hastane çantalarımızı hazırlamaya başlasak mı kızlar

ilgin0707

seviyor seviliyor:)
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2007
7.521
2
arkadaşlar zaman azalıyor yavaş yavaş başlasak mı hastane çantalarını hazırlamaya hem birbirimize yardımcı oluruz resimlerini paylaşırız ne dersiniz
ben kızıma ayrı kendime ayrı çanta hazırlayacağım:emir_bebek::CüvCüv::nazar::teytey::dance:

Evet canım bende bu hafta sonu falan hazırlayacağım artık. Önce gidip gecelik ve pijama takımı almam lazım. Tek eksiğim o. Kendim için ayrı bir valiz hazırlayacağım. Evde balayı için aldığımız orta boy bi valizimiz var. Tekrar almayayım dedim. Kızım içinde zaten hastane çıkışının deri sepeti var. Onunla götüreceğim kuzumun cicilerini hihoyyyt Geceliğimi falan alayım hepsinin resmini koyarım fikir edinmiş oluruz birbirimizden. Gerçi teyzem de doğumunu benim yapacağım hastanede yaptığından ondan fikir aldım. Çoğu şeyi hastane veriyormuş. Hiç öyle ıvır zıvır doldurma dedi. Pede kadar veriyorlarmış. Ben yinede koyarım ama ne olur ne olmaz içim rahat etmez...

pınarcım bende bugün hastaneyi aradım bebeğin kıyafetleri ve benim gecelik pijama takımım dışında herşeyi hastane veriyor ama bende pedimi filan koyacağım

pınarcım bende bugün hastaneyi aradım bebeğin kıyafetleri ve benim gecelik pijama takımım dışında herşeyi hastane veriyor ama bende pedimi filan koyacağım

Evet canım özel hastaneler genelde herşeyi veriyor. Bebeğede zaten doğunca kendi organik takımlarını giydiriyolarmış. Çıkışta bizimkileri giydiriyorlar. Ama ben de dediğin gibi yine de herşeyimi yanıma alacağım. Havlu falan özel sterizile edilmiş şekilde paketli olarak veriyorlar. Teyzem hiç boşuna taşıma 2 gün için dedi. Bende geçen hafta hastanede yattığımda duş alınca kullanmıştım. Tertemiz , mis gibi de kokuyorlar ama kararsız kaldım :uhm:

pınarcım benim doğum yapacağım hastane çok lüks değil ama temiz bir yer ilgileri iyiymiş arkadaşlarımın çoğu orda doğum yaptı ben ekstra yastık kılıfı ve çarşafımı götürürüm

pınarcım benim doğum yapacağım hastane çok lüks değil ama temiz bir yer ilgileri iyiymiş arkadaşlarımın çoğu orda doğum yaptı ben ekstra yastık kılıfı ve çarşafımı götürürüm

Tabi bacım lüks olması önemli değil. İlgili olmaları, temiz olmaları yetiyo zaten. Evet yastık kılıfı ve çarşaf bende alırım yanıma bacım. Geçen hafta bile hemen evden getirttim eşime. O konuda takığımdır...

Doğum çantanız içinde sizin için gerekebilecekler
• Öncelikle doktorunuzun ve yatacağınız hastanenin tel. numaraları
• Doktorunuzun daha önceden yaptığı ve hastaneye getirmenizi istediği testler veya notlar
• 2 adet gecelik
• 1 adet pijama
• 1 adet sabahlık
• 1 adet kaymayan türden terlik
• 1-2 adet çorap
• 2-3 adet külot
• 1-2 adet atlet
• 1-2 adet sutyen
• Havlu
• Hijyenik pedleriniz
• Göğüs pedi
• Meme ucu için krem (çatlama önleyici)
• Süt pompası (bazen gerekebilir)
• Diş Macunu ve fırçası
• Şampuan ve sabun
• Tarak, Toka, Parfüm, makyaj malzemeleriniz (doğum sonrası moraliniz önemlidir )
• Kağıt ve kalem
• Cep telefonları ve şarj aletleriniz
• Kolonya, ıslak mendil
• Kağıt havlu
• Ziyaretçileriniz için çikolatanız
• ıçme suyu ve bardaklar
• Bisküvi ve meyve suları
• Fotoğraf makineniz veya kameranız
• Kitap, dergileriniz (tabi bebekten okumaya zamanınız kalırsa :) )

Doğum çantanız içinde bebeğiniz için gerekebilecekler
• 2 tane badi (Mevsime göre kısa veya uzun kollu)
• 2 tane tulum
• 2 tane çorap, eldiven ve şapka
• 2 tane ağız mendili
• 2 tane pijama altı
• Yelek ve hırka (mevsime göre)
• Battaniye veya pike (mevsime göre)
• 3-4 tane bebek bezi
• Havlu
• Önlük, yelek ve patik
• Küçük yastık (yan yatacak bebeğinizin sırtına destek olmak amacıyla)
• Biberon
• Araba koltuğu/ana kucağı (çoğu zaman hastanede gerekmez)

alıntı

sağol ilgincim iyi oldu bu liste
ben de pijama almıştım bir de gecelik alayım diyorum onları yıkayacağım ama neyin içinde götürürüm onu daha düşünmedim özel hastanede yapacağım sanırım oradan birçok şey veriyorlarmış orada doğum yapan birkaç arkadaşım var onlara danışıp öyle hazırlayacağım

ben bir iki haftaya kadar hazırlamayı düşünüyorum çantayı,hazır dursun her ihtimale karşı

bende öyle 2 hafta sonra falan hazırlarım çantayı
sadece birer takım olarak
ihtiyaç olanları
daha sonrada eksikleri koyarım artık diye düşünüyorum.

ben de bu cumartesi alışverişe çıkıcam ve eksik hiç bitmez ama en önemli eksiklerimi alıcam. bir kaç hafta sonra hepsini güzelce yıkayıp ütüleyip 36. haftamda bebişimin ve benim eşyalarımı ayrı ayrı hazırlıycam, çünki her gelen bi el atıcak çantalara biz kendimize gelene kadar.o yüzden birbirine karışıp allak bullak olmasın istiyorum. az kalınca böyle farklı heyecanlar başlıyo işte Allah hepimize herşeyin en hayırlısını nasip etsin .

dscf0022s.jpg

dscf0024f.jpg

terliğim ve kurdelem:)))))))))))))

Ilgın'cım hepsi çok şıklar bacım. Güle güle giy ve kuzunu kucağına al inşallahhhh a.s.

Ilgıncım kullanışlı ve kibar takımlar almışsın güle güle kullan cnm,yakışıryerimsenibena.sa.s
:nazar::nazar:

pınarcım burcum sağolun kızlar daha ekleyeceklerim vardı ama misafirim olunca bunları ekleyebildim daha güzelleri sizin olsun

ilgin çok hoş şeyler almışssın
inş güle güle giyersin
bekliyoruz cnm diğer resimleri

X