Hamileyken boşanma kararı almak

Arkadaşlar merhaba. Ben 3 yıllık evliyim aynı zamanda 5 aylık hamileyim fakat boşanma kararı aldım. Olayın özeti kayınvalidemle çatışmamız sonucu eşimin onun dolduruşuna gelerek bana her gün aralıksız psikolojik şiddet uyguluyor olması. Ne zamandır bebek var babasız kalmasın diyip susup alttan alıyorum ama artık tahammülüm kalmadı. Eşim bana onu mutlu etmediğimi, karnımdaki bebek için benimle birlikte oldugunu, benim yüzümden annesinin huzurunun kaçtığını söyleyip duruyor. Her fırsatta her gün kavga ediyoruz. Birkaç hafta önce sancılandım doktor üzüntü ve stresten oldugunu söyledi çok şükür bebeğim iyiydi fakat erken doğum riskin var dedi o gunden beri diken üstündeyim çünkü bu 4. Bebeğim bundan önce 3 kere kayıp yaşadım ve çok korkuyorum. Ama kocam olacak herif asla beni ve bebeğini düşünmüyor. Ben bu olayı yaşadıgımda bile kalkıp hastaneye yanıma gelmedi. Bu arada bu durum, olaylar benim hamileliğimden sonra böyle şiddetlendi bundan önce her evlilikte yaşanıp çözülebilen şeyler yaşardık. Eşimin artık beni sevdiğini düşünmüyorum ama çevremdekiler sürekli hamilesin hormonlardan böyle düşünüyorsun saçmalama karnında çocukla nereye boşanıyorsun falan diyorlar. Ben bu adamın ne bana koca ne de çocuğuma babalık yapabileceğine inamıyorum artık. Eve bir gün olsun 1 kilo meyve ne bileyim sevdiğim bir şey alıp getirmişliği yok varsa yoksa kendi boğazı kendi sevdiği şeyler bu kadar değersizliğe artık tahammülüm kalmadı. Kaynanam olacak kadın da boşanırsan o çocugu sana bırakmam diyor doğmamış çocugumu almakla tehdit ediyor açık açık. Ne olur bana bi akıl verin bi yol gösterin boşanmaktan korkar haldeyim ama artık bu evliliği sürdürecek gücüm de kalmadı.
İşin velayet kısmı hakkında yorum yapmak istiyorum bok alırlar.

Kimse çocuğunuzu alamaz bu boş tehditlerle sizi sindirmeye çalışıyorlar.Ailenizin yanına gidin doğumunuzu da orada yapın.Davanızı da açın.Evine bir poşet meyve getirmeyen heriften koca olmaz.Siz hamileyken annem de annem diye annesine yaltaklanan heriften koca olmaz.Hastaneye bile gelmemiş.Size, çocuğuna zerre kadar değer vermiyor.Eşinin evladının kıymetini bilmiyorsa onu sizden mahrum bırakmak en iyisi.Sittin sene o evde kalsanız yine o adamdan size koca olmaz.Sadece yeni hayatınıza başlamak için vakit kaybedersiniz.Korkmayın.cesurca karar verin ve gidin ardınıza da bakmayın.O herifi de layık olduklarına bırakın.

Kaynanaya bak hele çocuğu alacakmış. Sen kimsin diye bir sorarlar yani. Kendi yetişmemiş, doğurduğunu da yetiştirememiş karı geliyor milletin çocuğunu almakla tehdit ediyor. Arsız. Bazı insanların varlığı nefret uyandırıyor resmen.

Aileniz arkanızdaymış, geliriniz de varmış. Korkularınızı anlıyorum ama gerçekten içinde bulunduğunuz süreçte en son ihtiyacınız olan şey size hayatı zehir eden bir eş(!) ve anası. Kendinizi kurtarın, kendinizle birlikte çocuğunuzu da kurtarmış olursunuz. Sağlıkla gelsin bebeğiniz.

Son durum nedir? Nasılsınız?Neler yaptınız bu süreç içinde?Tek bildiğim çocuk kimseyi değiştirmiyor,sorunlu evliliği de duzeltmiyor.Bir Allah in kulu da çıkıp,çocukla sorunlu evliligimize huzur ve mutluluk geldi,eşim degisti,çok iyi bir eş ve baba oldu derse kendimi keserim.Böyle bir dünya yok maalesef.Hakkinizda en güzeli ,kolaylıkla,huzurla,sağlıkla olsun 🙏🌺

X