Hayatınızı Değiştirecek Aşk Olumlaması

Bak o da önemli bir nokta. Bir şeyi isterken her detayı belirtmek lazım.
Yoksa kafana göktaşı düşmüş gibi çarpılıyorsun. Evet tam da istediğin şey geliyor ama devamı nerde ?
Yok. Çünkü kafanda kurmamıştın. Bu yüzden dikkatli istemek lazım. :KK1::KK1:

Bakalım ben tam anlamıyla isteyebilmiş miyim ... Bir süre sonra belli olacak. :KK31:
ya o aralar gerçekten işin komedisindeydik ama işte bşeyler oldu gene:KK1:
senin için de hayırlısı olsun bakalım nolcak:44:

Aiiyy çok tatlıdır kesin. :)) Tamam kolay gelsin sana. :KK70:

valla tatlılığı olmasa hiç çekilmez uyuku gözlerinden akıyo direniyo resmen çok yaramaz çok :KK70: pepe izliyoruz aman allahım :KK70: çişimiz tuvalete kakamız tuvalete artık kimse yapmıycak poposundaki beze :KK70: ezberledim pepenin şarkılarını

kızlar ablamın 2yaşında kızı var ablamın işi var bize bıraktı uyutmaya çalışıyorum katılıcağım size :KK70: şuanda hem onu sallıyorum hem yazıyorum harikayım :KK1::emir_bebek:

aferin sanaaaaaa:KK9:harikasın süper teyze seniiii:KK1:
o kuzucuğu da öp bnm için olur mu teyzesiiii yerim ben onuuuuuu:KK19:

ya o aralar gerçekten işin komedisindeydik ama işte bşeyler oldu gene:KK1:
senin için de hayırlısı olsun bakalım nolcak:44:

:)) İşin komedisi bile olsa, takılsan bile bir şeye odaklandın diye hemen siparişin geliyor.
Güzel bir örnek. :)
Bi de sadece gırgırına düşünüp üstünde durmayınca şüphe de olmaz insanın içinde, o sebeple çabuk sonuç vermiştir. :)
Bu arada hastane de mi çalışıyorsun sen ? Hastane ortamını iyi bilirim dedin de, merak ettim.

Tamam buldun nedenleri işte. Kendini geliştirmeyi dene o zaman.
Laf sokar gibi demeleri hoş olmamış ama boşver. Ortada büyük bir balık varsa bunlar sindirilebilir.
Ama bence bir şeyler yap. Onlar için değil, kendin için. Güçlü ve çalışkan olmak güzeldir. :KK31:[/COLOR][/I][/B][/QUOTE]

yüksek lisansı bitirdim 2 yıl önce ama çalışmıyorum canım.
Nişanlım dükkan açıcak ona yardımcı olurum diye düşündüm.
ev işi falan da sevmiyorum pek ama misafir gelince hizmet etmeyi severim.

valla tatlılığı olmasa hiç çekilmez uyuku gözlerinden akıyo direniyo resmen çok yaramaz çok :KK70: pepe izliyoruz aman allahım :KK70: çişimiz tuvalete kakamız tuvalete artık kimse yapmıycak poposundaki beze :KK70: ezberledim pepenin şarkılarını

:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
sen onun suyuna git hiç yaramaz olmaz:KK1:

:)) İşin komedisi bile olsa, takılsan bile bir şeye odaklandın diye hemen siparişin geliyor.
Güzel bir örnek. :)
Bi de sadece gırgırına düşünüp üstünde durmayınca şüphe de olmaz insanın içinde, o sebeple çabuk sonuç vermiştir. :)
Bu arada hastane de mi çalışıyorsun sen ? Hastane ortamını iyi bilirim dedin de, merak ettim.
aynen sorma:KK1: nedeni niçini düşünmeden olunca sipariş hazır oluyor heral:KK1:
hastane ortamını iyi bilirim çocukluğumda hastalandım hala ara ara rutin kontrollerim oluyor yani çalışmıyorum ama memurluk için hastanede çalışabilmek adına memur kadrosu çok yazdım dileklerim arasında yani:KK1: dr olmayı da çok istemiştim ama hasta oldum naparsın hayat...
yani hani olumsuz gibi yazdığım şeyler artık yılların birikimi...yine de şükür iyiyim şu an...:KK16::KK16::KK16:

uyuttum sonunda ve sizinle birşey paylaşmak istiyorum hemen

İÇİMDEN BİR SES DİYOR Kİ;

Her insanın öz-disiplini öğrenmesi gerekir
İnasan yaşamında bunu ne kadar erken öğrenilirse,
öğrenmesi ve uygulaması o kadar kolay olur.
Başlangıçta öz-disiplin gerçekten büyük bir çaba gerektirir.
Çünkü alt-benliğinin kendini güvende hissetmek için oluşturduğu,
bilinçaltı kalıplarını değiştirmek zorlayıcı olabilir.
Alışkanlıkların, Bağımlılıkların olabilir
Bu yüzden Bilinçaltının istemediği, ittiği şeyleri yapman gerekebilir.
ÖNCELİKLE Kendine `HAYIR’ demeyi öğrenmen gerekir
Ancak, SEN kendinle ilgili ne kadar KARARLI olursan HUZUR da
DEĞİŞİM de o kadar çabuk gelir.

