Hamileyken terkedildim

benide eşim evden döverek attı bi daha dönmedim ben 12 haftalık hamileydim.hamileliğim boyunca ağladım hırpaladım kendımı..giden gelirde gelmezde..ne dualar okudum gelsın dıye gelmedı..boşandık hemen tek basıma doğurdum cocugu.cocuk 2 aylıktı barışalım dedi barıştık 2nci çocuğa sıddet uygulamaya başladı..olmaz olsun öyle baba..o kadar dua demekkı allah aslında hayırlısını vermış..fazla ustune gıtmemek gerek sakınce bekle gör

Elleri kırılsın onun inşallah!

ah canım ne diyim doğru söylemişsin.
ben bugün anneme de söyledim.
ben eşimden dert yanardım onlar boş ver erkekler aynı üç aşağ beş yukarı derlerdi.
ilk tokat olayında çok sinirlendiler. ama yine de hamileyim ve belki yine seviyorum diye benim boşanma fikrimi desteklemediler.
şimdi destekleri sonsuz.
onları suçlamıyorum.
annem bugünde dedi, "sana boşan boşver derdim sen barışırdın ben yüzgöz olurdum, boşan desem boşansam sonra seviyordum desen, senin ve torunumun günahına girmek istemedim" dedi.
vicdan azabı çekmelerini istemiyorum.
bütün sorumluluk eşimde ve elbette bende.

daha 3 mesajını bana yazmışsın. rabbim o kocayı bildiği gibi yapsın. türkiye'de kadının adı yok. biz hem psikolojik şiddet hem fiziksel şiddet görücem hep affedicez. yok böyle bir değersizlik.

benim çok kariyerli, bilmem hangi şirkette müdür, bilmem nerde master yapmış kocam,

ben sana vururum, belki sen de bana vurursun. bu evin içinde kalsın. kimseye söyleme. biz konuşur anlaşırız.

bugün kayınpederim de demiş ki benim oğlum kariyer sahibi meşgul biri.

babam da demişki "karıyeri olsa ne olacak bi kadını elinde tutamadı. yuvasını kurtaramadı."

yani hani bazı erkekler okumamış olur cahil olur vurunca hep bu sebepler sunulur ya, yok öyle bişey.

insanlık kitapla falan değil.

benim babam 3 üniversite bitirdi maşallah. dedemin okuma yazması yok. ama ikisi de insan. kitap ya da para, ahlakın karakterin yoksa sana hiç bi değer vermez ki bilgi haricinde.

şimdi parasına kariyerine sarılarak uyusun.

Cmm dört yildir evliyim
nisanliyken esim bigun ilerde ailesi ile bir aile apt alip kardesler ve annesi ile beraber oturmayi dusunuyoruz dedi
ben o anda eger boyle bir dusuncen varsa ben yapamam deyip yuzugu eline vermistim
bu is olamaz diye
bende seviyordum ama ne onu nede kendimi kandiramazdim
Onu kaybetmemek adina tamam olur diyebolirdim ama sadece kendimi ve onu kandirmis olacaktim esimde ciddi oldugumu
Anlayinca bir dahaa konuyu acmadi
bir evlilikte once saygi olacak esin sana saygi duyarsa senin dusuncelerine de isteklerine de ailene de arkadaslarina da kisacasi herseyine saygi duyar
ama senin esinde saygi yok sana saygi duymadigi icinde ne ailene nede dusunce ve isteklerine saygisi var
sadece kendisinin sana duymadigi saygiyi senden bekliyor
Bak cnm iki kere iki dort bu simdide boyle 5 yil sonra da esin sana evine donsede değişmeyecek bunu bu sekilde kabulul edersen daha saglikli karar verirsin

Konunu başından sonuna dek okudum canım, Allah yardımcın olsun, bebeğin ve senin için hayırlısını versin. Dua et bol bol, Rabbim kalbine sükunet verecek ve sağlıklı kararlar almana yardım edecektir inşallah.

eşimin değişmeyeceğine eminim.

bana hep saygısız derdi. hep kendimde suç aradım. ama cidden o bana hiç saygı duymamış.

ben kendimi zeki akıllı zannederdim. yanılmışım.

yok dönmez. dönse de affetmem. bu iş kapandı artık sonsuza kadar.

eşe karşı saygı, anlayış vs. okumakla olmuyor maalesef..

okumamış fakat hasta eşini el üstünde tutan, bebeğine bile gece kalkıp mama yapıp yeniden uyutan sabah eşi kalkıpta kocasına bugün bebek hiç uyanmadı çok rahat uyudu demesine karşın eşinin üzülmemesi için doğru deyip bebeğe gece kendisinin baktığını bile saklayan kocalar tanıyorum...

hamile eşini terk eden adamdan ne koca olur nede baba olur... siz hamilesiniz istediğiniz kadar kaprislik yapabilirsiniz en doğal hakkınız ki eşinizin sizi hoş görmesi gerekiyordu ki sizin yaptığınız kötü bir durumda göremedim ben açıkçası...

Allahım hakkınızda hayırlısını versin...

