Hayatı zehir edenler...

Oğullarını kocaları sanan psikopat anneler..
Okurken daraldım,daraldım,daraldım..
Allah sabır versin arkadaşım,inan dua edeceğim senin için.
Ne yap ne et,o evden çıkın,kavga gürültü,dövüş,bağırış..
Ama oturmayın o evde,yoksa uzaktan kumandalı bir hayat olacak sizinki..

Son düzenleme:
dert edecek bi şey değillll
bende gelinimle oturyorum hiç bi sorun şu an yokkkkaydirigubbakcemile5
görüşmeye bilirsin ama bencede eşinle kaynanın arasına da girme derimmm:bbo:

Kapılarımız ayrı olacağı sürece ben kapımı kapatır ,bakarım evime eşime demiştim.Ama eşim işte onlarsız olamayacağını mı düşünüyor?Hergün ailesini görmek,onlara görünmek zorunda hissediyor.Şu son aylarda huzur ve mutluluk denen şey bizim evimizde kalmadı sürekli ailesi yüzünden tartışır durumdayız.O bağırıyor ben dinliorum.Sakinleşince düşüncelerimi,olması gereken şeyleri anlatmaya çalışıyorum ama anlamak istemiyor mu ne?? bilmiyorum.Sürekli tartışma halindeyiz ve üstelik kendimiz için değil onun ailesinin bana yaptırmak istedikleri yüzünden tartışıyoruz.Her tartışmamızda söylüyorum yani buda 2 günde bir demek gidiş hattımız iyi değil diye belirtiyorum.
Tüm aileye hakim kayınwalidem.Bana da olmak istiyor ama olamıyor, olamayınca eşime yükleniyor...

en kısa sürede bir evlilik danışmanına gitmelisiniz eşin gidişattaki tersliği bir şekilde anlamalı.. ama senin söylemen ile değil başkasının söylemesi ile yani uzmanın..

ayrıca bir kaç şey sormak istiyorum bütün yazını okudum ama gözümden açırmış olabilirim

birbirinizi severek mi evleniniz??

mesela bazı akşamlar evde ona süpriz masalar hazırlayıp yukarı çıkmaya engel olun..
mesela futbol izliyorsa evde maç izlemesine izin verin ne bileyim lig tv falan alırsanız belki onların bahanesi ile yukarı çıkmazsınız..

sende eve gelip hastayım falan de bazı günler direkt gidip yatağına yat..
yukarıya çıkacağın zamanı da şöyle düşün canım sen işten gelmişsin yorgunsun evde yemeğe uğraşacağına yukarıda hazır olanları ye masayı zaten kendi evindede topluyorsun oturup sohbete kalacağınız zaman bırak kocan kalabilir kayınvalidene çok yoruldum bugün işler çok yoğun gidip dinleneceğim falan de ne bileyim böyle mızmızlan..
kapanma meselesi gelince ; belirli yaştaki insanlar bazı şeyleri nekadar anlatırsan anlat anlamak istemiyorlar.. o yüzden hiç öyle anlatma falan konularına girmeden şu şekilde cevap
şimdi çalışıyorum çalıştığım yer istemiyor.. para biriktirmemiz lazım biraz sıkacaz dişimizi de ne bileyim çocuğumuza gelecek için ev almayı düşünüyoruz rahat ederiz kira ödemeyiz de.. bunları dedikçe onun kafasına para fikri girecektir..
malesef yaşlı insanların da böyle bir huyu var.. para gelsinde nerden gelirse gelsin..
kayınvalideyi en kısa sürede kafalamalısın ki sana zıt gitmesin tam tersi senin peşinden dönsün seni sevsin :))

birde şöyle düşün siz oraya gidiyorsunuz ya onlar her gün size gelseler di :))

