hamileyim... yardim edin :(

eğer geliriniz müsaitse ailenize yakın bir yerde ama ayrı evde yaşayamaz mısınız? çocuk babasız büyümesin diye kötü bir evliliği devam ettirmeyin. ben mutsuz bir anne-babanın çocuğuyum. inanın boşanmış olsalar çok daha sağlıklı bir çocukluğum olurdu. annemin babam yüzünden ağlamasını, üzülmesini izleyerek büyüdüm ve hepsi içime işledi. kadınlar söz konusu çocukları olunca çok güçlü olabiliyorlar. eğer maddi sıkıntınız yoksa siz de altından kalkar, boşansanız da en iyi şekilde yetiştirirsiniz çocuğunuzu.

Yurt dışı demistiniz? Nasil laf cok? Herkes kendi isinde gucundedir orda. Ayrica küçük bir yerde 7binlik gelir nerden geliyor merak ettim...
Hemen söyleyim, gelir isvicreden geliyor. Biz tam sinirdayiz. Kucuk bir yer dedigim gibi. 3000 kisi var .

Maddi açıdan yetmek yetmez ki tüm cesaretinle bu bebeğe güle oynaya gelsin demeye..
Boşansan da çocuğunun babası hayatından tam anlamıyla asla çıkaramayacaksın.

Bu problemi maddiyat çözmüyor işte.

Bu anlamda endişelerini anlıyorum konu sahibi.

Ama ben de yerinde olsam kalp atışlarını duyduktan sonra kıyamazdım sanırım..
Pişman olmayacağın bir karar vermeni dilerim..

Umarım bundan sonra her şey güzel olur eşinle ya da eşinsiz..

çevre için diyorsan beeğinden vazgeçme bence..insanlar vlatlık aldığı çocuğa bakıyo..çevrey ne..hem o çocuk evinizin neşesi olur baanızında ço seveceğine eminim..

Burasi öyle genis degil. Hemen herkes laf eder. Babama bîle kizin hamile evindemi kaliyor diye kac kisi sormus. Aslinda bunlarda umrumda degil. Benim tek endisem bebegimi tek basima büyütmek ona haksizlik gibi geldi. Belkide ben çok yorgunum aglamaktan düsünmekten

Tamda bunu demek istemiştim bende aynı durumda büyüdüm ha babamdan ve annemden asla vazgeçmem ne kadar zor geçinselerde ama anneme babamdan boşan dediğim günleride hafızamdan silemem o dönemki anlaşmazlıklar benim evliliğime bile yansıdı eşimde oyle olacak die şimdi hayatım diken üstünde eşim bazen babamın benzer hareketlerini yapınca o günlere dönüyorum kendime gelmem çok zor oluyor

Ben yerinizde olsam boyle dengesiz ve kisiksiz birinden bosanirdim. Cunku bu halinizle sizi yari yolda birakmis. Karar sizin tabi ama bebegimi de dogururdum ben. Anne olmak dunyanin en guzel seyi. Eger yapabilirseniz ilerde cocugunuzla kendi basiniza bir duzen kurarsiniz. Hem calisip hem de evladinizi buyutursunuz. Bir de anne babaniz ne diyor bu ise. Onlara danistiniz mi. Allah yardimciniz olsun.

o çocuğu aldırmayında ne yaparsanız yapın

ayrıca sinirle,üzüntüyle şuan doğru karar veremezsiniz ikinizde

biraz bekleyin

belkı pişman olur güzelce konuşursunuz

hiç olmazsa illa boşanma derse

bebeğinle dimdik durmaya çalış

çevre isterse 10 parmağı ile işaret etsin umrumda olmaz.. evlat için nelere göğüs geriliyor elalemin dedikodusu mu korkutacak? cesaretli olun.. güçlü durun.. bugün kem küm edenler yarın öbürgün nasıl da büyüttü çocuğunu tek başına helal olsun da derler..

eşinizle durumunuz ne olur bilemem ama gayet güzel bakıp büyütürsünüz.. tabiki ortak çocuk olunca boşansanız da eşiniz ve ailesi hayatınızda hep olacaklar yapacak bişey yok o konuda.. yeni bir hayat olacak şimdikinden daha güzel olmayabilir de ama böylesi kısmetmiş.. anne olacaksınız.. bunu düşünün.. hamile iken mutsuzluk kadar tehlikeli birşey yok bebek için.. şimdiden güçlü olmalısınız evladınız için..

