Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

geçen sene tam bu zamanlardı bi kişisel gelişim seminerine katılmıştımbana 10 cd den oluşan bi eğitim cd sini önerdiler. eğitime katılan bi bayanda tavsiye etmişti her gece yatmadan önce yarım saat dinleyip uyuyrom çok ii geldi demişti. içinde subliminal msj lar içeren beynin alfa beta falan filan dalgalarını uyaran sesler yüklemişler :)

alıyım dedim hadi kendim için bi güzellik yapıyım 400 tl nedir ki bi yerde, buda ruh saglıgım için gerekli die düşündüm.

bu cd ler tam 300 gün boyunca dinlenilecek demişlerdi düşünün her gece yatmdan önce dinliyosun. topu topu 10 cd dönüp dolaşıp başa sarıyo sanki aynı şeyleri bin kere dinlemişim gibi oldu :) 3 ay dinleyebildim. evet bi yerde faydalı dinlerken seni o yönde düşünmeye kanalize ediyo..

ama mucizeler beklenemez tabiki. Allah karşımıza bizle aynı dili konuşan insanlar çıkarsın sen ne kadar sevginin dilini çözsende etrafında bunu anlayacak insanların olması şart..

konuyu açan arkadaşın yazdıgı telkin sözlerini görünce aynısı benim dinlediğim cd lerdede geçiyodu.

bu topikte yazılanları uygulayıp sevgili edindiniz mi:26: yanlış anlaşılmasın, benim de 2 yıldır sevgilim olmadı ve olsun istiyorum artık..:KK43:

Gerçekten sevgilin olmasını istiyorsan ve hazırsan hayal kur ve inan.
O zaman olmaması mümkün değil. Çoğunlukla musmutlu olman lazım bunun için.

Ben ne yazık ki hayal kuramıyorum. Düşünemiyorum.
Sadece yazın inanılmaz aşık olmak istiyordum.
Kuzenimin düğününe gitmem de bunda etkendi tabi.
O aşklı ortamda ister istemez hayallere kapılıyorsun.
Epeyce o hayallerimi sürdürdüm.
Düşününce bile heyecanlanıyordum,o heyecanı hissedebiliyorsan zaten hayalini kurduğun şeyi olmuş bil.

Ve tabi ki aşk duygusunu hissettiren biri çıktı karşıma kısa sürede.
Tek istediğim o heyecanı yaşamaktı. Yaşadım.

Bundan sonra heyecanlı, güzel bir ilişki isteğim var ama odaklanamıyorum henüz.
Biraz daha üstünde durmam lazım. Ya da zamanı değil, o sebeple hiçbir şey hissetmiyorum.

Sen de kendindeki eksikleri bul, ona göre yol al.
İsteğine mutlaka ulaşırsın.

Hayalleriniz sizin yürek gücünüzü gösterir.
Bir insanın yüreğinin gücünü anlamak için sadece yaptıklarına değil, yapmayı istediklerine de bakmak gerekir.
“Hayaller bizim kim olduğumuzun aynasıdır” der Barbara Sher.
Esaret altındaki insan özgürlüğü hayal etmeli ki yüreğinde şahlanış gülleri açsın.
Aç insan ekmeği olmayan değil, ekmeğin hayalini kuramayan insandır aslında.

Alıntı.

Özellikle son cümleyi çok sevdim. :))
Hayallerimiz o kadar önemli ki.:KK31:

Son düzenleme:
Haydi kalk bakalım, silkin şöyle bir..
At üzerinden hayatın yorgunluğunu,
Şimdi yaşamak zamanı...!

~Can Yücel~

DEĞİŞİM için olumlama.

“İlerlemem gerektiğinde değişmem de gerekiyordu.
Her değişim bir tür ölümdür ve hiç kimse değişmeden duramaz.”

Bütün evren her an yok olur ve
sonra yeniden değişerek var olur.

