Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

Şuan okuduğum kuantum ve insan kitabında beni kendime getiren şeyler oldu bunlarda şu;
Hayatımızda olması gereken bir hiyerarşi var.
Bunun 1.si tabiki Allah'tır.
2. si de kendimiziz.( öz benliğimiz)
Sevgili, eş 6. sırada olması gerekiyor.
Biz eğer sevgili yada eşi Kendimizin olduğu yere koyar kendimizi alt sıralara atarsak mutsuz oluruz.
Kitapta diyorki; Eğer siz özgür iradenizle bu sıralamayı düzgün yapmazsanız, bu kez Allah bunu kendi yapar. Tabiki bunu yaparken yanlış bir sırada düzenlediğiniz düzeni yıkarak işine başlıycaktır.

Kendi hayatımla özdeşleştirdiğim ve farkettiğim yanı ise;
Nişanlımı kendimden ön sıralara koyduğumdu.
Ve bu yüzdende o ne derse mutsuz oluyordum.
Allah hayatımı bir anda öyle bir sarstıki şimdi anladım ve taşlar yerine oturdu.
Meğer ben kendimi ön sıralara koymayı unutmuşum. :)

ne güzel fark etmişsin işte olumlamalarda da böyle olması lazım.olduğu zaman ki duyguyu hissetmek lazım o istediğinizi yaşamak lazım işte burayı oturttuğunuz anda bu mekanizma çalışıyor

olduğu zamanki duyguyu hissetmekte üstüme yok canım
yeterki o an havamda olayım
mekanizmayı çalıştırmaya devam

sm793 harikasın, bunu bil. Ve devam et.
Çok güzel bir karar almışsın. :))
Kısa sürede siparişlerini alacaksın emin ol.

teşekkürler canım
evren beni her zaman duyuyor ve bana hep güzel şeyler gönderiyor

canım çok güzel paylaşım oldu
kendimizi sevmekten bahsederken buydu işte sebeblerinden birtanesi...

selamlar, yazdıklarınızı zevkle okudum ancak kafama takılan bişey var. bu sabah evrenden torpilim var kitabını bitirdim diğerlerinide almak istiyorum hosuma gitti ama aklım karıstı bıraz. sanırım arkadaslarımında oyle şeylere inanma, benim cok yürekten istedğim seyler oldu ama hıcbırı gerceklesmedı, hayırlısı diye bişey var falan gibi seyler söylemesi yuzunden de bıraz asağı çekildim.. her neyse ben bu egzersızlerı yapmak ıstıyorum ama istediğim şeyi sanki evren verecekmiş gibi anlatıyo o zaman Allah ı nereye koyuyuo. ben bu gune kadar ne istediyusem Allah tan istedim şimdi evrenden istemek garip geliyo ya da ben olayı yanlış mı kavradım. işyerinde okumaya çalıstıgım ıcın cok sındıremedım tekrar okumayıda dusunuyorum. fikirlerinizle aydınlatırsanız cok sevınırım :) :)

Allah'tan istemeye devam et canım...
Uygun zamanda olucaktır isteklerin.

az öncede yazdım ama siz aykut oğutu baya takip ediyorsunuz sanırım bende ilk kitabını yeni okudum ama aklım karıştı evren den mi istiyoruz biz hep Allah tan istemeye alıştk şimdi egzersizlerle evrene dikte edin, bırakın evren işini yapsın falan vs seklınde durumlar var kafam karısıtı.. bu egzersız ve isteme olayını biraz açıklayabilir misiniz

lacri malesef okuduğunuz kitaba geniş açıdan bir yaklaşımla bakamamışsınız.
O size orada evren demiş ama bu Allah'ı inkar anlamına gelmiyor.
Evren de Allah'ın yaratımıdır. Kitapta da bahsi geçiyor diye hatırlıyorum. O evren demiş, sen Allah de, bir başkası hava desin, öteki doğa.. Fark etmez ki. Önemli olan buradaki sistemi anlayabilmiş olmak.
Sonra inanç sisteminiz neyse ona uyarlayıp uygulayacaksınız hayatınıza.
Hem kendinize,hem Allah'a inanıp, dualarla destekleyebilirsiniz arzuladığınız her şeyi.
Allah da demiyor mu isteyin, yürekten, inanarak diye. Aykut Oğut da aynı şeyi diyor ama o evreni kokuyor ortaya. Fark bu.
Bunu şekillendirip kendinize göre biçmek size kalmış. Bu kitap bir kalıp değil ki, kurallar silsilesi de değil.
Keskin hatlar da yok. Kafayı karıştıracak bir şey de yok. Sadece yol gösteriyor.
Yorumlamak lazım kendimize göre ki fayda alalım.

