Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Arkadaşlar merhaba, hastahaneye ne götürdünüz ? Büyük ihtimal tek başıma olacağım kesin al dediğiniz birşey var mı ?
Çok mutlu, çok korkulu ve çok heyecanlıyım

Mentor silikon öneririm. Travmayla çarpmayla Protez patlasa bile silikonu akmıyor.

zamanla azalacaktır. arveles gibi ağrı kesiciler ödemi ve sertliği azaltabilir.

arkadaşlar polytek mi yoksa mentor mü sizce ? avantajarı dezavantajları var mı bunların?
biri FDA onaylı diğeri değil ama ikisi de güvenilirmiş..

Arkadaşlar merhaba, hastahaneye ne götürdünüz ? Büyük ihtimal tek başıma olacağım kesin al dediğiniz birşey var mı ?
Çok mutlu, çok korkulu ve çok heyecanlıyım
Merhaba ameliyat oldunuz sanırım, geçmiş olsun memnunmusunuz ? Nerede?hangi doktor yaptı hangi marka protez acaba?

motivanın kapsül oluşturduğunu nerde okudunuz acaba, mentor ve motiva arasındayım?
doktor motiva tavsiye etmişti.

Merhaba ameliyat oldunuz sanırım, geçmiş olsun memnunmusunuz ? Nerede?hangi doktor yaptı hangi marka protez acaba?
Merhaba evet oldum. Mersin hilmi tunç yaptı.
340 cc konuldu gözüme beklediğimden küçük görünüypor ve şuan iki top gibi.
Kas altı mentor high profile konuldu. Daha da küçülmemesini ve doğallaşmasını bekliyroum

Merhaba, meme protez satan medikallerden protezi ayrı alıp hastanede taktıran oldu mu? Marka olarak en çok hangisi bizi ileriki süreçler için üzmez? Devlet hastanesi protez için 15 bin TL dedi acaba medikallerden biz alırsak daha uyguna gelir mi? Medikalden aldıklarımıza ne kadar güvenebiliriz. Marka fiyat kıyaslaması yapabilir misiniz?

Bir sıkıntı çıksa doktor senin aldığın ürüne atacak, ürün sattığın yer doktora sorunu atacak.
Bu tarz işlerde tek elden yaptırmak daha iyi

Bir sıkıntı çıksa doktor senin aldığın ürüne atacak, ürün sattığın yer doktora sorunu atacak.
Bu tarz işlerde tek elden yaptırmak daha iyi
Haklısınız gerçekten merdiven alti ürünler de artınca ben de çok yanaşamiyorum, orijinal gibi gösterilip ucuza getirilen mallar doldu piyasa

Selam kızlar hep aklımda olan birşey bu meme ameliyatı 2022 de fiyatlar nasıl,doktor seçimi .silikon marka tercihi .cc tercihi yolum uzun.sadece düşünceydi ilerde elime param geçince yaptırcam 300cc 400cc bunlar kaçbedene tekamül ediyor ki acaba .95ti 90 dı 85 e indi 80ne doğru gider ben yaptırana kadar sanırım kendi memelerim

ne zaman indi tekrar iner mi acaba ama sanmıyorum dolar falan artınca hastane fiyatları da çok arttı ?
benim sorduklarımda 30'a da vardı 100'e de :)

Kilo al verde indiler 95 olmuyordu 90 na indi 85 şuan.zayıflıcam 80 ne iner galiba . Fiyat maliyet 30bin 100bin arasımı
:d ben aslında fiyatlar inmişti bir ara dediniz zannetmiştim kiloyu kastetmemiştim :d eğer indiği bir dönem vs oluyorsa kaçırmak istemem sezonu fiyatlar en son 2 ay önce öyleydi şu an çok korkuyorum sormaya

