Hamileyken sa boyanmaz ama kestiren varm?

Arkadaşlar, araştırdıklarıma göre hamileliğin 3. ayından itibaren saç boyanabilirmiş. 26 yaşında olmama rağmen saçlarımın nerdeyse yarısı beyaz.röfleli kullanıyorum saçlarımı.
Kısmetse bebek düşünüyoruz. Sizler neler yaptınız hamileyken?Topic içerisinde boyattım diyenler vardı.Tecrübelerinizi ve bildiklerinizi paylaşır mısınız?.Böyle bembeyaz da dolaşamam ki,inanın nine gibi görünürüm o zaman.Offf. Endişeliyim ve çok merak ediyorum.

valla bendee hamile olunca neyaparım diyorum...saçlarım baya beyaz ayda bir boyuyorum hiç tahamülüm yok görmeye..organik boyaaaa ile boyasam bile vicdanım da rahat olmas bebege bşy oldumu diye...ama hamile olupta normal boyayla saçını boyayanda çok gördüm..

ben hamileyim..:CüvCüv:..kırıklarını alıdırcam saclarımın....acıkcası hiç de bişe olcagını zannetmıyorum...aklı başında bi insan böyle batıl inançlara prim vermemeli.... boyatma meselesine gelince....bu konuyu doktorumla konusucam.....ilk 3 ay hariç ve kimyasal içermemek koşuluyla boyanabılır dıye düşünüyorumCADIARZU...ama yıne de sorucam....

çok saçma tamamen batıl şeyler ben de kestirdim hem de çok .yok gerizekalı olur yok ömrü kısalır bilimle akıllla açıklanmayan şeylere itibar etmeyin.

15+4 günlük hamileyim ve saçımı kestirdim hatta gene uzadı yazda geliyo birdahada kestircem
ben inanmıyorum tamamen batıl inanç

Sanırım 3 aylık falan hamileydim kestirmiştim hemde baya kısa...
Saçlarım çok uzundu ve eşim kısa saç kestirmemi hiç istemiyordu.
Hamileliği bahane edip (çocuğun beslenmesi açısında protein alması vs...) ikna ettim.. kaydirigubbakcemile3
çok istediğim kısa katlı saçlara kavuşmuştumm..
Allaha çok şükür bişey olmadı yanii ...
onun ömrünü Allah belirler biz veya davranışlarımız batıl inançlarımız değil... :1closedeyes:

saç kestirmek bebeğin gelişimine faydalıdır. çünki saçlar annenin bebekle paylaşacağı vitaminleri toplar ve emerler. saç kısa olursa bebek daha iyi beslenir anne karnında.

kesinlikle boyatma arkadaşım çünki çok zararlı inan bana riske girme bence beyaz saçlarla 9 ay durmakmı yoksa allh vermesin öğrenme güçlüğü olan yada zihin engelli bir bebek dünyaya getirmekmi? lütfen boyatma hamileyken. bişey olmaz deme.

Teşekkür ederim cevabın içn delfin. Tabi ki de boyatmamayı tercih etçem böyle bir durumda.Ya da kına yapmayı düşünebilirim,sanırım zararı olmuyormuş kınanın.
Peki, diplerine değdirmeden balyaj yaptırarak saç boyatmak olur mu? Mesela diplerden 1cm bırakıp kalanını boyatmak olur mu acaba?Siz ne dersiniz? Doktoruma da sorcam ilk fırsatta

3.aydan sora sıkıntı yok diyo bütün doktorlar ama ben 7.aydan önce boyatmayı düşünmüyorum

hem kestirdim hem de boyattım , benim doktorum istediğim zaman istediğim renge boyatabileceğimi söyledi.

arkadaşlar gebelikte kısa yada uzun saçın bebeğe hiçbir etkisi yoktur bazıları yazmış kısa saç bebeğe vitaminlerin daha çok gitmesini sağlar falan diye böyle şeyler yok saç kestirmeninde fizyolojik olarak hiçbir zararı yok nasıl rahat ediosanız öyle kullanın saçlarınızı(boyatmak hariç)

şunuda belirteyim boyanun zararı yoktur ama özellikle ilk 3 ayda düşük riski fazladır ve saç boyamanın ardından düşük gerçekleştiğinde bunun sebebi boyaya bağlanır genelde o yüzden boyatmak hariç dedim

o bazıları ben oluyorum galibaa..
Ben zaten bu şekilde söyleyerek eşimi ikna ettiğimi söyledim ..
iş sağlık ve bebek olunca hayır diyemedi anladın ... aklinialirimsmile

o bazıları ben oluyorum galibaa..
Ben zaten bu şekilde söyleyerek eşimi ikna ettiğimi söyledim ..
iş sağlık ve bebek olunca hayır diyemedi anladın ... aklinialirimsmile

canım ben aslında seni kastetmedim:)) halk arasında var bu sancıları tutup hastaneye geldiğinde kola içmiştim o başalttı doğumumu diyen var o manada söyledim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…