Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

bunu duyduğuma sevindim
enerjimin en yüksek olduğu bir anda yazmak istiyorum

ben de...
dün yazmak istediğim zamanda yazamadım sonra da enerjim düşüktü hani istemeyerek sırf yazmış olmak için de yazmak istemediim
o yüzden kendimi iyi hissettiğimde yazmak istiyorum

ordan bakınca öyle görünüyorumdur aslında pekte kısmetli sayılmam

yazıyı okudum ve çok şaşırdım. o msj olayını 1 haftadır kuzenimde deniyordum ve oldu

ben de son günlerde aynısını yaşıyorum... yazmayayım çünkü ne zaman bi oh be desem her şey toz oluyor

sanırım ben kendi kendini nazar edenlerdenim...

en basit örneği gastritim var ve yoğun ağrılar çekiyorum. dün gece dedim ki ohh be bi haftadır ne rahatım sancım azaldı. söylerken de korktum

sabah bulantı ve şu an ağrıdan ölüyorum. yok ya inan bu durum her şey de böyle.. ne zaman herr şey güzel desem tam tersi oluyor:26:

bunun için ne yapabilirim

"Ne zaman her şey güzel desem tam tersi oluyor" demekten vazgeçmelisin ve buna inanmamalısın. :97:
Ben hep örneğini veriyorum böyle düşünenlere. Daha önce de yazdım, bir daha yazıyorum.
Benim kuzenim daha evlenmeden önce, eşiyle bakışma aşamasındayken bana her şeyi anlatırdı.
Biri var sürekli bana bakıyor, ben de ondan etkilendim ama hiçbir şey yaptığı yok falan diye.
Birkaç ay böyle sürdü bu durum ve biz her an konuşurduk bunları.
Daha ortada hiçbir şey yokken bir şeyleri anlatmamak lazım derler halbuki, ama kuzenim öyle yapmadı.
Sonra çıkmaya başladı bunlar. O zaman da her şeyini anlattı.
Ne kadar mutlu olduğunu vs. Ardından 1 yıl gibi bi süre sonra evlilik kararı alındı.
O da oldu bitti, hala beni arayıp her şey mükemmel, mutlaka evlen sen de.
Evlilik muhteşem bir şey diye söyleyip duruyor. Sadece bana da değil herkese anlattı ve anlatır mutluluğunu.
Asla aman nazar değer diye bir düşüncesi olmaz.
Bir şey olacaksa olur bence.
Ben bu örnek sebebiyle artık inanmıyorum bu tarz bir düşünce yapısına.
Nazar için dualarını okursun tamamdır. Yoksa herkes nazar alabilir.

o zaman hemen sıyrılıyorum o düşünceden

çok güzel bir örnekti, teşekkür ederim

Son düzenleme:
Tryamour,
anlattıklaırnı okurken aklıma şu geldi
hani kuzenin hep anlatmış ya...
aslında içinde bulunduğu durumu belki de daha da ballandırarak anlatarak aynılarını yaşamak için enerjisini bırakmış evrene...
hani diyoruz ya hep yaşamış gibi o işin içindeymiş gibi düşünelim diye...
ne zaman aklımıza ay acaba nolur kötü bişey gelir mutlaka diyerek aslında olumsuzluğu kendimiz çağırıyoruz bi bakıma
ben de bu aralar hafif can sıkıntısı içindeyim, enerji düşüklüğü daha doğru sanırım
öyle bir ruh halindeyim
bu haldeyken de dilekler dilemek belki negatiflik getirir korkusuyla bişeyler yapamıyorum daha doğrusu bu kaygılı halimden kurtulmak istiyorum inşallah kendime gelince ben de dileklerimi yazmak ve öylece kenara koyup gerçekleşmesini izlemek istiyorm

Evet. Hep güzel enerjiler içinde anlattı durdu heyecanla. :)))
O ruh halini hiç bozmadı. Paylaştıkça da arttı hep. Sonu da çok güzel oldu. :))

Bence negatif hissettiğimiz zamanlarda da , içimizden hiç gelmese bile kağıdı kalemi elimize alıp güzel bir şeyler yazmak çok iyi geliyor. Ve inan ki ruh halin değişiyor. Ben bunu çok yaşamışımdır. Hiç içimden gelmez ama 40kere yazarım çok mutluyum diye. Sonra farkında bile olmadan stresten, sıkıntıdan çıkıyorum.
Pratik işi bu. İyi olmayı bekleme. İyi olmak için kendin bir şeyler yap. Somut bir durum haline getir. Farkındalığa ulaştık artık hepimiz ve kötü hissettiğimiz an müdahale edebiliriz.
Ama dersen ki ben melankolik halimin tadını çıkarmak istiyorum, o zaman ayrı. Onu da yaşayacaksın tabi ki. :))

bu yazdıkların bile güldürdü beni
melankoli zaman zaman isteyerek de yaşadığım birşey ama bugunku durumum dediğim gibi moral bozukluğundan çok enerji düşüklüğü sanırım yoksa iyiyim şükür
yatmadan önce mutlaka dediğini de yapacağım zira önce dilde olan zamanla kalbe de iner ve ruhu sarar
ne kadar olumluluk o kadar mutlulukkkkk

günaydın :) bi konuda fikrinizi almak istiyorum
bende aykut oğutu okuduktan sonra elimden geldiği kadar hayatıma yansıtmaya çalışanlardanım bazı egzersizlerini yapıyorum falan ama kararsızlığım konusunda pek gelişme gösteremiyorum sanki. artık ben çok kararsızım dememeye çalışıyorum ama yinede hep iki şey arasında kalıyorum. hayalimde de kararlı oldugumu canlandıramıyorum :) hele bi arkadaşm var oda çok kararsız ikimiz öğlen ne yiyelim desek yarım saat sürüyo karar vermemiz :) sıkılıyorum artık bu durumdan acaba neler yapabilirim kararlı bi insan olmak için

%100 Düşünce Gücü kitabından alıntı bir kısım buldum nette.

