Hamis kalmak isteyenler buraya 2016 ugurlu gelsin :))

hamisliginizi ne zaman ogrendiniz

• battan 1 gun once

OY: 4 10,8%
  • battan 2 gun once

OY: 3 8,1%
  • battan 3 gun once

OY: 5 13,5%
  • battan 4 gun once

OY: 7 18,9%
  • battan sonra :))))

OY: 18 48,6%

• Ankete Katılan
    37

canım biraz uzun ama anlatayım.gebeliğimin 8. haftasında tam da doktorum tatildeyken kanamam başladı.iki kez doktora gitmiştim gebeliğim sırasında ama anlamamıştı.ikiz olduğunun farkında değildim.iki gün üst üste başka doktorlara gittim. ilk gün hiçbirşey yok gebelik devam ediyor dediler eve geldim kanama durmayınca ertesi gün başka doktora gittim.o da gebelik kesen bozulmuş kalp atışı yok küretaj olman gerekiyor diyip beni hemen yatırdı.bi kaç saat hastanede yattıktan sonra kendi isteğimle hastaneden çıkışımı istedim küretajı kabul etmedim.bi tanıdık yardımıyla başka hastaneye yattım orda bakan doktor da bebek duruyor kalp atışı var hiç bi sıkıntı yok diyip 2 gün yatırıp eve gönderdi.anlayacağın karmakarışık.10 gün kanamam devam etti kendi iyi bi prof bulup muayene oldum.meğersem rahimi ikiye bölen bi perdm varmış.her iki tarafta da gebelik oluşmuş.ve biri düşmüş diğeri sağlıklı duruyormuş.her bakan doktor bebeklerden birini görmüş diğerini görmemiş.
o zaman işte iyiki küretajı kabul etmemişim demiştim. yoksa kuzum oğlum şu anda olmayacaktı.
biraz uzun yazdım umarım sıkmamışımdır.

canım bu arada ultrasonda çıktı.sonra rahim filmi de çektirdim.orda şekli çok daha net.ameliyat öncesi genelde doktorlar istiyorlar.histereskopi ve laparoskopi ile de ameliyat oldum
@umut-90

hayırlısı olsun canım 30 günde bir mi adet görüyorsun?
evet canım gecen ay 6snda ovulasyonda cift cizgiyi gördüm 7sinde yumurtladım demekki 14 gün sonra adet oldum normalde 17 sndeydi adet atarihim bu bal tarcın karısımından kullandım o yüzden mi böle oldu anlamadım

canım çok yoğun stres geciktirir belki ondandır.çok üzüntüde de erken olur genelde inşallah bi sıkıntı yoktur.hayırlısı diyelim.gelecek aya bekleriz artık.

Çok sağol canım benim. Kan testi sonucunu alana kadar içim rahat etmicek canım ya
Bence icini ferah tut ilk testini gordum evet kesin hamile maşallah dedim. Sonra sabah yaptin yine cift cizgi iyice emin oldum. Bak ben adete 3 gun kala ogrendim ve senin ki kadar net degildi cizgim. Testi parcalayip zar zor ikinci cizgiyi gormustum

umudunu yitirme hamilelik adet belırtılerınıde kapsar :) sanki adet olcakmışsın gibi
Her ay oluyorki canim hamilelik belirtileri bende psikolojik filânmı ki hanımlar sizdede oluyormu ya. Mesela Geçen ay 3gün geciktim tüm belirtiler var ama negatifti testten 1 saat sonrada adet oldum saka gibi

Ay bide benim esim ikiz istiyorum deyip duruyor bulduk ta ikizi kaldı diyorum ikiz diye dua edermiş hep kıyamam yaa

Her ay oluyorki canim hamilelik belirtileri bende psikolojik filânmı ki hanımlar sizdede oluyormu ya. Mesela Geçen ay 3gün geciktim tüm belirtiler var ama negatifti testten 1 saat sonrada adet oldum saka gibi
aynı durum bende de oluyor canım 1 hafta gectiği oldu ama negetif cıktı pskolojik malesef

canım bu arada ultrasonda çıktı.sonra rahim filmi de çektirdim.orda şekli çok daha net.ameliyat öncesi genelde doktorlar istiyorlar.histereskopi ve laparoskopi ile de ameliyat oldum
@umut-90
Canım maşallah valla herşeyi biliyorsun sen yaa böyle inandırıcı dogru olduğuna inandığım seyler bide hep bende yumurtlama takibi yaptırdım bu ay ilk kez, ilaç kullanmıyorum 31 günde bir falan regl oluyorum. 17. günü gittiğimde hala 15 mm di. doktor ümitsiz konustu bu ay için, adetin 3. gününde horman testi yapalım dedi. bana yorum yapabilir misin ben böyle etkilendim başta ama çalışmalara ara vermedim aynı devam ettim olabilir mi acaba sonradan falan büyüme çatlama işleri

canım yumurta çatlama konuları ile çok bildiğim bişi yok ama normal 22 mm falan olması gerekiyor sanırım. eğer kendiliğinden büyümüyorsa klomen ve ardından çatlatma iğnesi falan önerecektir.muhtemelen önce bi takip etmeyi tercih etti doktorun mantılı olarak.sen yine de çalışmalara devam et.
ikinci gebeliğimde korunmuştum.bi kez kaza oldu o da adetime 2 gün falan vardı.çok enteresan nasıl gebe kaldım ben diye şaşırmıştım.hem klomenle falan gebe kalırsan genellikle ikiz oluyor.üzülme bence bu şekilde gebe kalan insan o kadar çokki. doktora gitmeden kendi kafasından klomen kullanıp ikiz doğuranları biliyorum ben.sen sakın yapma da ben yapmadım sen de yapma doktorun planlayacaktır gerekenleri

bu arada herşeyi bilmiyorum estağfurullah çok teşekkür tatlım :))) yaşadıklarım ve gördüklerimden dolayı fazla şey öğrenmiş olabilirim diyeyim

çok teşekkür ederim tatlim, bakalım bende olabılır büyüyebilir belki diye hiç soğukluk yaratmadım çalışmalarda. hormon testiyle gelişip gelişmediğine,çatlayıp çatlamadığına bakıcakmış . eger öyle ise klomen kullanabılırız dedi. hormonlarda ilgili bişey yoksa takip ederiz gene stresten olabılır her ay vucudumuz aynı hızda düzende çalışmayabilir dedi bakalım hayırlısı 31 ocak bat neler bekliyor acaba bizi kırmızı kart mı yoksa bir melektanesi mi =) sende başladın mı tekrar hala korunuyor musun tatlım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…