Doğuma Hazırlık hastane çantalarına neler koyacağız pekiiii???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

senemcik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2007
354
2
41
kızlar hastane çantalarımıza neler koyacağız peki.
ben daha hazırlamadım ama.
kendim için 1 gecelik hemen doğum sonrası için bi pijama takımı çıkarken giymek için
ped,ufak bi havlu,havlu kağıt, terlik, iç çamaşırı (yedekli) sabahlık, makyaj malzemesi, fotoğraf makinası, kamera.bebek şekerlerimiz,süslerimiz.
bebeğim içinde hastane çıkışı seti.yedek bi takım daha, bez, pişik kremi,ıslak mendili,peluş battaniyesi.port bebe yatağı, emziği, şuan bu kadar daha aklıma geldikçe yazarım.bunları annemle karar verdik.

sen yine bişeylere karar vermişsin ben daha karar bile veremedim onu alsam bunu alsam diyorum sonra bakıyorum koca bavul olacak onu bırakim bunuda almasam nolcak diyorum kafam bu konuda karışık
heralde o gün geldiğinde annemler bunu al bunuda al dicek:)

sen yine bişeylere karar vermişsin ben daha karar bile veremedim onu alsam bunu alsam diyorum sonra bakıyorum koca bavul olacak onu bırakim bunuda almasam nolcak diyorum kafam bu konuda karışık
heralde o gün geldiğinde annemler bunu al bunuda al dicek:)

tamamda canım son ana bırakmamak lazım hazır dursun bi köşede diye düşünüyorum ben..

senin listeye ek: göğüs pedi-göğüs ucu kremi-kendimize çorap-kullanacaksak korse-saç kurdelamız-bebek için nazarlık-biberon-eğer aldıysanız göğüs pompası( olur da süt gelmezse ilk gün pompa işe yarar..hastaneler acayip kira parası faturalıyorlar kendi pompalarına) refekatçi içinde 1 takım pijama/eşortman koymakta fayda var...

kızlar bence varya o iinternette o abartılı koca kabarık listelerden yapmayın derim.zaten az yatlıyo.abartılmasın derim ben ama siz bilirsiniz tabe

kızlar bence varya o iinternette o abartılı koca kabarık listelerden yapmayın derim.zaten az yatlıyo.abartılmasın derim ben ama siz bilirsiniz tabe

bence de çok abartılı listeler var ben daha bişey almadım bu listeleri görünce kafayı yedimm

zaten o abartılı listeyi okuya okuya kafa kalmadı çantayı hazırlayamıyorum:bbo:

.:))))))) Çok güldüm.Gerçekden arkadaşlar ya o listeler ne öyle yok eşiniz için yiyecek içecek yok teyp bunları alıp götürsen zaten deli diye damga yersin adamlar korkarki hastaneye yerleşiyo.Nestle76 arkadaşım refakatçı bir zahmet kendi giyeceği eşofman pijamayıda getirsin onuda doğuracak olan biz düşünürsek refakatçıdan hayır gelmez demekdir bu zaten.

.:))))))) Çok güldüm.Gerçekden arkadaşlar ya o listeler ne öyle yok eşiniz için yiyecek içecek yok teyp bunları alıp götürsen zaten deli diye damga yersin adamlar korkarki hastaneye yerleşiyo.Nestle76 arkadaşım refakatçı bir zahmet kendi giyeceği eşofman pijamayıda getirsin onuda doğuracak olan biz düşünürsek refakatçıdan hayır gelmez demekdir bu zaten.

valla benim refaketçim eşim..o sebepten pijamasını düşünmekten gocunmam....o kadar nazlı-niyazlı bir hamile değilim..eve döndükten sonra ne yiyecek insanlar onu bile planlıyorum...buzluğuma yemek hazırlayacağım..herkesin tarzı farklı tabi...

valla canlarım ben sordum hastaneye ama benim sezeryan olacagı için bir adet gecelik doğumdan çıktıktan sonra ,giymek için bir adet pijama takımı yada eşofman hangisini tercih ederseniz hastaneden çıkarken giymek istersen eşofman takımı dediler..bir kaç kilot emzirme sütyeni bir paket orkid göğüs pedi kağıt havlu yada peçete şaç tokası isterseniz makyaj malzemesi kenidimizi iyi hissetmemiz için birde çorap ve hırka yada şal bunlar bizim için bebek için iki adet hastane çıkışı bir adet pamuk bir adet ıslak mendil kalın bir bebek battaniyesi ve bebek yeleği bir adet emzik ve çıkış için port bebe buda isteğe bağlı tabi..bana söylenenler bunlar a.s

Bizim burda ebeveyn-kurslari var , yarin kursun ilk gunu, orada sormayi dusunuyorum ama belki sormak icin erkendir :KK43:Ama eninde sonunda sorup ögrenmeliyim cunku cok merak ediyorum neler göturmeliyim diye

valla benim refaketçim eşim..o sebepten pijamasını düşünmekten gocunmam....o kadar nazlı-niyazlı bir hamile değilim..eve döndükten sonra ne yiyecek insanlar onu bile planlıyorum...buzluğuma yemek hazırlayacağım..herkesin tarzı farklı tabi...

