Pilav Tarifleri Hamsili pilav..(3.Takim Sponsorlugunda)

pegasus07

Jin Jiyan Azadi
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2012
8.307
5.140
Merhabalar..ben geldim yine

Aslinda gecen yarismada son demistim ama bu kategori beni cok cekti kendine ve kendimi hamsi alirken buldum

Sponsor olarak cuma zayiflama yarismasindaki takimim olan 3.takimi sectim..Onlarin yeri bambaska bende cünkü

Sunu belirtmek istiyorum..bu pilavi ilk defa denedim ve ilk defa yedik..
Bundan sonra daha sik yapacagim sanirim,cok begendik cünkü

HAMSILI PILAV

Malzemeler

1 su bardagi pilavlik pirinc
1 kg hamsi
3 adet kuru sogan
yarim demet maydanoz
1 corba kasigi tereyagi
yarim cay bardagi sivi yag
1 yemek kasigi kus üzümü
tuz,karabiber,pul biber(ben toz kullandim)

istege göre dolmalik fistik ve yenibahar kullanilabilir..ben bulamadigim icin kullanmadim...

Yapilisi

hamsilerimizi temizleyelim..kilciklarinida cikaralim..
Ben temizledikten sonra foto cekeyim dedim..makinemin aküsü bitince,dolana kadarda zaman kaybetmek istemedigimden tepsiye dizdim..ilk halinin fotosu o yüzden yok:26:

Temizledigimiz hamsileri tuzlayip kenara alalim..

pilavimiz icin sogan ve sivi yagi tencereye alalim

soganlar biraz pistikten sonra tereyagini ekleyelim

tereyagi eridikten sonra önceden yikadigimiz pirinclerimizi ekleyip 2-3 dk kavuralim
kavrulan pirinclere maydanoz ve baharatlarida ekleyip 1-2 dk daha kavuralim ve üzerini 1 parmak gececek sekilde sicak su ekleyip kisik ateste suyu az bisey kalana kadar pisirelim..cok az suyu kalan pirincimizin icine kus üzümlerinide atip altini kapatalim ve dinlenmeye birakalim...
pilavimiz dinlenirken temizledigimiz hamsilerimizi parlak yüzleri alta gelecek sekilde 1 yemek kasigi yagla yagladigimiz borcama dizelim
Dizdigimiz hamsilerin icine pilavimizi koyup,kenara sarkan kisimlari üzerine kapatalim
kalan hamsileride bosluk kalmaycak sekilde ,parlak yerleri üste gelecek sekilde dizelim ve 200 derecede önceden isitilmis firinda ,firinin isisina göre 30-45 dk arasi pisirelim..
firindan cikardiktan sonra 5-10 dk dinlendirim ,bir tabaga ters cevirip servis yapalim..Yaninda sogan piayzi ve karisik salata ve domates vardi ...limonuda unutmyalaim tabi...

Afiyet olsun

Ellerine saglik Pegasus, sizin markete hamsiler geldi demek.
Cok güzel görünüyor!

Ben de hic denemedim ama eminim cok lezzetlidir!

ellerine sağlık... hele şükür hamsili pilav.. yapılmıcak diye çok üzülüyodum benim aklımdaydı taze balık bulamıyodum eve geçerken çok güzel fikir, hamsili pilav başlı başına bi lezzettir .eminim çok da güzel olmuştur ellerine emeğine sağlık canım...

Ellerine, emeğine sağlık canım, çok lezzetli görünüyor
Başarılar canım

Ellerine saglik Pegasus, sizin markete hamsiler geldi demek.
Cok güzel görünüyor!

Ben de hic denemedim ama eminim cok lezzetlidir!
tesekkür ederim canim..
evet baktim vardi bende katilayim dedim

benimde ilkti..midye dolmasi yediysen,limonla tadi ona benziyor biraz...hamsi bulabilirsen dene bence

Ellerine sağlık canım Yarışmada başarılar dilerim
Rekor kırıldı
Cok tesekkür ederim nevosum
gördügün gibi,katilirim katilmam derken birde baktimki konu aciyorum

evet evet rekor kirildi..rekoru kiran olarak kazen bir güzellik yapar belki,isteyenin bir yüzü, vermeyen zenci hesabi

Tesekkür ederim canim..
benimde ilk denememdi..aslinda bende bekledim,yapan cikar diye ama,sanirim beni bekledi herkes

ilk defa yedik ve biz begendik..bence herkesin denemesi lazim bu lezzeti

Rekor sayande kırıldı
Ellerine sağlık yarışmada başarılar dilerim

Tesekkür ederim canim..
benimde ilk denememdi..aslinda bende bekledim,yapan cikar diye ama,sanirim beni bekledi herkes

ilk defa yedik ve biz begendik..bence herkesin denemesi lazim bu lezzeti

Ben hamsili pilavla yöresel yemeklere katılacaktım, hatta yaptım fotoğrafladım sonra vazgeçtim

WooowHamsiyi sevmem ama çok leziz görünüyoEllerine sağlık ablacım,iyiki katıldın.
Yarışmada kocaman başarılar

Ahh kaptannnnn

Ellerine sağlık cok güzel görünüyor
En kisa zamanda denemeliyim
Ka malum karadenuzludur kocacugum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…