Hayatı zehir edenler...

ahh be güzelim bugünleri inşallah tezz amanda atlatırsın ama şunu unutma bu günler çok kıymetli ve yaşadığın her dakikada bunları hatırlayıp üüzleceksin evlilik ilk ayları ve lahusa dönemi sorunları insanlarda kabuk bağlayan yaralar misali hiç atılmıyor canım okuduğum kadarıyla anneci öncede belirttim evlendikten sonra anneleri kıymete biniyor ailende geçer diye sana teselli ediyor yani onlarda arkanda değil...şimdi herşy eşinde bitiyor güzelim...bir şekilde kabullendirmeye bak annesinin hatalarını birebir görmesini sağla...

şunuda belirteyim bu ilk sen değilsin genelde tüm sorunlar aile yüzünden çıkıyor evlilikte...ki benimde evliliğimde eşimle hiç sorunum yokken hep kayınvalidem yüüznden oldu ve aslada unutamıyorum.....ama eşim bir şekilde şimdi ikimiz arasındak ayırımı yapabildi anlayacağın yolunu buldu hamd olsun alalha çok rahatım..inşallahs ende öyle olacaksın be güzelim...

[QUOTE=yade06;10033428]ahh be güzelim bugünleri inşallah tezz amanda atlatırsın ama şunu unutma bu günler çok kıymetli ve yaşadığın her dakikada bunları hatırlayıp üüzleceksin evlilik ilk ayları ve lahusa dönemi sorunları insanlarda kabuk bağlayan yaralar misali hiç atılmıyor canım okuduğum kadarıyla anneci öncede belirttim evlendikten sonra anneleri kıymete biniyor ailende geçer diye sana teselli ediyor yani onlarda arkanda değil...şimdi herşy eşinde bitiyor güzelim...bir şekilde kabullendirmeye bak annesinin hatalarını birebir görmesini sağla...

İşte sorunum burada.Hataları nasıl görmesini sağlayacağım? Şuan eşim tarafından mimlendim zaten, dediği şey bana, benim aileme soğuk duruyorsun,onlarla yapılacak olan bir plana katılmıyorsun,onlara gitmiyorsun (gitsem bile bir kaç gün yeterli gelmiyor eşime) oraya çıktığında misafir gibi duruyorsun gibi şeyler söylüyor.Yani eşim şuan bütün problemin benden kaynaklandığını düşünüyor.Eğer ben onlara bir adım gidersem onlarında bana geleceğini söylüyor.Taamm ben bunu biliyorum ve yaptımda ilk başlarda ama benim onlara attığım adımları onlar hemen kullanmaya başladılar.Aradaki seviyeyi koruyamayıp hadlerine düşmeyen işler yapıyor sözler söylüyorlar.Sonucuda bu işte, anlatıyorum sizlere

şunuda belirteyim bu ilk sen değilsin genelde tüm sorunlar aile yüzünden çıkıyor evlilikte...ki benimde evliliğimde eşimle hiç sorunum yokken hep kayınvalidem yüüznden oldu ve aslada unutamıyorum.....ama eşim bir şekilde şimdi ikimiz arasındak ayırımı yapabildi anlayacağın yolunu buldu hamd olsun alalha çok rahatım..inşallahs ende öyle olacaksın be güzelim...[/QUOTE]

kesin çocuklar ayrılmasın diye tapuyu ,çocuklarının üzerine yapmazlar:)

tabi canım sen evlat değilsin,senin anne
anne deü,l ,bana da baba değil demi..onlar istemez seni yanlarında

senin yapman gereken ne biliyomusun eşinin diğer kardeşine (erkek olana) hemen bi hatun bulup baş göz etmek olacak :))
şöyle kafa dengi birini bul ki birbirinizi kollayın 2 ye 1 olsunlar.. hem biraz seni unutsunlar hem biraz apartman dikme işi ertelenir.. :)) hem sen bu arada sıvışırsın oradan belki diğer eltini orada oturtmak için çıkmanızı kabul ederler.. sen çozuk için uygun bir yer yakında arıyoruz apartman yapılana kadar burda hasta olur de bahane et :)) onlarda yeni geline ev aramayalım buraya indirelim dibimize diye kabul ederler..
kıza da söylersin başından bak bunlar böyle böyleler (sen evden çıktıktan sonra) aklın varsa burda oturmayı kabul etme.. burnundan gelir.. sonra sen bana dememiştin deme dersin :))

tamam şimdi sana elti arayalım :)))

kesin çocuklar ayrılmasın diye tapuyu ,çocuklarının üzerine yapmazlar:)

İnan onlardan gelecek birşeye ihtiyacım yok.(bu arada, orta halli insanlarız.)
Ben kimseye güvenerek evlenmedim.Yada mantık evliliği de yapmadım ilk önce parasına bakayımda sonra evleneyim olayı olmadı. Eşimede diyorum Allah sağlık versin,çalışır yaparız.her istediğimizi belki kısa zamanda olmaz ama...

canım ne diyim...anlat herşeyi benim yaklaşımım böyle ve ailenden böyle tepki alıyorum..ben yapamıyorum de anlaşamıyoruz de...ailen tabikide onlarla olucaksın sahipleneceksin bişey diyemem ama bizde aile olduk bana karşıda sorumlulukların var ailene güvenip benimle evlenmedin de...ama ailenle benim aramdaki ayırımı yapmalısın nasıl onların dediklerini yapabiliyosan benimde yapmalısın

işine gelirse ....

