Hamileyken terkedildim

benide eşim evden döverek attı bi daha dönmedim ben 12 haftalık hamileydim.hamileliğim boyunca ağladım hırpaladım kendımı..giden gelirde gelmezde..ne dualar okudum gelsın dıye gelmedı..boşandık hemen tek basıma doğurdum cocugu.cocuk 2 aylıktı barışalım dedi barıştık 2nci çocuğa sıddet uygulamaya başladı..olmaz olsun öyle baba..o kadar dua demekkı allah aslında hayırlısını vermış..fazla ustune gıtmemek gerek sakınce bekle gör

benide eşim evden döverek attı bi daha dönmedim ben 12 haftalık hamileydim.hamileliğim boyunca ağladım hırpaladım kendımı..giden gelirde gelmezde..ne dualar okudum gelsın dıye gelmedı..boşandık hemen tek basıma doğurdum cocugu.cocuk 2 aylıktı barışalım dedi barıştık 2nci çocuğa sıddet uygulamaya başladı..olmaz olsun öyle baba..o kadar dua demekkı allah aslında hayırlısını vermış..fazla ustune gıtmemek gerek sakınce bekle gör

Elleri kırılsın onun inşallah!

Benim için mevzu maalesef burada bitmiştir. Siz bir de çocuk yapmışsınız. Kusura bakmayın ama eşinizi bu hale getiren kısmen de sizsiniz. Evi terk eden adamın peşinden terliklerle ne koşucam ya, neden vazgeçilmez olduğunu, neden evliliğe mecbur olduğunuz görüntüsünü bu kadar net çizdiniz ki? Siz alttan aldıkça herşey beter olmuş. Evet eşler birbirine haber vermeli, bu sorumluluk duygusudur. Bende söylerim, "Aşkım ben iş çıkışı annemlere uğrayacağım, haberin olsun" şeklinde. Bu saygı ve evliliğe olan sorumluluktur. Ama, anneme gitmek için izin isteyeceğim, yok canım daha neler. Kusura bakmayın, alttan alarak tepenize çıkartmışsınız, zaten sorunlu bir kişilik olduğu ilk günlerden de belliymiş. Bir de çocuk yapmışsınız.

Ailenize de şaşırdım doğrusu, ben evlenirken annem eşimi karşısına aldı "kızımn gözünde tek damla yaş görürsem, sana bu dünyayı zindan ederim. Dünyayı yıkarım ben onun gözyaşı için, ne emeklerle büyüttüm ben Nil'i, ona göre ayağını denk al" dedi. Siz değil bir damla yaş, fiziksel şiddette görmüşsünüz ve aileniz sizi yine o eve yollamış, huzursuzluk olmasın diye. Hangi huzursuzluk Allah aşkına, huzurun olduğu yerde huzursuzluk olur, sizde zaten huzur yok ki.

Ben olsam ne yapardım çok iyi biliyorum, ama siz ne yaparsınız bilemiyorum. Allah size kolaylık versin.
ah canım ne diyim doğru söylemişsin.
ben bugün anneme de söyledim.
ben eşimden dert yanardım onlar boş ver erkekler aynı üç aşağ beş yukarı derlerdi.
ilk tokat olayında çok sinirlendiler. ama yine de hamileyim ve belki yine seviyorum diye benim boşanma fikrimi desteklemediler.
şimdi destekleri sonsuz.
onları suçlamıyorum.
annem bugünde dedi, "sana boşan boşver derdim sen barışırdın ben yüzgöz olurdum, boşan desem boşansam sonra seviyordum desen, senin ve torunumun günahına girmek istemedim" dedi.
vicdan azabı çekmelerini istemiyorum.
bütün sorumluluk eşimde ve elbette bende.

daha 3 mesajını bana yazmışsın. rabbim o kocayı bildiği gibi yapsın. türkiye'de kadının adı yok. biz hem psikolojik şiddet hem fiziksel şiddet görücem hep affedicez. yok böyle bir değersizlik.