ne bileyim izin günlerinde kayınvalide ile çarşı pazar gez (nefret etsen bile gezmekten ) gir koluna ne bileyim ucuz ama onun seveceği tarzdan mutfak eşyaları al bak gör sana nasıl ısınacak çünkü kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez..
ve dışarda çokca ona kapalı ama ne bileyim kapalı olmak için kapalı olan diini ayatmayla yaşayan örnekleri göster.. öyle kapalı olacağıma ahlaklı açık olurum de :) ahlak insanın içinde de ( yani kafasına sinsice gir)
sana ne zaman kapancaksın dediklerinde inşallah nasipse bi gün düşünüyorum şimdi olmaz de :))

bak sen daha 3 aylık evlsin ve eşini seviyorsan ve birazcık olsun kendine güveniyorsan (ki biliyorum eşini analiz ettiğine göre akıllı kızsın) bu olayı çözsen çözsen sen çözersin

eşinle her gün kavga etmek sadece onu senden uzaklaştırır..
senin yapman gereken kavga etmek yerine :)
ailesi ile senin aranızdaki farkı göstermek olmalı..
ailesinin ona dayatma bir hayatı yaşatmaya çalıştığını yanlış olduğunu.. huzurun mutluluğun sende olduğunu göstermelisin ona..
ama asla kavga ile değil..
seni sevdiğini biliyorsan.. seviyormusun bile deme..

sen beni böyle mi tanıdın böyle mi sevdin.. ben seni böyle tanımadım kandırdın beni de..
ona değiştiğini söyle..
eski halini sevdiğini söyle..
anne babasının yerinin çok ayrı olduğunu ama bu hayatın onun olduğunu ve başkalarının ne istediğini düşünerek mutsuz olacağını söyle..
bu arada senin ile ilglili gelişmeleri gerçekten merak ediyorum takip edeceğim ben sana benim hayatımı anlatsam aklın hayalin şaşar en iyisi var olan ile mutlu olmaya çalışmak olmayan yada huzursuz edicileri de göz ardı etmektir.. haftada bir sinir krizi geçiriyorum ve sadece eşime patlıyorum o artık alıştı iyi tahammmül ediyor biliyor şartları değiştiremiyor.. ve beni bu yüzden hiç üzmemeye çalışıyor.. kim ne derse desin takma diyor duy ama duymazdan gel diyor.. bende öyle yapıyorum..
haftada bir sinire bağlı astım krizi geçiriyorum :)) ve bu süreç içinde şunu anladım hiçkimse mutsuz olmak için değmiyor hak etmiyorlar...

dert edecek bi şey değillll
bende gelinimle oturyorum hiç bi sorun şu an yokkkkaydirigubbakcemile5
görüşmeye bilirsin ama bencede eşinle kaynanın arasına da girme derimmm:bbo:

Esmer güzeli ,
Yazdıklarımı iyi okuyamamışa benziyorsunuz.Bence bir daha okuyup bana öyle yorum yazarsanız sevinirim.Belki bir büyük olarak yararınız dokunur...

Allah yardımcın olsun..
ışın cok zor..
ılışkınız ummadıgın bır hal alacak bana gore....
tek cıkar yolun eşin demek ısterdım..
ama umıtlenmenı ıstemıyorum..
aılesı sızı başbaşa bırakır fakat..
cok gec olduktan sonra..
eşin senden bıktıktan ya da sen eşinden bıktıktan sonra..
aranıza kara kedıler gırdıkten sonra..
ınşaAllah benım yaşadıgım gıbı sorunlar yaşamazsınız hayırlısıyla..
sana tek bır tavsıyem olacak aılesı hakkında hıc kotu konuşma..
sen he de bıldıgını yapmaya calış...
eşinin aılesı senden saygısızlık goremedıgı surece ve eşine baskı uygulamadıgın surece..
eşin tarafından acı tecrubeler yaşamazsın..
bu kadar net yazmamın sebebı..
bende eşimin sessızlıgınden cok baskı gordum..
bende zorla kapanmak ıstendım..
eşimden degıl onlardan ızın alarak gezmek zorunda kalmıştım..
ben evımde oturamıyor eşim gelene kadar beklemek zorunda kalıyordum..
vs vs vs.. uzun hayat hıkayesı..
gun gelır suankı durumuna sukur dersen hıc şaşırma..
en buyuk acı eş den gelendır..
kısaca boyle ...
bu kadar sıkıntıya katlanabılırım dıyorsan..
secım senın ...

