Hastalıklar Değil İnsanlar Zarar Bu Hayatta

Vejetaryen Zombi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2015
1.139
488
Derdim sağlık konum yüzünden insanların bana dedikleri kızlar 16 yaşımdayım bikaç ay sonra 17 olucam ve adet olamıyorum sebebi ise LH düşüklüğü rahim yumurtalık gibi yerlerimde sorun yok veya fsh göğüs büyümesi vs de sorun yok ama LH yüzünden olamıyorum işte doktora gittik cycle propmove mi tam yazamadım ama bunu kullanmaya başlayacağım ve adettimde başlayacak çocukla ilgili bi sorunum yok 5 tane farklı doktora Danıştık ve çocukla alakali bi sorun olmayacağını söyledi

Gel gelelim insanların dediklerine babam doktordan sonra bana merak etme seni olduğun gibi seven birini bulacaksın dedi ne alakaysa benim hap kullanmamla bu

Sonra bu sorunu bilen bi arkadaşım bana adetliyken yaşadığı sorunları anlatıyordu belki sende yaşarsın bunları ama doğru sen adet olamiyodun dedi bana durduk yere daha dünkü olay bu bende cevaben ilaç kullancam adette olucam bi sorunum kalmayacak merak etme dedim

Sonra bi arkadas bana Ayy zombi ne güzel yüzün de sivilce yok pürüzsüz dedi bende teşekkür ederim seninde gözlerin mavi bu da çok güzel bisi dedim bende sonra bizi dinleyen başka bi arkadas(bu arkadaş biraz kıskanç birisi bi ortamda hep gözde olmak isteyen biri hatta sınıftaki erkekler benle konuşuyor dite senin bu ozellini kiskaniyorum seytan Tuyu var sende demiş biri dusunun) bize aynen şunu dedi ''ergenlige girmeden önce bende boyleydim ne var bunda''dedi bende ''bunun ergenlikle alakası yok benim ailemde de sivilce çıkmaz normal yaşında adet olmasına rağmen sivilcesi olmuyor kuzenlerimin eğer senin bole bi sorunun varsa ergenlikten değil cildinin yagliligindan o'' dedim bende

En son ki ve beni en çok üzen olay şuydu çocuk hakkında konuşuyorduk işte kızın dediği şey aynen şu Ayy zombi ne güzel kısırsın çocuğun olmayacak doğum acısı çekmeyeceksin dedi başka biri de nesi güzel kısır olmanın saçmalama dedi ben de kisir değilim ben sadece adet olamıyorum onun için hap alcam ve adet sorunumda ortadan kalkacak çocukla ilgili bi sorunum yok yani dedim

Hayır kızlar o kadar sinir oldum ki ne malum senin erken menapoza girmeyecegin veya bi kaza gecirip tamamen ''kısır'' olmayacağın veya eşinde de sende de bi sorun olmamasına rağmen çocuğunun olmayacağı bunlardan kesin bilgin var mı ki bu kadar emin konusabiliyorsun insanlar ne anliyorlar bole şeler yaparak bilmiyorum sevdiğim bi tanıdığım bida sana bole derlerse taniyi koydun şimdi tedavisini mi yapcan de dedi insanları Boz bole derlerse dedi peki buna benzer sorun yaşayan arkadaşlar siz naptiniz bu insanlara karşı?

Benimde cikolata kistim var. Hic durmadan kanamam var. Cikolata kistinde malesef cocuk zor olabiliyo. Bence herkese soylememek lazim. Niye herkes biliyo senin adet olamadini, bu senin ozelin bence. Sen doktoruna gitmissin insallah duzelir problemin adet olursun

Benimde cikolata kistim var. Hic durmadan kanamam var. Cikolata kistinde malesef cocuk zor olabiliyo. Bence herkese soylememek lazim. Niye herkes biliyo senin adet olamadini, bu senin ozelin bence. Sen doktoruna gitmissin insallah duzelir problemin adet olursun
Ya herkes değil o zaman yakın gördüğüm 4 kişi biliyo umarım seninde bi sorunun olmaz ilerde hastalığın yüzünden saol yorumun için

Takma kafana canım insanlar hep konuşur. Ayy çok kisasin yok çok uzunsun. Şişmanlsın yok zayıfsın. Şöyle böyle. Kulp takmak isteyen hep takar. Ama kafana takarsan zararlı sen olursun.
Ahmağa verilecek en güzel cevap sukúttur. Sus yani kendi kendilerine konuşsunlar.
Sustugun zaman daha çok konuşuyorlar agizlarin payını bigün sert bi şekilde vercem bu gidisle

Sağlık durumunuzu ve adet olup olmamanızı mümkün olduğunca kimseye söylemeyin o zaman, yoksa böyle saçma sapan yorumlar yapar arkadaşlarınız ki arkadaş demem ben onlara. Her şeyi normal olan bazı insanlar hamile kalamazken, olmaz denilen kalabiliyor. Şimdiden, evlenmeden bu konuları fazla düşünmeyin bence.