benim çok kariyerli, bilmem hangi şirkette müdür, bilmem nerde master yapmış kocam,

ben sana vururum, belki sen de bana vurursun. bu evin içinde kalsın. kimseye söyleme. biz konuşur anlaşırız.

bugün kayınpederim de demiş ki benim oğlum kariyer sahibi meşgul biri.

babam da demişki "karıyeri olsa ne olacak bi kadını elinde tutamadı. yuvasını kurtaramadı."

yani hani bazı erkekler okumamış olur cahil olur vurunca hep bu sebepler sunulur ya, yok öyle bişey.

insanlık kitapla falan değil.

benim babam 3 üniversite bitirdi maşallah. dedemin okuma yazması yok. ama ikisi de insan. kitap ya da para, ahlakın karakterin yoksa sana hiç bi değer vermez ki bilgi haricinde.

şimdi parasına kariyerine sarılarak uyusun.

kesinlikle anne babası gibi yok. ağlarsa anam ağlar demiş o da doğru.
o tokatlandığım akşam annem konuşurken ağladı. üzülme bile demedi benim kocam.
annem diyo 25 sene seni öyle ağlatmamışım üzmemişim bi fiske vurmamışım elin oğlu sana nasıl kıyabiliyor? nasıl vicdan diye.

çok üzüldüler. ama bugün de dedim anneme. ben evliyken çok üzüldüm boşanırken üzülmüycem. bugün ağlamamak için kendimi zor tuttum. ağlamıycam.
çocuğum için güçlü olucam.

Cmm dört yildir evliyim
nisanliyken esim bigun ilerde ailesi ile bir aile apt alip kardesler ve annesi ile beraber oturmayi dusunuyoruz dedi
ben o anda eger boyle bir dusuncen varsa ben yapamam deyip yuzugu eline vermistim
bu is olamaz diye
bende seviyordum ama ne onu nede kendimi kandiramazdim
Onu kaybetmemek adina tamam olur diyebolirdim ama sadece kendimi ve onu kandirmis olacaktim esimde ciddi oldugumu
Anlayinca bir dahaa konuyu acmadi
bir evlilikte once saygi olacak esin sana saygi duyarsa senin dusuncelerine de isteklerine de ailene de arkadaslarina da kisacasi herseyine saygi duyar
ama senin esinde saygi yok sana saygi duymadigi icinde ne ailene nede dusunce ve isteklerine saygisi var
sadece kendisinin sana duymadigi saygiyi senden bekliyor
Bak cnm iki kere iki dort bu simdide boyle 5 yil sonra da esin sana evine donsede değişmeyecek bunu bu sekilde kabulul edersen daha saglikli karar verirsin

Konunu başından sonuna dek okudum canım, Allah yardımcın olsun, bebeğin ve senin için hayırlısını versin. Dua et bol bol, Rabbim kalbine sükunet verecek ve sağlıklı kararlar almana yardım edecektir inşallah.

Cmm dört yildir evliyim
nisanliyken esim bigun ilerde ailesi ile bir aile apt alip kardesler ve annesi ile beraber oturmayi dusunuyoruz dedi
ben o anda eger boyle bir dusuncen varsa ben yapamam deyip yuzugu eline vermistim
bu is olamaz diye
bende seviyordum ama ne onu nede kendimi kandiramazdim
Onu kaybetmemek adina tamam olur diyebolirdim ama sadece kendimi ve onu kandirmis olacaktim esimde ciddi oldugumu
Anlayinca bir dahaa konuyu acmadi
bir evlilikte once saygi olacak esin sana saygi duyarsa senin dusuncelerine de isteklerine de ailene de arkadaslarina da kisacasi herseyine saygi duyar
ama senin esinde saygi yok sana saygi duymadigi icinde ne ailene nede dusunce ve isteklerine saygisi var
sadece kendisinin sana duymadigi saygiyi senden bekliyor
Bak cnm iki kere iki dort bu simdide boyle 5 yil sonra da esin sana evine donsede değişmeyecek bunu bu sekilde kabulul edersen daha saglikli karar verirsin

eşimin değişmeyeceğine eminim.

bana hep saygısız derdi. hep kendimde suç aradım. ama cidden o bana hiç saygı duymamış.