Okurken yemin ederim hüngür hüngür agladim ayni durumdayız bir tek hamile değilim geri kalan herşey ayni arkadsm annem 2 adim otemde izinsiz gidemiyorum seni çok iyi anliyorum BN geri donemiyorum nisanliyken kaçarak evlendim onun yüzünden üni. Okumadim Aöf okuyorum çok fedakarlık yaptim ama karsiligi bu oldu hala agliyorum bnm durumumda ne kadar boyle devam eder bilemiyorum..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Allah razı olsun canım benim. Ağlamana üzüldüm inan içim parçalandı. ben evliyken (hep elim bunu yazmaya gidiyor) çok ağladım ama çok. onun gittiğini görünce dedim ağlamıycam artık.
erkeğe fedakarlık olmazmış. o gerçek.
rabbim sana güç versin.
işin yoksa mutlaka işe girip çalış. daha güçlü hissedeceksin kendini.

yaşadıklarınızı iyi ki yazmışsınız, belki "aşkı" için okulunu bırakacak, ailesini karşısına alacak, hayatı tv dizisi zanneden kızlar görür de akıllanır. Allah sizin de yardımcınız olsun, ne diyeyim...

Çok sinirlendim, Allah yardımcın olsun...Keske önceden düsüneymissin bunları inceleyip demek care degil...Olan olmus duruma bakacaksın...

Her sey ailenin içinde kalmalı orada haklı ama sana ailemizin içinde kalsın demis, ama kendi gidip konusuyor besbelli. Kayınbabanın dediklerinden de belli. Oturup dedikodunu yapmıslar besbelli, annenlere gidip gelme meselesinde. (ki sen dogru dürüst gitmedim annemlere diyorsun). Kaldı ki annene gidip gelirken onlara mı soracaksın...Annen dibinde oturuyor yüzünü göremiyorsun bu nasıl iş?

Onun cocuk mocuk da umrunda degil, hamile insana böyle eziyet edilmez, aksine yanında olmalı en basından ki baba sıfatını haketsin. Oturdugu yerden baba olunmuyor. 9 ay tasıyan kendi degil, bir yapacagı yanında olmak, gerektiginde seni alttan almak...Onu da beceremiyor. Esin yalancı, vicdansız, olgunlasmamıs (cocuk gibi seni şikayet etmis babasına araba mevzusunda, komik...) Bundan bırak baba, senin cocuguna lazımlık bile olmaz. Senin de hatalı oldugun yerler var elbet, ama büyük suc onda. Okumus olması senin dedigin gibi insan oldugunu göstermiyor. Öküzü de baglasan kitabın basına, kosulları sagla, yemini suyunu ver, o öküz üniversite bitirir cok afedersin.

Su hayatta önemli bir sey varsa bize kalacak o da anılarımız...Sana anı kalacak, güzel anları hiç etmis. Sürekli problem...Kavga...Üstüne bir de siddet tuz biber...Sana bu evlilikten kalan en güzel sey cocuk olmus sadece. Umarım biran önce kurtulursun. Düzelecegini sanmıyorum bu durumun cünkü üstüne bir de inatcı esin. Dedigim dedik caldıgım düdük...

Mihriban calismamada izin vermiyor malesf okulunu bitir öyle diyor hep Aöf okuyorum bitirince diyor inanirmisin bizim burada 55 kuruş ekmek sabah ya 50 kuruş yada 1 TL birakip gidiyor başka para dahi yok isteyince calis kendi parani kendin kazan bak ben calisiyorum diyor içkiye oldumu her hafta bir büyük rakiya para veriyor ama bana oldumu 5 TL kagit para yok hep demir çok calismk istedim ama maalesef

ah kuzum inan seni kardeşim gibi gördüm çok üzüldüm.

sen okulunu bitirsen de o seni çalıştırmaz.

bence ayaklarının üstüne bas ve böyle gitmeyeceğini söyle. ailene mutlaka durumları anlat.

mutlaka destek bulacaksın.

kızlaarrr

kayınpederim aradı.

yoldayım görüşelim dedi.

peki dedim.

birazdan buluşucaz.

nolur dua edin.

rabbim dilimdeki bağı çözsün. beni anlasın.

gerçi anlasa ne olacak onu da bilmiyorum.

ama şu zamana kadar onunla hiç husumetim olmadı.

beni en azından iyi hatırlasın, oğlunun da gerçek yüzünü görsün istiyorum.

lütfen dua edin.

akşama neler olduğunu yazarım.

Allah yardimcin olsun hakkında hayirlisi ne ise o olsun inş dök içini bundan daha kotu ne olabilirki

Cnm tum sayfalari okuyamadim ama sana iki sorum var birincisi bebegin cinsiyeti ne ikincisi bosanirsak bebegi birakir gidersin gibi baskilari basladi mi? Eger bu tarz baskilari henuz yoksa ve kararli isen ne olur bebek dogmadan bosan.biliyorum tepkiler gelecek ama ancak bazi seyleri yasayanlar bilir.bebek dogduktan sinra bak kıymet e binecek.sen bebegi taşımış canta muamelesi göreceksin .seni bebekle tehdit etmeye baslayacak.ins bnm öngörü m yanlistir ama lütfen bunu dusun

Arkadaşım okudum ve çok üzüldüm bu kadar da olmaz ki alttan alıyorsun iyice üste çıkıyo inşallah seni anlayan biri olur eşin anlasa yeter inşallah düzelir aranız ve iyi olur

Arkadaşım Allah yar ve yardımcın olsun.

Okurken kızdım biraz sana ama ne olursa olsun sen kendini ferah tut. Hemen boşanma davasını aç demiyorum ama bir an önce avukatla görüşmeye başla şu anlar ne yapacağını ona danışarak yap bence. Belki kayınpederinle bile görüşmen senin aleyhinedir. Bunları ancak avukat bilir.

Hakkında hayırlısı ne ise o olsun. Bebeğini hayırlısı ile kucağına al.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…