Hamileyken terkedildim

“Sen, o zalimlerin işlediklerinden, sakın Rabbinin habersiz olduğunu zannetme! O, sadece onları, dehşetinden gözlerinin donup kalacağı bir güne ertelemektedir.” (İbrahim, 14/42)

Sabret canım sabret .. rabbimiz yanında.
Dilerim çok güzel günler bekliyordur seni ..

Herkeste bir planlar, bir hazırlıklar... Ama evin hanımı ne der ne düşünür ne yapmak ister? Çok tuhaflar yaa...

ay kızlar Allah razı olsun sizden. hep öyle onlar plan yapar ben uyardım. ama artık yoruldum. bıkkınlık, soğukluk geldi. bitirdiler içimdekini. rabbim inşallah onlara da akıl fikir merhamet versin ne diyim.

Canımcım benim anlamadığım bişey var. Annenlerden uzağa taşınmaya tamam dedin de neden görümcenin dibine taşınacakmışsınız, neden herkes taşınınca sana gelme derdinde, sanki sana geliyorlardı da annenler kovuyordu...Ne biçim düşünce bu, otur oturduğun yere ne taşınması hamile hamile.... Devam ettirmeyi istiyorsa eşin şimdi devam etsin. Taşınınca sen mutsuz olsan huzursuz olsanız senin için bir daha ev taşır mı bu adam. Önce senin için gerçekten neler düşündüğünü, neler yapmak istediğini anla, kendini riske atma, sıkınıtya sokma kendini

canım benim şuanki evim hem aileme hem işime yakın. eşim sırf "işime" yakın diye tuttu. baştan aslında mesajı almalıydım ya neyse.
şimdi 1 sene ücretli 1 ücretsiz izin kullanıcam bebek için. eşim hergün 30 km gidip geliyor. bi de huzursuzluğu aileme yakın olmak da zannediyor.
biliyorum taşınınca beni kıskanıcak yakınlıkta bir ailem ve akrabam olmadığından rahat edicem.
ama görümceme yakın olmak beni huzursuz edecek.
bu sefer gelmedi gitmedi olacak.
eee ben ne diycem? annemlere sen ne kadar gitttin geldin samimi oldun? laflarım hazır.

bugün bi ev bulmuş görümcemlerin orda değil çok şükür. sanırım anladı ne yapacağımı. çıkışta gidip eve bakıcam.

az önce annemle konuştum. annem şehidışındaydı. abimler de öyle. akşam annemlere geleceklermiş. ben de eve baktıktan sonra gelicem dedim. annem tamam dedi. eşini hiç zorlama gelmesi için bize, ya da söyleme bile dedi. o bizi sevmese de sen ona benim selamımı ilet. o benim damadım seviyorum. dedi.

şimdi eşime dönüşte: annemlere gidicem desem, " beni çağırmadı ki neden gidiyim" diyecek içinden.
annemlere gelir misin desem "yorgunum" diyecek.

ne diyim bilmiyorum.

bi de gelse de nobran nobran tekli koltukta oturcak. negatif enerji yayacak. offfff ama gelmese de ben de onların annesine gitmiycem. bu sefer "kötü gelin" olucam.

aman ya valla şimdiki aklım olsa nikah masasında şu manzarayı Allah bana gösterse mikrofonu alır, "sayın davetliler hepinizi tek tek görmek beni çok mutlu etti, buraya kadar zahmet ettiniz, ayaklarınıza sağlık, ama ben yokum diyorum" diyip koşa koşa arkama bakmadan kaçardım. kesinlikle yapardım bunu.

