Hayatımın en zor kararı..boşanma

Onunla polemik yaşamaya hakkimi savunmaya ben o kadar alışmışım mi artık bizim aramizdaki dil bu olmuş kavga kaos bana daha kolay geliyo.anlayisli olmasi kafamı karistiriyo ve ne yapacağımı bilemiyorum hırgürle ayrılmayı tabi ki tercih etmezdim ama vicdan da çok ağır bi yük sanırım bu kez onun hayatını onun travmalarini onun çocukluğunu değil kendimi tercih edeceğim.

Sanırım burnumu tutup bu suya ağlayacağım çünkü bunu yapmazsam ilerde keşke yapsaydım diyeceğim kesin.insan bir ömrü geçireceği insana 16yasinda karar veremez.evet o da çocuktu ama hesap kitap yaptı.hesapsiz kitapsız olan bendim.taktiksiz dümdüz inanan seven bendim.kurban rolü mü oynuyorum diye bazen kendimden de süphe duyuyorum.ama zaten mutlu olsaydım ayrılık fikri gelmezdi aklıma dimi.tum bunları açıp tekrar okumak için yazıyorum kararım yeniden değişmesin diye.

sorunuzun cevabı evet ayrılmalısınız. İçimden geçen düşünce çok zor bir hayatınız olmuş sizi can-ı gönülden kutluyorum bu kadar sağlam kalabildiğiniz için.

Keş, uyuşturucu madde bağımlısı tecavüzcü adamla bile isteye evlenmişsiniz. Ben tecavüz diyorum siz manipüle deyin, sizin seçiminiz sizin kararınız. Kız kardeşiniz gelip size sevgilim ayrılmamamız için ilişikiye girmemiz gerekiyor dese ne olurdu tepkiniz? Tabi koş hemen yap der miydiniz? Demezdiniz değil mi, o an nedense mantık devreye girerdi. Romantik romantik kelimelerle süslemeyin durumunuzu. Yok o golü atamadım yok burnumu tutup havuza atlamadım...

Evlenmek yetmiyor hemen çocuk yapmışsınız. Onların ne günahı var? 5 ve 3 yaşındaki bebek denecek kadar küçük çocukları nasıl madde kullanan adamla aynı evde tutuyorsunuz? Meslek var, iş güç gelir var ama hala istismarcı adamdan kopulmuyor. Gram çocuklarınızı düşünüyor musunuz siz? İyileşirmiş ilaç tedavisi olmuşmuş. Düzelmemiş işte değil mi, var mıydı B planınız? Hala sanırım lı cümleler kuruyorsunuz. Süreci böyle romantik yaşayıp bizlerle paylaşacaksanız paylaşmayın. Her gün böyle ziyan olmuş masum çocukları okuya okuya dert oluyor içimize. Evde saklanmış uyuşturucuları bulup deneyen çocuklarınızı aşırı dozdan komada bulursanız suçu kocanıza atmayın. Çocuklarınızın başına gelen gelecek her şeyden suçlu siz olacaksınız çünkü onları korumak uzaklaştırmak imkanınız varken yapmamışsınız. Durun tahmin edeyim asla evinde ve çocuklarının önünde kullanmıyordur, çocuklarına çok iyi babadır çok düşkündür değil mi?

Gerçekten kötü şeyler yaşamışsınız, gençliğin ve manipüle edilmenin verdiği psikolojiyle kendinizi gittikçe en dipte bulmuşsunuz. Anladığım kadarıyla eşinizi iyileştirmek gibi bir talebiniz var buna vicdan yapıyorsunuz bu yüzden ayrılmak konusunda zorlanıyorsun. Eğer tek sebep buysa eşiniz kendisi terapi almak konusunda istekli olmadığı ve kalıplarını değişmediği müddetçe terapi ona iyi gelmeyecektir. Benim eşim de ataerkil bir kafa yapısına sahip ve bu terapi işlerine katı bakıyor ben de onu ikna etmeye çalışıyorum fakat ikna etsem de faydası olur mu bilmiyorum.

Selamlar,kızgınlığınızı anlayabiliyorum çocuklara karşı hassasiyetinize hak veriyorum hatta ama madde konusunda değil.sanırım yanlış anlaşıldım bizim tanıştığım ilk dönemde bıraktı madde kullanmayı.yani 12sene geçmiş üzerinden.ha tabi maddeye eğilimi var mıdır bu ihtimal tartışılır niyetim onu aklamak değil yanlış anlaşılmasın.ama lütfen gelecek yorumların daha isabetli yapılması açısında bu yanlış anlaşılmaya son verelim,eş kişisi şu an madde kullanmıyor.evde bulunması söz konusu bile değil.ama öfke patlamaları anı tepkileri çocuklara zarar veriyor mu veriyor burda hemfikiriz.onlara gelecek her zarar benim için tolere edilemez bu illa ki madde olmak zorunda değil.
Bunun dışında istismar konusunu romantize etmek gibi bi gayem de yok haşa sonuçlarının bana nasıl pahalıya patladığını da açık açık anlatmisim zaten,ama sizin de dediğiniz gibi aşırı korkunç olaylar bile benim gözümden manipülasyon gibi görünüyo olabilir bunun ayrımını yapmak için burdayım zaten.
Benim bakış açım sağlıklı diye bi iddiam yok
farklı gözlerden durumu görmek için burdayım

Hiç böyle bir son beklemiyordum. "Ne güzel" dedim, "manipüle edildiğini geç de olsa fark edip boşanmaya karar vermiş biri" benim yedi senem geçti böyle biriyle. 16 yaşımdan 23 yaşa kadar. Hayatımda geri gidip düzeltmek, erkenden ayrılmak istediğim bir tek yer orası. Neden bosanamadigini biliyorum çünkü hasta edilmissin manipülasyonla. Terapiye gitsen terapisti de aldatmaya çalışacaksın sırf "boşanmama yolu" ile ilgili şeyler söylesin diye. Hepsini kendimden biliyorum. Çift terapisine değil tek başına bu adamdan ayrılmak için gereken psikolojik sağlamlığa erişmek için terapiye gitmelisin. Devam edersen elli yaşında dönüp baktığında "kendi hayatımın katili olmuşum" diyeceksin. Yine kendimden biliyorum.

