Hayatım boyunca beklediğim trajedi sonunda beni buldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şu anda bile bu kadar mutsuzsan, evlenince dert ettiğin bu günlerini ararsın emin ol. Hadsiz kendi annesine de anlatmış birde. Emin ol analı oğullu ömür boyu yüzüne vurur bu adiler. Bu adamla yuva kurulmaz, ailesinin içine girilmez hayatın kayar. Anneni dinleyeceksin. Önünde iki seçenek var.

-Anneni dinleyip sevgiden bi haber bu adamdan uzak duracaksın, en fazla 1 ay can sıkan olaylar yaşarsın sonrası güllük gülistan.

-Bu adamın tehditlerine boyun eğip, bir ay sıkıntı yerine yıllarını kaybedeceksin. O zaman kurtulman bu kadarda kolay olmayacak, hem yasal işlemler, hem toplum baskısı, belki birde çocuk...

Evlendikten sonra ayrılmak istesen sana iftira atmayacağı ne malum. Ömür boyu tehditlerine boyun mu eğeceksin.

Babana tam anlamıyla gerçeği söylemek zorunda değilsin ayrıca. Ayrılmak istiyorum bana iftira atmakla tehdit ediyor de gitsin. Babandan da "hatasıyla sevabıyla kız benim kızım" tavrı görürse o yelkenleri suya indirir. Eş olacak kişiye de "elinden geleni ardına koyma, sevdiği insanı iki koltuk için rezil edebilecek bir adama güvenip yuva kuramam" de engelle her yerden.

Ondan sonra neden kadınlar dürüst değil neden kızlık zarını diktiriyorlar.

Evet az evvel söylediklerimle çelişebilir ama sakın sakın bu adamla(!) evlenmeyin ona boyun eğmeyin. Anneniz babanıza söyleme niyetindeyse ve korkma diyorsa babanızın da çok çok büyük bir tepki vermeyeceğini hissettiği içindir. Sizin korkunuz bu kişiye güven veriyor o güveni vermeyin zor biliyorum ama bunu yapmayın.

Kolaylıklar diliyorum.
Kızların kızlık zarı diktirmesi böyle zihniyetteki manyak insanlarla evlenme gerçeğini değiştirmiyor. Evlenmeyin böyle insanlarla ya. Bakire değilse kabul etmeyen ya da "defolu maldı kabul ettim" zihniyetinde olan insanları asıl siz kabul etmeyin.

Annen kaç yıllık kocasını tanır ona göre söyler. Sakın karışma söylesin. Elden öğrenmesin annenden öğtensin. İki gün küser bir gün bağırır affeder. Her gün böyle dert çekme sançkın. O kaynana ve koca adayı akıllarınca kusurlu alıp tepesine binecekler. Ondan böyle yapıyorlar. Tekmeyi vur gitsin. Sakın sakın evlenme babanla konuş.

Doğrucu davut olmakla ilgisi yok. Tercih meselesi. Bana kalsa sizinki de bir tercih ve toplum bunu hakediyor. Konu sahibi çok fazla bunalıma girerse bu da bir tercih ve ayıp hiçbir yanı yok bana gore.
Ama yapabilirse birincisi her açıdan daha da rahat ettirecek konu sahibini.
Yani kabul etmek, sonra karsısına cıkan kişi ile mecbur konusır bu konuyu. Çünkü bu deli herif mutlaka ulaşıp söyler. Ama emin ol un gerçekten deger veren biri için bunlar sorun olmaz.
Kabusu ya yaşayıp bitirecek, ya da içinde bir vicdan azabı ve korkularla yaşayacak.
Bana inaninki bu konuda on yila gecse yuzune vurmayacak erkek yok.bir damarina basmaya bakar.artik dediginiz gibi toplum bunu hakediyor.ufacik bir sevme ufacik bir hata hayata mal oluyor.yazik konu sahibine simdi korkudan ne halde

