Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

Yok kız ne evlenmesi daha çok gencim :KK1:
30 olucam gelecek ay. :KK1::KK1:
İşin şakası nişanlıyım canım. Ama evlenmeme biraz daha zaman var.
:KK55:

Nişanlı olduğun için sormuştum zaten. :)
Yani epeydir yazışmadık da acaba evlendi mi diye merak etmiştim. :)
Zamanı gelince olur.

teşekkür ederim, elimden geldiğince pozitif olmaya çalışıyorum:KK16:
çünkü hayattan öğrendiğim bişey varsa o da en değerli varlığımızın sağlığımız olduğudur
sağlık olunca, iş de bulunur bi şekilde, eş de...

ben avatartımı sevdim değiştiresim gelmiyor zaten zar zor beğendim:KK1:
sen de meşgulsun ne güzel... mutluysan meşgaleden sorun yok:KK34:
ben de iyiyim şükür...:KK16:
aslında hayatımda bir farklılık yok herşey aynı, ev işleri, tv, pc falan işte... hala işsizim evdeyim, sevgilim de yok ama iyi düşünüyorum daha az sıkılıyorum sağlığım yerinde, ailem yanımda... bunlar da az şey değil...
sonuçta olaylara nasıl baktığın önemli...
değil mi?:KK34:

Maşallah diyorum bu şekilde güzel düşünebildiğin için. :))

Ben de iyi düşünüyorum. Neden kötü düşüneyim ki. Halimden memnunum.
Memnun olmasam kendime zarar. Zarar vermeyi tercih etmiyorum kesinlikle. :97:

kitaba göre yapığım hatalardan birini buldum:

kıskanç vee ailesine bağımlı erkeklerden hep korkup kaçmışımdır. evlilik için karşıma kim çıktıysa hep bu tipler oluyordu

hiç sektirmeden söylediğim şeyse; hep bu tipler beni buluyor, böylesi olacaksa hiç olmasın dedim durdum. olmadı zaten yalnızım

asla pişman değilim....

işte bu benm evrene verdiğim gizli msjmış. gizli siparişimmiş bunlar

farkında olmadan yakmışım kendimi:KK14:

çocukluğumdan kaynaklanıyormuş. evet babam çok kıskanç ve ailesine bağımlıydı hep onun gibi erkeklerden kaçtım

şimdi olumlamam nasıl olacak:? :44::26:

Sen eski fikirlerini kafandan atıp yerine yeni düşünceleri ekleyebildin mi tamamen?
Yapabildiysen helal olsun derim. :)
Ama daha kafan allak bullaksa olumlamanın bir faydası olmaz diye düşünüyorum ben. :44:
Ben olumlama da yapmıyorum aslında, fark ettim ki en çok hissetme kuralını uyguluyorum.
Cümleleri tekrar ettiğim yok hiç.

hayatıma dürüst sevecen hem olgun düşünebilen hem çocuk gibi eğlenebilen kültürlü değer yargılarımızın benzediği,yaşı ya benimle aynı yada birazcık büyün olan, aşkı safça yaşayabilen birisini çekiyorum ( yakışıklıda olursa ne ala :KK70: ) ve onunla huzur karşılıklı güven hoşgörüyle bir ilişki yaşıyorum

biraz daha devam edersemde manas destanını geçip olumlama destanı yazıyorum :))

Yakışıklı da olursa ne ala diye yazman sanki bana yakışıklısı gelmez ki diye düşünmenden kaynaklı görünüyor. :KK70:
Sen arzuladığın ne varsa söylemekten çekinme bence.
Çekimser bir üslupla dile getirmiş gibisin çünkü. :KK1:

:KK50::KK50::KK50: yok canım, hiçbir belirti yok. olsun yaaa... hayırlısı... zaten ben yazdım ve kenara koydum olsun diye düşünmüyorum elbet doğru zamanı bekliyordur.

Ben de ekim aynı başında ve ortasında siparişimi yazmıştım kağıda. :KK70:
Tık yok. Ama halimden hoşnutum işte.
Mesele de o zaten. :KK70:

Biraz benim hayal kurabilmeye, hissedebilmeye ihtiyacım var.
Çünkü yapamıyorum bunları ne zamandır. :KK14:

Aşk konusu baskın dizileri, filmleri izlersem motivasyonum artar.
Öyle yapacağım bundan sonra.

kızlar kkda mı sorun var benim pcde mi bilmiyorum kk bakımda yazıyor ondan yazamadım bir türlü:KK37:

Tuğçeciğim, iyiyim canım sormuşsun orayı kaçırmışım:26:
bu arada sen benden büyük müydün kız? valla 30 ne ki... çok genciz daha...:KK16:
ben de evlendin mi yazısını görünce aaa dedim:KK53:

bu arada Cemre, ben senin yazdıklarının alasını yazdım 2 sayfa dolusu :KK1: destan mı kitap mı artık bilemiyrm:44:

ben 82 liyim canım. sen kaçlıydın? daha gençliğimizin baharındayız. :KK9:

sen de gençmişssin canım.
nasıl gidiyor hayat? çalışıyormusun okuyormusun?
gelecekle ilgili planların, hayallerin nelerdir?