Bende yeni ameliyat oldum henüz 1 ay oluyor . benim de MENTOR High profile taktırdım. Gayet memnunum Doktorum doğallığın şüphe etme dedi gerçekten şuan yeni olmasına rağmen yapay durmuyor zamanla da yumuşayacak. Tavsiye ederim iyileşme sürecim de çok çabuk oldu 5 gün sonra işe başladım (Bilgisayar başında işim ) :)

Geçmiş olsun, darısı ben gibi bekleyenlere :) Kaç TL ye mal oldu ve özel mi devlet hastanesinde mi oldunuz? Araştırma sürecindeyim

Yorumlarda çok ciddi yanlış bilgilendirmeler var. Nagor ve Mentor aynı kefeye bile koyulacak protezler değil öncelikle Mentor marka protezin FDI onayı var ve firmanın 10 sene garantisi var. göğüs içinde kendi kendine aşınması ve patlaması durumunda ömür boyu garantisi mevcut. Yani size demem o ki Arion,polytech,nagor gibi protezler 2. kalite olarak protezlerdir. Bu saydığım 3 protezi kullanan hekimlerin ücretleri daha düşüktür bu verdiğim bilgileri klinikler gizli tutar ama eğer ki bu işe baş koyduysanız doktorunuza Mentor olması konusunda diretin. Mentor ameliyattan sonra size bir garanti belgesi veriyor ve o garanti belgesi sonrası kapsül oluşması durumunda ücretsiz değişim sağlıyor (dereceye göre)

Evet gayet yanlış bilgilendirmeler var canım. Aynı senin yanlış bilgilendirme yaptığın gibi. O zaman seni de düzeltelim. Neye göre markaların kalite şartlarını değerlendiriyorsun? Mesela Mentor'un piyasada rippling (kırışmaya)'e sebep olan %80 doluları bolca dolaşıyor. Doktorlar da ucuz diye bunu hastaya söylemeden takıyor. Çünkü Nagor'a muadil ürünü çok pahalı ondan bu fiyata takmak istemiyorlar. Çünkü rekabet edemiyorlar. Ama pahalı olmasının sebebi de daha kaliteli olmasından değil. Yıllardır Türkiye pazarında tek marka olmalarından. Şimdi rakipler çoğalınca işler değişiyor tabii.

Mesela neden aynı kefeye koyulamıyorlar.Bunun sebeplerini yazmamışsın. Ben sana gerçekleri yazayım.
Öncellikle aynı kefeye koymadığın Nagor'un garanti şartlarını yazalım. Yırtılma ve kapsül oluşumuna karşı ömür boyu, tüm dünyada geçerli hemen değişim garantisi veriyor. Ayrıca klinik olarak ispatlanmış ALCL vakalarında 3000 dolara kadar masrafları karşılıyorlar. GC Aesthetics® - The results you want in your plastic surgery web siteleri bu.
Garanti şartları da burada yazıyor: Mentor amaeliyattan sonra karton garanti belgesi verir, Nagor PVC garanti belgesi verir. Oradan bile hangisinin daha uzun garanti verdiğini anlayabilirsin.

Ne Nagor, ne Polytech 2. kalite protezler değildir. Bu protezleri kullanan hekimlerin ücretleri daha düşüktür demek de komik. Her hekimin belirlediği fiyat kendine özeldir. Çünkü ameliyat masrafları sadece silikon fiyatı değildir. Ameliyat hanesinden, genel giderlere bir çok şey bu fiyatı etkiler.
Bu arada tüm silikon üretici firmalar aynı yerden silikonu tedarik ederler. Bu notu da buraya yazalım.
Burada takım tutar gibi silikon markası söylemek ve alt argümanlarını da belirtmemek art niyet göstergesidir. Nedenleri ile yapılan açıklamaların başımızın üzerinde yeri var.
Haa FDA onayından da bahsedelim. Mentor Amerikan markasıdır. ve Amerika sağlık onayını alır. Ondan FDA onayı vardır. Nagor İngiliz markasıdır. Onun da CE onayı vardır. Yani FDA onayı olması demek daha kaliteli olduğu anlamına gelmez.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…