Hayatım alt üst olmuş durumda

Sizi öyle iyi anlıyorum ki … Allah gerçekten anne ile bagimli ilişkisi olan erkekten uzak etsin.
İnşallah bundan sonrası sizin için çok daha güzel olur

Normalde çok sağlıksız bir durum ama benim annem öyle hasta olsa bende giderdim sürekli.
Baştan böyle ise kadın keşke evlenmeseydi.
Çünkü bizim okulda bir öğretmen vardı onunda babası kansere yakalandi.
Hatta karısı tayin istedi vs adam babamı bırakıp gidemem dedi.
Kadın tayin alıp gitti sonra adamın babası vefat etti.
Adam da sonra eşinin peşine gitti.
Yani kanser artık son evreler yaşamın o durumda annesi ile olması çok normal.
Ama sizi de bir şekilde dengede tutması lazimdi.
Bence olay hastalıktan ziyade genel olarak size kendinizi değersiz hissettirmis sanırım.

Ben zaten gitmesine kesinlikle bir şey söylemiyodum ama benim babam da aynı şekilde hasta. Sen her gün gidersen ben her gün gidersem bizim aynı evde yaşamamızın bir anlamı yok diyordum çünkü bir türlü aile düzenimizi oturtamadık. Gitmediğimiz zamanlarda birbirimize vakit ayırsak yine tolere ederdim çünkü onu en iyi ben anlarım çok küçük yaşlarımdan beri babası hasta olan biri olarak. Ama aynı evde olduğumuzda da paylaşımımız yok ev arkadaşı gibiyiz sürekli telefonuyla ilgileniyor bana yeteri kadar vakit ayırmıyordu

annemle babam da mı boşanıyor dedin? yanlış anlamadıysam babanız hasta olmasına rağmen anneniz boşanacak... babanız boşanmadan sonra nerede yaşayacak o süreç nasıl olacak bence onu bi netleştirmek olsun işiniz. size ihtiyacı olacak mı yanında kim kalacak... evliliğinizi ve eşinizi sorgulamayı erteleyebilirsiniz bence, eğer boşanmak istiyorsa o açsın davayı siz de sadece babanızla olan durumu kontrol altına alın. kendinize odaklanın sorgulayan ve şikayet eden bırakın o olsun.

Kansermiş annesi ama yani bildiğim kadarıyla tedavisi olmayan genelde ölümle sonuçlanan bir hastalık.. buda onu etkiliyordur. 10 ay mı evli kaldınız? Başka neydi sorun 1 ay da uzun bir zaman aramadı mı hiç

Kansermiş annesi ama yani bildiğim kadarıyla tedavisi olmayan genelde ölümle sonuçlanan bir hastalık.. buda onu etkiliyordur. 10 ay mı evli kaldınız? Başka neydi sorun 1 ay da uzun bir zaman aramadı mı hiç
Başka birçok konu var ki. Beni anlamaması,dinlememesi,aramızdaki sohbetin sadece onunla ilgili olması. Sadece onun annesinin hastalığı,sadece onun ailesi,sadece onun küçüklüğünde yaşadığı sorunlar. Hep o. Çok nadirdir beni dinlediği sorduğu merak ettiği. Bunun açıklamasını da yaşadığın şeyler o kadar ağır ki dinlemeye cesaret edemiyorum diye bilmemeyi tercih ederdi mesela

Bu bir basarisizlik değil , duygularıniz çok normal. Yas sürecini yaşayın ve bu süreçte kendinizle ilgilenin. Anneniz babanız ayrı bireyler kendi hayatlarina kendileri baş ağrıtsın.

Ailesine bağımlı bir adam değişmez hastalık sağlık olsa bile…

Aşıktır seni kaybetmek istemiyordur işte o zaman değişir…

Doğru tabi insan mutsuzsa boşanmalı da kendimi düşününce.. ya da başka evli insanları.. ne bileyim gereksiz duygusallık yapıyorum galiba

Doğru zamanda yapılsaydı belki daha net anlaşılabilirdi bu evliliğin akıbeti. Bu şekilde sorumlu hissedilen durumlar hala güncelliğini korurken evliliğe odaklanamamışsınız. İki tarafta anlaşılmayı, öncelikli olmayı istemiş bu çok normal ama anormal olan ortada çevresel ve kişisel çok sorun varken acele edip evlenmiş olmanız. Bazı erkeklerde sidik yarıştırmak çok oluyor ama bu konuda yorumsuz kaldım çünkü işim içinde hastalık gibi durumlar var. Keşke eşinizde hatta sizde bireysel olarak psikolojik destek alsanız bişeyleri belki daha net görebilirdiniz. Bilmiyorum biraz bekleyebilirsiniz bence zaman verin evliliğinize derim. İkinizde sorunlarınızı çözüp sonra oturup konuşurdunuz.

Yaşadığımız sorunlar son zamanlarda yaşanan durumlar değil aslında benim aylardır haykırdığım,görülmek istediğim durumlar. O beni hiçbir zaman görmediği,üstüne ailemle ilgili canımın yandığını bildiği konularda bile değil yanımda olmak karşımda durup beni daha çok acıttığı için daha fazla zaman vermeyi hiç düşünmedim açıkçası. Çünkü değişmeyeceğini biliyorum tüm anlayışı hala daha benden bekliyor

Bazen üst üste gelir, zor yaşadıklarınız.
Ama sabır geçecek, ne geçmiyor ki.
Çocuğunuz yok, zararın neresinden dönersen kar.
Rabbim ferahlatsın, bundan sonra çok sevileceğiniz, huzurlu, saygı gördüğünüz bir yuvanız olur inş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…