çalışmıyorum canım evdeyim okumuş diplomalı işsizlerdenim...
hayata dair aslında çok planım, hayalim var
öncelikle istediğim mesleği okuyabilmek için 5-6 yıllık bir süreç daha var öneümde... ama zaman öyle çabuk geçiyor ki... bunu önemsemiyorum sonuçta 30lu yaşların başında istediğim mesleğe sahip olcağım inşallah
bunun haricinde almak istediğim çeşitli eğitimler daha var ilgi alanlarım konusunda kendimi akademik anlamda da geliştirmek istiyorum iş için değil sırf kişisel gelişim için...
başka... kitap yazmak istiyorum bu benim uzun yıllardır hayalim...
bir bloğum var yani en azından yazılarımı paylaşma açısından bir adım...(gerçi ne zamandır yazmıyordum :S )
insanlara faydalı olmak adına sosyal sorumluluk projelerinde de yer almak istiyorum
yani idealist bir insanım aslında ama şu an imkanlarımın yettiği ölçüde ancak bişeyler yapabiliyorum o da çok kısıtlı...
sen neler yapıyorsun? neler var hayata dair hayallerinde?

Zamanı gelince olur.

Sen eski fikirlerini kafandan atıp yerine yeni düşünceleri ekleyebildin mi tamamen?
Ama daha kafan allak bullaksa olumlamanın bir faydası olmaz diye düşünüyorum ben. :44:
Ben olumlama da yapmıyorum aslında, fark ettim ki en çok hissetme kuralını uyguluyorum.

Yakışıklı da olursa ne ala diye yazman sanki bana yakışıklısı gelmez ki diye düşünmenden kaynaklı görünüyor. :KK70:

doğru diyosun huyu huyuma boyu boyuma tipi tipime uyan birisini çekiyorum len o zaman :KK53:

çalışmıyorum canım evdeyim okumuş diplomalı işsizlerdenim...
hayata dair aslında çok planım, hayalim var
öncelikle istediğim mesleği okuyabilmek için 5-6 yıllık bir süreç daha var öneümde... ama zaman öyle çabuk geçiyor ki... bunu önemsemiyorum sonuçta 30lu yaşların başında istediğim mesleğe sahip olcağım inşallah
bunun haricinde almak istediğim çeşitli eğitimler daha var ilgi alanlarım konusunda kendimi akademik anlamda da geliştirmek istiyorum iş için değil sırf kişisel gelişim için...
başka... kitap yazmak istiyorum bu benim uzun yıllardır hayalim...
bir bloğum var yani en azından yazılarımı paylaşma açısından bir adım...(gerçi ne zamandır yazmıyordum :S )
insanlara faydalı olmak adına sosyal sorumluluk projelerinde de yer almak istiyorum
yani idealist bir insanım aslında ama şu an imkanlarımın yettiği ölçüde ancak bişeyler yapabiliyorum o da çok kısıtlı...
sen neler yapıyorsun? neler var hayata dair hayallerinde?

Bende yüksek lisans yaptım. Tarih mezunuyum. ama senin gibi diplomalı işsizim.
Nişanlımın pastanesi var oraya gidiyorum sıkıldıkça. ona yardımcı oluyorum.
o da zevkli bir iş. zaten pasta ve kurabiyeler ilgi alanıma giriyor. :KK1:
Onun dışında daha fazla okumayı düşünmüyorum. 2010 yılında tezsiz yüksek lisans yaptım.
Ama kişisel gelişim alanında bir eğitim almak isterdim. kimbilir belki yaşam koçu gibi şey olurdum.
bu konuda eğitim veren izmir, ankara ve istanbulda r.şanal ve eşi ışık elçinin Kuantum düşünce ve yaşam merkezleri var.
18 ay sanırım bir eğitim oluyor.
Bir de kısmet olursa evlenmek gibi bir hayalim var nişanlımla. :KK1::KK1:

Zamanı gelince olur.

o bölümü okuyunca aynen şöyle oldum: :KK53: :KK28:

eskiyi attım, yerine yenisini koydum mu bilmiyorum. ben de bu sabah ayrıntısıyla siparişimi verdim evrene

hatta beğendiğim biri var. o olsun dedim çünkü o tam istediğim gibi biri:KK1:

bir de sadece aşk için yapmıyorum bunları. değişmesini istediğim şeyler içinde yapıyorum

olayı yaşıyorum. bakalım hayırlısı...

