Hamileyken sa boyanmaz ama kestiren varm?

Kolamı kaydirigubbakcemile3
Biz kısa saçtan bahsediyoduk ama neyseee

canım bi doğum hemşiresi olarak nelerle karşılaştığımı duysan çok üzülürsün çünkü bundan çıkan tek sonuç kadınlarımız hala çook bilgisiz :çok üzgünüm:

6. aydan sora bıtkısel boya yaptırdım ben drlar buna ızın verıyolar
ama sac hamıleyken kestırılmez derler oyuzden ben kestırmedım
belkı hurafe ınanıs aöma ben genede uyayım ne kaybederımkı en azından ıcım rahat olsun

bencede hurafe ama genedde kestırmedım zaten kısaydı sacım uzun sacıda sevıyorum suan 30 cm oldu memnunum fon cektırınce guzel duruyo uzun uzun
bı zararını gormedım
sacını kesıtırnce bebegınde omurunu kısaltmıs olunuyormus akla mantıga sacma gelıyor ama ben gene de kestırmedım zaten ekstırme ıhtıyacıda duymamıstım ama kestırmek ısteyen tabıkı kestırır boyle seyler kısıye ozeldır

ilk bebeğime hamileyken 2 kez kestirdim,annem kestirmemi istememişti hiç..hatta son kesimde doğuma 1 hafta vardı..bebeğim 6 günlükken cennete uçtu..
2. hamileleliğimde ise,saçım nerdeyse belime geldi,yaz hamileliği geçirdim ama kestirmeyi aklımın ucundan bile geçirmedim..

insanın ömrünün ne kadar olacağı
kimin ne zaman doğacağı ve öleceği vs.
gaybı Allah tan başka kimse bilemez
saç kesimi ve ömrün kısa olması ne alaka
işin garip kısmı kuaförlerinde bu batıl inanışa inanması

bende hamileyken 2 ayda bir sacimin kiriklarini aldirdim. simdi bebegim 5 aylik gayetde saglikli. tamamen batil inanc. zaten dogum sonrasi sac cok dökülüyor cansizlasiyor .ee bi de hamileyken kestirmezsen tamamen dökülür. boya zaten olmaz cünkü kimyasal bi sey. ama kestirmekle cocugun ömrünün ne alakasi varki. allahin verdigi ömrü kafamizdaki sac telleri mi kisaltacak . cok sacma bence

kestirdimde boya da yaptirdim yanliz boyada balyaj yani diplere bi temas yoktu boyo tamma yapilmayabilir ama kestirmenin faydasi var sac canlanir

bende kestirmemiştim zaten uzundu saçlarım iyice uzamıştı doğumdan sonra bir dokuldu sormayın psikolojım bozulmuştu allahım az kalsın kel kalıyordum hemn 2 numaraya vurdurttum zaten çabuk uzuyor saçlarım allahtan hurafelere inanmayın arkadaşlar

ben özellikle doktora sordum boyayabilirsin dedi ama genede içime sinmedi boyamıyorum kestirmek konusundada hamile kalmadan önce kestirmiştim oyüzdende gerek duymuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…