Hayit tohumu kullananlar ve adeti düzene girenlerin paylaşım alanı

20 yaşındayım ve 1 sene önceden başlayarak adetlerim azaldı şuanda çok az adet görüyorum,1 gün bile değil,hayit tohumu içsem tekrardan normal miktarda adet görürmüyüm?

20 yaşındayım ve 1 sene önceden başlayarak adetlerim azaldı şuanda çok az adet görüyorum,1 gün bile değil,hayit tohumu içsem tekrardan normal miktarda adet görürmüyüm?

deniz sanırım adetlerin düzenli fakat adet günlerin az.Hayıt bu konuda yardımcı olabilir mi bilmiyorum ama söktüren bitkilere başvurabilirisn mesela sanırım civan perçemi miktarı artırabiliyordu ya da başka bitkiler araştır netten miktarını artıracak.Yardımcı olamadım sana ama...

Bendeki çok büyük değilmiş canım 2.5 cmdi en son ama bi daha gitmedim büyüdü mü küçüldü mü bilemiyorum henüz.. Çörekotunu çok güzel dağıtmışsın valla hayatına günlük sıradan herhangi bir şey gibi olmuş senin için bence o şekilde çok daha iyi insan düzenli yemek-içmek zorunda hissedince daha farklı oluyor en azından bende öyle. :)

ben ne kadar süre daha içeceğini merak ettim canım anladım demekki düzelene kadar devam edeceksin....
Benim bu ay kendiliğinden gelecek adetim en son geçen mayısta böyle olmuştu demekki nadir de olsa kendiliğimden yumurtlamam oluyor...
inşallah bir sonraki ay adetin 40. günde en geç gelsin öpüyorum

2.5 cm yumurtanın çatlama ihtimali de var biliyorsundur benim 26mmydi yani 2.5 cmle aynı kendiliğinden çatladı... kist olarak değerlendirmedi onu doktor ve o yumurtanın hücresi kaliteli ise onunla hamile kalmak da mümkün.... bu yüzden hamile kalmak için soğan kürü yapan çok var çünkü bu kür biriken yumurtaların çatlayarak atılmasına neden oluyor....

evet,evet doğru anladın Aylincim,e o zaman civan perçemini bi arayıp bulayım ben,teşekkürler yardımın için arkadaşım,ben bi soru aklıma takılırsa sorarım yine,Aylincim

arkadaşlar 50 gündür adet olamıyorum geçen ayda hapla olmuştum hep adetlerim düzenliydi ama 2 aydır olamıyorum 2 gündür sabah akşam bende içiyorum bende içiyorum çok umutlandım yazılanları tek tek okudum inş banada etki gösterirr:18:

deniz19 20 yaşındayım ve 1 sene önceden başlayarak adetlerim azaldı şuanda çok az adet görüyorum,1 gün bile değil,hayit tohumu içsem tekrardan normal miktarda adet görürmüyüm

Deniz 19 adet söktürücü olarak civan perçemini önermiştim civan perçemiyle birlikte yoğurt otu da kullanılmalıymış.Yoğurt otu, civanperçemi ile beraber demletilip balla tatlandırılarak içilmeye devam edilirse adet söktürürmüş bilgine...

Son düzenleme:

canım ben de sana değerlerimi yazayım ben biliyorsun sadece günde 1 adet glifor içiyorum...
Fsh : 7,64
Tsh: 3,82
Lh: 9,67
E2: 53,0
serbest T3:3,26
Serbest T4:0,90
benim bu sonuçlarıma doktor normal dedi ama tabiki polikistikovere göre normal yoksa Lh ın daha düşük olması gerekliydi....

Senin Fsh çok iyi bence Lh ın da gayet iyi düşmüş canım ama Fsh değerinde olsaydı Lh ın tam gününde yumurtlama oluyor o zaman.... Lh biraz yüksek olunca böyle yumurtlama geciktiğinden adetlerimiz de gecikiyor... ben 34. günümdeyim ve beklemedeyim...
benim prolaktinim de yüksek bu nedenle dikkat ediyorum bazı besinler yükseltiyormuş onları yemiyorum.... senin normal canım.....
bence önümüzdeki ay daha erken adet görürsün çünkü değerlerin çok iyi geldi bana.....
Tsh 2,0 - 2,50 olması en güzelmiş.... senin biraz altında benim de biraz üstünde ama bu Tsh stresle değişkenlik gösterebilen bir hormon diye biliyorum ben endokrin uzmanı da bunu doğrulamıştı....