Ara sıra kendini ele alıp nerelerde ZAYIF olduğunu,
Nerelerde kendine göz yumduğunu bakıp görmen iyi olur.
Bu, kendine karşı çok dürüst olman,
Bundan vazgeçmek için,
Kendine, bahaneler bulmaman gerektiği anlamına geliyor.
Hatta sana, değişim gerektiğini hissettiğin herşeyini oturup yazman gerekir ki;
Onlar herzaman gözünün önünde olsun.
YALNIZCA bunları YAZMAK bile sana yardımcı olabilir.
YAZDIKTAN sonra da onlarla ilgili birşeyler yapmalısın.
Eğer belli zayıflıklarını atmakta kendini yetersiz
hissediyorsan,
Ben senden Bunu kendi başına yapmanı istemiyorum.
Ben sana yardım etmek için daima buradayım.
Neden Bunu benden istemyesin ki?
Ne kadar küçük olursa olsun ilk adımı isteyerek at.
İyileşmeyi ve öğrenmeyi tüm içtenliğinle iste, MUCİZELER mutlaka gercekleşecektir.

KENDİNLE BARIŞ, DÜNYA SENİNLE BARIŞMAYA HAZIRDIR

(Alıntı-Cavit Çağ)​

Anladım. Hayırlısı olsun o zaman. :KK31:

aynen sorma:KK1: nedeni niçini düşünmeden olunca sipariş hazır oluyor heral:KK1:
hastane ortamını iyi bilirim çocukluğumda hastalandım hala ara ara rutin kontrollerim oluyor yani çalışmıyorum ama memurluk için hastanede çalışabilmek adına memur kadrosu çok yazdım dileklerim arasında yani:KK1: dr olmayı da çok istemiştim ama hasta oldum naparsın hayat...
yani hani olumsuz gibi yazdığım şeyler artık yılların birikimi...yine de şükür iyiyim şu an...:KK16::KK16::KK16:

Evet fark ettim. Sende bir birikim var. Ahlanma, vahlanma durumu var sanki hafiften ama birkaç sayfa önceki lily gitti, mutlu lily geldi. Hemen geliştin ve değiştin. :))) :nazar:

Artık istemiştim ama...diye başlayan cümlelerimizi geride bırakıyoruz. Bundan sonrasına odaklanıyoruz. Daha da güzel şeyleri çekiyoruz. O olmadı başkası olur nolcak.

Hep iyi ol inşallah. :KK16:

çok tatlı yersin valla :) ama az oyna yaramazlığını gör erkek çocuğu gibi resmen arkana bakmadan kaçarsın öpücem tamam :)
yerim tabiii maşallah Allah bağışlasn:nazar::emir_bebek::KK16:

cnm çalışmıyorsun ya göze batıyordur bir de eğer ki nişanlının eğitim seviyesi senden düşükse, bunu dert ediyor olabiliyorlar ve üste çıkma davranışları sergileyip aşağılamaya çalışma da bunun yansıması olabiliyor, bu psikolojiyi o bilinç altında hissediyor ve istem dışı seni ezmeye çalışıyor olabilirler

bugün bilinçli sevmek kitabında diiyordu ki;
mutlu olunca hemen kaygılanmaya başlarız işte ya mutluluğumuz bozulursa ya şu olursa ya bu olursa diye ve kendimizi mutsuz edicek tartışmalar , olaylar yaratırız diyordu.
Benimkide dün öyle oldu sanırım.

uyuttum sonunda ve sizinle birşey paylaşmak istiyorum hemen

İÇİMDEN BİR SES DİYOR Kİ;

Her insanın öz-disiplini öğrenmesi gerekir
İnasan yaşamında bunu ne kadar erken öğrenilirse,
öğrenmesi ve uygulaması o kadar kolay olur.
Başlangıçta öz-disiplin gerçekten büyük bir çaba gerektirir.
Çünkü alt-benliğinin kendini güvende hissetmek için oluşturduğu,
bilinçaltı kalıplarını değiştirmek zorlayıcı olabilir.
Alışkanlıkların, Bağımlılıkların olabilir
Bu yüzden Bilinçaltının istemediği, ittiği şeyleri yapman gerekebilir.
ÖNCELİKLE Kendine `HAYIR’ demeyi öğrenmen gerekir
Ancak, SEN kendinle ilgili ne kadar KARARLI olursan HUZUR da
DEĞİŞİM de o kadar çabuk gelir.

