Hangi Protez? - mentor, arion, nagor , natrelle, PIP

Motiva taktırdım ben 4 gün önce. Gittiğim 2 klinik de mentor mu motiva mı dediğimde round shape için motivanin daha doğal olduğunu söyledi. Bi arkadasim yaptırdı 1 sene oldu motiva kullanıldı harika duruyor aşırı doğal ellediğinizde belli bile değil
merhaba ben de motiva ergonomix ile mentor damla arasında karar vereceğim. meme dokum çok az ve zayıfım, doğal bir görüntü istiyorum. siz memnun kaldınız mı? motiva gerçekten ayakta damla görüntüsü alıyor mu ?

merhaba ben de motiva ergonomix ile mentor damla arasında karar vereceğim. meme dokum çok az ve zayıfım, doğal bir görüntü istiyorum. siz memnun kaldınız mı? motiva gerçekten ayakta damla görüntüsü alıyor mu ?
Merhaba motiva ergonomix var bende aslında yuvarlak ama jeli diğerlerinden daha yumuşak olduğu için ayaktayken damla deniliyor sanırım. 1 ay 1 hafta falan oldu şuan için henüz yukarıda tabi hala ama dual plane olduğu için doğal görünüyo ben mennunum. Sadece boyut açısından küçük buluyorum biraz. Bence damla tercih etmeyin rotasyon riski var.

Merhaba motiva ergonomix var bende aslında yuvarlak ama jeli diğerlerinden daha yumuşak olduğu için ayaktayken damla deniliyor sanırım. 1 ay 1 hafta falan oldu şuan için henüz yukarıda tabi hala ama dual plane olduğu için doğal görünüyo ben mennunum. Sadece boyut açısından küçük buluyorum biraz. Bence damla tercih etmeyin rotasyon riski var.
evet ben de rotasyon riskini ve daha sert br formda olmasından dolayı endişeliyim ama doğal bir görüntü de istiyorum. 2 doktorla görüştüm ikisi de eğer doğal bir görüntü istiyorsan yuvarlak yapmayız dediler. ama biri motiva ergonomix formu yumuşak o da doğal bir görüntü sağlayabilir dedi. Ödemleriniz indi mi bir ayda ?

evet ben de rotasyon riskini ve daha sert br formda olmasından dolayı endişeliyim ama doğal bir görüntü de istiyorum. 2 doktorla görüştüm ikisi de eğer doğal bir görüntü istiyorsan yuvarlak yapmayız dediler. ama biri motiva ergonomix formu yumuşak o da doğal bir görüntü sağlayabilir dedi. Ödemleriniz indi mi bir ayda ?
Size özelden mesaj atıyorum

Size özelden mesaj atıyorum
Merhaba revizyona kararverdinizmi. Motiva implantlarda benim fark ettigim sanki ccler kucuk gibi. Yani mentorda 375-400 cc protezler gayet buyuk duruken motivada ayni cc protezler ozellikle yandan bakinca cok kucuk duruyor banami oyle geliyor bilmiyorum

Merhaba revizyona kararverdinizmi. Motiva implantlarda benim fark ettigim sanki ccler kucuk gibi. Yani mentorda 375-400 cc protezler gayet buyuk duruken motivada ayni cc protezler ozellikle yandan bakinca cok kucuk duruyor banami oyle geliyor bilmiyorum
Yok aslında tam tersi mentorda türkiyede kullanılan protez çok büyük çoğunlukla yüzde 80 dolu olanlar olduğu için motiva aslında daha dolu volumlü bi protez. Yandan bakıldığındaki görüntüyü etkileyen şey projeksiyon oluyo yani motivada 4 profil var mini,demi,full ve corse olarak. Eğer en küçük profil seçilirse mesela yandan çıkıntısı daha az olur. Profil büyüdükçe çıkıntı artarken çap küçülüyor. Profil küçüldükçe de çıkıntı azalırken çap genişliyor. Bendeki full profil.
Revizyona henüz karar vermedim çünkü daha 1 ay 1 hafta gibi bi süre oldu 6.aydaki durumuna göre net karar vericem.. şimdilik istiyorum ama.