ben kendimi zeki akıllı zannederdim. yanılmışım.

yok dönmez. dönse de affetmem. bu iş kapandı artık sonsuza kadar.

eşe karşı saygı, anlayış vs. okumakla olmuyor maalesef..

okumamış fakat hasta eşini el üstünde tutan, bebeğine bile gece kalkıp mama yapıp yeniden uyutan sabah eşi kalkıpta kocasına bugün bebek hiç uyanmadı çok rahat uyudu demesine karşın eşinin üzülmemesi için doğru deyip bebeğe gece kendisinin baktığını bile saklayan kocalar tanıyorum...

hamile eşini terk eden adamdan ne koca olur nede baba olur... siz hamilesiniz istediğiniz kadar kaprislik yapabilirsiniz en doğal hakkınız ki eşinizin sizi hoş görmesi gerekiyordu ki sizin yaptığınız kötü bir durumda göremedim ben açıkçası...

Allahım hakkınızda hayırlısını versin...

Okurken yemin ederim hüngür hüngür agladim ayni durumdayız bir tek hamile değilim geri kalan herşey ayni arkadsm annem 2 adim otemde izinsiz gidemiyorum seni çok iyi anliyorum BN geri donemiyorum nisanliyken kaçarak evlendim onun yüzünden üni. Okumadim Aöf okuyorum çok fedakarlık yaptim ama karsiligi bu oldu hala agliyorum bnm durumumda ne kadar boyle devam eder bilemiyorum..

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Okurken yemin ederim hüngür hüngür agladim ayni durumdayız bir tek hamile değilim geri kalan herşey ayni arkadsm annem 2 adim otemde izinsiz gidemiyorum seni çok iyi anliyorum BN geri donemiyorum nisanliyken kaçarak evlendim onun yüzünden üni. Okumadim Aöf okuyorum çok fedakarlık yaptim ama karsiligi bu oldu hala agliyorum bnm durumumda ne kadar boyle devam eder bilemiyorum..

Allah razı olsun canım benim. Ağlamana üzüldüm inan içim parçalandı. ben evliyken (hep elim bunu yazmaya gidiyor) çok ağladım ama çok. onun gittiğini görünce dedim ağlamıycam artık.
erkeğe fedakarlık olmazmış. o gerçek.
rabbim sana güç versin.
işin yoksa mutlaka işe girip çalış. daha güçlü hissedeceksin kendini.

yaşadıklarınızı iyi ki yazmışsınız, belki "aşkı" için okulunu bırakacak, ailesini karşısına alacak, hayatı tv dizisi zanneden kızlar görür de akıllanır. Allah sizin de yardımcınız olsun, ne diyeyim...

Öncelikle rabbim düşmanımın başına vermesin. Bunu okuyunca halinize şükredeceksiniz.
5 aylık hamileyimve eşim evi terketti.
Sebep: ondan izin aldığım halde annemlere gitmem. (O izin verse de gitmeyecekmişim)

Çok zor günler geçiriyorum.

Eşimle düğün gecesi tutunda balayı balayı sonrası evliliğin birinci ay dönümü ikinci ay dönümü ve nihayet aralıklarla 1.5 sene sonrası hep kavga ve tartışmalarla yürüttük.

Evliliğin ilk gecesi korktum ve korkmama kızdı. Trip ata ata yattı. Evliliğin 4 günü arka komşumuz olan annemlere değil de 30km ötedeki kayınvalidemlere önce gitme sebebine yine beni ağlattı. hiç oralı bile olmadı. Balayında cinsel bir sorunumuz oldu üzüldüm o bana ben ona trip attık. Balayının yarısında konuşmadık. Birinci ay dönümündeki kavgayı hatırlamıyorum ama barışmak için yemek yaptım burun kıvırdı döndü yine arkasını gitti yattı, 2 ay dönümünde beni alışveriş merkezinde tıpkı bir çocuk gibi hüngür hüngür ağlattı. Umursamadı.