Sakın aldırmayın.Ah o kokusunu o gülüşünü size anne deyişini hayal edin.Boşansanız bile bir amacınız olacak.Sağlıklı her yönden donanımlı birey yetiştirme hedefiniz olacak.
Boşanan kaç tane çocuklu anne ile görüşsem "iyi ki olmuşlar. Ben onlarla hayata gülmeye başladım/devam ettim/tutundum" diyorlar.

Babam bosan aldir yazik o cocugada bu adamdan ne koca ne baba olur diyor. Sonucta dogduktan sonra ben bebegi ondan kaciramam. Mecbur görücek. Bana bu kadar eziyet cektirmeme ragmen. Annem daha duygusal yazik bebege bir dusun bakalim diyor ama esim hakkindaki fikir babamla ayni. Benim ailem esimi istemedi zaten. Bastan beri bundan olmaz dediler. Keske dinleseydim. .. bos laf etmiyormus anne baba bunu o kadar iyi anladim ki

Keske bende Sadece onun gülüsünü, ellimi tutmasini, kokusunu hayal etmekten baska bir seyim olmasa. ..

Bi yasinda bi cocuk annesiyim. Aglayarqk yaziyorum nolur ama nolur aldirma onu. O sana yaren arkadas olacak. Aldirirsan ilerde cok pisman olursun. Elalem ne derse desin canlari cehenneme. Hem yurtdisindaymissin orda neyin elalemi. Kocan hayvanin teki olabilir. Ama karnindaki gunahsi senin bir parcan yalvaririm aldirma. Zaten sen de kucagina alinca ne kadar dogru bi karar vrrdigini anliycaksin

Yahu inişli çıkışlı ilişkiniz madem ne diye cinsel hayat yaşıyorsunuz anlamıyorum. Bebeği aldırmayın derim ben. Artık siz sorumlusunuz, Rabbim yardımcınız olsun.

evli olmayan kadınlar bile doğuruyo artık kimseden çekinmiyor da size noluyor Allah aşkına , çok mu meraklısınız katil olmaya, o bir can yahu can,, insan bir gülü dalından koparırken bile kıyamıyor , yaşasın istiyor ne akla hizmet kürtaj olacaksınız, hayır yani o çocugu aldırmakla hayatınız cennete döner mi bilmem ama ahirette yakanıza yapışacağı kesin...

Eski esim dogumuma bir hafta kala bosanalim demisti. O zamanlar 3 yillik evliydik. Sonra iyi kotu evlilik devam etti. 12 yil sonra evi terk etti gitti. Bosandik. Tek basima buyutuyorum evladimi. Iyiki de oglum var. Hayata tutunmami sagliyor o. Cok da mutluyuz. Ordaki mahkemeleri bilmiyorum ama Turkiyede cocuk 6 yasina gelene kadar sanirim babayla gorus yok cocugun.
Ben bebegime kiyamazdim. Bilmiyorum belki de anneligi tattigim icin. Allah herkese nadip etsin. Annelik cok guzel birsey. Biliyorum tek basina buyutmek cok zor ama boyle biriyle evli kalsaniz da anlafigim kadatiyla yine tek basiniza buyuteceksiniz cocugunuzu. Oyle gorunuyor.
Evliliginize gelince. Biliyorum ki bu evlilik cok da uzun surmez gibi gorunuyor ama yine acele etmeyin. Boyle seyler aceleye gelmez. Bekleyin bakalim. Allah bir yoluna koyar. Siz sabredin. Sadece bebeginizi dusunun. Esinizin dilerim akli basina gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…