bence aciiilenn eşinizi ikna edip 1 mahalle de olsa başka yere taşının...
okurken bile dayanamadım sanki yaşiyormuşçasına okudum o kadar içten anlatmişsiniz ki...
:KK43:

bu valideleri anlamıyorum anlayamıyorum zaten...
eşinizi ikna edin..oturmaya yıne gidersiniz arada ama bu kadar şey huzuru bozdgu için 1 mahalle de olsa uzaga taşının.bi de çalişiyorsunuz stres vs bı de üzerine bu yaşananlar üzücü...

Tüm sorunlarin kaynagi esin arkadasim....senin evlenmeden önce onunla paylastigin prensiplerini ve düsüncelerini hicbir zaman ailesine aktarmadi.....aksine belkide tam tersi olarak aktardi....Sebebi nedir bilmiyorum, belki cekindi, belki seni kaybetmekten korktu, belkide ailesinin karsi cikmasindan....:nazar:

Bir söz vardir güzelim....Düsmanindan kurtulman mümkün degilse, onu dostun yapacaksin....tabiki kayinvaliden düsmanin degil....ama suan icin esin senden cok Annesinin sözünü dinliyor ve bu demektirki sen istediklerinin olmasini istiyorsan esinin degil Kayinvalidenin gözüne girmeye calisacaksin....:kahve:

Ha ben yapamam, oldugum gibiyim diyorsan sen bilirsin tabiki ama bu savasi kazanmak cok yorar cok yipratir adami....bazen biraz politikde olmak lazim :hulya:

Çok güzel şeyler yazmışsın.Teşekkür ederim.Şuan yazdıkalarımı senin paragraflarına göre bölüm bölüm yazacağım.Hem anlatmadığım şeylerde aradan çıkmış olur.[
QUOTE=Punchshe;10024061]en kısa sürede bir evlilik danışmanına gitmelisiniz eşin gidişattaki tersliği bir şekilde anlamalı.. ama senin söylemen ile değil başkasının söylemesi ile yani uzmanın..

Evlilik danışma işi için erken diye düşündüm.Eşime zaman vermek için belki zamanla evliliğinin farkına vararak beni ve evimizi kabullenerek ilk önceliği verir diyerek onu son çare olarak düşündüm.

ayrıca bir kaç şey sormak istiyorum bütün yazını okudum ama gözümden açırmış olabilirim

birbirinizi severek mi evleniniz??

Evet biz birbirimizi severek evlendik.Yani flört döneminden geçtik.Ama kesinlikle eşimin bu kadar ailesine düşkün olduğunu yada ailesinin çocukları üzerinde bu kadar etkili olacağını düşünmemiş ve görmemiştim.Ne olduysa evlendikten sonra oldu.

mesela bazı akşamlar evde ona süpriz masalar hazırlayıp yukarı çıkmaya engel olun..
mesela futbol izliyorsa evde maç izlemesine izin verin ne bileyim lig tv falan alırsanız belki onların bahanesi ile yukarı çıkmazsınız..

Eşime hazırladığım masaları eşim gittiği bir restaurantta görmemiştir.(Söz gelimi diyorum) İşten gelir gelmez hemen mutfağa girip 1 çeşit yemek yapıp çıkan insan değilim.Görselliğe önem veren biri olarak ilk önce insanın gözü doymalı diyerek elimden geldiğince iyi yemek ve masa hazırlıyorum.Eşim masaya koydum servis tabağını yada yemek tabağını fazlalık görerek ne gereği var diyor.Tabi herkes nasıl alışırsa o şekil örneğin kayınvalidemler bir tabaktan o geceki tüm yemekleri yerler ama olabilir alışkanlık yada herkesin kendi bileceği iş.
Eşimle kimi zaman birlikte mutfağa giriyoruz çok marifetlidirde :) Birlikte zaman geçirmeyi seviyoruz.Yemekten sonra çayımız kahvemiz çerezimizi yer içer film izler muhabbet ederiz(iyi hallerimiz) .Futbola benimde sempatim olduğu için tvden yayınlanmayan maçları saatler öncesi netten bulmaya çalışıp birlikte izliyoruz.Eşim bensizde gezmeye çıkan biri değil.Çıkacağı zamanda iyi eğlenceler diyen biriyim.

