Hayat bana hep zor yanını gösterdi

:..( Cok üzüldüm cooook... Sana verilen imtihan hala bitmemis. Allah sabir versin. Yavruna kiyamadigin icin bosanamamani, bir anne olarak cok iyi anliyorum.

Ivır zıvır şeylere dert diyenlere ibret olsun.
Güçlüsün arkadaşım, sana sadece saygı duyulur.Bence yokuşu tırmanmışsın , artık ıniştesin.Allah seninle olsun her zaman.

offf ki ne offf içim parçalandı. Hangi kadın bunca zulmü hakeder ki
yazınızın sonunda demişiniz yaa senin hiç mi suçun yok diyeceksiniz belki diye eminim kimse dememiştir bir kadın ne yaparda bunca eziyeti hak eder ki:85:
Allah yardımcınız olsun çok etkilendim hele o ilk ilişkiniz mahvetti beni:85: eşinin insana bir hayvan gibi saldırması unutulacak gibi değil. Haysiyetsiz adam bir de bitti bitti diyormuş eee bi de canlı yayın yapsaydı oldu olacak. Kaynananıza, kayınpederinize,görümcelerinize diyecek söz yok zaten insafsızlar yaa:85::85:
babanız ve kardeşiniz içinde çok üzüldüm başınız sağolsun mekanları cennet olsun inşallah

Hikayenizi okudum ve söylemek istediklerim var size.

Burada birçok insan derdni paylaşıyor sorununu anlatıyor..bazıları yalandan konu açıp insanlarla dalga geçiyorlar..Tabi bu farkediliyor ve kapatıyorlar konuları.Burada size söylemek istediğim herkezin derdi kendne büyüktür evet..Ama benim gördüğüm,okuduğum veya duyduğum en samimi hikayeler arasına girdi sizin hikayeniz.Çoğu kişinin sorun dediği şeyi çerez niyetine yutanlardanım.Ama sizin yaşadıklarınızda en ufak bir abartı veya samimiyetsizlik hissetmedim.Genelde okumam çok uzun yazıları.Sizinkini okudum çünkü akıcı ve net bir dille anlatmışsınız.Bu konuda tebrik ediyorum sizi..

Herşey szinmi başınıza gelmiş? evet neredeyse..Birçok problem yaşamışsınız.Benböyle durumlarda sunu düşünüyorum ''bazı kişiler şanslı doğar ve hayatlarında ne isterlerse hiçbir emek vermeden elde ederler..Bunu sadece maddi anlamda düşünmeyin..Her işleri rast gider sorunsuz ve neredeyse toz pembe hayat sürerler..
Ama bazı kişilerde şanssız doğar, istedikleri en ufak bir şeye ulaşmak için büyük bedeller öderler..Hiçbir işleri rast gitmez..SÜREKli sorunlarla boğuşurlar birinden kurtuldum derken sıraya dizilmiş gibi devam eder sorunlar''

Bence burada düşünülmesi gereken hangi durum daha hayırlı?
Çoğumuz biliyoruzki iyi başlayan birçok şeyin sonu kötü biter.
Kötü başlayan birçok şeyin sonuda iyi biter..
İyi olucağını düşündüğümüz şeyler kötü kötü olucağanı düşündüğümüz şeylerse iyi biter..
Bu yüzden bir işin sonunu görmeden karar vermemliyiz..
Ben buna çok inanırım...

Her inişin bir çıkışı vardır'' sözünüde biliriz hepimiz..Ve ben bunada çok inanırım.