Ben de değişirim. Her an, her soluk alışımda.
Hiçbir zaman bir önceki solukta
olduğum kişi olmam.

Hayatın akışına uyum sağlayıp onunla
birlikte akarken, hep yenilendiğimi ve
olgunlaştığımı bilirim.

Hem hep aynı kalırım, hem de hiçbir zaman
bir önceki gibi olmam.
Her şey beni değiştirmek için vardır.
Ciğerlerime dolan hava, attığım adım,
okuduğum kitap beni değiştirir.
Eşim beni değiştirir, çocuğum, arkadaşım ve
yabancı sandığım kişiler beni değiştirirler.

Ay beni değiştirir, güneş beni değiştirir.
Onlar beni değiştirirken, ben de onların
değişimine katkıda bulunan milyonlarca
etkiden birini yapmış olurum.

Hepimiz birbirimizi değiştirir ve değişiriz.
Bu ne güzel bir danstır.
Ve ne güzel bir armoni!

Değişerek aynı kalmanın sırrını
hissettikçe, boşluğun ve belirsizliğin
rüzgârına kendimi bıraktıkça, hayatın
beni götürdüğü her anda yeni şeyler bulurum.

Her köşede bir sürpriz, bir hediye ve
bir heyecan beni bekler.
Bu değişim içimi ürperttiğinde ve karanlık
boşluğa gözlerimi dikip öylece baktığımda yine
de bilirim ki, yolumu aydınlatacak bir ışık
çıkacaktır bir yerlerden.

Zamanın akışı beni kendi gerçeğime, zamanın
içinde gizli duran gerçeğe götürür.

Değişimi severim ve değişerek
olurum her an. Önümü göremediğimde,
bastığım yeri bilemediğimde yürürüm
yine de, gözlerim karanlığa
alışıncaya kadar ilerlerim.

Bilirim ki ortalık aydınlandığında ve
karanlık dağıldığında, yepyeni bir görüntü
bütün berraklığıyla ortaya çıkacaktır.

Değişirken sınırlarımı zorlamak ve
kendimi esnetmek zorunda
olduğumu bilirim. Konfor alanlarımdan
dışarı çıkmak beni zorlayabilir.

Ama sürecin sonunda alacağım ödülün,
değişim sırasında çekeceğim
sıkıntılara değeceğini bilirim.

tumblr_mdjmawys8v1r02salo5_250.gif

Pozitif düşünüyorum düşünüyorum düşünüyorum ama isteklerim olmuyoooorrr, sürekli aynı çemberin içinde dolaşıp duruyorum, değişim yaşamıyorum diyenlerrr...

Bu videoyu izlemelisiniz.

Pozitif düşüncelerden önce yapmanız gerekenler var. Yoksa hiçbir işe yaramaz. :KK66:)

[video=youtube;ws6_CMe9iQQ]http://www.youtube.com/watch?v=ws6_CMe9iQQ[/video]

Selam sevgili olumlama melekleri :KK3:
Biraz önce profilimi açtım, aklımda acaba olumlama topiği ne oldu ne zamandır kkya girmiyorum dedim. Baktım ki biri yorum yazıp sayfayı yeniden aktive etmiş:KK1:
Bende durumlar şöyle:
Aşk falan yok ama yakında işe başlıyorum. Sanırım enerjimi bu yöne daha fazla yönlendirdim ki işi aşktan daha önce istiyordum zaten.
Sizler nasılsınız? Tryamour, umutlu, Tuğçecan ve diğer adını sayamadıklarımmmmmmmm

Son düzenleme:
sözler güzel ama birde hayatın gerçekleri var. aslında her zman pozitif düşünce gücünü savunan biriyim. ama sanırım bugün o gün değil :KK31:

Biraz önce profilimi açtım, aklımda acaba olumlama topiği ne oldu ne zamandır kkya girmiyorum dedim. Baktım ki biri yorum yazıp sayfayı yeniden aktive etmiş:KK1:
Bende durumlar şöyle:
Aşk falan yok ama yakında işe başlıyorum. Sanırım enerjimi bu yöne daha fazla yönlendirdim ki işi aşktan daha önce istiyordum zaten.
Sizler nasılsınız? Tryamour, umutlu, Tuğçecan ve diğer adını sayamadıklarımmmmmmmm

Aaa hiç görmemişim ya mesajını.
Ben de az giriyorum ne zamandır siteye.
Konuları açıp bakmıyordum bile.
Neyse... İşe girmene çok sevindim. :)))
İnşallah güzelce devam eder.