bunların ve arkadaşlarınızın eksikleri ne biliyormusunuz? araştırmamak... Evrende enerji diye birşey var herşey enerjiden ibaret biz bile doknduğumuz gördüğümüz göremediğimiz herşey enerji adam bundan bahsediyor..
Şimdi işin dini boyutuna gelince adam şükredin diyor siz kime şükredersiniz? Allah'a değilmi?
aykut oğut'un bir röportajını okudum beni Allahsız ilan ettiler ama hepsinden daha çok inançlıyım demişti..Çünkü tek yönlü bakılıyor aa bu saçma dine uygun değil bilmem ne diyor.. hayırsız hayırlı işe dediği birşey yok zaten adam olmazsa bağımlılığınız dan kurtulun diyor bir hadistede Allah sizden daha kıskançtır siz eğer birşeye tapar derece istersen Allah sana onu vermez çünkü tek Taptığın bağımlılığın Allah olmalıdır diyor..
kendi kafanızda bütünleştirerek araştırarak öğrenirseniz zaten kavrarsınız...
bir hadiste de Allahı hakkıyla tanısaydınız dualarınızla dağları yerinden oynatırdınız diyor bu ne demek Allah'a dua edip ona güvenmeyi öğrendiğin zaman duaların kabul olacak nasıl neden diye kaygıya düşmeden! Yaratıcı olan herşeyi yaratan Allah senin istediğini mi yapamayacak...
incil de okuyorum kuranda kuantum da çekim yasasıda aslında hepsi aynı mantık sadece araştırmakla anlarsınız..bir kitabı okuyunca onu kendinizle bütünleştirip düşüncelerinizi birleştirmeniz önemli olan...
çok saçma buluyorum ben böyle çekim yasasını falan din dışı bulanmasına oturup kuranın türkçe mealini hadisleri veya diğer din kitapları incil vs okunduğu zaman hepsinde ortak bir konu var zaten bulursunuz...

bir hadiste de'ayakkabı bacığınıza kadar Allahtan isteyin' diyor. ne demek bu herşeyi Allah'tan isteyeceğiz nasıl enerjimizle enerji nerede var evrende...

ve Aykut oğut'u dikkatli okuduysanız herkesin kendi doğruları olmasından bahseder bunun için çevrenin ne dediği değil senin ne dediğin önemli..

yazdıklarınız çok hoşuma gitti. bu kitabı kesinlikle okuycam bende:) kk yı seviyorum her gün yeni bişeyler öğreniyorum sizden:) bu konuya bayıldım ayrıca:)

canım çk güzel anlatmışsın herşeyi...
ben de yabancı kaynaklardan okurken uyarlıyorum
teferruata takılmadan işin özünü anlamak aslında önemli olan
o doğa der, evren der biz Allah deriz ya da kim neye inanıyorsa onu der
herkes kendine uyarlamalı zaten

İyi, güzelde peki babamın düşüncesini nasıl değiştireceğim?
Nasıl kabul edecek sevdiğimle evlenmemizi?
Nasıl? Nasıl?

