Hasta sokak köpeği

Sabah ignelerden sonra 1 bardak lapa püresi veriyorum. Sonra 3 saat arayla veriyorum. Dışkısı toparlamaya başladı. Daha çok su içiyor. Arkaya gitmesin diye bağladım mecburen. Zincir miktarında arkada yatardı dünden beri önde yatıyork kendi kendine yemiyor ama hala. Kusmasi azaldı. İyileşince güzel bir banyo yapması gerekli ama. Mamayı yedirirken biraz kirlettim de onu :olamaz:

Çok zayıfladı ama. Bazen bana öyle bakıyor ki depresyona mı girdi yoksa bu köpek diyorum.

Yavru köpekler böyle yavaş mi iyileşir? Bizim çocuklar en fazla 2 gün hasta olur. Bugün 3. İğnelerini oldu. Dört gözle yemek yediği günü bekliyorum. Bugün dolma verdim, yedi sandık. Evde resmen bayram havası. Sonra fasulye verdim baktım yemiyor. Meğerse tavuk yemis yemeği. Normalde yaklastirmaz tavukları yanına. Yemeyince lapa püresine talim etti.

Yavru köpekler böyle yavaş mi iyileşir? Bizim çocuklar en fazla 2 gün hasta olur. Bugün 3. İğnelerini oldu. Dört gözle yemek yediği günü bekliyorum. Bugün dolma verdim, yedi sandık. Evde resmen bayram havası. Sonra fasulye verdim baktım yemiyor. Meğerse tavuk yemis yemeği. Normalde yaklastirmaz tavukları yanına. Yemeyince lapa püresine talim etti.
Yavrular zor iyileşiyor çoğuda atlatamıyor bu hastalıkları, sizinki toparlanıyor yavaş yavaş ,
Pirinç lapası yemesi güzel süzmeden pilav gibi versenizde olur içine biraz tavuk karıştırıp ,ben ağzına zorla tıkıştırıyordum yesin diye , birde probiyotik jel mide bağırsak sistemlerine iyi geliyor onu vermişti veteriner
Tavuklar çalmış yemeğini demekki :-)

Yavrular zor iyileşiyor çoğuda atlatamıyor bu hastalıkları, sizinki toparlanıyor yavaş yavaş ,
Pirinç lapası yemesi güzel süzmeden pilav gibi versenizde olur içine biraz tavuk karıştırıp ,ben ağzına zorla tıkıştırıyordum yesin diye , birde probiyotik jel mide bağırsak sistemlerine iyi geliyor onu vermişti veteriner
Tavuklar çalmış yemeğini demekki :-)
Ağzını açmıyor ki. Köpek dişlerinin hemen önünde enjektörün ucunu sokabilecegim küçük bir aralık var. Dudağını dikkatlice aşağı çekip o aralıktan veriyorum. Siringayla geçmesi için de blenderdan geçiriyorum, baldan kıvamlı oluyor. Başka nasıl yedirebilirim ki..

Ağzını açmıyor ki. Köpek dişlerinin hemen önünde enjektörün ucunu sokabilecegim küçük bir aralık var. Dudağını dikkatlice aşağı çekip o aralıktan veriyorum. Siringayla geçmesi için de blenderdan geçiriyorum, baldan kıvamlı oluyor. Başka nasıl yedirebilirim ki..
Önden değil yandan verin , ağızları yanak boşluğundan kolay açılır ,ordaki dişler küçük

Yan taraf oluyor yine. Taneli bir şey koyacak kadar ağzını açmıyor. Diş arasından sıkıyorum yalanip yutuyor. Başını havaya kaldırıyorum hafif, kesinlikle yutmuyor. İlla bırakicam, başını öne eğecek.

Aşşağıdaki resimdeki gibi

Eklentiler

• A1943ABB-B9FA-4F18-9F8F-BD15FAFD99AB.png
    A1943ABB-B9FA-4F18-9F8F-BD15FAFD99AB.png
    519,5 KB · Görüntüleme: 39
Yan taraf oluyor yine. Taneli bir şey koyacak kadar ağzını açmıyor. Diş arasından sıkıyorum yalanip yutuyor. Başını havaya kaldırıyorum hafif, kesinlikle yutmuyor. İlla bırakicam, başını öne eğecek.
Yazık ya inşallah biran önce iyileşir ,allah razı olsun sizden :KK68:

İlk resimde yukarı mi çekiyor? Öyle ise bugün onu da denedim, 2 kere açtı sonra taktik geliştirdi, ben yukarı yaptıkça kafayı kaldırıp dişlerini kilitledi. Bir de dişlerine eldivenle de olsa dokunmak urkutucu geliyor.

İlk resimde yukarı mi çekiyor? Öyle ise bugün onu da denedim, 2 kere açtı sonra taktik geliştirdi, ben yukarı yaptıkça kafayı kaldırıp dişlerini kilitledi. Bir de dişlerine eldivenle de olsa dokunmak urkutucu geliyor.
Burnunu kapatıncada ağızını açar bir de öyle denersiniz .

Deneyim bakalım. Tabureyle yanına oturup 30 dk sürüyor beslemesi. Ustuste vermiyorum kusar belki diye. Bir de cignemeyi unutacak az kaldı. Yarın taze ekmek vereyim sabah, cignesin bi.

Genclik hastaligi olmasin ya. Isterseniz veterinerle haberlesin ilerleme olmadigini bilsin. Yemesi lazimdi bugun

Dün doğru düzgün yemedi ve su içmedi. Bu sabah belediyeyi aramaya karar vermiştim. Çocuğun okuluna gittim sabah, dönüşte taze ekmek aldım. Beni görünce ayağa kalkıp hoplayip zıplamaya başladı. Ekmek verdim ve yedi. Evde bayram var bugün.

X