Buraya az önce bir kullanıcı yorum yazmıştı ve bende kendisine karşılık vermiştim ama yorumu ışık hızıyla silindi nedense.. Hatta ekran resmi almıştım sanki silineceğini biliyormuş gibi. Neden silindi acaba bu yorum? Abes birşey göremedim ben yazdıklarında? Hatta kullanıcı komple silinmiş sanırım. Burayı takip eden doktorları mı rahatsız etti ki bu konu?

Keşke bana neden böyle oldu diye sorsaydınız. Bu üyenin bir sakladığı var ki uyduruk bir e-posta ile üye olmuş. Gerçek bir adres ile üye olursa site kuralları dahilinde her şeyi yazabilir.

Siz yazılanların yasal sorumluluğunu alıyor musunuz da ekranları paylaştınız? Lütfen bu durumlarda önce bize sorun.

Motiva round olduğunu ben de şimdi öğrendim. 400 cc ve 475 cc kullandı doktor. Epey rahatladım. Ama hala şişliklerim var tabi. Boyutları çok iyi oldu bence. Daha önce yaptırmadığıma pişmanım. Siz nasılsınız?
Merhaba, umarım çok memnun kalırsınız 🙏🏻 Benim de kısa süre içinde kas altı yapılacak, motiva markaya çok sıcak bakıyorum. Tam anlamıyla dokunun yumuşaması için illa ki zaman gerekiyordur ama çok merak ediyorum motiva round full ün hissedilirliği meme dokusu altında nasıl acaba? Yani örnek implanta dokunduğunuzda hissettiğinize göre operasyon sonrası benzer şekilde mi yoksa daha meme dokusuyla uyum sağlayacak şekilde mi hissediliyor acaba? En ufak bir yorum bana çok yardımcı oluyor, sevgiler 🤗

Önce ben başlayayım. 4 sene önce oldum ameliyatımı ve mentor kullanıldı. Valla hangi süreçlerden geçtiğimi hatırlamıyorum ama memnunum halimden. Ha bugün olsa sanırım arion taktırırdım. Geçtiğimiz yaz arion takılan arkadaşımın göğsünün yumuşaklığı şimdidençok doğal

Bu aralar mesajlardan gördüğüm kadarı ile ameliyat olacak arkadaşlar protez seçme konusunda yardıma ihtiyaç duyuyor. Lütfen bu başlıkta sadece protezleri konuşalım. Ameliyat olanlar protezleri ile ilgili fikirlerini söyleyerek ameliyat olacaklara yardım etsin.

Güzel paylaşımlar dilerim :KK71:
Mentor ile 4. Senede çok bir yumuşama olmadı mı acaba?

merhaba, benim de durumum sizin anlattığınız gibi. görüştüğüm doktor yuvarlak mentor önerdi, birkaç hafta içinde ameliyat olmayı düşünüyorum. sertlik durumu şu an nasıl, kaç cc takıldı ve görünümünü merak ediyorum benimle de fotoğraf paylaşırsanız sevinirim :)
Ameliyat oldunuz mu merak ettim, mentor 325 cc kucuk mu olur acaba doku azsa dr 325 cc takariz dedi mentor

Ameliyat oldunuz mu ,ne takıldı acaba bende mentor anatomik konusunda araştırma yapıyorum da

Mentor anatomik taktıran arkadaşlar varsa yorum yaparmısınız,kas üstü meme dokusu çok az biri için nasıl olur??