KARAR VERMEK

Düşüncelerine hakim olamayanlar davranışlarına da hakim olamazlar.

Kesin karar: Karar vermeyen ilerleyemez. Kararsızlık olursa bilinçaltı karmaşaya düşer. Biz çoğu açıları kendimiz seçeriz.

Kararsızlıktan kurtulma: Kağıt kalemle değişik ihtimalleri ve sonuçlarını yazın. Yatmadan önce bilinçaltına soru yöneltin ve sabaha cevabını bekleyin. Hayat durmadan değişiyor. Bu yüzden esnek olun. Yaşadıklarımız inandıklarımızın sonucudur.

Kendini yönetme: Ben kararlı bir insanım. İçimdeki mükemmeli kullanmak için aklımı kullanmalıyım.

Bunun dışında bir şey diyemeyeceğim.
Herhangi bir özelliğimizden vazgeçmek için Aykut Oğut'un kıskançlıktan nasıl kurtulduğunu anlattığı kısmı bir daha okuyabilirsin.
Sonuçta kıskançlık da zor alt edilebilen bir özellik. Aykut O. yapmışsa sen de yaparsın.

Büyük Düşünün

Evren her dileğimize karşılık verir ve eğer istediğimiz şeyi tezahür ettirmiyorsak, çoğunlukla bu istemediğimiz için değildir, yeterince istemediğimiz içindir. İstediğimiz şeyin çok fazla olup olmadığını veya istediğimiz şeyi alıp almayacağımızı merak edip isteyerek onu yargıladığımız zaman, kendimizi sınırlıyor oluruz. O zaman Evren korkularımıza karşılık verir, arzularımıza değil.
Bugün listenize bakın ve mucizelerinizin her biri için, gerçekten istediğiniz şeyi istemiş olduğunuzdan emin olun. Yeterince büyük düşündünüz mü? Sahip olabileceğiniz şey yerine arzuladığınız şeyi istediniz mi? Potansiyeliniz korkularınızla sınırlıdır, öyleyse yapabileceğiniz kadar büyük düşünün, sonuçlar sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

teşekkür ederim
bazen düşünüyorum vereceğim karar önemli bişeyse bunun sorumluluğundan mı kaçıyorum diye
sanırım içerde bi yerlerde bu da var...
uğraşıcaz artık bakalım :)

isteyeceğim, olmuş gibi yaşayacağım ama nasıl olacağını sorgulamayacağım öyle mi:26: ben bazen bir şeyi hayal ediyorum. hayal güzel,

e kurdukça kuruyorum ben de kafa da güzelleşiyor söylediğin gibi hayal kurmuyorum o anı yaşıyorum sanki..

sonra birden o hayale ulaşmama engel olan kişiler, olaylar aklıma geliyor. hayali bırakıp o olayları halletmeye çalışıyorum

bunu yapmayayım mı yani?

amaca giden yolları düşünmek yerine amacımı düşünüp yaşamalıyım?

* Mutluluk, içinizde var olan bir bilinç durumudur.

* Bir nedenle mutlu olmak mutsuzluğun diğer bir şeklidir, çünkü o neden elinizden her an çekilip alınabilir. Gerekçe olmadan mutlu olmak sizin yaşamak istediğiniz mutluluktur.

* Hayatınız kendi içsel mutluluğunuzun bir ifadesi olduğunda evrenin yaratıcı gücüyle bir bağlantı hissedersiniz. Bu bağlantıya sahip olduğunuzda arzu ettiğiniz her şeye ulaşacağınızı hissedersiniz.

Deepak Chopr

Sorunun cevabını kendin de biliyorsun. Evet amaca giden yolları düşünmeyip amaca odaklanacaksın. :))
Ama arada bir oluyor öyle; bazılarında hep oluyor gerçi; olumsuz düşünceler sızıyor araya.
Mümkün olduğunda uzaklaşmak lazım onlardan.

heyy ben geldimm :)

Ve yine kayboldun. Ee sen buldun aşkı uçtun tabi.
İnsan gelip yazmaz mı buraya da... Benim siparişim beklemede hala.
Hazırlaması biraz uzun sürüyor demek ki.
Çok mutluyum yine de. İnanıyorum ki ben de çok aşık olacağım.

Son düzenleme:
istediğimiz ilişkiyi karakter özelliklerini yazıp böyle bir kişiyle birlikte olsak nasıl değişiceksek aynen öyle değişiyor inanıyor sorgulamıyoruz öyle mi ?

ben bir yere kadar çekiyorum ama orda kalıyor o nolacak

Evet aynen öyle. )

Yani birilerine aşık oluyorsun ama problem mi çıkıyor?
Ya da aşık olmasan da güçlü bir çekim hissediyorsun ama devamı mı gelmiyor?
Karşılık mı bulamıyorsun ? Sorun tam olarak ne?
Önce bunun yanıtını bulmalısın. Sonra nerede hata yaptığın ortaya çıkacaktır bence.
Hata dediğimiz de eksik yaptığımız bir şey oluyor genelde. O eksiği kapatırsan sorun çözülür.

aslında hepsi bilmiyorum arıyorum yanıtı

biii biiii bitaneeeeeeeeemmmmmmmmmmmmm benim okul durumunu biliyorsun ve hiç öyle nete girme vaktim olmadığınıda biiliyorsun son durumlar karışık anlatacağım sana :) mesaj atıyorum şimdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…