Selam. Dünyam başıma yıkılmak üzereyken ben iş yerinde oturmuş patron aramadan önce buraya konu açıyorum. Hayatım basit senaryolu bir diziye döndü ve kendimi nasıl bu hale getirdim bilmiyorum. Sonum ne olacak onu da bilmiyorum. Olay şöyle ki sevdiğim beyefendiyle(!) bu sene nişanlandık. Uzun bir ayrılığın ardından bana sözler vermesi ve benim de bunları yemem üzerine bu yola girdik. Bizim temel sorunumuz benim bakire olmamam. Bunu ilk sevgili olduğumuz haftadan itibaren bilmesine ve böyle kabul etmesine rağmen bu konu hiç kapanmadı. Ben bile bile niye bu uçuruma yürüdüm nasıl bu kadar aptal oldum bilmiyorum. Bana uyguladığı psikolojik şiddet, beni sürekli aşağılaması ve sindirmesi. Yavaş yavaş öyle bir işledi ki beni ben dünyanın en kötü insanıyım gibi düşünür oldum. Başkasının başına gelse boyun eğmeseydin derdim. Ama ben eğdim çünkü öyle olmuyormuş. Neymiş bu psikolojik şiddet ki beni bu hale getirdi. Neyse. Senin gelinlik giymeye hakkın yokta denildi, düğün salonu için buldun da bunuyosun da denildi, her şeyi ailene söylerim onlar da bilinsin de denildi. Ben yuttum. Çünkü sindirilmiştim bir kere korkağın teki olmuştum. İyi günlerimiz de oluyordu tabii ama en ufak problemde bu konu tekrar gündem. Bırak beni diyorum seviyorum deyip bırakmıyor da. Neyse böyle böyle ben evlenmek istemiyorum ama söyleyemiyorum. Görümcem laf ediyor, kaynana dedikodu yapıyor ben sineye çekiyorum. Mahkum gibi dolanıyorum ortalıkta. Hal böyleyken eşya bakmaya gittik. Orada benim yılan beni bir soktu laflarıyla benim surat düştü. Sonra surat yapıyosun diye kızdı. Eşya bakıyorum ama beğenmiyorum istediğim gibi değil. Hiçbir şeyi beğenmiyorsun denildi. Benim ne istediğimi umursamıyorsun, gel beraber bakalım demiyorsun denildi. Neyse. Sonra ertesi gün aramız düzeldi. İkimiz gittik birlikte gezdik, beğendik. Pahalı olan hiçbir şeye saldırmadım bu arada kredi çekeceğiz eşyaya ve birlikte ödeyeceğiz. O gün gayet mutlu mesut geçti. Ertesi gün ailesiyle krediyi çektiler. Oradan da büyük çay kaşığına gittiler. Sonra hep birlikte mağazaya gitmişler. Beni aradı. Şöyle kombin yaptım ne dersin dedi. Dedim bensiz ne kombini ben beğenmedim. Almak zorunda değilsin fikir olsun diye dedi. İyi tamam. 2 saat sonra aradı ya o kombini alırsın ya da başka bir şey almam dedi. Millet seninle mi uğraşacak ben gezemem dedi. Biz onu beğendik fiyatta uygun al dedi. Sen dün beni avcunun içine aldığını sandın ama alamazsın dedi. Ailem yok diye dün mutluydun dedi. Ben de alamam dedim. Bitsin bu ilişki istemiyorum dedim. Neyse dün beni kv aradı. Oğlum hastalandı bu inat ne, seven her şeye katlanır dedi al o takımı dedi. Eşya değil mi ne önemi var benim gücüm ona yetiyor dedi. Ben de zaten o bütçede bir şey alacağım ama onları beğenmedim alamam dedim. Sen bilirsin ben başka alamam onları al dedi. Tatlı dille beni kandırmaya çalışıyor böyle. Kadın dediğin az alttan alır. Almazsa ya laf duyar ya dayak yer dedi. Sen alttan alacaksın dedi. Seven insan gider o eşyayı alır dedi. Yok hayır dedim kapattım. Annemi aramış kv. Annem de böyle şey mi olur kız beğenmeden eşya mı alınır demiş. Ne bu inat böyle olursa ben düğün falan yaptırmam demiş. Benim allahın belası nişanlım da bunu duyunca aramış annemi, sen düğün yaptırmazsın haa sen kızın kız oğlan kız mı sanıyosun, ben onu o haliyle kabul ettim siz de her şeyi kabul edeceksiniz demiş. Sonra aradı bana anlattı ben öldüm benim kanım çekildi. Dik başlılığının sonu bu dedi, boyun eğseydin söylemezdim dedi. Hakettiniz dedi. Ben korkudan titriyorum. Patron da maliyet raporu istiyor titreye titreye rapor hazılıyorum bir de tam ucuz komedi. En son bana dedi ki "ya annen sen ben konuşuruz bu aramızda kalır sen her şeyi kabul edersin evleniriz, ya da ben babana da söylerim". Ben eve nasıl gittim bilmiyorum. Annem doğru mu dedi. Doğru dedim anlattım. Annem anlayışlı davrandı. Cahillik gelir başına dedi. O nasıl biri ki seni kabul etti böyle dedi. Madem sevdi etti bunu niye geldi bana söyledi. Anne dedim hasta bu. Annem hayır dedi benim namusumu o mu temizleyecek dedi. Seviyorsan evlen ama ben onun yüzüne bakmam sen de mutlu olamazsın dedi. İstemiyorum dedim. Babana ben anlatırım her şeyi dedi. Babama anlatacaktı ben durdurdum. Babam ne yapar bilmiyorum. Şimdi bu baş belası beni aradı "ben kendi annemi de aradım. Seviyorsanız önemli değil evlenin dedi" dedi. Buna da şaşırdım annesi nasıl kabul etti? Şimdi beni sürekli arayıp tehdit ediyor babana söyleyeceğim diye. Annem korkma diyor ama elimde değil ben korkuyorum. Onun ailesi de öğrendi ya onlar arayıp babama söylerse? Annem ben söyleyeyim diyor. Bu hala sen susacaksın, boyun eğeceksin benimle evleneceksin diyor. Ben arada kaldım. Öyle hayatım kayıyor ben de bir sakinlik öyle bekliyorum. Ben ne yapayım? Burada belki ağır konuşanlar da olacak cahilliğime, aptallığıma. Sıkıntı değil söylenecek her şeyi ben de kendime söylüyorum. Ama bir akıl bir fikir bunlara çok ihtiyacım var.