Ya herkes değil o zaman yakın gördüğüm 4 kişi biliyo umarım seninde bi sorunun olmaz ilerde hastalığın yüzünden saol yorumun için
Bende okuyunca sinifinda herkes biliyor gibime geldi ondan dedim. Patavatsizmis senin arkadaslarin. Benim ailem biliyo bide arladaslarim, hic konusmayia ailemde hep destek cikar. Hic takma sen bu insanlari gercekten. Zaten hastaligin tedavisiz deilmis, millet konusur. Kisirsin diyende ilerde nolur merak ettim, ne bicim laf etmis oyle, gercek olsa bile insan nasil soyleyebiliyor boyle seyler anlamiyorum gercekten m...

Her ortamda her arkadaşına anlatmasan olmaz mı.?
Ailene söylesen, bu durumdan dolayı bu tür şeyler duyuyorum ve bu beni üzüyor, bu nedenle sizde kimseye söylemeyin desen.
Arkadaşlarında en kısa zamanda regl olduğunu, her şeyin yoluna girdiğini söyle, unutsunlar.
genç, yaşlı veya ergen bir sürü insan var, ne yazık bu tür şeylerde olur olmaz söz söyleyenleri hiç anlayışla karşılayamıyorum.
Herşeyini paylaşma arkadaşlarınla, ailende böyle yapsın bence.

Sağlık durumunuzu ve adet olup olmamanızı mümkün olduğunca kimseye söylemeyin o zaman, yoksa böyle saçma sapan yorumlar yapar arkadaşlarınız ki arkadaş demem ben onlara. Her şeyi normal olan bazı insanlar hamile kalamazken, olmaz denilen kalabiliyor. Şimdiden, evlenmeden bu konuları fazla düşünmeyin bence.
Ole zaten daha yaşım küçük bunları neden dusuneyim ki

Her ortamda her arkadaşına anlatmasan olmaz mı.?
Ailene söylesen, bu durumdan dolayı bu tür şeyler duyuyorum ve bu beni üzüyor, bu nedenle sizde kimseye söylemeyin desen.
Arkadaşlarında en kısa zamanda regl olduğunu, her şeyin yoluna girdiğini söyle, unutsunlar.
genç, yaşlı veya ergen bir sürü insan var, ne yazık bu tür şeylerde olur olmaz söz söyleyenleri hiç anlayışla karşılayamıyorum.
Herşeyini paylaşma arkadaşlarınla, ailende böyle yapsın bence.
Annem zaten bole adet değil ama beyin tümörüm vardı bi ara hastahanedeki herkese söyledi ya ben arkadaşlarımın hepsine demedim 4 kişi sadece

o kadar kişi senin adet olamadığını nereden biliyor. herkezin herşeyi bilmesine gerek yoktu....

millet bulmuş birşey konuşuyor. adet de olacakmışsin. cevapta veriyorsun. takma kafana...

canım benim kıyamam üzülme lütfen :KK68:

arkadaşların patavatsızlar, bazıları da kötü kalplidir bilemem
ama ergenliğe verdim ben
kızlar arasındaki çocuksu kıskançlıklar...

adet konusunu kafana takma,
ben de 16 yaşında adet oldum, geç adet olmak çok güzel bişey
sıkıntısını derdini daha geç çekeceksin :KK66:
sadece benlik bişey mi bilmiyorum adet olduğum sene boyum acayip uzadı 20 cm falan beni aylar sonra görenler inanamadılar.
hem yumurta rezervlerimiz de daha geç tükenecek o açıdan bak :KK66:
stres yapma
adet olsun hamilelik olsun kadınların hormonlarını stres çok etkiliyor.
adet olsan da olmasan da sen çok güzel, tatlı pırıl pırıl bir gençkızsın.
bu güzel yaşların tadını çıkar :KK73::KK19:

Canim benden sana abla tavsiyesi,her hastaligini herkes ile paylasma.Yakin gordugum 4 arkadasim diyorsun ama konusmalariyla seni uzebiliyorlar..Ozelin sende kalsin.

Bende okuyunca sinifinda herkes biliyor gibime geldi ondan dedim. Patavatsizmis senin arkadaslarin. Benim ailem biliyo bide arladaslarim, hic konusmayia ailemde hep destek cikar. Hic takma sen bu insanlari gercekten. Zaten hastaligin tedavisiz deilmis, millet konusur. Kisirsin diyende ilerde nolur merak ettim, ne bicim laf etmis oyle, gercek olsa bile insan nasil soyleyebiliyor boyle seyler anlamiyorum gercekten m...
Yok canım sınıfındaki herkese söylemem ama birisi demişti adet oldum de diye onu dicem artık en kisa surede ama ilaçsız oldumu dicem ondan da laf yaparlar çünkü

Annem zaten bole adet değil ama beyin tümörüm vardı bi ara hastahanedeki herkese söyledi ya ben arkadaşlarımın hepsine demedim 4 kişi sadece
Paylaşmak acıyı her zaman azaltmıyor.:KK66:
Patavatsızın biri çıkıyor karşına en zayıf yönünden vurmaya çalışıyor.
Sen benim yarı yaşımdasın. inan gerçek arkadaş kimdir nedir var mıdır, ben bu yaşımda bile bunun cevabını bulmakta bazen zorlanıyorum.

X