Hamileyken terkedildim

Kizlar yazdiklarinizi tek tek okuyorum ama zaman bulamiyorum inanin alinti yapmaya. Telefondan girdim simdi gelismeleri yazayim.

Kayinpederim aldi beni gittik bi cafeye oturduk.

Once onu dinledim. Esimin ona anlattiklarini merak ettim. 5 dakika dinledim.

O soyledi ben basladim konusmaya.

Ben konustukca uzuldu morali bozuldu.

Ona dedim ki size kayinvalideme saygim sonsuz.
Ama esime ne saygim ne sevgim var.
Ben bittim.

Iliskime olan inancim bitti.

Onunla gayet guzel konustum.

Burda yazdiklarimi soyledim.

Agladi koskoca adam.

Napim dedi kucuk olsa oglum yapma etme dersin ama ne soyliyim dedi.

Dedimki abim gelinimize elini kaldiracak oyle mi dedim? Annem babam onun o elini kirardi dedim.

Iste dedi siz dedi uzakta otursaniz sorun cozulur dedi.

Yok dedim. Benim oyle bi inancim kalmadi dedim.

Siz dedim kiziniz hamileyken tokat atilsa saci cekilse kufur edilse dedim o adama emanet edebilir misiniz dedim kizini dedim.

Hic bisey diyemedi.

Cok uzuldu.

Nerde kaliyormus diye sordum. Bilmiyorum arabada kaliyormus. Arkadasinda kaliyormus herhalde dedi.

Babasi ya bilmiyo ya da bana soylemek istemedi.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bundan sonra ne yapacaksin dedi?
Dugunden sonra avukata gidicem dedim.
Cok gec kaldim dedim. Bebek olmadan yapmaliydim dedim.
Ama belki pisman olacaktim dedim.
Iste yapma etme yine de dedi.
Cani cok sıkildi.
Ama ogluna karsi etkisiz oldugunu ailesinin daginik oldugunu anladi.
Uzulmesine uzuldum..ne yalan soyliyim.
Dedimki uzulmeyin.
Ben ailemi sizi uzdum diye vicdan azabi cekiyorum dedim.
Ama bunlari hakedecek ne yaptim dedim?
Ben dedim gece oglumla konusuyorum karnimi tutuyorum dedim.
Yarin dedim kontrolum var. Tek derdim oglumun saglikli oldugunu bilmek. Dedim.
Hic bisey diyemedi.

Kesin babasıda annesini zamanında dövmüştür böyle babanın böyle oğlu

şu an yapmanız gereken olumlu ya da olumsuz herhangi bir adım atmamak. çocuğunuz için en doğru kararı vermelisiniz.
şiddet tek taraflı olmadığı için şu an eşiniz çok haksız değil en azından siz de haksızsınız...
her çocuk anne ve babasıyla yaşamayı hak ediyor...
bir insana edilecek en güzel dua Allah ir analı babalı büyütsün evladınızı.
bu sorunları aşıp mutlu bir yuvada eşiniz ve çocuğunuzla yaşarsınız inş....
bunun için eşinizi hep alttan almanıza gerek yok mantıklı adımlar atmanız yeterli...
ama şu an bu evlilik bitmeyi hak etmiyor...

Kim ne derse desin insanlar hata yapabilir ama eşine 2. bir şans vermelisin bu da bebek için öyle kestirip atamazsın en azından çocuğuna büyüdüğünde anlatırsın

tekrar şans verdiğini ,

ayrıca yazılı olarak tutulması ve yapılması gereken kurallar olacak
2 aile ve oğulları gelip konuşacak ortada bir çocuk var öyle beyefendi kaçıp gidemez artık bu yapacakların çocuğun için
baktın adamda zerre kadar düzelme yok

vicdanen rahat olursun, denedim dersin

ben ayrılmaya yakın 4 çift barıştırdım

ve halen beraberler

hatalar olur hatasız kul olmaz

Yok canim benim. Bugun kayinpederime de soyledim. Inan cok tukendim enerjim yok. Artik ben de ne kaldiysa onu da bebegimin dogumuna ve buyutmeye harciycam insallah.

Son gelisme: esim yarinki doktor kontolune gitmek icin beni is yerimden alacagini soyleyen mesaj atmis.

Cevap vermedim.

Annemle gidicem.

Yarin, "saat 13te doktorda olurum" yazicam.

Hmm bnce kendini ağırdan al hatasını anlasın ya insan gibi davransın ya da bıraksın üzüldüm çok bildiğin gibi değil

eşinle ne barış derim nede boşan derim,,,
ama barışacaksan da bunu hemen yapma bence öyle bir kere doktora geldi diye yelkenleri suya indirme kütfen,,,,
avukatla görüş nafaka talebinde bulun sonuçta evi terk etti, sorumluluklarını unutmasın,,,
birde babasından çok şey bekleme, benim de kardeşim böyle bir şey yapsa kızarım ne ailem nede ben destek çıkarız ama kolundan zorla tutupda karısının evine götüremem, götürülemez,,, sonuçta yetişkin bir birey,,,,
unutma eşin o olmadan da senin hayatını idame ettirebileceğini görsün,,,,, onu muhtaç olmadığını bilsin,,, bu seni biraz farklı yapar ilişkide,,,
bende yeni evli sayılırım dönem dönem eşim bir şeylerime karışmaya kalkıyor ama kusura bakmasın,,,, evlenmeden önce çıktık gezdik eğlendik nasıl biri olduğumu, nasıl giyindiğimi biliyordu,,,, taviz vermem,,

