Hamileyken terkedildim

bence o randevuya tek gidcektim , eninde sonunda barışacaksın eşinle senin hareketlerinden öyle anlaşıyor, annenlere merak etmeyin deyip tek gidecektim. o kadar yüz göz olunmuş annen varken adamın içeri girememesi çok normal utanmıştır.neyse barışırsınızda biraz uzar bebeğinin iyi olmasına da çok sevindim sağlıkla doğurursun inşallah

Esınız ıkızler burcu mu ? Bana oyle geldı, tam ıkızler erkegınınyapacagı tarzda hareketler. Uzak durulması gereken erkek burcu.

Öncelikle Allah yardımcın olsun yaşadığın şeyler kolay değil fakat ben bu yazdığın kısma takıldım. Eşinin senden istediği şık giyinmen ve taşınmak dışındakiler gayet makul ve her eşin isteyeceği şeyler. Senin ondan istediklerin ise sigarayı bırakmak ??? bu her insanın yapabileceği bir şey değil ve bir evlilikte tereddüte düşülecek bir şeyde değil ki ilk tanıdığında da içiyorsa hele bunu isteme hakkın olsa bile baskı yapma hakkın yok, tatile gitmek de tamam talep olabilir ama büyütülecek bir sorun değil. Hepimiz özgür büyüdük ama evlendiğin zaman o özgürlük öyle kalmıyor malesef. Ki kalsa bence problem var demektir. Ben komşuma gideceğim zaman eşime bilgi veririm zoruma da gitmez. Aynı hareketi de ondan beklerim. Evlilik bu yani özgür olayım izin almayayım diyemeyiz. Sen sanırım hamileliğinde verdiği aşırı duygusal dönemindesin. İnan ki sana vurması küfür etmesi dışında bu kadar büyütülecek bir problem yokmuş. Ama tartaklamak çok itici tabiki.

Hayati cok teferruatli yasiyosun. Bosanmak istemiyosan, dava acma, zamani geldiginde, siniri gectiginde, esin seni istiyorsa doner gelir. Bosanmak istiyosan dava ac, yoluna bak. Ben kadin halimle konunu okurken bunaliyorum, erkek adam bu kadar teferruati kaldiramaz. Yalın ol.

canım yazdıklarını baştan sona okudum Rabbim yardımcın olsun inş. bu süreci en hafif şekilde yıpranmadan atlatırsın. ben baban ve abinin dediklerine katılıyorum eşin bişeyleri düzeltmek istese bi çok adım atabilirdi ama yapmamış kendi pasifliğinin eksikliğinin sorumluluğunu sürekli başkasına yüklemeye çalışıyo gibi anladım ben. doktora gittiğinde hani msjda yazmışya sana belki konuşabilirdik falan diye konuşmak bişeyleri düzeltmek isteyen adamın önünde dağ olsa duramaz msj atmayı biliyoya o kadar isteseydi onları gevelemek yerine başbaşa konuşabilirmiyizde diyebilirdi. karar senin kararın elbette boşan veya barış diyemem sana ama dışardan bakan biri olarak eşin hiç bişeyi düzeltmeye gönüllü değil " çobanın canı isterse tekeden süt çıkarırmış" ama eşinde o istek yok. Kişiliği oturmamış insanlar karşındakini ezerek yaptırım uygulayarak bak ben bişeyim aslında diye ispat içine girerler ki eşinde aynen böyle biri . En iyisimi sen sadece yavrunu düşün ona göre karar ver. Hakkında hayırlısı olsunn dualarım seninle..

inşallah canım. birbirimizi tanımıyoruz ama bebeğim ve benim için en azından şu yazıyı görünce "Allah hayırlısını versin" diye dua edersen mutlu olurum.