Neymiş? Kadınlar hem numaradan hem acitasyından ağlarmış. Kadınların ağlaması umrunda değilmiş.
Zaman zaman kavga ettiğimiz de evi terketmek istedi, ev terlikleriyle arkasından koştum bırakmadım.

Bazen beni boşayacağını ayrılacağını söyledi. Çıldırdım. Bir kere elini çizdim. Bir kerede hamileliğin başındaydım ve yüzünü çizdim.

Önceki konumu okuyan bilir. Twitterda siyasi basit bir soru sordum diye beni gece vakti uyandırdı ve bağırmaya yanağımı sertce sıkmya başladı. Yapma bırak dedim ittirdim ve sonunda tokat attım. O da bana okkalı bi tokat attı.
Pişman oldu.hamileydim barıştık.

En son kavgamız, ve evi terketme noktasına gelme olayını da anlatayım. Geçen hafta işi gereği eğitimi vardı. Ben de o gün yengem ve abimle kahvaltı planı yaptım. Eşime de bunu söyledim. Tamam dedi.
Ertesi gün uyanamadı eğitme geç gideceğini söyledi. Ben de kalktım hazırlandım abimlerle buluştum. Saat 3 te onu aradım. Evdeyim dedi. Eğitime gitmemiş. Ben de daha fazla oyalanmadan eve gideyim dedim.
Ertesi gün annesine gittik. Ben dedi gribim yiğenime hastalık bulaştırmıyım(iyileşmişti halbuki neyse) sen annemlerle oturursun dedi. Tamam dedim. Kayınvalideme gittik. Görümcem oğlunu uyutmuş. Bu sefer evdekilere grip bulaştırmıyım dedi, babamın dükkana gideyim dedi. çıktı 3 saat gelmedi. Aradım. Geliyorum dedi. Arkadaşıylaymış. Neyse.
Yolda dedimki ben babama gdiyorum desem de arkadaşımla çıksam sen bana laf edersin ama ben takmıyorum. Kem küm etti.
"Sen de dedi bana abinle buluşurken niye izin almadın" dedi. Dedimki niye izin alacaktım eğitimin vardı zaten. "Olsun en azından plan yapıcam uygun mu diye sor" dedi. Huzursuzluk çıkmasın diye tamam dedim.
Salı günü psikoloğumla görüştüm o da "onu terapi edemiyorum ama mutlu olmak istiyorsan sor gitsin" dedi. Zor değildi benim için.
Çarşamba günü sabah kalkmış, işim var sen taksi tut dedi. Bunu da işime 20 dakika kala söyledi. Bu ilk değildi. Bi çok kez böyle son anda söyledi ve onun yüzünden hep işe geç kaldım hamile hamile işe koşturmam da cabası. Birazda hamile psikolojimden ona söyledindim. Hakkımı helal etmiyorum dedim.eğer bugün başına bişey gelirse benden bile bilirsin dedim. Kafanı kırarım dedi. Çıktım geldim işe.
Sonra bana havadan sudan mesaj attı. Bişey yazmadım. Annemler bize yakın oturuyorlar. Amcamlar gelecekmiş. Uzun zamandır da görmedim.akşam 9da geleceğini yazmış. 9.30da aradım şimdi çıktım dedi. Gönlümü almak için espiriler yaptı telefonda. Bişey demedim. Annmlere amcamlar gelecekmiş gidebilir miyim dedim sadece. Git dedi. Yine espiriler yaptı beni sevdiğini söyledi. Dedimki sen de buraya gel beraber döneriz. Her zamanki gbi "bakarız" dedi. Gelmiyceğini anladım. Önemsemedim. Annemlere gittim.1.5 saat oturdum. Eşimi aradım. Eve gelmiş. Amcamların arabası yok ve uzaktalar bırakabilir misin dedim. Tamam dedi. Amcaları bıraktık. Yol boyunca yine her zamanki gibi soğuktu. Ben amcama belli etmemek için espiriler yaptım.
Amcamı bıraktık.
Suratı asık. Konuşmuyor. Bana 2 saat önce espiri yapan adam yok.
Kusura bakma dedim Allah razı olsun zahmet ettin dedim.(iğneliyici konuştum galiba burda hatalıyım)
Bu açtı ağzınıyumdu gözünü.
Ben sziin şöförünüz müyüm dedi. Dedim arayıp sordum emretmedim ki.
Sen dedi akşam akşam nasıl annenlere gidersin. Gittin madem onlar seni niye geri göndermediler. Dedim izin verdin ya.nasıl izin vermiycekmişim. O izin verse de ben gitmiycrkmişim.dedimki ses tonun çok iyiydi evet derken hayır dediğini anlayamadım. Bu bana bağırıyor. Dedim dengesizsin. Bu daha da bağırdı. Ben de sakin sakin cevap verirken bi bağırdım bağırmam da şu "izin almadım mı?"
Yanağıma bir tokat yapıştırdı, saçımı çekti. Ve ağır bi küfür etti.
Dedi babanın evine bırakıyorum seni.
Deli gibi ağlam krizim tuttu. duramıyorum. 5.5 aylık hamileyim. Babama gerekçeni de söyle dedim.
Sen anlat dedi.
Babamların arka sokağındayız evin önüne geldik. Ağlayarak dedim babamlara bırakcaktın beni hani dedim. Yok dedi. Aradım babamı annemi gelin dedim. Kötüyüm. Onlarda yarım saat önce görmüşlerdi beni şaşırdılar. Eşim eve çıkmıştı. Onlarda geldi ben de çıktım.
Yine bizimki bavulunu toplamış. Annem dur dedi gitme ben de öyle dedim. Yokdedi kızınız anlatsın size.

