Hamileyken sa boyanmaz ama kestiren varm?

bana da kestirme dediler kezbanlara dönmüstüm 6 ay sonra yeterrrrrrrr dedim kestirdim bişiycikde olmadı ama boya zararlı tabii..

bende kestırelerdenım.boşverın hiç kulak asmayın saglıklı uzasın saclarınız ben kestırdıkten sonra hiç dökülmedi sacım onceden banyoya sacdan gıremezdın içinizi ferah tutun bence kendını mutlu hissetmen daha onemlı aldırma kımseye

Hamileyken saç kestirdim,kestirmenin zararı olmadığı bilimsel olarak kesin.
Ancak boya için aynı durum geçerli değil.
Benim hamileliğimde dr ısrarla ilk 3- 4 ay boyatma ,bebeğin uzuvlarının oluşum evresi olduğu için uygun değil demişti.
Hatta diğer dr um prf tu, kesinlikle 6 aylıktı onay vermedi.Ben ısrarla sorunca boyat deyip o riski göze alamam demişti.
Bende saçlarım çok aklanmasına rağmen bekledim.
Doğumdan 15 gün önce dr umun onayıyla boyattım.

canım boyayı bilemiyorum da saç kestirirsen çocuğunun ömrü kısa olurmuş böyle bir inanış var onun için pek kestirmemeye çalışırız a.s.

Son düzenleme:
Adi ustunde hurafe, batil inanc. Bilimsel aciklamasi olmayan hic bir seye inanmam. Boyada kimyasa maddeler var bebege zarari olur ama sac kestirmemek cok sacma. Annem 3 cocugunda da kestirmis en buyuk ablam 40 yasinda . Cok sahit oldum hamileyken sacini kestirenlere hic birinin bebegine bir sey olmadi.

boyatcaktım ama vazgectım bitkiselle bile boyatmıcam.ama kestrmem lazım hem uclarda boya var hemde hamilelıkte cok dökuluyorm us eylülde bayrama yakın kestrcem ıns.

böyle şeyleere inanmayın allah aşkına.hala böyle düşüneneler var yazık..ben kestirdim hiçbişey de olmadı.neyin nerden nasıl geleceği bilinmez.allahtan başka bilemez ne kadar yaşıyacağımızı.kestirmeyle hiçbişey olmaz arkadaşım.ama boyatma.bekle doğumdan sonra boyatırsın bebeğin için katlan bir kaç ay..

ne kadar saçma ya! arkadaşlar farkında mısınız Allah'a şirk koşmak oluyor bu. o bebeğin ömrü senin veya kuaförün elinde mi şimdi? böyle saçmalık olabilir mi yaa :1shok:
boyatma konusu tamam bence de boyatılmamalı ama lütfen böyle saçma şeylere inanıp da günaha girmeyin!

hamileliğimin son ayında kestirmiştim ben ama
"kestirme
yok aklı kısa olur
yok ömrü kısa olur
vs vs" şeyler duydum
okadar şaçmaki Rabbim ömürlerimizi akıllarımızı buna bağlımı yarattı yani bizi
inanmayın böyle şeylere
nerde kanıtı bunun hangi bilim adamı açıklamış, yada Kur-an damı geçiyo yada Peygamberimizmi böyle bi uyarı yapmış hangisi?
varmı ıspatı....he varsa tamam doğrudur deriz ,ama öyle kuru laf ortada geziyo işte
çok şükür oğlum çok akıllı
ömrüde Rabbim ne kadar yazdıysa okadar olur

Son düzenleme:
Boyama demelerini anlarım boya zararlıdır diye de...
Kestirmemek ne kadar saçmalık..
Bırakın şu batıl inançları yada kestirme şöle böle olur laflarını...
Hepiniz kocaman insanlarsınız yapmayın ya:))))

Arkadaşlar,kestirmek bencede gayet normal ama ben birde kestirmek+ boyattırmak istiyorum,saçlarım felaket,beyazlarım Doktoruma sordum,3 ay bittikten sonra sakıncası olmadığını o zaman boyattırabıleceğimi söyledi,şuan 4. ayım bitti,boyattırmadım ama boyattıram......

benimde doktorum 6 aylık hamile olmama rağmen ısrarla saçlarımı boyatmamı istemedi. ama saçlarım çok beyaz olduğu için sadece ön taraflarına diplere temas ettirmeden boya uyguladım fena olması en azından yaşlı gibi dolaşmaktan iyidir. gerçekten de hamilelik döneminde insanın ruhsal açıdan kendisini çok iyi hissetmesi çok önemli mesela ben kendimi şuan çok çirkin, bakımsız hissediyorummm:bbo:

ay ne alakası var saç kestirmekle hamileliğin..ben anlamıyorum ya...
akşam tırnak kesmeyin diyen bir ninenin uydurması gibi bişey bu da..
tıbbi bi açıklaması varmı bunun

önceden akşam elektrik olmadığı için tırnağın gündüz kesilmesi gerektiği söylenirmiş yani tırnak kesilip yere felan düşmesin düşerse göremeyiz diye ama şimdi gecelerin de gündüzden farkı yok...

[Bunların hepsi hurafe...İlk aydan sonra bitkisel boya ile saç da boyatabiliyoru z,her zaman saç da kestirebiliyor uz...Olur mu öyle şey yahu...Ben normalde de kısa saç kullanıyorum,hamileliğin başından beride her ay saçımı kestiryorum,ne olacak? Kendinizi üzmeyin böyle inançlarla

/COLOR]

bu hamileyken saç kesilmez muhabbetini kim uydurmuş ya..çok kızıyorum ben böyle şeylere..

ne alaksı var..komşumda öyle yok neymiş bebegin ömrü kısalırmış allah allah..uzatıncada ömrü uzuyomu bari? tövbe ya..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…