Ben emzirirken dua etcem sana canım.umarım bir mucize olur ve eşin yaptıklarından pişmanlık duyarak sana ve bebeğine dört elle sarılır.yok akıllanmazsa da Rabbim sana güç ve sabır versin.suçu sende bulanları anlayamıyorum.hayata onlarla aynı pencereden bakamıyorum.evlilik insanın hayatını kısıtlayıcı bir şey değil ki birbirimize baskı kuralım.nice kadınlar biliyorum babalarının evinde bulamadıkları özgürlüğü eşleriyle yaşadılar.açıkçası ben de öyleyim.tabi bu nasıl bir hayat yaşadığına bağlı insanın.gecenin 3'ünde tek başına bardan çıkmayı kastetmiyorum elbette.güvende olduğumu bildiği sürece eşim için hiçbir sakınca yoktur bir yere gitmemde.hele de bu ailemse.yani akıl alır gibi değil.benim ailem şehir dışında.4 aylık bir bebeğim var ve her zamankinden daha çok istiyoruz aynı şehirde olmayı.eşim daha şimdi söyledi.keşke birimizden birinin annesi hep yanımızda kalabilse diye.yarın bebeği olduğunda ve tek başınıza her şeye yetişmek zorunda kaldığınızda kıymetini daha iyi anlar ailenin.çünkü benim eşimin annesi yok.o yüzden onun tarafından kimse ilgilenmiyor annem de öyle çok gelip gidemiyor.eşim bunun için çok üzülüyor.yarın babamla annem gelecekler inan ben demeden kendi gitti bir sürü alışveriş yaptı.dün pasta yaptım Annemler geldiğinde yapsaydın hep beraber yerdik diyor o derece yani.hani demem o ki aile insanı bütünleştirir ayrıştırmaz.sorunlu kavgacı tipler olmadıktan yuvanıza zarar vermedikten sonra ne ister bu erkekler aileden.Türk toplumunda böyle bir kanı var.kız alırız artık bizimdir ailesini silmek zorunda.bunu ablamda yaşadık.aynen bu lafı söylüyorlardı.aileni unutacaksın.şimdi ne oldu,ne zaman dara düşseler benim ailem koşuyor.iki çocuğunu annemle biz büyüttük.enişte kaç Defa ameliyat oldu aşağı sokaktaki annesine gitmedi annem baktı.o laflar mazide kaldı.bizzat kendi istiyor gelip gitmeyi.inşallah ailenin iyiliği karşısında eşin de düzelir ve yuvasına sahip çıkar.yoksa zaten ondan koca da baba da olmaz canım.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ahh kardeşim.. Allah yardımcın olsun bende hamileyim yedi haftalık okuyunca durumunu çok kötü oldum çok.. Allah büyüktür.. Bol bol dua et.. Dua en büyük silah.. Psikolojini de anlayabiliyorum.. Eğer biraraya gelmeniz hem sana hem ona hemde bebeğinize hayırlı ise inşaallah olsun ama hep böyle mutsuz olacaksan......... Allah yardımcın olsun

canım Allah senden razı olsun.

çok güzel yazmışsın. ben de sana dua edicem. rabbim yuvanızın huzurunu bereketini daim etsin inşallah.

bana burda diyorlarki eşimin istekleri makulmüş. ben sigara içmesini istememişim bu mantıksızmış.
ben onu sigaradan nefret eden hatta içenlere kızan biri olarak tanıdım. ama iş stresi dedi. başladı. hep kendimde hata aradım benim yüzümden mi diye. çok üzüldüğüm zamanlar oldu. ben mutlu edemiyorum herhalde dedim.

size eşimin "makul isteklerinden" birini anlatayım.

pazar günü eğitimi var. "sabah 9dan akşam 5 e kadar yokum" dedi. tamam dedim. abimle yengem beraber kahvaltı yapalım alışveriş yapalım dedi. eşime tekrar sordum eğitime kesin gidecekmisin diye. hatta cumartesi akşamı sordum evet dedi.
sonra abime dedim tamam kahvaltı ve alışveriş yapalım dedim.
eşime de abim ve yengemle böyle böyle bir program yaptım dedim. "tamam" dedi.

gelelim sonraki hadiseye.

pazar günü ben ondan önce kalkıp giyinip gittim.

saat 3 gibi eşimi aradım. eğitime gitmedim dedi. ben de zaten yorulmuştum abim eve bıraktı.

ertesi günü bana "plan yapıyorsun bana söylemiyorsun" dedi. söyledim ya dedim. tamam da dedi böyle söylemiycektin. nasıl söyliycektim dedim.