Kayınvalideniz ve eşiniz hakkında hiçbirşey söylemek istemiyorum.
Yavrunuzu sağlıklı bir şekilde büyütmenizi dilerim..
Annenizide unutmayın dedim..Çünkü anlattığınıza göre sizden başka kimsesi yok.
Bu durumda siz onunla ilgilenmeklede yükümlüsünüz..
Bukadar sorundan sonra üniversite okumanız vs.bu azminizide tebrik ederek bitiyorum..​

Son düzenleme:
canım, hani küllerinden doğmak derler ya işte bu olmuş sizin hayatınızda. rabbim bir çaresizlik anında belki duanızı kabul etmiş ve sizi rahata çıkarmış. üniversite okumanız kpss kazanmanız atanmanız bunlar şahane azminizi takdir ediyorum. ama lütfen geçmişin kötü anılarıyla geleceğinizi karartmayın herşey bitmedi yeni başlıyor. şimdi siz onlara karşı ne kadar üstün durumdasınız allah bilir çatlıyorlardır. inşallah daha iyi yerlere gelin. kızınız sizin gibi bir annesi olduğu için çok şanslı. ve siz artık güzel günler bekliyor inşallah:)

ben konunuzu defalarca okudum inanın bende bir çok arkadaşım gibi çok çok etkilendim.
Bana da çok çokk samimi geldi hatta öyle ki keşke tanış olsamda yüz yüze konuşabilsem bile dedim
Gerçekten çokçok çok tebrik ediyorum sizi. Her sayfayı bir bir okudum
Boşanamıyorum korkuyorum demişsiniz inşallah kurtulun tez vakitte o eşten ve ailen
Hatta kendime kızdım eften püften olayları büyütüyorum kendime dert ediyorum diye
Eli öpülesi bir kadınsınız eli öpülesi bir annesiniz
Başka ne denir ki

kızlar Allah hepinizden razı olsun. İnanın buraya yazmak, yılların üstüme yüklediği yükleri burada sizlerle paylaşmak bana çok çok iyi geldi. Çevremdeki insanlar tarafınca hep suçlanan, aman canım sadece sen mi çekiyorsun herkes çekiyor diye sürekli sindirilen bir insan olmaktan o kadar bunaldım ki:85:

küçük yaşta bunca şey yaşıyorsun senin yaşıtların gününü gün ederken sen kaynananın, kayınpederin, eşin ağız kokusunu çekiyorsun yıllarrr geçiyor kendi çapında bir şeyler yapıp iş sahibi oluyorsun ama insanlar bunu bile çok görüyor sana. Babanın vefatıyla amca, hala kimse kimse sahip çıkmıyor sana ama en ufak bir başarınıda sana yakıştıramıyor benim kızım oğlum bu kadar çalıştı ben bu kadar dersaneye yolladım şu kadar özel ders aldırdım bu haksızlık o nasıl kazandı diyorlar demiyorlar ki bu da yetimdir mutlu bi evliliği yoktur ayakları üstünde duracak iyi ki kazanmış diye.

düşene bir tekme de biz vuralım diye adeta yarıştılar birbirleriyle... İnanın ilk defa burda(tanımadığım insanlar olsa dahi) bana birileri merhamet ediyor birileri beni tebrik ediyor. O yüzden bende söyleyecek bir şey bulamıyorum:85::85::85::85::85:

birikim yapamayiz diyor, sende durursa surekli kuaforlere harcarsin diyor ama ben sacimi 6 ayda bir kestiren biriyim, kuafore de agdaya ve manikure gidiyorum bunlara da gitmeyeyim mi yani?

bir de daha aramizda ciddi hicbir sey yokken soylemesi garibime gitti. 'ya herkesinki kendinde durur ya da seninki bende, asil kadinlar birikim yapar erkekler savurgan olur' dedim bir sey demedi. ama ben de kesinlikle vermem kartimi.

bu arada konuyla ilgili yorumumu yazmayi unuttum, yasam hikayenizden cok ama cok etkilendim, keske herkes sizin gibi azimli olsa. dilerim bu azminizle en kisa zamanda kurtulursunuz esinizden ve ailesinden.