sende eve gelip hastayım falan de bazı günler direkt gidip yatağına yat..
yukarıya çıkacağın zamanı da şöyle düşün canım sen işten gelmişsin yorgunsun evde yemeğe uğraşacağına yukarıda hazır olanları ye masayı zaten kendi evindede topluyorsun oturup sohbete kalacağınız zaman bırak kocan kalabilir kayınvalidene çok yoruldum bugün işler çok yoğun gidip dinleneceğim falan de ne bileyim böyle mızmızlan..

Akşamları çıktığımız zaman ilk başlarda gerçekten yorgun hissettiğimi söyleyerek izin istiyor ve eve iniyordum.Ama son zamanlarda orda durmaktan rahatsızlık duyduğum için dediğin gibi mızmızlanarak eve iniyorum.Eşimi peşimde sürüklemeden...

kapanma meselesi gelince ; belirli yaştaki insanlar bazı şeyleri nekadar anlatırsan anlat anlamak istemiyorlar.. o yüzden hiç öyle anlatma falan konularına girmeden şu şekilde cevap
şimdi çalışıyorum çalıştığım yer istemiyor.. para biriktirmemiz lazım biraz sıkacaz dişimizi de ne bileyim çocuğumuza gelecek için ev almayı düşünüyoruz rahat ederiz kira ödemeyiz de.. bunları dedikçe onun kafasına para fikri girecektir..
malesef yaşlı insanların da böyle bir huyu var.. para gelsinde nerden gelirse gelsin..
kayınvalideyi en kısa sürede kafalamalısın ki sana zıt gitmesin tam tersi senin peşinden dönsün seni sevsin :))

Kapalılık konusu şuan 2. belkide 3. planda kalıyor .kayınvalideme söyleyeceğimi söyledim.

birde şöyle düşün siz oraya gidiyorsunuz ya onlar her gün size gelseler di :))

Onların hergün bize gelmesi.Hımm. Hergün değil ama haftanın bir günü biz onlarda haftanın bir günü onlarda bizde olabilir.Gelen kişi kendini bilerek gelsin başımın üstünde yeri var :KK66:

ne bileyim izin günlerinde kayınvalide ile çarşı pazar gez (nefret etsen bile gezmekten ) gir koluna ne bileyim ucuz ama onun seveceği tarzdan mutfak eşyaları al bak gör sana nasıl ısınacak çünkü kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez...

Bak işte ben bunu yapamıyorum kaz beklemiyorum ki ben onlardan tavuk sunayım.Benim onlardan beklentim bize sadece büyüklüklerini yapsınlar sevgilerini göstersinler bizde küçüklüğümüzü yapalım.Beni olduğum gibi kabullensinler.Çünkü ben onları oldukları gibi kabullendim ki bizim hayatlarımızda çok farklılıklar olmasına rağmen.Ayrıca çok sıcak kanlı biri olduğum söylenemez ama kendi kendimi aşıyor elimden geldiğince eşimin ailesine, akrabalarına eş veya dostlarına yakın davranmaya çalışıyorum.

ve dışarda çokca ona kapalı ama ne bileyim kapalı olmak için kapalı olan diini ayatmayla yaşayan örnekleri göster.. öyle kapalı olacağıma ahlaklı açık olurum de :) ahlak insanın içinde de ( yani kafasına sinsice gir)
sana ne zaman kapancaksın dediklerinde inşallah nasipse bi gün düşünüyorum şimdi olmaz de :))

Kayınvalideme anne sen çok dua et Allah içime versin diyorum...

bak sen daha 3 aylık evlsin ve eşini seviyorsan ve birazcık olsun kendine güveniyorsan (ki biliyorum eşini analiz ettiğine göre akıllı kızsın) bu olayı çözsen çözsen sen çözersin

İnşallah dediğin gibi bir çözüm yolu bulabilirim.

eşinle her gün kavga etmek sadece onu senden uzaklaştırır..