"plan yapıyorum senin için uygun mu" diye soracaktın dedi. ama dedim senin eğitimin vardı. ona gidecektin. ben zaten sana söylediğimde "ya hayatım yok uymaz" diyebilirdin dedim.

hayır dedi böyle soracaksın. ben yine dilime yapışmaz tamam öyle sorayım dedim.

işte çarşamba akşamı olayın patladığı akşam da sordum. sonraki olayı biliyorsunuz. "ben izin versem de gidemezsin. gitsen de annenler seni geri göndermeliler vs."

evet eşimin istekleri çok makul ve mantıklı değil mi?

Sonraki gelişmelerini okudum. Esin biraz yumusamıs ama hala burnu Kaf Dagında. Senin içinde sıfırlandıgı bilse böyle davranmaz bence, ayaklarına kapanır. Annenle karsılasmaya da yüzü yok, hamileyken siddet uygulayan birinin yüzü olabilir mi zaten? Hangi söz bunu haklı cıkarabilir ki? Buna da bahane bulmus, işte belki konusurduk bilmem ne demis...Hala lütfediyor sana. Yüzüm yok demektense seni suclu cıkarmak kolay olan. ''Anneni getirmissin, gelmedim, sen hatalısın'' demesi de bundan...Bundan bir yol olmaz, sen iyi niyetle, gelmesini hos görmüşsün, o bunu barısmak istiyorsun gibi algılayıp hemen üste cıkıvermis. Demek ki degismemis, barıssan gene tepende olacak. Bundan da barısmaman gerektigini iyice anlamıssındır umarım. Cocuk için bile cekilecek sey degil; şiddet, sevgisizlik, yalan.

beni en çok empati yapabilen anlar. inan eşimi zora sokmamak için aş erdiğim şeyleri bile söylemedim.
bir iki defa söyledim zaten yapmadı.
sebebi de arkadaşlarıyla uzakta oturmasıymış.
5 saat oturacağına 3 saat oturup benim aşımı geçirebilirdi ama yapmadı.
babamı aradım. o gece vakti nerelerden neler buldu getirdi. Allah onlardan razı olsun.
hal böyleyken ben eşimle ailemden uzakta nasıl durucam. beni umursamayan adamla nasıl yapıcam?
olamazdı.
olmadı.
çok şükür bitiricem bu işi. Allah'a namazımda ya da uyumadan önce hep dua ediyorum. hayırlısı neyse onu istet Allah'ım diye. tek başıma olsam, hiç düşünmezdim. ama şimdi yavrumu düşnüüyorum. onu düşününce bu evliliğin hiç olmaması gerektiğine kanaat ediyorum. hiç bir bebek mutsuz anne huzursuz aile istemez. haketmez.

Allah sana da bebeğine de ailene de güç versin inşaallah.. Bende dua edeceğim sana inşaallah namazlarımdan sonra...

normaldeki tavrıda kibirliydi. çok doğru farketmişsin canım.

ya ben lokantadan hayırlı işler iyi çalışmalar diyip çıktığımda "sen niye garsonla muhatap oluyorsun. kendini niye küçültüyorsun" diyordu.

komşumuz bile selam verecekmi diye yüzüne bakardı. ayıp olmasın diye ben selam verirdim. ya da selam verse almak için en az bi 20 sn durur en sonunda ben alırdım havadaki selamı. bana yine kızardı.

ah ya ben bu adamın kusurlarını önemsememişim. şimdi düşününce dökülüyor.