Neyse oturduk annem babamla konuştu. Ben duramıyorum. Neden bunlar başıma geldi diyorum. Tamam kapris yaptım.
Ama anneme giderken izin aldım. Amcqmları götürür müsün diye sordum. Ben hakedecek ne yaptım diyorum.

Annemle babam bana aşırı düşkün olmalarına rağmen eşimle çok sakin ve güzel konuştular. Yargılamadılar. Bana vurduğunu vsaçımı çektiğiniküfür ettiğini en son söyledim. Benim o sabırsız babam damadına hiç bişey dşyemedi. Sırf barışırız diye.

Onlar işi tatlıya bağlamaya çalıştı. Neyse eşim biz hllederizdedi. Mecbur gittiler.

Sonra geldi özür diledi. Parçalandı ruhum resmen.

Onunhep kuralları vardı.

Annemle her gün konuşuyorsam annesiyle de konuşacaktım. Tamam dedim.
Haftada bir gün mutlaka annesine gidecektik. Tamam dedim.
Annesine giderken şık giyinecektim. Tamam dedim.
Anneme giderken akrabalarıma giderken izin alacaktım. Tamam dedim.
Bu evden annemlere yakın olduğumuzdan taşınacaktık. Tamam dedim.

Ben ondan 2 şey istedim. Sigarayı bırakması ve tatile gitmek. Olmadı.

Sonra eski halimi düşündüm. Ne özgür büyümüştüm.

....

Birbirimize dokunmadan o bir uçta ben bir uçt uyuduk.

Ertesi gün 2 saatlik uykuyla işe gittim. O uyumaya devam etti. Gözlerim şiş enerjim düşük. Millete bingir yalan söyledim.
6 sayfa eşime mektup yazdım masamda. Rapor aldım doktordan. Eve gelip mektubu bıraktım annemlere geldim.

Annem perişandı. Babam eve gelince ağlamıştı.

Düşündüm. Hatam vardı. Kapris yapmam. Ama o sadece akşama kadar görüşemediğimiz ana kadardı. Onu görünce yumuşayacaktım.
Sonra bir de çaresiz kaldığımda ona sinirlenip vurmam. Çok olmadı. Zaten karşılığını gördüm.

Ben onun istediği kişi olamayacaktım. Anladım. Bir küsüpbir barışmaya hele de hamileyken kaldıramayacaktım bunuda anlamdım. Bizim ilişkimiz zaten bitmişti bunuda anladım.