Eşimle tartışmaya bile girmiyorum (tartışmasını bilmiyorda biraz sinirli) bide kavgaya gireceğim.O annesinin dediklerini yapmadığım için benden uzaklaşırsa uzaklaşır...

senin yapman gereken kavga etmek yerine :)
ailesi ile senin aranızdaki farkı göstermek olmalı..
ailesinin ona dayatma bir hayatı yaşatmaya çalıştığını yanlış olduğunu.. huzurun mutluluğun sende olduğunu göstermelisin ona..
ama asla kavga ile değil..

Benim eşim bu aradaki farkı görmek istemiyor.Daha ayrımı yapamıyor.

seni sevdiğini biliyorsan.. seviyormusun bile deme..

Şimdiye kadar ne yaşadıysak yaşadık ama sevgisinden şüphe duymadım.

Bizimde aslında tartışma konusu yaptığımız şey var.Söylemeyi unuttuğum eşimin haddinden fazla derecede kıskanç olması, beni üniversite arkadaşlarımdan (kız) kıskanıyor olması onlarla mesajlaştığımı yada konuştuğumu görünce kızıyor.Kızdığında bana dediği,
-bana onlardan daha az önem veriyorsun.onlara daha çok değer vediğimi söylüyor.
Diyorumki ,
-sevgilim,arkadaşlarımla niye aynı kefeye koyuyorsun kendini.Herkesin yeri ayrı sen benim eşimsin wb.
.

sen beni böyle mi tanıdın böyle mi sevdin.. ben seni böyle tanımadım kandırdın beni de..
ona değiştiğini söyle..
eski halini sevdiğini söyle..
anne babasının yerinin çok ayrı olduğunu ama bu hayatın onun olduğunu ve başkalarının ne istediğini düşünerek mutsuz olacağını söyle..
bu arada senin ile ilglili gelişmeleri gerçekten merak ediyorum takip edeceğim ben sana benim hayatımı anlatsam aklın hayalin şaşar en iyisi var olan ile mutlu olmaya çalışmak olmayan yada huzursuz edicileri de göz ardı etmektir.. haftada bir sinir krizi geçiriyorum ve sadece eşime patlıyorum o artık alıştı iyi tahammmül ediyor biliyor şartları değiştiremiyor.. ve beni bu yüzden hiç üzmemeye çalışıyor.. kim ne derse desin takma diyor duy ama duymazdan gel diyor.. bende öyle yapıyorum..
haftada bir sinire bağlı astım krizi geçiriyorum :)) ve bu süreç içinde şunu anladım hiçkimse mutsuz olmak için değmiyor hak etmiyorlar...
[/QUOTE]

Yazdıkların için tekrar teşekkür ederim.

bence aciiilenn eşinizi ikna edip 1 mahalle de olsa başka yere taşının...
okurken bile dayanamadım sanki yaşiyormuşçasına okudum o kadar içten anlatmişsiniz ki...
:KK43:

bu valideleri anlamıyorum anlayamıyorum zaten...
eşinizi ikna edin..oturmaya yıne gidersiniz arada ama bu kadar şey huzuru bozdgu için 1 mahalle de olsa uzaga taşının.bi de çalişiyorsunuz stres vs bı de üzerine bu yaşananlar üzücü...