Onun dışında daha fazla okumayı düşünmüyorum. 2010 yılında tezsiz yüksek lisans yaptım.
Ama kişisel gelişim alanında bir eğitim almak isterdim. kimbilir belki yaşam koçu gibi şey olurdum.
bu konuda eğitim veren izmir, ankara ve istanbulda r.şanal ve eşi ışık elçinin Kuantum düşünce ve yaşam merkezleri var.

ben de 28 yaşında, diplomalı işsizlerdenim. işletme mezunuyum artık okumayı düşünmüyorum. pek bi iş tecrübem yok nasıl olacak bilmiyorum

ne güzel bak pastalarla uğraşıyorsun stres atarsın. ben canım isterse pasta yapıyorum

bundan sonraki hayalim evlenmek ve memur olmak. garantili iş, bu yaştan sonra stres çekemem:KK31:

ben de aslında yaşam koçu olmayı istiyorum yani kendim için pozitif düşünmeye çalışırken, aynı zamanda insanlara da yardım edip aynı zamanda bu işi profesyonel olarak yapmak da güzel olurdu sanıyorum
hatta geçen sene epey araştırdm ama hem maddi anlamda külfet, zira çalışmadığım için ailemden isteyemem kendi kazandığımla yapmak isterdim hem de şehir dışı olunca belli bir zaman kalacak yer sorunu var yoksa benim düşüncem var geleceğe dair...
eğer ki daha önce bahsettiğim almak istediğim eğitimi alamazsam ya da alsam bile ondan önce başka eğitimler alacağımı da göz önünde bulundurursam, hala umudum var...
yüksek lisans da hayallerim arasında... hem de yıllanmış bir hayal...ben aöf okuyorum ama psikoloji alanında yüksek lisans yapmak istiyorum insan ilişkileriyle ilgilenen biri olarak, sosyoloji ya da psikolojiyi çok istiyorum bakalım nasip...
senin yaptığın da güzelmiş, ben de mutfağı severim, pasta çörek işleri de ilgimi çekmştir hep ama o benim sonraki hayalim :) yani çok daha ilerisi için bir butik pastane açmak istiyorum ama bunun için kariyerimde iyi yerde olup pastacılık konusunda eğitimleri de hobi olarak alıp zamanla geliştirebilir miyim diye önce denemem lazım:KK1: şu an açmak istesem, sadece işletmeciliğini yapabilirim belki ki onun için de sermaye lazım... ben işin içind eolmak isterim pastayı bizzat ben süslemeliyim, kurabiye hamurunu elimle açmalıyım falan yani:KK1:
kişisel gelişim eğitimleri de aslında değişken... 3 aylık olanı da var 1 yıllık olanı da... ama işte hep 3 büyük şehirde... ben de bir işim olunca yapabilirim diyorum hep... herşey işe ve dolayısıyla da kazanca bakıyor:KK50:

ben de 28 yaşında, diplomalı işsizlerdenim. işletme mezunuyum artık okumayı düşünmüyorum. pek bi iş tecrübem yok nasıl olacak bilmiyorum

ne güzel bak pastalarla uğraşıyorsun stres atarsın. ben canım isterse pasta yapıyorum

bundan sonraki hayalim evlenmek ve memur olmak. garantili iş, bu yaştan sonra stres çekemem:KK31:
benim de iş tecrübem yok napcaz biz:KK1:
mutfağı seviyorum da kilolarla başım dertte olunca pek o tarz şeyler de yapamıyorum daha doğrusu canım çekse de pişman oluyorum sonrasında çünkü tartıda artı olarak geri dönüyor:KK50:

o bölümü okuyunca aynen şöyle oldum: :KK53: :KK28:

eskiyi attım, yerine yenisini koydum mu bilmiyorum. ben de bu sabah ayrıntısıyla siparişimi verdim evrene

hatta beğendiğim biri var. o olsun dedim çünkü o tam istediğim gibi biri:KK1:

bir de sadece aşk için yapmıyorum bunları. değişmesini istediğim şeyler içinde yapıyorum

olayı yaşıyorum. bakalım hayırlısı...

ben de arada yapıyorum ama bu aralar kendimle baş başayken daha az yazıyorum yazmayı severim ama forumda yazmak daha kolayıma geliyor nedense:44: elle yazmak daha zor geliyor klavye daha kolay:KK1:

benim de iş tecrübem yok napcaz biz:KK1:
mutfağı seviyorum da kilolarla başım dertte olunca pek o tarz şeyler de yapamıyorum daha doğrusu canım çekse de pişman oluyorum sonrasında çünkü tartıda artı olarak geri dönüyor:KK50:

ah bilsem:KK1:

ne kadar şanslısın bir bilsen-bana göre yani- ben zayıflıktan ölüyorum. keşke benim de canım çekse

yaşam koçu olursanız bizi unutmayın:21:

ben de arada yapıyorum ama bu aralar kendimle baş başayken daha az yazıyorum yazmayı severim ama forumda yazmak daha kolayıma geliyor nedense:44: elle yazmak daha zor geliyor klavye daha kolay:KK1:

sanırım cvplar karıştı:44:

Son düzenleme:

senle aramızda 1 yaş var canım. :)
evet pastalarla bir arada olmak hoşuma gidiyor. :)
senin varmı evlenicek bir aday canım?

ben de aslında yaşam koçu olmayı istiyorum yani kendim için pozitif düşünmeye çalışırken, aynı zamanda insanlara da yardım edip aynı zamanda bu işi profesyonel olarak yapmak da güzel olurdu sanıyorum
hatta geçen sene epey araştırdm ama hem maddi anlamda külfet, zira çalışmadığım için ailemden isteyemem kendi kazandığımla yapmak isterdim hem de şehir dışı olunca belli bir zaman kalacak yer sorunu var yoksa benim düşüncem var geleceğe dair...
eğer ki daha önce bahsettiğim almak istediğim eğitimi alamazsam ya da alsam bile ondan önce başka eğitimler alacağımı da göz önünde bulundurursam, hala umudum var...
yüksek lisans da hayallerim arasında... hem de yıllanmış bir hayal...ben aöf okuyorum ama psikoloji alanında yüksek lisans yapmak istiyorum insan ilişkileriyle ilgilenen biri olarak, sosyoloji ya da psikolojiyi çok istiyorum bakalım nasip...
senin yaptığın da güzelmiş, ben de mutfağı severim, pasta çörek işleri de ilgimi çekmştir hep ama o benim sonraki hayalim :) yani çok daha ilerisi için bir butik pastane açmak istiyorum ama bunun için kariyerimde iyi yerde olup pastacılık konusunda eğitimleri de hobi olarak alıp zamanla geliştirebilir miyim diye önce denemem lazım:KK1: şu an açmak istesem, sadece işletmeciliğini yapabilirim belki ki onun için de sermaye lazım... ben işin içind eolmak isterim pastayı bizzat ben süslemeliyim, kurabiye hamurunu elimle açmalıyım falan yani:KK1:
kişisel gelişim eğitimleri de aslında değişken... 3 aylık olanı da var 1 yıllık olanı da... ama işte hep 3 büyük şehirde... ben de bir işim olunca yapabilirim diyorum hep... herşey işe ve dolayısıyla da kazanca bakıyor:KK50:

Allah gönlüne göre versin canım.
Hayallerin gayet güzel...
Hepsini teker teker gerçekleştiriceğini düşünüyorum. :)

ah bilsem:KK1:

ne kadar şanslısın bir bilsen-bana göre yani- ben zayıflıktan ölüyorum. keşke benim de canım çekse

yaşam koçu olursanız bizi unutmayın:21:

sanırım cvplar karıştı:44:
canım en sonki yazına cevap niteliğinde yazmıştım ben de herşeyde yapmaya çalışıyorum bu hayal olayını da elle yazmaktan üşeniyor muyum neyim:KK17: buraya yazdığım kadar deftere yazsam roman olurdu yaaaa:KK1:

bu arada ben de kilodan muzdaribim şans mı bilmiyorum ama hem dr kilo ver diyor hem etraftakiler ay kilo mu aldın diyor bi de onlara laf anlatmaktan sıkıldım moral verceklerine bozuyorlar artı giydiğinin üstüne oturması var ordan burdan çıkması var ne demek bi bilsen... ömrüm az yemekle, dikkat etmekle geçti ama her geçen gün daha da aldım vermeye çalıştıkça... yani ortalama kilo en ideali:KK34:
bir de yaşam koçu gibi insanlarız hepimiz aslında... yani yaşam koçuna ihtiyacımız yok burada yaptığımız paylaşımlardan aldıklarımız bize yeter:KK34:

Allah gönlüne göre versin canım.
Hayallerin gayet güzel...
Hepsini teker teker gerçekleştiriceğini düşünüyorum. :)
Amin canım Allah hepimizin gönlüne göre versin
Ben de inanıyorum bir gün gerçekleceğine...:KK16:

hayır hiç aday yok. gelenleri ben geri çevirdim şimdi de yalnızım:KK31:

Demekk iiçine sinmemiş ve kafana yatmamış.
içine sinen biri olsun kafan rahat olsun canım önemli olan o .
demekki doğru kişiyle karşılaşmanın daha zamanı gelmemiş. seninle evrenin zamanı çakışmış.
ama Allah sana daha iyilerini vericektir emin ol.

X