Senin gibi iyi niyetli bir kadini bile ne hale getirdiler, nasil soguttular. Allah onlara senin iyi niyetini layik gormedi bence. Allahlarindan bulsunlar.
Su halini duzeltmek icin esinle terapiye git canim. Bu sekilde omur gecmez. Bir evlilik terapistine gidin. Sen bu duygularla bir evlilik yurutemezsin. Esinin de senin de degismeniz lazim.

iyi de senin bir hatan yokki özür dileyip mektup yazıyorsun ?? saskınım yani seni bulmus opsun basına koysun .. nen cidden anlamadım senin hatan ne? 5.5 aylık karısını aldı diye ben sizin soforunuz muyum mu diyor?? cidden saskınım

ah canım ne diyim ben eşime artık. söylemediğim kalmadı.

ama zaten mahcubiyeti var gibi. bilmiyorum belki de öyle görünüyor. sanki şöyle düşünüyor "ben de hatalı değilim mihri de. ailesi hatalı"

konuşurken lafın altından bunu anlıyorum. bir gün kafaya dank edecek her şey aslında ama o zaman görücez.

şimdi oğlumuz olacak. önceden annen gelir diyordu 40 gün boyunca. şimdi çıtı çıkmıyor. zaten kimse kusura bakmasın yormak istemiyorum. bu çocuğu eşimle kazandıysam ceremesi olursa da onunla çekicez.

anneme de yazık değil mi 60 yaşında kadın zaten.

of valla geriliyorum hep bunları düşündükçe kinim artıyor eşime.

evet terapiste beraber gidicez bundan sonra zaten orası kesin. hep kendimi suçladım canım. hata ben de zannettm. terapistim de diyor. karaterin uyumlu ve fedakar diye. eşim evi terkettikten sadece 3-4 gün sonra terapiste gittim. valla dedi senin gibisini görmedim. hem hamile hem eşi terketmiş hem şimdi boşanmayı kafaya koymuş. ağlamıyorsun sızlanmıyorsun kararsız bile değilsin. çok kararlı ve güçlüsün tebrik ederim dedi. demek ki senin vicdanın çok rahat.

aynen aslında öyle. ben her şeyi yapmışım. ben hep alttan almışım. ama eşim? onun işine nasıl gelirse olmuş.
bundan sonra ben de öyle. işime nasıl gelirse.

kayınvalideme istediğim zaman gidicem. istediğim de arıycam sorucam. onun ailesine de öyle. zaten hep ben gidelim derdim babaannesine akrabasına. gerçi akrabalarını hiç önemsemese de ben önemserdim. ama şimdi ne? sen değer vermiyorsan benim hiç umrumda değil. kendimi kötü karakterli gelinler gibi hissediyorum, çok affedersiniz ama "eşek olunca semer vuran çok olur" lafı çok doğruymuş. ben baya semer vurulmuşum..

şimdi hiç bişeyi taşımam üstümde. işlerine gelirse.

Kotu niyetli degilsin arkadasim. Kurulmasi gereken mesafeyi anlamis durumdasin. Degecek insanlar olsa eminim ki sen yine eski mihriban olursun. Ozunde var cunku iyilik. Icinden geleni yap. Icinden kotuluk gelmez senin. Senin en buyuk kotulugun kendini geri cekmek olur ki bunu da hak ediyorlar.
Evlilik terapistini ihmal etmeyin, geciktirmeyin.

annemden hep bişeyleri "iyilikle çözmeyi" gördüm. ama ben beceremedim. iyi oldukça daha iyi daha da iyi olmamı istediler. üstelik bundan da mutlu olmadılar. başta eşim tabi.
aynen evlilik terapistine devam. profesyonel bir uzmandan yardım almadan zaten uzun süreli huzur bulamayız.

akşam ne yapacaksın mihri
"ben annemlere geçiyorum istersen buyur gel
annem sana selam söyledi bu arada" diyeceksin
ama istersen gel diye de yineleyeceksin..
bunlara takılma artık canım.. yorgunum derse kendi bilir
bu kadar basit hamile halinle bu kadar düşünme yeter bak
çocuğu erken doğurucan Allah muhafaza...

Ay kuzum kalbin temizmis inan 3 dakika olmadi su diyalogu yasayali. Arabadayiz. Eve dogru gidiyoruz.
Abimler de geldi annem de geldi sehirdisindan bugun.
Abimler surpriz hazirlamis bana sirf mutlu oliyim diye duyumunu aldim. Esime de soyledim. Senin dediginin aynisini dedi. Dus alacakmis.
Bunu dedi 1 dakika sonra surda et yiyelim mi diye soruyo bana. (Madem yorgunsun dus alacaksin niye eve gitmiyosun) Yok dedim beni bekliyolar 2 saattir dedim.
Ac misin dedim. Acim dedi. Tamam sen de gel iste dedim. Biseyler ye git dedim. Yok dedi terliyim falan dedi.
Neyse sen bilirsin dedim.