Canım bence barışacaksın aslında bunu sende hissediyorsun, eşinin yaptığı şeyler korkunç iğrenç ama değişebilir evliliğin ne olduğunu anlamamış Olgun biri değil ama düzelebilir bebeğinin hatırı için ve bence yalnızkalmaman için özellikle doğumunda barış bence bebeğinin sorumluluğunu ver baba olunca olgunlaşır belki ama boşanmak için acele etme

Siderolites

düğünde bi bahane uydurun eğitime filan gitti diye düğünden sonrada boşanma davası açın bence yazık sizde insansınız:26:

konu sahibi tamamen eşini suçlamış, kendisine hiç pay çıkarmamış. böyle yazılara pek inanmıyorum. bir tek bana mı garip geldi konu sahibinin yazdıkları? ne yani, eşin dünyanın en sorunlu insanı ama sen meleksin öyle mi? çok tek taraflı anlatmışsın bence. özeleştiri yetenegin yok gibi

Kizlar yarin annem de gelecek. Annem sinirliyim ona diyor. Yuzunu gormek istemiyorum diyor. Ben de yuzuni gormek istemiyorum.
Yabanci gibi davranicam. Konusmiycam. Degisecegini sanmiyorum. Geri donusu yok.

annenizle gitmeniz büyük hata...mantıklı adımlar atmalısınız...tek gidin eşiniz gelsin yine yabancı gibi davranabilirsiniz.....
annenizi ya da ailenizi bu işe karıştırmayın...

Ben gelicem diyor. Beni yalniz birakmak istemiyor o da.
Ben de zaten esimle konusmayi birakin yuzune bakmak istemiyorum.
Bu yuzden annemin gelmesi bisey degistirmiycek.

Sanırım babasından epey fırça yemiş ondan geri adım atması babası seni kararlı görünce tabi oğluna yüklendi ortada çocuk olunca anladı herkes onu suçlayacağını

Bence kesinlikle alttan alma. Bu şekilde bahanelerle ve seni bu denli bastırarak terkedip gidecekse o adamdan bir hayır bekleme. Boşan gitsin. Sen başını dik tutup karsısında güclü durursan o pişmanlıktan gebererek geri dönecek emin ol... Bırak naparsa yapsın. Gittiği yerde takılsın, ne demek 10 mt uzaklıktakı annene gitmek icin izin almak ya. Söylersin ben gidiyorum diye olur biter, bu adam köle istemiş kendine. Eş değil köle arıyor. Sizde herseyıne tamam diyerek alıştırmışsınız. Bırakın, evi terkeden o. Yalvarmayın gel demeyin. Hatta yapabiliyorsanız bir arkadasın dediği gibi kapı kilidini degistirin. Adam olsun biraz, erkeklik adamlık bu demek değil. Allah ıslah etsin eşinizi..
Sizi ve cocugunu düşünmeyen adamı siz hic düşünmeyin.

Son düzenleme:

Onun gelmesi bile ona bir sans vermis gibi görünüyorsun. Onu af edecekmisin gibi görünüyorsun. Ki sadece görüntü degil, gerçek bu.
Bunu annende biliyor, sende biliyorsun. Yani orda soguk davranmissin, yokmus gibi davranmissin hiç önemi yok. O sekilde bosuna kendini teselli ediyorsun, kendini kandiriyorsun.

Yahu esini ve oglunu birakmis bir adam o ultrasonda ne ariyor? Sen nasil onun gelmesine tahamül edebilirsin? Seni dövdü, rezil etti ve adam sadece 1 adim atti diye bunu neredeys unutmaya razisin. Kusura bakma ama senin gibi kadinlari asla anlamiyacagim. Ve bastaki yazim gibi, acimiyorum. Sonuçta herkes (istisnalar hariç) kendine deger gördügü hayati yasar.

Kızlar çok uykum var. Yoruldum. Yatmadannönce uğrayayım dedim.
Ben kendimden ailemden eminim.
Yarın bişey derse seni tanımıyorum konuşacak bir şey yok sadece beni değil bebeğini de terkettin sen diyeceğim.
Güya doktordan sonra psikoloğuma gidecektik beraber.
Ben doktordan sonra annemi de götürücem psikoloğuma.
En azından bu aşamada en çok olaya şahit olmuş kişi o.
Bana hem hukuksal açıdan hem de psikolojik açıdan faydası olacağına eminim.
Yarın internete ancak telefondan girerim. Onda da yazamayabilirim.

Bana destek olan güç veren tüm kadınlardan Allah razısı olsun. Çok teşekkürler.

İnanın burdaki her satırı okuyorum. Herkesin fikrine saygı duyuyorum. Kafamda. Tartıyorum biçiyorum. Bana çok faydası oluyor.

İyi ki varsınız.

Sizden tek ricam, yarın 3 boyutluya giricem, bebeğimin organları damarları incelenecek bana ve o masuma dua etmeniz.

İnşallah buaraya güzel hayırlı haberlerle gelirim.

Hayırlı geceler.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…