Melek inan 1 mahalleye dahi olsa taşınmayı o kadar çok istiyorum ki...
Bir sene sonrası için bir bebek sahibi olmayı düşünüyorduk.Hayallerde kaldııııı :KK43:

Tüm sorunlarin kaynagi esin arkadasim....senin evlenmeden önce onunla paylastigin prensiplerini ve düsüncelerini hicbir zaman ailesine aktarmadi.....aksine belkide tam tersi olarak aktardi....Sebebi nedir bilmiyorum, belki cekindi, belki seni kaybetmekten korktu, belkide ailesinin karsi cikmasindan....:nazar:

Bir söz vardir güzelim....Düsmanindan kurtulman mümkün degilse, onu dostun yapacaksin....tabiki kayinvaliden düsmanin degil....ama suan icin esin senden cok Annesinin sözünü dinliyor ve bu demektirki sen istediklerinin olmasini istiyorsan esinin degil Kayinvalidenin gözüne girmeye calisacaksin....:kahve:

Ha ben yapamam, oldugum gibiyim diyorsan sen bilirsin tabiki ama bu savasi kazanmak cok yorar cok yipratir adami....bazen biraz politikde olmak lazim :hulya:

Yapamıyorum olduğumdan başka biri gibi görünemiyorum.
Lafın gelişi diyelim. sevmediğim bir insanı sever gibi yapıp onun yüzüne gülemiyorum.Yanlış bir şey varsa ortada onu karşımdakine kırmadan, dolaylı yollardan anlatmaya çalışıyorum.Yani kayınvalideme de olmadığım biri gibi görünüp daha sonradan kendim olmak istemiyorum.Sonra büyük bir ihtimal şu konuşmalar gececek,
köprüyü geçene kadar ayıya dayı demiş

bana kalirsa senin sorunun esinle.
EVET ESINLE.
esin sana gelip nisanliyken ailesinin isteklerini soylememis.
hatta kendi annesine babasina yalan soylemis.(kapanma mevzusu)
halbu ki diyebilirdi ailesine kendi isterse kapanir.ama tam tersi sizin kapanacaiginizi soylemis nisanliyken. bu cok yanlis.
kaynananinda hatalari var ama hatanin en buyugu ESINIZIN.celiskili davranip konustugu icin.

Yapamıyorum olduğumdan başka biri gibi görünemiyorum.
Lafın gelişi diyelim. sevmediğim bir insanı sever gibi yapıp onun yüzüne gülemiyorum.Yanlış bir şey varsa ortada onu karşımdakine kırmadan, dolaylı yollardan anlatmaya çalışıyorum.Yani kayınvalideme de olmadığım biri gibi görünüp daha sonradan kendim olmak istemiyorum.Sonra büyük bir ihtimal şu konuşmalar gececek,
köprüyü geçene kadar ayıya dayı demiş

Olmadigin biri gibi görünmene gerek yok ki...sadece bazi konularda ben buyum beni degistremezsiniz ben söyleyim ben böyleyim demek yerine....olabilir Anne belki ilerde belki sizde haklisiniz demek bence cok daha yararli olmazmi?
Sana kimse kisiligni degistir kendini onlara ezdir falan demiyor ama bazen evet ile hayir arasinda ufak bir cizgi vardir..., huzurunu istiyorsan, mutlulugnu istiyorsan bazen o cizgide yürümek gerek:hulya:

Ayrica ben köprüyü geceyimde ister ayi desinler ister dayi arkadasim hic önemli degil:nazar:

Önemli olan tek sey benim esimle olan mutlulugum ve huzurumdur....

Hem kayinvaliden öyle cok kötü cadaloz bir kayinvalidede degil anladigim kadariyla...neler var güzelim neler...??