Nasıl? Nasıl?
öncelikle olumlu düşünmeyi isteklerini gerçekleştirsin diye benimsemiyorsun maksadın mutlu olmak
hayatta her istediğimiz doğru zamanda doğru mekanda doğru koşullarda gerçekleşir
şimdi demek ki zamana ihtiyacınız var, sabret, olumlu düşün, kararlı ol ama babanı da üzme
eminim sizin birbirinize olan sevginzi görüp o da yumuşayacaktır

zaten adam ortak dil kullandığı için evren dediğini katıldığı programlarda anlatıyor. herkes ne isterse onu ders ister şükürler olsun der ister teşekkür ederim der ister başka bişey der inancına göre diyor

Nasıl? Nasıl?

babanın düşüncesini değiştiremezsin.bu bir kimse kimsenin düşüncesini değiştiremez öyle birşey yok!..
ama enerjinizi yükselttiğiniz andan itibaren onu enerjinizle etkilersiniz
böyle olumsuz düşünmeye devam edersenizde o hiç olmaz.

''Niyet etmek bir güçtür ve her şey, herkes bu evrendeki güce bağlıdır.”

Hepsi sizin ellerinizde, hayallerinizi gerçeğe dönüştürün. Hedeflerinizi yazın. Göreceksiniz niyetleriniz ve dilekleriniz bir bir gerçek olacak.Bu konuda hayatının yarısını geçirmiş biri olarak bu metodun işe nasıl yaradığını bir kaç tecrübemle açıklayayım.Bundan dört sene önce her anlamda dibe vurmuş bir durumdaydım. Evet işim vardı ancak yeterince para biriktiremiyor günü gecirecek kadar kazanıyordum, hayatımdaki insan ile uyumsuzluklar yaşıyordum, düzenli bir hayata sahip değildim. Bir evim bile yoktu kardeşimde ya da arkadaşlarımda kalıyordum. Sonra bir kitap okudum, bu kitapta hayatıma girmesini istediğim şeyleri bir bir listelemekten varsa fotoğraflarla zenginleştirerek bir kolaj yapmaktan bahsediyordu. Bende bunu uygulamaya karar verdim. Erkek kardeşimde o sıralar kariyerinde köklü bir değişiklik yapmıştı ve yeni işi pek yolunda gitmiyordu. İkimiz bu kitaptaki metodu uyguladık. Kendimize birer defter hazırladık. Niyetlerimizi ve hedeflerimizi yazdık. Erkek kardeşim kameramandı ve klip ve reklam çekmek istiyordu. Defterine kendi dallarında isim olmuş ünlü isimlere klip çekmek istediğini yazmıştı. Hedeflerinin ikinci sırasında ise kendine ait bir yelkenli tekne almak vardı. Kardeşim bu mektubu nisan ayında yazmıştı. Temmuz ayında Mustafa Sandal ve Athena'ya klip çekmişti. Ve ikinci el altı metrelik bir yelkenli almıştı.Şu anda pek çok reklam çekiyor. Bense büyük pencereleri yeşil ormanlara bakan bir evde oturmak istediğimi yazmıştım. Bundan yedi ay sonra büyük beyaz pencereleri sık ormalığa bakan Kemer Country'deki evime taşındım.Ayda yirmi bin dolar para kazanıyordum. İlişkim dışında her şey yolunda idi. Biraz bocalasam da ben defterime niyetlerimi yazmaktan vazgeçmedim. Dergilerden beğendiğim resimleri keserek şablonlar yaptım. Ben niyetimi koyduğum ve bu yönde kendimi geliştirmek üzere yola çıktığım için frekansımda değişmeler başladı ve partnerimle ayrıldık. İki bin üç senesinin sonunda defterime nasıl bir ilişki ve nasıl bir sevgili istediğimi yazdım. Fizik yapısını, hayat tarzını, kişilik özelliklerini ve zevklerini, ilişkimizin nasıl olacağının tüm detaylarını tek tek düşündüm. aynı restoranda yemek siparişi verir gibi sadece bir farkla ''Sadece İstediklerimi Yazdım''. Bundan sekiz ay sonra hayat eşimle tanıştım. Kendisi tam benim tarif ettiğim özelliklerde idi. Kemer'deki evimden eşimin evine yerleştim. Bu eve girer girmez çok garip bir hisse kapılmıştım ancak ne olduğunu bir türlü kestirememiştim. Ta ki niyet defterimi tekrar açana kadar. Eşimle beraber otuduğumuz ev benim resmini keserek defterime niyet ederek koyduğum evin aynısı idi. İşte hedeflerimizin hayatımızdaki ' Çekim Yasasının' temelini oluşturduğuna ilişkin bir kaç örnek verdim size.