Benim de odağım okulumda. Aşkın hayalini de kuramıyorum.
Kafamda başka şeyler var şu an için. :))
Ama güzel gelişmeler de olmuyor diyemem.
Aşksal durumlarım da var lakin hepsi benim için geçici.
Kimseye ciddi bir gözle bakamadım daha. :)

Aykut Oğut'un kitaplarını bende kesinlikle tavsiye ediyorum. O kadar güzel bir dil ile anlatıyorki düşünce tarzımızı değiştirince hayatımız hakkında değişikler yapmamız mümkün oluyor. Ben denedim ve cidden sonuçlarını yaşadım ve yaşamaktayım.

VAZGEÇMEK ZOR DEĞİL
Bazençok âşık olur insan. Çok güzel anılar biriktirir.
Ayakları yerden kesilmiştir çünkü. Bir süre karşılıklı mutluluk yaşanır, sözler verilir, hayaller kurulur. Çoğu zaman bir taraf, diğerini daha çok sever. O kendi yaşam enerjisinden ilişkisini beslerken, diğer taraf gerektiği kadar cevap veremez olur.
Duyguları bu kadardır çünkü. Zorlamakla düzelecek bir sorun değildir bu. Ve az seven taraf da zamanla soğur.
Hızla kopuşa doğru gidecektir bu ilişki.
Daha çok seven taraf bu gidişi görebilirse, acı çekeceğini de hisseder. Ama artık çok geçtir. O durum öylesine zordur ki, belki de vazgeçilmesi gereken, dönüp gitmesi gereken yerde, ilişkiye daha çok asılır. Oysa bu çabalar, hüsranla sonuçlanacaktır.
Buna rağmen âşık, sonradan pişmanlık yaşamamak için elinden geleni yapmalıdır.
Keşkeler, acabalar kalmamalıdır.
Hiç kendinizi bu durumda buldunuz mu? İşte bu durumda, evde kendi başınıza yapabileceğiniz küçük bir uygulama öğretmek istiyorum.
Yardım alamayanlar, bana gelemeyenler, kaptırdığı yaşam enerjisini geri isteyenler... Bu yazı, bu teknikler sizin için.
Kağıt ve kalem alın.
Oturun ve duygularınıza odaklanın. Gidenin yüzüne söylemek isteyip de söyleyemediklerinizi yazmakla işe başlayın. İçinizde muhakkak bir öfkeli, bir suçlu, bir pişman, bir kurban, bir çaresiz, bir yalvarmak isteyen zayıf, bir onun yüzünü bile görmek istemeyen güçlü çıkacaktır. Siz içinizdeki bütün bu karakterleri bir araya toplayın ve ayrı ayrı hepsini konuşturun. Bu kelimeleri tekrar tekrar yazın.