offf nasıl tanıdık gelyo bana anlattıkların. bende çok benzer bişey yaşadım 2 buçuk yıldır evlyim eşya alma olayları falan hep aynı bizde aynı apartmanda oturduk ve aynı problemleri yaşadık. başta eşim aynı senin eşin gibiydi. ama ben onun ailesinden eşimin dayısının karısıyla çok iyi dost oldum ailesinin arkamdan yaptığı çirkin dedikoduları çevirdii oyunları öğrendim eşimde zamnala gördü benim haklı olduğumu ve yavaş yavaş bu aile sözü dinleme huyundan vazgeçti. geçen yıl 3 aralıktı ben 5 aylık hamileydim ve kayınvalidemlerde eşimin babasıyla tartıştım çünkü bana sesini yükseltmişti. eşimde yanımda oldu tuttu kolumdan çıktık o evden. o sinirle ertesi gün şehirdışına gittik karar vermek için. 1 hafta düşündük döndük 2 gün içinde ev bulduk sonraki 2 günde nakliyecileri ayarladık ve nakliye kamyonu kapıya geldiğinde utançlarından evden çıkamadı o gün kimse. giderkende sitedeki komşular sordu kızım neden taşınıosunuz bu halinle dedi. bende öyle gerekti kayınvalideme sorarsınız dedim ve çıktık. eşim hep destek oldu şuan uzakta ve rahat bi şekilde oğlumu büyütüorum şükürler olsun. sana tavsiyem eşnin ailesinden olan bi kadınla çok iyi dost ol sırdaş ol yeri geldiğinde eşine de korur seni annesine karşı. eşim bi dönüşüm geçirdi şuan ayakları yere basıyor ama ilk zamanlar aynıydı yukarı annesine çıkardı sonra aşağı inerdi annem altınları napmış diye soruyo derdi ve daha neler neler. çünkü aile baskısıyla büyümş bunlar annelerinin sözünden hiç çıkmamışlar. yavaş yavaş anlıyo evlilik ne demek.

Olmadigin biri gibi görünmene gerek yok ki...sadece bazi konularda ben buyum beni degistremezsiniz ben söyleyim ben böyleyim demek yerine....olabilir Anne belki ilerde belki sizde haklisiniz demek bence cok daha yararli olmazmi?

Haklı olduğu yerlerde haklısın demeyi bilirim.Ve onlara karşı kesin ve kati olarak ben şöyleyim böyleyim demiyorum.Onlardan istediğim ve eşimede söylediğim beni olduğum gibi sevsinler, kabul etsinler .Ben uyumsuz biri değilim.Evleneli 3 ay oldu ve benim eşimle geçirdiğim güzel günlerimin sayısı bu gidişle sayılır duruma gelecek.Ve kesinlikle kim olursa olsun (iş-ev-aile)bana karşı kullanacağı bir koz vermem ellerine.Saygısızlık yapmıyorum ki saygısızlıkla suçlanayım yada eşime sesimi yükseltmiyorum ki hatalı duruma düşeyim.

Sana kimse kisiligni degistir kendini onlara ezdir falan demiyor ama bazen evet ile hayir arasinda ufak bir cizgi vardir..., huzurunu istiyorsan, mutlulugnu istiyorsan bazen o cizgide yürümek gerek:hulya:

Ayrica ben köprüyü geceyimde ister ayi desinler ister dayi arkadasim hic önemli degil:nazar:

Önemli olan tek sey benim esimle olan mutlulugum ve huzurumdur....

Hem kayinvaliden öyle cok kötü cadaloz bir kayinvalidede degil anladigim kadariyla...neler var güzelim neler...??

Kayınvalidemin eşime düşkünlüğü ,geleceğini garanti altına alma isteğinden dolayı hayatımızı çekilmez hale sokması dışında birşeyi yok.

canım çoook zor o dediklerin seni okudukça kendimi gördüm kelimelerinde boşuna bekleme kendinide üzme değmiyor biri neyse o

:)) bi kısmında gülmekten yarıldım gerçekten :))
sebebi şu kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez demiştim ama ben sana dememiştim bunu yani sen kaz gelecek yerden tavuğunu esirgeme dememiştim hahahaha :KK70: yine koptum yazarken..
bak canım yaşlılar böyledir kaz gelen yerden tavuğu esirgemezler... yani tavuğu esirgemeyen senin kaynana oluyor :hulya:
ha birde bak eşin seni kıskanıp bana ilgi göstermiyorsun demiş.. sende şunu kullan sende ailenle benden çok ilgileniyorsun bende seni onlardan kıskanıyorum ben ne desem yapmıyorsun onların her dediğini yapıyorsun beni yabancı gibi görüyorsun sanki ozaman çok kıskanıyorum de :))
al işte senin düğümün içn bir tane çözüm yolu
denemeye değer :))
merakla takip ediyorum.. ben çözebildim sen de çözebilirsin umarım sabır sadece sabır et.. bunu unutma..
evli olmak olmadığın gibi görünmeye çalışmaktır bazen sırf mutluluğun elinden alınmasın diye.. mutluluğun sevgin için değmez mi diye düşündüğünde ben böyle değilim demeyip değer sevgim için idyebilmektir..