Okudum okudum ve okudukça sinirim bozuldu.Çok şükürki o zorluklar arasında okul ve kızınız gibi iki teselli vermiş rabbimiz.Allah'tan hayat sürekli değişiyor ve hiç bir şey sürekli aynı kalmıyor.yoksa insanlar birbirini kırar geçirir.eşinize ve ailesine diyecek laf bulamıyorum.Bunlar ne böyle.Ama biliyor musun? Türk insanı gelini sadece hizmetçi gibi görüyorlar.Kız evlenince nüfuzumuza geçirdik kendi kişiliğini ailesini tamamen silsin diyorlar.bu mantığı hala anlayamadım ben.Allaallah yaaaa...
Allah eşinize,ailesine hidayet versin.

Merhamet etme kelimesini..Acımak anlamında kullandıysan kimsenin kimseye acımaya hakkı yok.Ben sevmem bu kelimeyi.Ama şevkat anlmında kullandıysan bu doğruTabiki seni tebrik edicez tabiki seni takdir edicez..
Bunu değilde terstini düşünen birinin içinde fesatlık ve kıskanclıktan başka hiçbirşey olamaz.
Zaten olması gereken bu..senin yaşadıkların takdir edilmesi gereken şeyler.Özellikle azmin..

Bukadar şeye ramen vurmayın! moduna geçmemiş kendi ayakların üzerinde durmak için direnmişsin.
Aman hayat beni yerden yere vurdu omur boyu oturup ağlamak zorundayım diye düşünen kişilerden hazetmiyorum.
Senin özgüvenin yerinde..

Ben çoğu arkadaşın ve senin aksine birşey daha düşünüyorum.
EŞin konusunda o herşeye ramen seni okula göndermiş.
İstese göndermezdi.Bence sen buna dayanarak yuvanıda kurtarabilirsin..
Eşinde ben o potansiyeli görüyorum..
Sonuçta ailesi insanlar çoğu zaman etkileniyor ailelerinden
Kimileri okadar özgür olmuyor bazı konularda ailelerinin sözünden çıkamıyor coğu zaman..
E eşininde onlar ailesi..
Ben eşinin zamanla seni anlayıp ailesine uymaktan vazgeçiceğini düşünüyorum

ahhh canım çok çokk zor artık keşke eşimi eskisi gibi sevebilsem
ben eşimi seviyor olsam evliliğime sahip çıksamda o annesinin, kız kardeşlerinin sözünden çıkamaz
o yüzden artık olur gözüyle bakmıyorum
seninde dediğin gibi eşimin bana tek iyiliği okumama izin vermesi oldu
ama fazlası yok, o yüzden eşime sevgimde yok artık

Hayırlısı olsun canım hakkınızda umarım hepiniz için hayrlı olur aldığınız kararlar

inşallah
aldığım kararları uygulaya bilsem her şey belki çok daha iyi olacak ama nasip artık

Herşeyde vardır bir hayır.Senin şuanda bu konuda yapıcağın en güzel şey.beklemek..bekleyip görüceksin hayatın sana getirilerini..Kendi adıma evliliğinizin kurtulucağını..Sonra gelip bize kızlar böyle bir eşim vardı.Ama pes etmedim hiçbir zamn evliliğimi kurtarmak için çabaladım.Eşim beni seviyor bana hakveriyor bende aynı şekilde..zor günler geçirdik ama çok şükür şimdi iyiyiz..Diyceğin günler gelicek..

inşallah inşallahh
keşke bana değer verse ailesinin ağzına bakmasada ona ömrümü versem

içim ürperdi resmen,bu kadarıda olmaz.....ben arada kendime eşime kızarım ama bunları okuyunca vay be,dğünyanın kaç türlü hali varmış:-((((( helal olsun sana valla,bu olaylardan sonra üniversite iş))))

evet bende arkadaşın yazdıklarına katılıyorum,şu cümle bence çok doğru bir saptama,

Eşinde ben o potansiyeli görüyorum..

biraz yontulursa iyi şeyler çıkabilir ortaya))heyletraşlığı tamamn sana kalmış...

sağol canım benim
keşke dediğiniz gibi olsa eşim düzelse bize sahip çıksada bende buraya eşim artık bana sahip çıkıyor diye yazabilsem
ama inan hiç umudum yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…