ÖFKENİZİ BİRİKTİRMEYİN
Sonra durun ve yine gözlerinizi kapatıp, bu kez kendinize odaklanın. Suçlu bulduğunuz taraflarızı yazın. Sonra bu suçlu ya da eksik parçanızla konuşmaya başlayın. Suçluluk, öfke duygusunun kendinize yöneltilmiş halidir. Kendinize olan öfkenizi ifade edince rahatlarsınız. Sonra kendinizi takdir edebileceğiniz olayları saymaya başlayın. "Aferin bana...." ile başlayan cümleler kurun. Bunu en az üç dakika sürecek ve hissedecek şekilde yazın. Bir süre sonra kendinizi çok daha iyi hissetmeye başlayacaksınız.
Sonra Allah ile teşekkür seansına başlayın.
Bunları da yazın.
Artık bitmiş olabilir, ama yine de yaşadıklarınız için gerçekten teşekkür edin. Son olarak da, bundan sonra nasıl bir ilişki modeli istiyor, bu ilişkinin içinde nasıl hissetmek istiyorsanız, o hissi zaten yaşıyormuş gibi bir olay yazın. Bu çalışmayı 21 gün yapmaya devam edin.
Daha üç haftanız dolmadan müthiş özgürleştiğinizi hissedeceksiniz. Zihnen çok kararlı olun. Giden gitmiştir ve bunun evrende muhakkak bir nedeni vardır.
Ama size daha güzel hisler yaşatabilecek, daha iyi bir partner muhakkak yoldadır.

Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım çok beğendim bu siteyi.Bende aynı durumdayım bu yazı çok iyi geldi kendimi daha iyi hissediyorum çok teşekkür ederim devamını bekliyorum :)

Merhaba kızlar aranıza yeni katıldım çok beğendim bu siteyi.Bende aynı durumdayım bu yazı çok iyi geldi kendimi daha iyi hissediyorum çok teşekkür ederim devamını bekliyorum :)

:):) yazdığımı hatırlamıış oldum ki burası tedavi gibiydi o dönemde :)

Bende durumlar şöyle:

çok geç gördüm :) oohh ohh ne güzel işe başladın yeni başlangıç. :) benimde son senemdi okulu bitirdim giremedim k.kya :) projelerdi tezdi stresti derken fırsat bulamadım ama çok şükür kurtuldum bende yeni başlangıç yapıyorum :):KK9: bazen enerji yerlerde gezsede bi bilgi birikimimiz var :) düzeltiyoruzz

çok geç gördüm :) oohh ohh ne güzel işe başladın yeni başlangıç. :) benimde son senemdi okulu bitirdim giremedim k.kya :) projelerdi tezdi stresti derken fırsat bulamadım ama çok şükür kurtuldum bende yeni başlangıç yapıyorum :):KK9: bazen enerji yerlerde gezsede bi bilgi birikimimiz var :) düzeltiyoruzz

Çok şükür ki enerjimizi yükseltmek için pratik yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz artık.:KK31:
Hala evrenden torpilim var'ın sayfalarında geziniyorum bu konuda.
Çabayla oluyor bu işler, asla salmamak lazım. :KK6:

Çok şükür ki enerjimizi yükseltmek için pratik yapmamız gerektiğinin bilincindeyiz artık.:KK31:
Hala evrenden torpilim var'ın sayfalarında geziniyorum bu konuda.
Çabayla oluyor bu işler, asla salmamak lazım. :KK6:

kesinlikle ipin ucu kacınca geri gelmiyo :) bende bakınıyorum aykutcuğumun kitalarına tek tek :) bu arada burada da güzel paylaşımlara başlayalım artık :) bu ara tek sorunum uyuku uyuyamıyorum yok gelmiyo uyukum ne gece ne gündüz ruh gibi dolanıyorum :KK53: :KK16:

kesinlikle ipin ucu kacınca geri gelmiyo :) bende bakınıyorum aykutcuğumun kitalarına tek tek :) bu arada burada da güzel paylaşımlara başlayalım artık :) bu ara tek sorunum uyuku uyuyamıyorum yok gelmiyo uyukum ne gece ne gündüz ruh gibi dolanıyorum :KK53: :KK16:

Uyuyamamanın da vardır bir sebebi herhalde.
Başlayalım. :))
Sen en güzellerini buluyorsun genelde. Bekliyorum yeni konuları.
Geçen gün mesaj attığın 30gün mucizesi harika bir şeydi mesela. :KK54:

X