offf nasıl tanıdık gelyo bana anlattıkların. bende çok benzer bişey yaşadım 2 buçuk yıldır evlyim eşya alma olayları falan hep aynı bizde aynı apartmanda oturduk ve aynı problemleri yaşadık. başta eşim aynı senin eşin gibiydi. ama ben onun ailesinden eşimin dayısının karısıyla çok iyi dost oldum ailesinin arkamdan yaptığı çirkin dedikoduları çevirdii oyunları öğrendim eşimde zamnala gördü benim haklı olduğumu ve yavaş yavaş bu aile sözü dinleme huyundan vazgeçti. geçen yıl 3 aralıktı ben 5 aylık hamileydim ve kayınvalidemlerde eşimin babasıyla tartıştım çünkü bana sesini yükseltmişti. eşimde yanımda oldu tuttu kolumdan çıktık o evden. o sinirle ertesi gün şehirdışına gittik karar vermek için. 1 hafta düşündük döndük 2 gün içinde ev bulduk sonraki 2 günde nakliyecileri ayarladık ve nakliye kamyonu kapıya geldiğinde utançlarından evden çıkamadı o gün kimse. giderkende sitedeki komşular sordu kızım neden taşınıosunuz bu halinle dedi. bende öyle gerekti kayınvalideme sorarsınız dedim ve çıktık. eşim hep destek oldu şuan uzakta ve rahat bi şekilde oğlumu büyütüorum şükürler olsun. sana tavsiyem eşnin ailesinden olan bi kadınla çok iyi dost ol sırdaş ol yeri geldiğinde eşine de korur seni annesine karşı. eşim bi dönüşüm geçirdi şuan ayakları yere basıyor ama ilk zamanlar aynıydı yukarı annesine çıkardı sonra aşağı inerdi annem altınları napmış diye soruyo derdi ve daha neler neler. çünkü aile baskısıyla büyümş bunlar annelerinin sözünden hiç çıkmamışlar. yavaş yavaş anlıyo evlilik ne demek.

Evet dediğin gibi mantıklı, birileri arkamızda olması lazım.
İnşallah benim eşiminde ayakları biran önce yere basar .Çok kısa zaman olmasına rağmen yıprandığımı hissediyorum.Eşiminde yanımda olmaması beni inanılmaz üzüyor.Tek başıma mücadele vermeye çalışıyorum.

Evet dediğin gibi mantıklı, birileri arkamızda olması lazım.
İnşallah benim eşiminde ayakları biran önce yere basar .Çok kısa zaman olmasına rağmen yıprandığımı hissediyorum.Eşiminde yanımda olmaması beni inanılmaz üzüyor.Tek başıma mücadele vermeye çalışıyorum.

evet bu fikir benim aklıma gelmemişti iyiymiş... birilerini yanına alabilmek ki sana destek çıksınlar ve böylece senin haklı olduğunu görsün eşin ...bunu denemelisin yokmu size yakın olan gidip gelebileceğiniz senin yaşıtın yada senden az büyük bir insan dertleşeceğin..

evet bu fikir benim aklıma gelmemişti iyiymiş... birilerini yanına alabilmek ki sana destek çıksınlar ve böylece senin haklı olduğunu görsün eşin ...bunu denemelisin yokmu size yakın olan gidip gelebileceğiniz senin yaşıtın yada senden az büyük bir insan dertleşeceğin..

Var hemde çokk, sağolsunlar .Çok yakın birileri ile muhabbet ettim.Laf lafı açtı ve onu dinlerken çok şaşırdım.Ben biraz ev gezmelerine çıkayım ...

:)) gez gez bak çıkış yolundan yürümeye başladın :) hadi hayırlısı bu zaman boyunca sadece kendini telkin et sabredeceğim hepsi geçecek ve çok mutlu olacağım..

X