Hasta sokak köpeği

Çok saçma ama, nasıl iki farklı şekilde işler sistemleri? Acaba kendi ev köpeğinizi hasta olunca sokak köpeği gibi onlara götüreceksin diye mi düşündüler?
Çünkü daha iki ay olmadı bizim kuçu kuçu olayı.
Biz belediyeyi aradık,çağrı merkezinden hayvan işlerine baglandik ve sokakta bir köpeğin başına böyle böyle birşey geldi falan dedik. Kaza değil, o da çok hastaydı.
İletişim bilgilerimizi aldılar, gelince bizi arayip köpeği aldılar, her aradığımızda bilgi verdiler ve iki hafta sonra kulağı küpeli bir şekilde geri mahalleye getirdiler. Hatta hiç kriz geçirmemis oradayken,gözlem yapmışlar falan, bayağı da rapor verdiler bize.
Gerçekten umursamaz davranmalarina üzüldüm. İsterseniz bir de belediyeyi arayın , evinizin bahçesine bağlandığınız söylemeyin ama,hep sokaktaymis gibi davranin. Bakalım onlar ne diyecek?
Hayvan orada can çekişirken yaşanan çaresizlik hissini iyi bilirim ya. Umarım bir yolunu bulursunuz : (

Ay ne güzel insansınız Allah sizden razı olsun keşke herkes böyle insan olsa.
Bir şeyden korkmuş olabilir mi?Barınağı aramayın lütfen yakınlarda veteriner varsa götürmeden bir fikir verir belki?

ishal köpeklerde çok tehlikeli olabilir. veterinere götürme ihtimaliniz yoksa belediyeniz iyi bir belediyeyse yardım isteyebilirsiniz FAKAT kesinlikle mikroçip no alıp köpeği takip edip geri alacağınızı söyleyin. yoksa hayvana dikkat etmezler ve hayvancağız ölür. bu konularla çok ilgiliyim yardım bulamazsanız bana mesaj atın.

İlginiz için teşekkür ederim. Yavrucak bugün öğleden sonra kusmaya başladı. Eşim sabah işten gelecek, haber verdim, araba bulduk birinden. Gelirken veterinere uğrayacak, getirin derse kutunun içine muşamba serip köpeği içine koyacağız. Daha kotu olmaması için internetten iyice araştırdım. Kusan köpeklere mide koruyucu ve bulantı kesici veriliyormus. Bir üniversitenin PDF sini inceledim. Dozuna uygun icirdim. Sonrasında kusmadı ve su içti. Hala yemek yemedi ama. Yarın da veterinerin önerisine göre davranacağız. Araç sahibine köpekten bahsetmedik. Arka koltuğa beraber oturacağız. Yolda bir aksilik olmaz inşallah.

yağsız tuzsuz pirinç lapası ve haşlanmış tavuk göğsü iyi geliyor ishale .

Banlanmisim, konuyla ilgisi olmayan yorum yazmışım. Anlamadım nedenini.
Eşim sabah iş çıkışı veterinere gitti. Veteriner iki tane iğne vermiş. Köyde yapan birinden rica ettik günde 1er kere vurulacakmis. İçtiği su arttı. Ama hala yemek yemedi. Kan şekerini topladım diye şekerli su süt karışımı icirdim siringayla. Bir süre bekledim, kusmadı ama sonrasında kusmaz inşallah. Arkaya saklanmayı bıraktı iğneden sonra. Ön tarafa gelip bizleri izliyor. Yarın da pirinc lapasini biraz sulu yapıp blenderdan geçirip vereceğim. Yatmadan biraz daha seker-süt karışımı vereyim diyorum.

Allah razi olsun sizden. Toparlar ignelerle hemen. Iyi hissedince yemeye baslar. Komsunuzun kopegi ilede ilgineseler

Ay bizimkinden o akla gelmedi. Onların arazisi geniş. Köpekten ishal ya da kusma var mı bilmiyorlar. Yarın sorayım. Bu arada papayı blenderdan geçirip süzgeçte suzdum. 1 su bardağı etti. Sabahı beklemeyeceğim. Ne kadar vereyim bundan?

Nekadar yerse kar. Zaten az yer heralde. Siz bir deneyin

Buarada veteriner ne demis. Bir tavsiyesi yokmu. Igneler ne ignesi acaba. Yemek yese bian once keske

Vitamin, bulantı kesici, antibiyotik. Bir kutuda 2 tane var 1er cc karışıyor, diğeri 2cc. İnek resmi var üzerinde. İneklere tümü yapılıyormuş. Günde 1 bir sağdan bir soldan vurulacakmis. Bebek pirinç unu maması kıvamında yapıp 1 su bardağını verdim siringayla. Kusacak gibi oldu ama kusmadı. Sıkıntısı var belli ama nefes alisindan. Şimdilik gözüm üstünde.

Muayene etmeden insallah bisey atlamiyordur. Siz takip edinde bakalm duzelmesse tekrar irtibata gecersiniz

Allah razı olsun iyiki sizin gibi insanlar var bu dünyada
Pirinç lapasını yiyebildiği kadar verin bizim köpekler hasta olunca veteriner onu yedirin sadece diyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…