Ameliyat oldunuz mu ,ne takıldı acaba bende mentor anatomik konusunda araştırma yapıyorum da
merhaba , ameliyat oldum. Motiva ergonmixde karar kıldım. 3 ay geçti ameliyatın üzerinden şuan için çok memnunum. Daha yumusak br dokusu olduğu , kapsül oluşturma riski tüm diğer protezlere göre daha düşük olduğu için bu protezi seçtim. Görüntü olarak istediğim doğallığı sağladı tüm arkadaşlarım çok beğendi . tabi protezin boyutu da önemlidir görüntü konusunda.

merhaba , ameliyat oldum. Motiva ergonmixde karar kıldım. 3 ay geçti ameliyatın üzerinden şuan için çok memnunum. Daha yumusak br dokusu olduğu , kapsül oluşturma riski tüm diğer protezlere göre daha düşük olduğu için bu protezi seçtim. Görüntü olarak istediğim doğallığı sağladı tüm arkadaşlarım çok beğendi . tabi protezin boyutu da önemlidir görüntü konusunda.
Benim doktor sadece mentor kullanıyor ,damla konusunsa kafam karışık,motiva ergonomiks de damla şekli sanırım,kas üstümü ve kaç CC? Teşekkürler cevaplandırdığınız için

ergonomix için ayakta damla yatarken yumarlak görünüm aldığı söyleniyor. Çok kıyaslama şansım olmadığı için tam olarak damla şeklini alıyor mu emin değilim şuan için ama çok doğal durduğunu söyleyebilirim. kas altı oldu benimkisi , bir göğse 235 iğerine 230 cc takıldı. boyut olarak tam olarak istedğim gibi oldu , ne büyük ne küçük tam kararında. Bu konuda doğal görüntü istediğimi belirtip kendimi biraz doktora bıraktım. Çünkü bizim anlamamız bence çok zor. Doktor 235 cc deyince çok küçük olacağını düşünmüştüm ama daha büyüğü bende asla olmazmış .

ergonomix için ayakta damla yatarken yumarlak görünüm aldığı söyleniyor. Çok kıyaslama şansım olmadığı için tam olarak damla şeklini alıyor mu emin değilim şuan için ama çok doğal durduğunu söyleyebilirim. kas altı oldu benimkisi , bir göğse 235 iğerine 230 cc takıldı. boyut olarak tam olarak istedğim gibi oldu , ne büyük ne küçük tam kararında. Bu konuda doğal görüntü istediğimi belirtip kendimi biraz doktora bıraktım. Çünkü bizim anlamamız bence çok zor. Doktor 235 cc deyince çok küçük olacağını düşünmüştüm ama daha büyüğü bende asla olmazmış .
Ben kas üstü istersem damla yapacağını söyledi doktor ama ben ele gelir diye korktum sizin kas altı olmuş ele gelmez sanırım, peki sizin kendi dökünüz mu vardı 235 takıldı,forumda 300 e bile küçük diyenler olmuş kaç.karıştı o açıdan.Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler.için

meme dokum azdı aslında. Boyutu doktor göğüs kafesinin genişliğine göre karar verdi. Yapılan ölçümlere göre silikon tabanı ve yüksekliği belirledi. Ben en azından 255,275 olmaz mı dediğimde yapay durur seni doğal ölçün bu dedi iyi ki de öyle demiş :) başka bir doktor 270-290 civarında takalım güzel olur demişti ama iyi ki öyle bir boyut olmamış. :)

meme dokum azdı aslında. Boyutu doktor göğüs kafesinin genişliğine göre karar verdi. Yapılan ölçümlere göre silikon tabanı ve yüksekliği belirledi. Ben en azından 255,275 olmaz mı dediğimde yapay durur seni doğal ölçün bu dedi iyi ki de öyle demiş :) başka bir doktor 270-290 civarında takalım güzel olur demişti ama iyi ki öyle bir boyut olmamış. :)
Hayırlı olsun inşallah bizlerde sizin gibi memnun kalırız,1,5 ay sonra gelip iyi tecrübelerimizi bizlerde paylaşırız 🤗

X