Son düzenleme:

A-a prolaktini ne yükseltiyormuş yahu bana prolaktin lazım.

canlarrr....
benım hormon testimde şöyle çıktı..

TSH :2,99
FSH :7,26
LH :8,45
PROLAKTIN :18,59
ESTRADİOL :18,78

evet bicim ya inanılmaz stresliyim bundan kaynaklı olabilir.Ama ben kanımdaki T3,T4 değerlerime baktırmadım şimdi içime bir kuşku girdi eğer T3 ve T4 değerlerim yüksek çıkarsa moralim çok bozulur çünkü hipertiroidi olabilme ihitmalim var.Gerçekten de tiroid hormonlarım aşırı çalışıyor olabilir çünkü kilom çok düşük,çok çok fazla terliyorum,kaslarım çok güçsüz adetlerim düzensiz bu saydıklarım hipertroidlerde var olan şeyler...
Ayrıca dediğim gibi hayıta başlamadan önceki değerlerimi bilmediğim için acaba nekadar düşüş yapmış hangilerini çıkarmış bilemiyorum bu testleri her adet günlerimde yapcam ki ancak ozaman hayıtın yaptığı değişiklikleri görebilelim ayrıca FSH yanıltabiliyormuş hemen düşüklüğüne aldanmamalıyız ilerki testlerde de bakalım umarım bu şekilde devam eder diğer testlerim de bir yüksek çıkarsa....Ama umarım böyle bir şey olmaz
Bicim peki senin FSH değerlerin hep bu oranlardamı çıkıyor gerçi bilmiyorum bu testeleri hangi sıklıkta yaptırdığını ama...

Bicim baktım da değerlerim normal ya bence çünkü hani sen yazmışsınya TSH için olması gereken normal değerleri o senin referansına göre o rakamlar arasında olmasıı iyi benim referans değerlerime gör değil Çünkü herkesin tahlil sonucunda referans aralığı farklı biliyosun bu fark kullanılan cihaz ve tahlil yöntemine göre değişiyor.Benim TSH referans aralığım 0.34-5.6 ve benim TSH değerim 1.561 bu da normal değil mi...Ama yinede T3 T4 değerlerimede baktırayım ben belki de gizli troid vardır ama yok ya umarm olmaz.

allahım mucize bişiymiş bu ya 5 gündür içiyorum bugün adet oldum çok mutluyum bu arada arkadaşlar adetliyken devam edeyim değil mi?

tamam canım devam edeyim ozaman,Allah herkesin gönlünün muradını versin

arkadaslar banada yardım edin 7 aylık bebegim var hala adet olamıyorum ama cok sıkıntı stres ve ates basması yapıyor bende adet olmak istiyorum halada emiyor azda olsa simdi size sorum bende alıp içsemmi bu hayıt tohumunu bebege bir yan etkisi olurmu ohh bende adet olmak istiyorum

A-a prolaktini ne yükseltiyormuş yahu bana prolaktin lazım.
prolaktini kuru incir ve içme sodası yani maden suyu yükseltiyor....

canım bence senin Tsh değerin normal birdahakine T3 T4 de baktırırsın....
benim Fsh ım hep bu değerlerde çıkıyor... bu arada 40. günümde adet gördüm bu hormonal değerlerle ve 9 unda rahim filmine gün verebildiler nihayet :))
hesabım doğruymuş 26. günümde yumurtam çatlamış....
geç ama en azından gelişme var...

tabi Tsh aralıklarında ikimizin de değeri bence de normal... ama doktorların en makbul dedikleri değeri yazdım ben sana canım yoksa ikimizin de değeri çok iyi....

anne sütünü arttırır diye yazıyor internette içilmesinde sakınca olduğu ile ilgili bir ibare yok... ama günde bir adet poşet çayını bulursan ondan demleyip iç istersen....

cnm kan tahlili yaptınmı benim arakadşımında negatif çıktı idrar ama kanda gebe iidi.oda aynı senin gibi akıntı ve gögüslerinde hassasiyet vardı.hadi hayırlısı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…