Aradı beni. Napalım dedi. Sen bilirsin dedim. Ben sadece özgür bırakılmak istiyorum. Sen de özgürsün zaten.
Özgürlük ne dedi? Misal 10 metre ötedeki snneme giderken izin almamak dedim. Olmayacak böyle gibisinden tamam diyip kapadı telefonu.

Ben annemlerdeyken eve gelmiş. Aradı nerdesin dedi. Annemlerdeyim dedim.tamam dedi takıl orda. Dedim izin mi veriyorsun, yok dedi takıl orda.

(Annem babam gerilmişti. 10 metre ötede 1.5 senedir oturuyorum, toplasanız 5 kere gelemiştirler eşimin gerilim yaratma korkusuna. Anneme ben de sırf eşim bişey diycek diye rahat gidememişimdir.)

Onlar yine hadi dedi evine gşt huzursuzluk olmasın. Evime geldim.

Toplamış eşyalarını gitmiş.

İnanır mısınız? Rahatladım. Çünkü belki 10 defa gidiecem diye toparlandı kapıdan dönmüştü.

Rahat rahat uyudum.

Aramadı, aramadım.

Bu olay geçen çarşamba akşamı olmuştu. Perşembe akşamı evi terketti.

10 gün sonra baimin düğünü var. Eşim yok. Onu tanımasam ya bu tesadüf diyeceğim sma tanıyorum. Sırf zor durumda kalmamız için yaptı.

Babamın iyi bir çevresi var ve rezil olmamzıı istedi.

Buaraya içimi dökmek için yazdım bunları. Ama yine de sorucam siz olsanız ne yapardınız?

Okuyanlardan Allah razı olsun.

benim çok kariyerli, bilmem hangi şirkette müdür, bilmem nerde master yapmış kocam,

ben sana vururum, belki sen de bana vurursun. bu evin içinde kalsın. kimseye söyleme. biz konuşur anlaşırız.

bugün kayınpederim de demiş ki benim oğlum kariyer sahibi meşgul biri.

babam da demişki "karıyeri olsa ne olacak bi kadını elinde tutamadı. yuvasını kurtaramadı."

yani hani bazı erkekler okumamış olur cahil olur vurunca hep bu sebepler sunulur ya, yok öyle bişey.

insanlık kitapla falan değil.

benim babam 3 üniversite bitirdi maşallah. dedemin okuma yazması yok. ama ikisi de insan. kitap ya da para, ahlakın karakterin yoksa sana hiç bi değer vermez ki bilgi haricinde.

şimdi parasına kariyerine sarılarak uyusun.

Çok sinirlendim, Allah yardımcın olsun...Keske önceden düsüneymissin bunları inceleyip demek care degil...Olan olmus duruma bakacaksın...

Her sey ailenin içinde kalmalı orada haklı ama sana ailemizin içinde kalsın demis, ama kendi gidip konusuyor besbelli. Kayınbabanın dediklerinden de belli. Oturup dedikodunu yapmıslar besbelli, annenlere gidip gelme meselesinde. (ki sen dogru dürüst gitmedim annemlere diyorsun). Kaldı ki annene gidip gelirken onlara mı soracaksın...Annen dibinde oturuyor yüzünü göremiyorsun bu nasıl iş?

Onun cocuk mocuk da umrunda degil, hamile insana böyle eziyet edilmez, aksine yanında olmalı en basından ki baba sıfatını haketsin. Oturdugu yerden baba olunmuyor. 9 ay tasıyan kendi degil, bir yapacagı yanında olmak, gerektiginde seni alttan almak...Onu da beceremiyor. Esin yalancı, vicdansız, olgunlasmamıs (cocuk gibi seni şikayet etmis babasına araba mevzusunda, komik...) Bundan bırak baba, senin cocuguna lazımlık bile olmaz. Senin de hatalı oldugun yerler var elbet, ama büyük suc onda. Okumus olması senin dedigin gibi insan oldugunu göstermiyor. Öküzü de baglasan kitabın basına, kosulları sagla, yemini suyunu ver, o öküz üniversite bitirir cok afedersin.

