmında yoğun olmasa da kıllanma var. ve bu gittikçe artıyor.hayıt otunu tesadüfen buldum.

siz değerli hanımlara bu konuda bir kaç sorum olacak

1-bu sorunum için bu çayı içmem doğru mu?(adetlerim düzenli çünkü)
2- sadece bu çayı içmem yeterli mi yanında ekstrada başka bir ot kullanmama gerek var mı?
3- saç dökülmesine sebep oluyor mu?(saçlar seyrek çünkü)
4-ne kadar süre kullanmam gerekiyor haftada sadece 3 -4 kez içsem faydasını görürmüyüm?
şimdiden teşekkür ederim.

ben 10 gündür sabahları hayıt ekstraktı akşamları da civanperçemi ekstraktı içiyorum yarım çay bardağı suya 30 damla . benim saçımı falan dökmedi. bi sorun da yaşamadım çok şükür. internette araştırırsan çok şeylerde işe yaradığını görürsün allahın izniyle tabi...bende kist mist yok . ben bebek için kullanıyorum. hormonları düzene sokup hamileliği kolaylaştırıyomuş...inşallah allahın izniyle fayda görürüm... güvendiğin bi aktardan alabilirsin..çayı nasıl bilmiyorum ama bu dediğim pratik..civanperçemi acı ama diğerinin tadı sızma zeytinyağı gibi...

arkadaşlar hepinize merhabalar,
1.5 yıldır çocuğumuz olmuyordu geçen ay tüp bebek için dr a gittik fsh 19 çıktı eşimdede sperm sayı ve hareketi eksik çıktı. dr biosteron verdi yumurtalıkları çalıştırmak amacıyla .. bende forumları takip ederek yumurtlama günüme kadar adaçayı, yumurtladıktan sonrada hayıt tohumu çayı içtim. (günde 2) geçen ay adetim 12 siydi, bugün 17 si adet olmadım. hamile olma ihtimalim tabiki çok isterim ama fsh 19 ken ve eşimdede problem varken düşük bir ihtimal. bu içtiklerimden hangidi geciktirmiş olabilir fikriniz varmı? bunlardan herhangi birini içip adeti geciken oldumu ? Normalde en geç 30 günde adet oluyorum. yorumlarınıza çok ihtiyacım var..

arkadaşlar ben bu hayıt kapsüllerinden kullanmaya başladım günde 3 sefer düzenli olarak iciyorum.. fakat gecen haberlerde zayıflama hapı yüzünden hayatını kaybeden genç kız haberini hepiniz görmüşsünüzdür. ben şimdi korkmaya başladım. kapsülleri bir internet sitesinden sipariş verdim. sağlık bakanlıgından izni var deniliyordu fakat yan etkisi olurmu olmazmı bilemiyorum. bu konu hakkında bilgisi yada fikri olan varmı. içmesemmi ben bu kapsülleri.
canım benim yapmayın bunu aktarlarda doğalı varken kapsül kullanmak hele de internetten sipariş vermek niye =(

ilk 3 ay düzenli hayıt içtim ve ömrümde ilk defa sancısız adet gördüm, fayda buldum diye çok sevindim. sonra 3.cü ay simsiyah renkte adet gördüm ve bundan sonra 4 ay adet görmedim. 4 ay sonra dr ilaç verdi, adet görmem için. ilaçla adet olduktan sonra yine 2 3 aydır adet görmüyorum. teşhis: polikistikover. bu zaman diliminde soğan kürünü denedim en ufak bi faydası olmadı, hayıt tohumu çayı içtim yine de bi faydası olmadı. Bence bu sayfaya sadece şahsen deneyen arkadaşlar sonuçlarını yazarsa hepimiz için daha bilgilendirici olur, diğer türlü sadece deneyeceğim yazılıyor ama sonuçlar yazılmıyor, buda bize fikir vermiyor. son olarak Prof dr Faruk buyru'ya muayene oldum, hayıtı sordum, hiç karıştırma öyle şeyleri dedi. bilemiyorum tabi, fayda gören varsa yazsa ii olurdu

ilk defa duyuyorum bu hayıt tohumunu senelerdir ilaç yemekten içim çıktı!.. artık bitkisele geçmek vakti geldi sanırım bir aktar yolu gözüküyor bana :))

ilk 3 ay düzenli hayıt içtim ve ömrümde ilk defa sancısız adet gördüm, fayda buldum diye çok sevindim. sonra 3.cü ay simsiyah renkte adet gördüm ve bundan sonra 4 ay adet görmedim. 4 ay sonra dr ilaç verdi, adet görmem için. ilaçla adet olduktan sonra yine 2 3 aydır adet görmüyorum. teşhis: polikistikover. bu zaman diliminde soğan kürünü denedim en ufak bi faydası olmadı, hayıt tohumu çayı içtim yine de bi faydası olmadı. Bence bu sayfaya sadece şahsen deneyen arkadaşlar sonuçlarını yazarsa hepimiz için daha bilgilendirici olur, diğer türlü sadece deneyeceğim yazılıyor ama sonuçlar yazılmıyor, buda bize fikir vermiyor. son olarak Prof dr Faruk buyru'ya muayene oldum, hayıtı sordum, hiç karıştırma öyle şeyleri dedi. bilemiyorum tabi, fayda gören varsa yazsa ii olurdu