Oda olmaz :bbo:
Şuan kayınvalidem 4. katta oturuyor.Hani ben eşime teklif sunmuştum oraya biz geçelim balkonu kapatıp çocuk odası yapalım diye onlarda kabul etmemişlerdi.Sebebi ise 4.kat son kat oranın üstüne çatı katı yapmak ve orada oturmak yeni gelen gelinide 4. katta oturtmak.(Bir tane daha kira vermesinler diye)Ben yine alt katta, eğer ben ordan çımak istiyorsamda yine kira olacak 3.kata geçebilirmişim. çocuk odası olarakta 14-15 m² olan salonu 2 ye bölererek yaparmışım.Bana çok çözümcü yaklaşıyorlar.Geçen gözüme 3+1 kiralık ev takıldı aynı mahallede kirasıda bizim şuanki verdiğimiz kiradan sadece 70 TL fazla :a015:

Eşim herşeyi görüyor, görmese bile güzellikle anlatmaya çalışıyorum.Ama annesine hayır diyemiyor.Yada biz böyle düşünüyoruz diye...Birgün diyecek ama umutluyum!
Mesela benim işim varmış yokmuş onun için önemli değil.Eğer onun aklında birşey varsa onun dediğinin olmasını istiyor ve benim ona göre hareket etmem gerektiğini düşünüyor.Eee bende ne yapıyorum, anne sen böyle düşünmüşün ama benim şu şu işim var diye söylüyorum.Sanki ben ona birşey dememişimde açıyor eşime telefon, sonrada eşim bana , sonrası malümm ...

sen en iyisi bir gün ipleri koparacaksın... gözünü karartıp eşine bu kez sen sinirleneceksin.. hep o mu sinirlenecek senin dünyada hakkın yok sanki.. gözünü karartıp fırçalayacaksın.. kendine güvenmediğini yüzüne vuracaksın.. kendisi ailesine kukla olabilir ama sana ip takıp oynatmaya hakkı yok canım.. aaa sinirlendim şimdi annesi seni oğluna şikayet ediyor oğluda sana fırça atıyor yok daha neler..
asıl senin oğlunu anasına arasıra şikayet edebilmen lazım ki.. erkekler ana sözü dinler deyip oğlunun kulağını arasıra bükecek ki evine yuvasına sahip çıksın.. nasıl sinirlendim şimdi yaa.. ne demek ya.. sen annesine mazeretini söyle o seni oğluna şikayet etsin.. yok ya..

valla herhalde ben öyle bir telefon aldığımda volkan a bir güzel bağırırdım.. cinnet geçirirdim telefonda.. anne lafı ile ben mi kötü oldum.. beni tanımıyon mu sen diye patlardım herhalde (

Patlamamın bir işe yaracağını sanmıyorum bu daha çok gerginliğe, aramızın açılmasına neden olur diye düşünüyorum.Ona patladığımda belli zaman sonra geçip o halimi bana söylemesini istemem doğrusu yani sen bana böyle yaptın bunu söyledin wb. söyletmemeye çalışıyorum.İşin garip yanı sustuğum halde eşim tarafından benim kötü olmam.:çok üzgünüm:

ama bazen senin susmana alışıp seni bu şekilde de haksız bulup ezmeye çalışabilir.. çok fazla sessiz kalman iyi olmaz.. bazen seninde sinirlenebileceğini seninde kızabileceğini seninde tepkiler verebileceğini bilmesi gerekir.. yalnız senn kendini kontrol edebilip ağzından çıkan her kelimeye dikkat etmen gerekirki ucundan bucağından çekiştirip sen bana bunumu demeye çalışıyorsun a gelmesin..

Bir kaç gündür eşimle konuşmuyoruz.Bir evin içinde yabancı gibiyiz.Bu durumu nasıl atlatacağım??? Kendimi çaresiz hissediyorum...

cnm kımse ıcın esınle kotu olma.onu sıkı tut.destegını arkana al...gerısı gelır yanı...

ayyyh kendi yaşadıklarımı gördüm sende canım.ben kurtulamadım aynı binada oturmaktan ama imkanın varsa biran önce oradan ayrıl ve de sakın çocuk yapma.çocuk olursa evine bağlanır filan diye düşünme

aynı şekilde banada başın açık diye yapmadıkları kalmadı hatta orsp bile dediler.ama ben istemedikçe asla başımı kkapattıramayacaklar.eşimde ben böyle istiyorum kimse karışmasın desede yine devam ettiler halada devam ediyorlar.birde kaynnam bana torunumun başı kapalıda saçının telince dünürü var.güya ben açık olduğum için evde kalmışım da oğluyla evlenmişim.ayrıca evlendiğimde 22 yaşındaydım.

sımaycım bosver sen onları.bende kapalıyım ama genede bulacak bahanelerı var.kapanacaksan ıcınden gelecek tabı.bıktım bu kayınpederden dıye konu actım.basıma gelenlerı orda yazdım.benı en ıyı anlayanlardan bırıde sensın....oraya bı goz at cok moralım bozuk....

Kaynanan hala kızların 15 yaşında başlık parasına evlendirildiği dönemde yaşadığı için öyle sanıyordur aldırma

Ne güzell eşin arkanda durup sana sahip çıkıp senin destekçin olmuş.Benimde eşim bu şekil olsa niye bu kadar üzüleyim.Kayınvalidem kendi konuşur, kendi dinlerdi...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…