Su hayatta önemli bir sey varsa bize kalacak o da anılarımız...Sana anı kalacak, güzel anları hiç etmis. Sürekli problem...Kavga...Üstüne bir de siddet tuz biber...Sana bu evlilikten kalan en güzel sey cocuk olmus sadece. Umarım biran önce kurtulursun. Düzelecegini sanmıyorum bu durumun cünkü üstüne bir de inatcı esin. Dedigim dedik caldıgım düdük...

Mihriban calismamada izin vermiyor malesf okulunu bitir öyle diyor hep Aöf okuyorum bitirince diyor inanirmisin bizim burada 55 kuruş ekmek sabah ya 50 kuruş yada 1 TL birakip gidiyor başka para dahi yok isteyince calis kendi parani kendin kazan bak ben calisiyorum diyor içkiye oldumu her hafta bir büyük rakiya para veriyor ama bana oldumu 5 TL kagit para yok hep demir çok calismk istedim ama maalesef :KK43:

Mihriban calismamada izin vermiyor malesf okulunu bitir öyle diyor hep Aöf okuyorum bitirince diyor inanirmisin bizim burada 55 kuruş ekmek sabah ya 50 kuruş yada 1 TL birakip gidiyor başka para dahi yok isteyince calis kendi parani kendin kazan bak ben calisiyorum diyor içkiye oldumu her hafta bir büyük rakiya para veriyor ama bana oldumu 5 TL kagit para yok hep demir çok calismk istedim ama maalesef :KK43:

ah kuzum inan seni kardeşim gibi gördüm çok üzüldüm.

sen okulunu bitirsen de o seni çalıştırmaz.

bence ayaklarının üstüne bas ve böyle gitmeyeceğini söyle. ailene mutlaka durumları anlat.

mutlaka destek bulacaksın.

kızlaarrr

kayınpederim aradı.

yoldayım görüşelim dedi.

peki dedim.

birazdan buluşucaz.

nolur dua edin.

rabbim dilimdeki bağı çözsün. beni anlasın.

gerçi anlasa ne olacak onu da bilmiyorum.

ama şu zamana kadar onunla hiç husumetim olmadı.

beni en azından iyi hatırlasın, oğlunun da gerçek yüzünü görsün istiyorum.

lütfen dua edin.

akşama neler olduğunu yazarım.

kızlaarrr

kayınpederim aradı.

yoldayım görüşelim dedi.

peki dedim.

birazdan buluşucaz.

nolur dua edin.

lütfen dua edin.

Allah yardimcin olsun hakkında hayirlisi ne ise o olsun inş dök içini bundan daha kotu ne olabilirki

Cnm tum sayfalari okuyamadim ama sana iki sorum var birincisi bebegin cinsiyeti ne ikincisi bosanirsak bebegi birakir gidersin gibi baskilari basladi mi? Eger bu tarz baskilari henuz yoksa ve kararli isen ne olur bebek dogmadan bosan.biliyorum tepkiler gelecek ama ancak bazi seyleri yasayanlar bilir.bebek dogduktan sinra bak kıymet e binecek.sen bebegi taşımış canta muamelesi göreceksin .seni bebekle tehdit etmeye baslayacak.ins bnm öngörü m yanlistir ama lütfen bunu dusun

kızlaarrr

kayınpederim aradı.

yoldayım görüşelim dedi.

peki dedim.

birazdan buluşucaz.

nolur dua edin.

lütfen dua edin.

Arkadaşım okudum ve çok üzüldüm bu kadar da olmaz ki alttan alıyorsun iyice üste çıkıyo inşallah seni anlayan biri olur eşin anlasa yeter inşallah düzelir aranız ve iyi olur

Arkadaşım Allah yar ve yardımcın olsun.

Okurken kızdım biraz sana ama ne olursa olsun sen kendini ferah tut. Hemen boşanma davasını aç demiyorum ama bir an önce avukatla görüşmeye başla şu anlar ne yapacağını ona danışarak yap bence. Belki kayınpederinle bile görüşmen senin aleyhinedir. Bunları ancak avukat bilir.

Hakkında hayırlısı ne ise o olsun. Bebeğini hayırlısı ile kucağına al.

X