benim anlamadığım hayıttan önce düzenli miydi adetiniz

Polikistik overe soğan suyunun fayda etmemesi gibi bir seçenek düşünemiyorum bile.O kadar inanıyorum o küre.İbrahim Adnan Saraçoğlunun tam tarifini uyguladım.Saniye bile geçirmeden dediği kadar kaynattım ve sadece iki ay onun dediği miktarda içtim.Bu işi 2009 da yaptım.O zamandan bu zamana reglim bir ay bile gecikmedi.Benim polikistik over teşhisimi bilen sürekli muayene olduğum doktora gittim tekrar muayene olmaya.Bir tane bile kist görünmüyordu.Artık polikistin yok dedi.Ondan sonra iki doktora daha muayene oldum.En yakın iki ay önce oldum.Yok kesinlikle yok.Ben eskiden ilaç kullanmazsam regl olamıyordum bile.Bir keresinde 10 ay beklemiştim sonunda olmayınca ilaç içip olmuştum.Ultrasonda kendimde görüyordum inci tanesi gibi dizilmiş kistleri.Ama soğan suyu küründen sonra hiç kalmadı.Tek söyleyebileceğim şey şu.soğan suyuyla ilgili çok değişik tarifler var.İbrahim Adnan Saraçoğlunun soğan suyu kürünü yapın ve aksatmadan tarife aynen sadık kalarak için.Klorsuz suya diyor musluktan alıp kaynatmayın.Kaynamış suya soğanı atın diyor kaynamadan atmayın.Aman ben bunu böyle yapayım demeyin.Tarife tam sadık kalın.O zaman işe yaramamasını düşünemiyorum.Kendi sitesinden aldığım tarifi ekliyorum

Kür 2: Polikistik overe karşı
Kaynamakta olan birbuçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ince kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. Beş dakika ağzı kapalı olarak kaynatınız. Ilıyınca içiniz. Onbeş gün boyunca aç karnına günde iki kez içiniz (öğleden evvel ve öğleden sonra). Eğer çalışan bir hanımsanız bu kürü akşam yemeğinden önce ve akşam yatarken uygulayabilirsiniz. İlk onbeş günlük başlangıç küründen sonra üç-dört adet döneminde, adetinize on gün kala on gün boyunca yine günde iki kez uygulayınız.

Dikkat: Her defasında taze hazırlanmalıdır. Kullanılacak olan kuru soğan, pazarlarda satılan açık kahverengi kabuklu yemeklik soğandandır. Özellikle bembeyaz soğan aramaya gerek yoktur. Beyaz, kırmızı ve mor soğan kullanılmamalıdır.

En dikkat edilecek yerleri belirttim.Umarım fayda görürsünüz.Ayrıca bazı doktorlar alternatif tıptan hoşlanmaz.Doktorların her dediğine kesin gözüyle bakmayın.Yıllardır içlerinde yaşayan biri olarak diyeceğim tek şey bu

Son düzenleme:
farketmez arkadaşım sertı yumsagı tazesı bayatı hayıt hayıttır umarım faydası olur of bende basladım 7 8 gundur ıcıyorum bıde ben ıçine maydanoz ve ısırganda katıyorum bunları ıctıkden 3 4 gun sonra kanlı bısekılde akıntım geldı sızce bu ne olabılır benım normal akıntım hıc eksık olmaz zatende o yuzden ne zaman yumurtladıgımı hıc bılemem 2 ay once bır defa adet olmamıstım ılacla oldum ondan sonra ılac kullanmadım ondan sonrakı ay ılacsız oldum bu ay da olmadım bı turlu düzen tutturamadık çocugumun olmamasından korkuyorum

merhaba arkadaşım eger iltihap varsa maydanoz onu sökmştür hamile kalmak istyorsan maydanoz içme derim ben çünkü kan söküzcü özelligi var düşüge sebeb olabilir allah korusun ,ğ

tarihe bakmadan cevap vermişim kusura bakmayın

Son düzenleme:
Arkadaşlar bnm aklıma takılan soru şu genelde 3 ay kullanın adet düzelince bırakın diye yazıyor.Düzelmezse hiç ara vermeden devam mı etmeliyiz.Birde bu tohum doğum kontrol hapı ile kullanıyor mu sakıncası var mı?