''Neye odaklanırsak onu çekeriz'' sözü çekim yasasının temel sözüdür.Ve hayatımızda başımıza gelen her şeyin sorumluluğunu almamızı sağlar.

-ALINTI-

Hikaye bu ya, adam Tanrı’ya sormuş: “Tanrım, dileklerim nasıl gerçekleşecek, lütfen bana bir yol göster.” Tanrı yanıtlamış, “İçinde bir posta kutusu düşün ve dileğini beyaz bir kağıda yazıp, o posta kutusuna at. O kağıt bana ulaşacaktır, ben de dileğini gerçekleştirmen için sana yardımcı olacağım. Ama sakın bunun nasıl olacağını düşünme, o kısmını bana bırak…” İşte meşhur “sır” budur. Ne istiyorsanız dileyip, bir “içsel” beyaz kağıda yazıp, evrene yollayın. Ama “Nasıl olacak?” kısmına takılmayın, bırakın evren onu halletsin en uygun haliyle. Bunu yıllarca çevremdeki herkese anlattım, ama benden başka dinleyen pek olmadı, çünkü inanmadılar bu söylediğime. Zihinlerimiz “nasıl olacak yahu?” sorusuna o kadar kurulu ki, dileğimizin olacağı varsa da engel oluyoruz. Mesela PC’nizde Photoshop ikonuna tıkladığınızda, program bir süre sonra açılır değil mi? Peki üstüste aynı ikona tıklarsanız ne olur? Sistem, programı üst üste açmaya çalıştığından kilitlenir ve reset atılmadan da çalışmaz hale gelir. Ya da bir restorana gidip, siparişinizi verdiğinizde ne yaparsınız? Yemek gelene kadar arkadaşınızla sohbet edersiniz, tuzluklarla oynarsınız, gazete okursunuz veya etrafı izlersiniz… Ama şunu söyler misiniz? Arkadaşlar yahu sipariş verdik, ama gelecek mi? Ya gelmezse? Ya aç kalırsak? En iyisi ben gidip bir şefin başına dikileyim bir ya da şu sıska garsonu sıkıştırayım. Bunları yaparsanız ne olur? Restoranın kapısına “kibarca” konursunuz. İşte “nasıl olacak?” sorusuna takıldığımızda da, evrensel işleyişe yaptığımız aynen budur. Endişe ve korkularımızla her şeyi manipüle etmeye çalışır ve eninde sonunda da yüzümüze gözümüze bulaştırırız. Ama akıllanmaz, daha da hırsla saldırırız zihnimizde “nasıl olacak?” takıntısıyla… Ezelden ebede varolan evrensel sistemde bir mikron kadar bile yer kaplamayan bizler, o sonsuz evrenden daha iyi biliyoruzdur çünkü neyin nasıl olup, nasıl olamayacağını ve ona işini öğretmeye kalkarız. Halbuki karşımızda “dile benden ne dilersen” diyen bir sistem var. (Her ne kadar biz buna –kendimizi değer bulmadığımız için- inanmasak da.) Dilediğiniz her şey, ama her şey gerçekleşiyor, amma velakin tam da olması gereken zamanda.

(Bu örnek, Aykut Öğüt’ün “Evrenden Torpilim Var” kitabından alıntıdır.)

Bugün evrene aşk siparişimi verdim. :))))
İnşallah hayırlısıyla siparişime kısa zamanda karşılık gelir. :))))))

Hayatınızda neyin olmasını istiyorsanız, ona inanarak olumlama yapacaksınız.
Her şey bizim elimizde. Evrendeki her şeyi beyin gücüyle elde ediyoruz.
Hayatımızdaki her şeyi beynimizle yönetiyoruz.
Dolayısıyla evrene siparişimizi vereceğiz ve istediğimizin gerçekleşmesi için tüm kalbimizle inanacağız.
Siz kendinize değer verirseniz, her şeye layık olduğunuza inanırsanız, bunun gerçekleşmemesi için bir sebep yoktur!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…