Finansal özgürlüğüm ve gelirim var boşanmaktan çekinmiyorum, demişiniz. İki tane minicik çocukla eşinizden ayrılsanız (ki ayrılacağınıza asla ihtimal vermiyorum) nasıl ayakta kalacaksınız ?

Mesleğinizi merak ettim.

Ev kiralarından haberiniz var mı ? Çocuklarınıza kim bakacak ?

Böylesine ataerkil yobaz şiddet uygulayan madde kullanan tecavüzcü bir adam sizin peşinizi bırakır mı ? Bu iğrenç adama niçin iki çocuk verdiniz genç yaşınızda ? hem de iki çocuk !!

Bakın boşanmış bir kadın olarak yazıyorum. Çocuksuz olduğum halde majör depresyon ve anksiyete ile mücadele ediyorum. Antidepresanlar en iyi dostum oldu. Siz iki çocukla baba evinde ?? Eski eşim boşandıktan sonra bile benimle görüşmek istedi ki sizin kocanız gibi deĝildi, anneci ve sorumsuzdu buna rağmen uzaklaştırma çıkardım. Çocuk olmadığı için hayatımdan silip attım. Sizin bağınız asla kopamayacak.

Yürek mi yediniz yahu iki tane küçük çocukla o adamı nasıl aynı evde bırakırsınız ?

Yazım diliniz çok kötü. İnanılmaz uzun ve gereksiz yazmışsınız. "yapio gelio" bu nedir ya?

Çocuklarınıza çok üzüldüm. Ziyan olacaklar.

Tedavi olması gereken sizsiniz.

Hayatımda eski kayınvalidem de dahil sizden daha antipatik bir insan görmedim.

Bencil, sorumsuz, yobazsınız. Çocuklarınızı sevmiyorsunuz. Seven anne çocuklarını bu berbat adamla aynı ortamda bulundurmaz uzaklaştırma kararı aldırırdı.

Hata yapma korkusu ?? Bacım hayatın bitmiş, 28 yaş, iki minicik çocuk, geçmişinde uyuşturucu kullanmış uyuşturucaya meyilli öfke kontrolü olmayan tecavüzcü bir adam..daha ne kadar hata yapacaksın ??

Boşanmak için tek sebep aldatılmak mı ?

Aldatılmaktan çok daha korkunç şeyler yaşamışsınız. Bu adamın aleti altından mı ki vazgeçemiyorsunuz ??

Çocuklarınız hayatını mahvetmeyin.

Siz çok kötü bir insansınız. Berbat ötesi bir annesiniz. Ballı sütler masallar ıvır zıvır romantiklik midem bulandı

ilk zamanlar madde bağımlısı olduğunu bildiğim halde merhamet ederek onu iyilestirmeye çalıştım benimsedim sevdim(

ben tanışmanın 4.senesinde hamile kalıyorum.apartopar evlenmek istiyor ama benim devam eden bi okulum var ünv. 2 sınıfım.gizli saklı da olsa bu çocuğu aldiriyorum

Madem bu kadar bilinçliyseniz neden korunmayı seçenek olarka görmesiniz. Kötü bir ilişki yaşarken iki kere hamile kalmışsınız yetmemiş evlenince peşinden 2. çocuğu yapmışsınız. Bence sizin derdiniz ayrılmak değil. Ayrılmak isteseniz çocuk yapmazdınız.

Teşekkür ederim bakış açınız ve yorumunuz için.uyuşturucu söz konusu değil dediğim gibi,tanıştığımız ilk dönemde benim ona acıyıp iyileştirme isteğimi dürten bi unsurdu sadece.12 sene önceki ilişkinin ilk aylarında yaşanip tedavi alinip kapanan bir konu.onunla konuşmaya baslamamdaki sürecten bahsettiğim için ona da değindim yoksa şuan konumuz benim ona karşı hala ebeveyn gibi hissetmemden dolayı hissettiğim baskı.uyusturucu kullanan bi bireyle evli kalayım mi çocuk büyüteyim mi diye mi sordum ben size Allah aşkına ya

Teşekkür ederim bakış açınız ve yorumunuz için.planlı gebelikler değildi ama nerden baksanız yanlış evet haklısınız

Teşekkür ederim bakış açınız ve yorumunuz için.planlı gebelikler değildi ama nerden baksanız yanlış evet haklısınız

birincide olabilir yaşınız küçükmüş diyelim de sonraları için önlem almalıydınız. Geçmiş gitmiş bundan sonrasına bakmak lazım artık.
bence bu adamdan boşanmalısınız

Şu yazınızdan benimde midem bulandı. Haddinizi bilin hanımefendi.

Çook teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaştığıniz için aynı şeyleri yaşamış olmamıza üzüldüm neyse ki kurtulmuşsunuz bundan sonrası bundan öncekinden güzel olur umarım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…