Ara sıra kendini ele alıp nerelerde ZAYIF olduğunu,
Nerelerde kendine göz yumduğunu bakıp görmen iyi olur.
Bu, kendine karşı çok dürüst olman,

Bundan vazgeçmek için,
Kendine, bahaneler bulmaman gerektiği anlamına geliyor.
Hatta sana, değişim gerektiğini hissettiğin herşeyini oturup yazman gerekir ki;
Onlar herzaman gözünün önünde olsun.
YALNIZCA bunları YAZMAK bile sana yardımcı olabilir.
YAZDIKTAN sonra da onlarla ilgili birşeyler yapmalısın.
Eğer belli zayıflıklarını atmakta kendini yetersiz
hissediyorsan,
Ben senden Bunu kendi başına yapmanı istemiyorum.
Ben sana yardım etmek için daima buradayım.
Neden Bunu benden istemyesin ki?
Ne kadar küçük olursa olsun ilk adımı isteyerek at.
İyileşmeyi ve öğrenmeyi tüm içtenliğinle iste, MUCİZELER mutlaka gercekleşecektir.

KENDİNLE BARIŞ, DÜNYA SENİNLE BARIŞMAYA HAZIRDIR

(Alıntı-Cavit Çağ)​

Çok güzel bir yazı. Kendine karşı dürüst olmak, eksiklerini görmek ve bu eksiklikleri gidermek için çabalayıp kendini geliştirmek ne kadar harikadır. :))

Ben mesela siyaset konusunda çok eksik bir insanım. İlgimi çekmiyor o meseleler. :KK14:
Ama araştırmalara başladım yine de. Yavaş yavaş merak da uyandı içimde.
Bu konuda kendimi tamamlamak istiyorum. Daha bir sürü şey örnek verilebilir ...

Kızlar kızlar gelem mi yanağızdan öpem mi ehehee:KK9: bende gelcem aranıza banene :63::63::63:

Hoşgeldin. Biz de seni öperiz. :KK49:

cnm çalışmıyorsun ya göze batıyordur bir de eğer ki nişanlının eğitim seviyesi senden düşükse, bunu dert ediyor olabiliyorlar ve üste çıkma davranışları sergileyip aşağılamaya çalışma da bunun yansıması olabiliyor, bu psikolojiyi o bilinç altında hissediyor ve istem dışı seni ezmeye çalışıyor olabilirler

[/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE]

evet o açık öğretim mezunu canım. belki bir dönem ondan yaptı. ama ben söyleyince artık karışmıyor.
bugün de dedi ne istiyorsan onu yap diye.
bİR DE dediki bugün ben hep senden özür diliyor ben hep arıyorum. bugün hatanı anlaman için aramak istemedim dedi.

bugün bilinçli sevmek kitabında diiyordu ki;
mutlu olunca hemen kaygılanmaya başlarız işte ya mutluluğumuz bozulursa ya şu olursa ya bu olursa diye ve kendimizi mutsuz edicek tartışmalar , olaylar yaratırız diyordu.
Benimkide dün öyle oldu sanırım.

peki kavga ettiğinizi kuruyomusun kafanda kavga etsen şu olur bu olur diye düşünüyomusun eğer evet ise.sen çağrıyosun kavgayı

Evet fark ettim. Sende bir birikim var. Ahlanma, vahlanma durumu var sanki hafiften ama birkaç sayfa önceki lily gitti, mutlu lily geldi. Hemen geliştin ve değiştin. :))) :nazar:

Artık istemiştim ama...diye başlayan cümlelerimizi geride bırakıyoruz. Bundan sonrasına odaklanıyoruz. Daha da güzel şeyleri çekiyoruz. O olmadı başkası olur nolcak.

Hep iyi ol inşallah. :KK16:
evet cnm hani alışkanlık diye yazmıştım ya birkaç sayfa öncesinde... alışkanlıklar unutulmaz kolay kolay hele ki benm gibi kurallarla yaşamak zorundaysan bir zmaan sonra kişiliğinin birer parçası oluveriyorlar
aslında şu anki psikolojim iyi daha gelişmek ve değişmek için zaman lazım
ha yazdıklarım da sadece eskiye dairdi, bundan sonrası farklı olacak inşallah, daha iyiyim yoksa ahlanma vahlanmadan pek hoşlanmam pozitif olmasam bugunlere gelemez bu kadar iyi olamazdım şükür iyiyim:KK16:

Çok güzel bir yazı. Kendine karşı dürüst olmak, eksiklerini görmek ve bu eksiklikleri gidermek için çabalayıp kendini geliştirmek ne kadar harikadır. :))

Ben mesela siyaset konusunda çok eksik bir insanım. İlgimi çekmiyor o meseleler. :KK14:
Ama araştırmalara başladım yine de. Yavaş yavaş merak da uyandı içimde.
Bu konuda kendimi tamamlamak istiyorum. Daha bir sürü şey örnek verilebilir ...

Hoşgeldin. Biz de seni öperiz. :KK49:

benimde özdisiplinle alakalı sorunum var :) onunla başlıyorum geliştirmeye :)

X