Canım annen arkandaymis munasip bir lisanla anlatır annen senin hayatın söz konusu
Annen anlatsin sende nisanli na de ki "hiç durma anlat ben sen zahmet etme diye anlattım zaten "
Sonra da ayrıl bu insanla evlenmek=intihar etmek

Bu tip insanımsılara değil bir ömür, bir saat bile harcamayın.”Sinirlendiği için bir anda söyledi yoksa yapmaz”diye de düşünmeyin, belli ki sizi hep bu şekilde elinde tutmaya çalışacak özgüvensiz p...k. Mümkünse anneniz onlardan önce babanızla konuşup durumu anlatsın ve lütfen kendinizi bu adama mecbur hissetmeyin.

Bana inaninki bu konuda on yila gecse yuzune vurmayacak erkek yok.bir damarina basmaya bakar.artik dediginiz gibi toplum bunu hakediyor.ufacik bir sevme ufacik bir hata hayata mal oluyor.yazik konu sahibine simdi korkudan ne halde
tüm erkekleri tanıyor musunuz?

Ya bunu yapmayın Allah aşkına.
Tüm erkekler böyle rezi pislik değil. 10 yıldır sevgili 5.5 yıldır evliyiz bir gün olsun geçmişin lafı açılmadı. Ne sordu ne sorguladı. Ne kavgalar ne küslükler oldu asla olmadı.
Konu sahibi gün gelir sen de gerçekten sever, düzgün bir insanla tanışırsın. Her erkek böyle değil. Sakın hepsi başa vurur deme. Düzgün çok erkek de var. İyilerle karşılaşırsın umarım.
Bu ayıdan kurtul hemen

Oncelikle annenizin ellerinden öperim çok olgun bir kadın ve akıllı . Anneniz konuşsun babanızla ve ne şekilde olursa olsun bu adamla evlenmeyin şimdi 2 ağlar utanirsın belki ( ki niye utanasın ) ala geçer ailen destek belli hep sana sakın bu adama ailesine boyun ege gerekirse savcılığa giderim falan diye tehdit et ama evlenme yakma kendini . Herşey gönlünüzce olsun

Çok aklı başında birisiniz kendinizi bu hale nasıl soktunuz anlamadım. Sizin adınıza çok üzüldüm. Bugün bunu duyuran insan yarın bir gün ilişkinizdeki herleyi de anlatır herkese.sevmiyorsa ayrılsın ne demek kabul ettim ya tamam diyecekti konu kapatılacaktı yada ben buna olumsuz bakıyorum diyecekti ayıracaktınız yollarınızı. Gerçekten karakteri bozuk nişanlınızın. Belli ki psikolojisi de . Ailesinin dolduruşuna geliyor anladığım kadarı ile zaten sokma akıllı bir insanla yaşamak çok zor. Her zaman iki karakterli gibi olacak sizin de dengenizi bozacak . Lütfen izin vermeyin . Hiçbir şey için de geç kalmış değilsiniz hiçbir şeyi onaylamak zorunda da değilsiniz o adama hiç hiç mecbur değilsiniz yarın bit gün bir sürü hatalar yapar da ben seni böyle kabullendim (!) diyip sürekli sizden herşeye boyun eğmenizi ister. Babanız da öğrensin canım ama başkasından değil de annenizden öğrensin mesela. Ne demek sizi korkutarak kabul ettirmeye çalışmak ? Resmen şantaj yapıyor . Böyle bir insanla bir ömür geçer mi bırakın bir ömrü böyle biri gözümde insan bile sayılmaz kudurdum şu an sinirden . Kendinize yazık etmeyin

kesinlikle ama kesinlikle evlenme canım benim.. ileride neler yapmaz bu adam sana. ya sen kendine eş diye seçtiğin kadını namusunu nasıl tehdit olarak kullanırsın? annen haklı babanla uygunca konussun, ondan duyacağına sizden duysun

sizi öyle kabul etmiş öyle mi o kimmiş pardon????Lütfen sen kimsin kelimesini şu adiye bir kullanın bakalım nasıl gerçek karakteri ortaya çıkıyor.Kimin hakkı ya insanın yaşadığını yargılamak o kimmiş ki sizin namusunuzu temizliyor aklı sıra aklı kıt cahil beyinsiz vizyonsuz herif.Yaşınız kaç bilmiyorum ama siz kendinizi kimseye ezdirmeyin siz her ne olursa olsun değerli ve en iyisine layıksınız kimse bu hakkınızı gasp edemez..EVLENMEYİN bu adamla lütfen..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X