Arkadaşım ben kimseyi eleştirmek amaçlı yazmamışdım bunu ayrıcada refakatcinin eşler olacağını düşünerekde yazmamışdım dışarıdan birileri kalacaksa anlamında söylemişdim sana has da söylememişdim genel anlamda söylemişdim ama cvp ından anladığım kadarıyla farklı algılamışsın bizlerde o bahsettiğin herşeyi planlıyoruz bu kadar cümleye hiç gerek yokdu altında art niyetim yokdu çünkü neyse önemli değil.

Terlik koymayı unutmayın eklemek istedim hele ki normal hastanede doğum yapacaklar .Ablam artık herkes biliyor erken doğum yaptı.Ambulansla gitti doğum hastanesine ayağında bişey yoktu tabii .Ertesi sabah tuvalete gitmek istiyo bir bakıyo terlik ayakkabı yok yanında yatanlardan istiyor ve 4 kadın vardı hiçbiri vermiyor ablam yalın ayak gidiyor tuvalete.Şok olmuştuk anlatınca .ne insanlar ( tabii insan denirse) var

Terlik koymayı unutmayın eklemek istedim hele ki normal hastanede doğum yapacaklar .Ablam artık herkes biliyor erken doğum yaptı.Ambulansla gitti doğum hastanesine ayağında bişey yoktu tabii .Ertesi sabah tuvalete gitmek istiyo bir bakıyo terlik ayakkabı yok yanında yatanlardan istiyor ve 4 kadın vardı hiçbiri vermiyor ablam yalın ayak gidiyor tuvalete.Şok olmuştuk anlatınca .ne insanlar ( tabii insan denirse) var

ayy inanmıyorum yaa.böyle bir olayın yasandıgına.yazıklar olsun ö tür insanlara diyorum baskada bişey demiyorum :mymeka:

bencede fazla abartmamak gerek. en mantıklısı bu. yoksa iki bavul ancak yeter bu listelere. inş. cok kalmayız hastanede de bebeklerimizi kucağımıza alıp sıcacık evlerimize hemen döneriz. aminn..

evet ya daha ben terlik, bardak, havlu falan filan koymadan küçük valiz doldu ne yapsam büyük bi valizemi yerleştirsem, yoksa bişeyleri içinden çıkaracakları zaman bizimkiler don kilotları saçarlar:roflol:

kızlar ay sonu doğum çantası için alışverişe çıkacağım benim alacaklarım bir takım gecelik bir takım pijama terlik göğüs pedi süt sağma pompası birkaç çamaşır atlet hastaneden çıkarken giymek için eşofman şimdilik aklıma gelenler bunlar alıp çantayı hazırlamaya başlıyacağım artık peki bebiş için neler koyucaz aldığım hastane çıkışında 2 adet alt üst takım 2 adet çıtçıtlı body bir tane çorap ağız bezi küçük bi zıbın ve battaniyesi var ayriyetten bir takım daha koymama gerek olurmu acaba

bebişin çantasına hastane çıkışı bebek bezleri ıslak mendil peluş battaniyesi penye battaniye ve hastaneden çıkarken portbebe bunlardan başka neler koyabilirim sizce

bebişin çantasına hastane çıkışı bebek bezleri ıslak mendil peluş battaniyesi penye battaniye ve hastaneden çıkarken portbebe bunlardan başka neler koyabilirim sizce

hayatım biberon, pişik kremi, nazarlık:)), olur da süt problemi yaşanırsa diye 1 kutu yenidoğan mama, bilmiyorumm emzik lazım olur mu, belki göbek bağı için steril bez/pudra...bunları hastaneye bıraktın mı ekstra olarak fatura ediyorlar çünkü...10 tane beze 40 ytl yazan hastaneler varmış...tedarikli olmakta fayda var..malum kriz yayılıyor...

evet ya abartılı sanki bi hftalığına gidiliyo gibi.normal doğum sbah olursa akşam. akşam olursa sabah çokarıyolar zaten
:ecrin_bebek:

X