canım ortada bir bebek olmasa herkes gibi ben de boşan kurtul derdim ve gene de diyorum ki bebeğin için bile olsa sevilmediğini düşünüyorsan bekleme orda. canım anlattıklarından anladığım eşinin ailenle ciddi bir sıkıntısı var. hatta seninle de severek evlenmediğini düşündüm ne yalan söyliyim. sanki evde bari kalmıyım kem kötü idare ederim ya bana tabii olur ya da boşarım gider demiş sanki. bir sitres topu muamelesi yapmış sana. canım sıkkın iki mihribanla uğraşıyım da sinirimi atıyım demiş hep. gece yatarkan bile bir sarılmayı çok görmüş sana. bir sevgi kırıntısını vermemek için kırk bahane bulmuş. bebeğiniz olacağını bile öğrendiğinde istediğin oldu der gibi hayırlı olsun tarzı sanki zorla çocuk sahibi oldun hatta ona tecavüz etmişsin gibi davranmış. bence seni sevmemiş ya da seni kaybetmekten hiç korkmamış. bence eşine hiçbir cevap verme. zaten boşanmak için bahane arıyormuş her kavgada hazırlayıp bavulunu gitmeye kalkışmış bırak gitsin. bırak ne hali varsa görsün. eğer pişman olur kapına düşerse ki sanmam o zaman da süründür hemen kabul etme. birde birleşseniz bile eğer ki aynı davranışları devam ederse birdaha dönmemek üzere ayrıl ondan ki bu duruma hiç gerek kalmıycak bence adamın egoları tavan durumda o kafdağındaki burnu inmez onun da gelemez sana özür için falan.

evet beni hiç sevmemiş. dün babam ve abim de erkek gözüyle böyle dedi.

ben evliliğimin içinde de acaba sevmiyormu diye düşünüp, yok canım daha neler dediğim anlar çok oldu. inanmak istemedim. ama bir ya da iki kere beni sevmiyorsun sen dediğimde de. bana "seviyorum" dedi ve "bu kadar sevebiliyorum" dedi. bunları hatırlıyorum.

ama benim sevgimden hiç şüphe etmedi.

ben yine de dün "belki onun sevme biçimi böyleydi" dedim aileme. ama bakıyorsun. 30 senelik evli annemle babama, ne yaşarlarsa yaşasın ne kadar yıpransalar da hiç saygılarını sevgilerini yitirmemiş gerektiğinde fedakarca yoluna devam ediyorlar. ama bizim olmadı. çok üzgünüm.

yalnız tanışma ve evlilik sürecinizi ısrarla anlatmadınız... bence o zamanlarda da problemler vardı, evlenince düzelir diye düşünmüş olabilirsiniz ya da her erkek böyle zaten diye...

Canım artık bu gözünün üstünde Kaş var olayı.ne yapsan boş

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Kibirli, asırı gururlu...Her halinden belli bu. Her zaman haklı, alttan almayı bilmeyen, sürekli alttan alınmayı bekleyenlerden. Gelirsen ekime, gelmezsen... gibi bir mantıgı var. Onun hayatında kimse kalıcı olmaz, sadece sen degil yani. Senden sonra biri olsa, o da kalıcı olmaz. Hep veren taraf olmak istemez kimse. Mutsuz olur, sen gibi gider.

O yüzden düsünme, bir de ailen arkanda, mutlu ol diye ugrasıyorlar. Sanslısın. Bir de bu yönden bak...

Gelismelerini takip edecegim, yaz mutlaka...

Ya arkadaşım psikiyatristin haddini aşmış kimden baba olacağına karar vermek ona mı kalmış ayrıca senin çok kararlı ve rahat olmamın sebebi kesin barışacağımı bilmenden geliyor adama mesaj atıyorsun iletişimdesin kesin seni terk etse asla böyle olmazdı kocan çok hatalı ama sende hatalısın psikiyatristinle konuştuğun kadar eşinlede konuşsan bazı şeyleri yıpranmadan çözersin

Siderolites

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…