Aynen ugrasamiycam canim.
Giderim annemlerin terasta annemlerle yengemlerle serin serin otururum daha iyi.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Son düzenleme:

hatırlarsan
eskiden gidebilir miyim diye sorar, git dediği halde gittiğin için paparayı yerdin
şimdi özgürce gidebiliyosun, oda gelmesin aman çok da tınnnn gez
sonra afedersin s.pa gibi gelcek gitcek
büyük yol katettin o bile şaşıracak zamanla
eskiye bak şimdiye bak..

öküz olduğunu defalarca tescillemiş birinden neden hamile kaldın, neyse...

Şuan nasıl aranız merak ettim, gelişme var mı ?

Aynen oyle simdi agzini acamiyor cok sukur. Hamdolsun bugunumuze

Şuan nasıl aranız merak ettim, gelişme var mı ?

gelişme mi gerileme mi bilmiyorum.
bazen çok sinirleniyorum. kızıyorum. o hep alttan alıyor. zaten artık almak zorunda.
ama yine aynı ök...ü devam ediyor.
babam onu cepten arıyor bana uzatıyor telefonu.
cuma günü annesiyle konuştum bana sadece belim ağrıyor dedi. akşam da eşimle konuştu. ona da söyledi. neyse ertesi gün yine arıyor annesi, bel ağrısından yürüyemiyormuş, bana da söylemiş, ben eşime söylememiş miymişim? eşime soruyor. eşim telefonu kapadı. sinirli bi şekilde soruyor annem yürüyemiyormuş bana niye söylemedin diye. öyle bişey söylemedi dedim. hem akşam konuştun dedim. sana söylemedi mi dedim. sustu ök..z. o kadar sinirlendim ki.
dün dışarda iftar yaptık dönerken bebekte dondurma yiyelim dedi. yok dedim kilo alıyoruz. tamam dedi.
abimlerin ordan geçiyoruz. annemler de iftarda ordalar. uğrayalım dedim. bu sefer o yok dedi. neymiş çok yemiş. e dedim çay içeriz. çok oturmayız. yok benim karnım ağrıyor vs. "sen hep böylesin, her zamanki halin, sebep gösterme" dedim. çok canım sıkıldı. arabada hiç konuşmadım.
eve yakın bi yerden dondurma aldı. o dondurmayı kafasına fırlatmak istedim.
eve geldik binbir şebeklikler yapıyor. yapışıyor. beni sinir küpü yaptı.

ama ben kendi kafama yanıyorum. bununla barışmasam daha huzurlu olur muydum diye hep düşüyorum. ailemle akrabalarımla daha mutluyum eşimle olduğumdan. hiç tahammülüm yok. hiç.

Mihri canım neden eşini sürekli ailenle aynı ortama sokmaya çalışıyorsun . Bırak gelmesin , istemiyor . Sen baskıdan rahatsızdın ama bu kez de farkında olmadan sen baskı yapıyorsun . Birbirinizin aileleriyle ne kadar az görüşseniz o kadar mutlu olacaksınız .
Boşver , üsteleme .
Eşinle kendi evindeki ilişkine yoğunlaş canım .

Mihriban sen aileni sürekli eşinin gözüne gözüne sokuyorsun, Allah aşkına bir süre aile lafını etme bakalım, belki düzelir bir şeyler. Konunun başından beri ailem de ailem, hepimizin ailesi var ama eş ile aile arasındaki dengeyi kurmak zorundayız. Eşin haklı demiyorum, öküzlük kıvamında çok hatası olmuş; ancak ailen o kadar hayatının ortasında ki, senin her onlara gidelim demen adamda ters teper hale gelmiş, ailenin iyi niyetini de göremez hale gelmiş.
Eşin ile aileni bi müddet ayrı tutsan belki düzelecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…