Hamileyken sa boyanmaz ama kestiren varm?

ay ne alakası var saç kestirmekle hamileliğin..ben anlamıyorum ya...
akşam tırnak kesmeyin diyen bir ninenin uydurması gibi bişey bu da..
tıbbi bi açıklaması varmı bunun..

böyle cahilce inançlara hiç gelemiyorum..
ben de duymuştum hamileyken,
neymiş güya hamileyken saçını kestirirsen ömrü kısa olurmuş bebeğin...
tövbe tövbee...

3. aydan sonra organik boyalarla boyatın da kestirin de hanımlar..
böyle hurafelerden etrafda bakımsız hamileler görülüyo yıllardır..kendinize bakın ki pozitif düşünün,pozitif düşününce direkt olarak bebekleriniz de mutlu ve huzurlu olur..

ben de ya 1. yada 2.ayımda kestirdimm saçımııı
allaha tevekkül edipp
bşycik olmaz hayırlısıylaa
ama boyaya karşıyımmm kendi adımaaa

canım kesilir tıbbı olarak bir şey olmaz hatta kestirmek saçın saglıgı için daha iyi çünkü gebelik döneminde hormonların etkisi ve hemoglobinin düşmesiyle yani anemi durumlarında saç çok dökülür gebelikte kestirmek saçlar için daha faydalı

saç kesmeyle ömür ne kısalır ne uzar ...ama boya konusunda dr.olsun ,güzellik uzmanları olsun hepsi organik boya ile boya yapılmasını öneriyorlar..

Ben bekarım, şimdi saçlarımı uzatmaya çalışıyorum, hani düğünde güzel bi model olabilsin diye .evlenince saçlarımı kestiririm heralde. hamileyken ne de olsa kestirmem, uzar ve aynı zamanda boyatmayı düşünmüyorum hamileyken. 9 ay boyunca saçlarım dinlenir böylece zaten boya, balyaj derken çok yıpranıyo kafamçokkarıştı

hamileliğimin ilk ayında tabi hamile olduğumu bilmeden saçlarımı hem kestirip hem röfle yaptırmıştım sonra hamile olduğumu öğrendiğimde çok kafama takılmıştı çoq üzülmüştüm ama şükür ki kızım 2 yaşında sağlıklı bi bebiş :1hug:

hanımlar ne geliyorsa kadınların başına hamilelik döneminde geliyor,sakın hamileyim diye kişisel bakımınızı ihmal etmeyin.
zaten insan o dönemde ruhsal olark tahaf hissediyor kendini,birde aynaya her bakışta bakımsız ,bir suratla karşılaşılırsa dahada kötü olur.
bence kadınların kendilerine en dikkat etmeleri gereken dönem,saçınızıda kestirin,kaşınızı gözünüzüde düzelttirin,doğalından boyasınıda yaptırın.

cok haklisin canim, hormonlarin tavan yaptigi, ruhhalinin bir dakikasi bir dakikasina uymayan bir dönemde insanin kendini begenmesi cok önemli, ama eger günah vs. diye tereddüt edenlerede nasil kendinizi huzurlu hissediyorsaniz öyle davranin derim, gülü seven 9 ay dikenine katlanir artik :CüvCüv:

saç kestirmek bebeğin ömrünü kısaltır diye duymuştum ben de..batıl inanç olduğunu bile bile tereddüt yaşadım..ama ya kestirecek ya boyatacaktım,çünkü saçlarımın yarısı kızıl yarısı kahve olmuştukaydirigubbakcemile3 boyatmak zararlı diye kestirdim ben de..

ben kestirmiyorumm allah korusun bebeğime bişe olursa sırf benim saçlarımı kestirdiğim için düşünenler olur öyle bi çewredeyim herşey biter konu saçımda kalırbenneyaptımki:kızgın:
o yüsden doğumdam sonra hemen bi güzellik salonuna atmayı düşünüyorum kendimikaydirigubbakcemile3

:emir_bebek:canım ben hem kestirdim hemde boyattım ama yinede sen bilirsin sadece batıl inanç birşey olacağı varsa zaten olur 6 cı aydan sonrada boyatmakta sakınca yokmuş dr sormuştum ben sende sor dr bence çünkü insan kendi bakımsız hissediyor neyse canım bebişinide inşallah sag salim alırsın kucağına

yada kızlar,çok korkan,birşey olurmu diye tereddüt yaşayanlar hamilelik öncesi bakımlarını yaptırsınlar,
mesela kesimini yaptırabilirler,saçlarını su dalgası vb. şekilerle uzun süre kalıcı bir şekler sokabilirler.ama her ne olursa olsun bir şekilde bakımı aksatmamak lazım..

arkadaslar böyle seyleri takmayın üc hamilegimdede kestirdim sapa saglam kızlarım

kıslar saç kestirmenin sakıncalı olacağını sanmıyorumda maranki geçen gün tv de saçınızdaki boyalar kimyasal olduğu için bebeğe zararı olur demişti. belki gözle görülür bi sakıncası olmayabilir ama ileride allah korusun sakıncası olabilir. o yüzden şaibeli olan şeylerde yaptırmamak en iyisi. 9 ay saç boyanmasa bişey kaybetmeyiz helede canınızın yani bebeğinizin sağlığı söz konusu iken. maranki haricinde kuaför bi tanıdığımız bile bırakın hamilelik dönemini çocuğum beni emmeyi bırakana kadar asla boyatmadım dedi. ayrıca doğal sandığınız boyalarda bile kimyasal olmadığına inanmıyorum demişti. işin uzmanı dahi bunu yapmazken karar sizin tabi

ayrıca saç boyatmamakla insan bakımsız olmaz ben bu görüşe katılmıyorum . tabi bunlarda sizlerin görüşleri saygım var hanımlar ama küçücük bi bebeği daha dünyaya gelmeden kimyasallarla tanıştırmak doğru değil. bizler hadi hep bu çağın getirdği radyosyondu hormondu herşeyin kötü yanını ne yazıkki yaşıyoruz ama onlar daha küçücükleeerrr :emir_bebek: :emir_bebek:

X