Hamileyken sa boyanmaz ama kestiren varm?

canım benım teyze kızı 5aylık hamıleydı kımseye sormadan gıtmış saçlarını kestırmış gayet saglıklı bır oglu var şuan oncekı nesıllerın bır hurafesı bence yok omur kısa oluyormuş bence çok saçma şeyler bunlar

canım bende dün kestirdim 3 aylık hamişimm dr ne ii yapmışsın bebiş için çok ii olmuş dedi korkma hiççç

yok be canım bunlar tamamen hurafe.saçını tabikide kestirebilirsin ama saçını boyatacaksan düşün derim.drlar doğal boyaları öneriyor ama röfle balyaj açıçıcı kullanıldığı için kesinlikle yasak.

pembe pantercim bende hamile oldugumu bilmeden saçlarımı röfle yaptırmıştım şampuan açıcı ilede yıkanırken kendi saç rengim açıldı ama ben bilmiyordum hamile oldugumu yaptırdıktan 4 gün sonra ögrendim sence bebegime sakıncası olmuşmudur şimdi içime bir kurt düştü

canim bu inanis sadece bizim toplumumuzda var. Su anda ABD deyim ve etrafimda bir suru milletten hamile var. hepsi de guzelce kestiriyor. hicbir sey de olmuyor. ben dedim bizim toplumda sac kestirirsen hamileysen, bebegin omru kisalir derler dedim. hespi kahkaha ile guldu!

yani sadece bizim toplumdakilerin kisaliyor:) baskasina yok:)

ben hamile olmadan once kisack kestirmistim. simdi zaten o kadar kisa ki uzasin diye bekliyorum ama uzun olsa mutlaka kestirirdim.

bende inanmıyorum boyle seylere cocugun omru kısa olurmuş bı kere cocugun kaderi ana rahmıne duştugu an yazılırmış oyuzden canı nezaman verıp nezaman alacagını allah bılır bende6aylık hamileyken saclarım cok dokuldugu ıcın kestırmıstım Allaha sukur kızım 3,5yasında

hurafe olabilir ama böyle birşeyi duyup yapamam ben. oğlumda 9 ay dokunmadım saçlarıma. yine olsa yine dokunmam. batıl inançlarım biraz kuvvetlide.

hurafe olabilir ama böyle birşeyi duyup yapamam ben. oğlumda 9 ay dokunmadım saçlarıma. yine olsa yine dokunmam. batıl inançlarım biraz kuvvetlide.[/QUOTE]

şahsen bende dokunmam kaşlarımı aldırcamda bişey olmaz sanırım dimi

hurafe olabilir ama böyle birşeyi duyup yapamam ben. oğlumda 9 ay dokunmadım saçlarıma. yine olsa yine dokunmam. batıl inançlarım biraz kuvvetlide.

şahsen bende dokunmam kaşlarımı aldırcamda bişey olmaz sanırım dimi[/QUOTE]

kaşta bişey olmaz artık canım. bütün kıllarda olsaydı 9 ayın sonunda orman olurduk.:roflol:

yok guzelım ...adet gecıkmesının anlamı.; bundan once yaptıklarından sorumlu değilsin...ama 10 gun gecıkmeden sonra kı yaptıklarından sorumlusun demek:)

hayır hiç bi şey olmaz merak etme ben cuma günü dra gittim dışarı çıkmışken bide kuaföre gittim kaşlarımı aldırdım kırıklarımı aldırdım bide perçemime balyaj attırdım valla tam süper oldu :jeyyar:

benimde iki çocugum iki hamilelimdede kestirdim hatta kayınvalidem görünce niye kestirdin demişti.merak etme Allahın izniyle bişi olmaz.

Canım saç boyatmak konusunda tereddütlüyüm, ama saç kestirmek oldukça normal. Tırnaklarımızı nasıl kesiyorsak, saçlarımızıda kestirebiliriz. İçin rahat olsun. Hurafelerede inanma...

Kızlar benim durumum çok komik. Saçlarım bebek sarısı boya. Eşimle korunmamaya başladık. Eğer hamileysem boyatmam zarar verir diye 2 aydır boyamak için regl dönemimi bekleyip regl olursam boyatıyordum. Şimdi reglime 2 gün kaldı ama bu sefer platine boyama hatası yapmayacağım hemen kahverengine döneceğim. Çünkü sarı boya dip boyası yapmayınca korkunç görünüyor. Kahveye dönersem en azından daha normal olur boyamayınca. Gerçi keşke hamile olsam, saçım:ecrin_bebek:ın kötü görünmesine bile razıyım

hanımlar ne geliyorsa kadınların başına hamilelik döneminde geliyor,sakın hamileyim diye kişisel bakımınızı ihmal etmeyin.
zaten insan o dönemde ruhsal olark tahaf hissediyor kendini,birde aynaya her bakışta bakımsız ,bir suratla karşılaşılırsa dahada kötü olur.
bence kadınların kendilerine en dikkat etmeleri gereken dönem,saçınızıda kestirin,kaşınızı gözünüzüde düzelttirin,doğalından boyasınıda yaptırın.

ben kestirdim hamileliğimde ama boyatmadım kestirmekten bir şey olacağını sanmıyorum

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…