mesajların hepsinii okuyamadım... bişeyi merak ediyorum hayır tohumuyla hamile kalan var mı?....2.5 yıldır bebek sahibi olmaya çalışıyoruz..hiçbir sıkıntımız yokken...olmadı

mrblar ben de pkoluyum hayıt ösrojen hormonunu düşürürmüş diye yazıyor bir yerde bu doğru mu.bu hafta bu küre başlıcam yardımcı olursanız sevinirim

bende çok işe yaradı ağrılar sivilceler bitti, artı düzene soktu

kızlar bir şeye dikkatinizi çekmek isterim..sayfa başından beri her sayfa olmasada atlaya atlaya okudum..çok önceleri yazan biçok arkadas hayıtı kullanmış ve hamile kalmış şuan takvimleri var...demekki gerçekten hormonları düzenliyor.ben de sırf adetim düzene girsin diye başlıcam inş.3bucuk aydır olmuyorum tipik bir pkoyum:KK31:şimdilik bebek tedavisinde degilim ama adetim çok geçti.önce doktora gidicem cuma günü bi baksın...ondan sonrada hayıta başlayacagım ..yanlız tohumunu daha önce lamıştım hala duruyor hatta içmedim düzenl..geçenlerde başka bir topicte,hayıt suyu kullananları okudum litrelik şişede satılıyormuş ben gördüm aktarda ama daha almadım..günde 3 kere içiliyor.çay bardagının 4de 1ini hayıt suyuyla üzerini de içme suyuyla tamamlayıp içiliyormuş...

kızlar bir şeye dikkatinizi çekmek isterim..sayfa başından beri her sayfa olmasada atlaya atlaya okudum..çok önceleri yazan biçok arkadas hayıtı kullanmış ve hamile kalmış şuan takvimleri var...demekki gerçekten hormonları düzenliyor.ben de sırf adetim düzene girsin diye başlıcam inş.3bucuk aydır olmuyorum tipik bir pkoyum:KK31:şimdilik bebek tedavisinde degilim ama adetim çok geçti.önce doktora gidicem cuma günü bi baksın...ondan sonrada hayıta başlayacagım ..yanlız tohumunu daha önce lamıştım hala duruyor hatta içmedim düzenl..geçenlerde başka bir topicte,hayıt suyu kullananları okudum litrelik şişede satılıyormuş ben gördüm aktarda ama daha almadım..günde 3 kere içiliyor.çay bardagının 4de 1ini hayıt suyuyla üzerini de içme suyuyla tamamlayıp içiliyormuş...

evt bende okudum dün aldım ve başladım kk da okudum belki rastlamısındır 9 yılır anne olmayan bi arkadaşımız yazmış hayıt suyu arısütü polanei kapsülünü kullanmış ve allah bağışlasın 1 kızı olmuş dün okur okumaz eşime aldırdım denemekte yarar var

Selam Kızlar,
Ben de pkoluyum adetlerim hep 45 günde bir olurdu 7 aydır yasmin kullanıyorum 5 ay önce evlendim. Şu an çocuk düşüncemiz yok sizce yasmin e devam etmeli miyim ?Yoksa hayıt mı kullanmalıyım. Bu arada 58 kiloyum 23 yaşındayım. Tecrübeli olanlar bilgi verebilir mi ?
Sevgiler,

evt bende okudum dün aldım ve başladım kk da okudum belki rastlamısındır 9 yılır anne olmayan bi arkadaşımız yazmış hayıt suyu arısütü polanei kapsülünü kullanmış ve allah bağışlasın 1 kızı olmuş dün okur okumaz eşime aldırdım denemekte yarar var

şifa olsun inş canım...bende onu okuduktan sonra tekrar hayıt kullanma aşkı geldi ama adetler için daha çok canım..çok geçiyo benim adetler belki düzenler...bebişte 7 yıldır olmuyo zaten ama şuan tedavi olmuyorum.nasip bakalım..adetleri bi düzenliyelim de önce.:KK31:

herkese selamlar..
uzun zaman once soğan kuru tedavısını denedım ama artık mıdem buanıyo ıcemıyodum.. sonra bu sıte sayesınde hyıt tohumunu denedım aylardır kullanıyorum...adetımı ben ayarlıyorum ne zaman ıstersem 1 hafta cay ıcıyorum bırakıyorum 3 gun sonra adet oluyorum. rabbıme sukurler olsun tadınada alıstım ama uzun vadelı duzeenlermı bılemıyorum cunku bende psıkolojık sıkıntılar oldugundan dolayı ıcmezsem cayı olamıyorum bu dunyada hıcbı haltı takmamak gerekıyo kafaya ama olmuyo ıste ınsansak dayanılmıyo.... sonuc olarak ben ıcıyorum vede memnunum sizlerede tavsiye ediyorum...

ama kıslar kimisi diyor hergün içiyorum günde 3 kere,kimisi diyor 1 hafta kala adete..naısl içsem ki ben:KK31:
doktora pazartesi gidicem inş yarın gidicektim doluymuş :KK43: o bi söktürücü versin olayım da.tarihi ona göre ayarlar diger adete 10 gün kala içerim madem.hergün de çok olur sanırım.

X