Hamileyken sa boyanmaz ama kestiren varm?

Sacımı hamileyken kestirmedim hemde uzunken hamile kalmışltım belime gelmİŞTİ..çOK sıcak bir yazdı ama kestirip birsey olursa günahı boynumuza kalır uzunsa uzun ...hurafeyse hurafe

kes saç boyama kimyasal oluşundan boyanın saç derisiyle kana karışmasını saglıyor ondan bebege zararlı ama saç kestirmenin ne zararı olcak allah aşkına..

Son düzenleme:
ben hamile kaldığımı öğrendim gittim saçımı kestirdim rahat geçireyim yazı diye bilmiyordum kestirilmez dendiğini bilseydim kestirirmiydim bilmiyorum ama batıl inanç olumlu düşünmek lazım bence

yaa böyle birşey ne kadar mantığa aykırı birşey yaa
saç boyama kısmı evet kimyasalsa belki çocuğa bi zararı olabilir -ki ben zannetmiyorum araştırmak lazım-
ama kestirmenin günah olduğuna dair siz bir ayet-hadis-kıyas-icma
-dinin hangi kaynağı olursa olsun- öyle birşeye rastladınız mı yaa

bu geleneğin hurafenin getirdiği birşey

yaa böyle birşey ne kadar mantığa aykırı birşey yaa
saç boyama kısmı evet kimyasalsa belki çocuğa bi zararı olabilir -ki ben zannetmiyorum araştırmak lazım-
ama kestirmenin günah olduğuna dair siz bir ayet-hadis-kıyas-icma
-dinin hangi kaynağı olursa olsun- öyle birşeye rastladınız mı yaa

bu geleneğin hurafenin getirdiği birşey

aynen katılıyorum tamamen hurafe bu

ben iki hamileliğimdde kestirdim hatta hamile olduğumu bilmeden yani 1aylık hamileyken röfle yaptırdım allaha şükür bişey olmadı...

6 aylık gebeyim 2 kez kestirdim.Doktorum böyle bir şey söylemedi.Yani dinen de sakınca olmadığına göre kestirilebilir.Ama 4 ay boya kesinlikle yasak.Ama ben boyatmadım hala.Bana boyatabilirsin dedi artık fakat bekleyeceğim:) Saçını kestırırsen kımılerıne gore aklı kısa olur kımine gore ömrü kısa olur.

6 aylık gebeyim 2 kez kestirdim.Doktorum böyle bir şey söylemedi.Yani dinen de sakınca olmadığına göre kestirilebilir.Ama 4 ay boya kesinlikle yasak.Ama ben boyatmadım hala.Bana boyatabilirsin dedi artık fakat bekleyeceğim:) Saçını kestırırsen kımılerıne gore aklı kısa olur kımine gore ömrü kısa olur.

İlk 4 ay mı yoksa son 4 ay mı?

7 aylık bebeğim var saçlarım uzundu hamile kaldığımda sonra kestirme iyi gelmez uğursuzluktur dediler işte anne psikolojisi saçma oldugunu bile bile riske atıp kestirmedim dogumda saçlarım kalcama kadar uzamıştı 40ı cıktıktan sonra kestirdim sonrada acayip bi dökülme 6 aydan sonra dökülme durdu ve simdi bebeğimin saçlarıyla birlikte benimki de uzuyor.

Türk milletinin bi cehaleti daha ...
Hamileyken saç kestirilmezmiş miş miş...!
Yok aklı kıt olurmuş yok ömrü kısa olurmuş. Nasıl saçma düşünce ve inanışlardır bunlar...
Hala inananları görünce ağzım açık kalıyor.
Hadi boyatmayı anlarım kimyasallar vs var ama doğal ürünler kullandıktan sonra onunda bi sakıncası olacağını sanmıyorum.

Saç kesilince uzar derler ya, kesildikce saçlar uçlarından nefes alıyormuş ve vitamin gidermiş saça, o yüzden de kestirmek mantıklı değil diyorlar. Benim zaten kısaydı omzuma ulaştı doğumakadar, kestirmemistim. Sonra da sadece uçlarından aldirdim.

Çok saçma bir batıl inanç bence .boya tamam kimyasal içerdiğinden boyatmıyoruz ama kestirmek gayet normal .
Hatta bence hamileyseniz ve uzun saçlarınız varsa bu dönemde bebek sizden besleneceği ve saçlar döküleceği için özellikle kestirilmeli .ben belimde olan saçlarımı omuz hizamda kestirdim hamilelikler o kadar saça bakamam diye .bir de yazın sürekli duş alacaksınız o saçlar kurumayacak hastalanıp ilaç ta içemeyeceksiniz .her halükarda kestirmek sağlıklı ve zararsız bence .bilimsel olarak ta öyle

X